Hřiště v Chlumu obohatila pyramida

Běžná údržba i rekonstrukce. Město investovalo do dětských hřišť

publikováno: 14.1.2021

Zlín – Magistrát města Zlína pečuje ve Zlíně a jeho místních částech o 250 dětských hřišť. I přes nepříznivé období a omezení realizace investičních akcí se mu v loňském roce podařilo hned několik z nich zrekonstruovat, a kromě toho pravidelnou údržbou zajišťovat jejich funkčnost a bezpečnost.

Rekonstrukci si vloni vyžádalo několik dětských hřišť. Obnovy se dočkalo dětské hřiště ve čtvrti Mokrá, za kterou město zaplatilo přes 400 tisíc Kč. Na 183 tisíc Kč pak přišla rekonstrukce horolezecké stěny včetně bezpečné dopadové plochy na hřišti na Jižních Svazích. V místní části Lhotka-Chlum bylo hřiště na základě požadavku komise místní části doplněno o oblíbený herní prvek – lanovou pyramidu. Je zhotovena z kvalitních, bezúdržbových materiálů s dlouhou životností a město vyšla na 104 tisíce Kč. V rámci 7. etapy regenerace panelového sídliště byla kompletně proměněna také dvě hřiště v Malenovicích, a to na ulicích Milíčova a Tyršova. Na obou hřištích teď mohou děti využívat moderní atraktivní herní prvky, jako jsou trampolína, kolotoč, bagr na písek, houpací lavice či balanční deska. Součástí hřišť jsou dopadové plochy z lité pryže. Tato hřiště byla financována z dotace i městské pokladny. Město se na nákladech podílelo částkou cca 2,5 milionu Kč.

Vystavěna byla i dvě hřiště, jejichž podobu navrhli sami obyvatelé Zlína, a to v rámci projektů participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. Jedná se o dětské hřiště na Letné, které bylo doplněno o skluzavku, houpačku, kreslící tabuli, piškvorky a námořní bitvu, to vše v hodnotě 470 tisíc Kč. Na dětské hřiště na Podhoří byly umístěny dvě trampolíny a dětská lanovka za cenu 338 tisíc Kč.

Investice do modernizace dětských hřišť hrazená z městského rozpočtu se v loňském roce vyšplhala na částku 4 milionů korun. Objem finančních prostředků, který byl potřeba na pravidelnou údržbu a opravy dětských hřišť ve Zlíně, dosáhl výše 3,3 milionu korun,“ vyčíslil náměstek primátora města Zlína Bedřich Landsfeld.

Pravidelnou údržbu dětských hřišť zajišťuje Odbor městské zeleně při Magistrátu města Zlína. Kromě obměny či opravy poškozených herních prvků a dopadových ploch pod atrakcemi k ní patří také úklid, výměna písku v pískovištích nebo vývoz odpadkových košů.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 466


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->