Pohyb dětí u školy je teď bezpečnější

Bezpečnost u štípské školy posílila rekonstrukce cesty

publikováno: 5.10.2021

Zlín – Místní část Zlín-Štípa zrekonstruovala příjezd k Základní škole Zlín, Nová cesta 268. Komunikace, vedoucí z hlavní cesty ke škole, je nyní ukončena točnou v podobě kruhového objezdu a lemována novými chodníky. Na točnu navazuje rozptylová plocha před školou a parkovací stání. Souběžně s rekonstrukcí došlo i k úpravě dopravního značení.

Záměrem stavebních úprav a změny v dopravním značení bylo zvýšení bezpečnosti u školy i komfortu rodičů. Zákaz vjezdu ke škole v ranních hodinách se nyní posunul až za točnu ve tvaru kruhového objezdu. Nově tak vyasfaltovaná část komunikace umožní ranní příjezd rodičům blíže ke škole, ale aby se komunikace neucpala, nebude možné na ní parkovat. Prakticky nyní rodiče, kteří odbočí ke škole z Nové cesty, projedou přes točnu, pak zastaví a vysadí děti u chodníku a pokračují zpět na Novou cestu. Tímto způsobem - stop and go - by měl být příjezd ke škole plynulý a pro děti bezpečný. V případě, že rodiče chtějí děti doprovodit do školy, musí využít parkoviště v ul. Jetelové, popř. jiná blízká parkoviště,“ uvedla neuvolněná radní Jana Bazelová.

Stavba se realizovala od měsíců července do září letošního roku. Hlavní stavební práce probíhaly o prázdninách, počátkem září pak byly provedeny dokončovací práce a úklid.

Celá stavba je koncepčně řešena tak, aby vzhledem k objektu základní školy byl oddělen prostor pro motorovou dopravu s plochami pro pěší. Jediné místo se sloučeným provozem vozidel a pěších je rozptylová plocha před školou. Hlavní příjezdová obslužná komunikace napojená stykovou křižovatkou na silnici III/4912 (MK Nová cesta) je šířky 5.5m a ukončena točnou o průměru 14 m. Točna s navazujícími sjezdy umožňuje  i otočení vozidla provádějící svoz komunálního odpadu.  Na tuto točnu navazuje sjezdem zvýšená rozptylová plocha před vstupem do objektu školy. Z této plochy je obsluhován zpevněný pás umožňující kolmé parkování. Pojme 14 parkujících vozidel.

Investice ve výši cca 6 milionů korun byla financována z prostředků přidělených místní části Štípa z rozpočtu města Zlína.

Fotografie jsou k dispozici v odkazu

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 948

Další fotografie

Mapa zrekonstruované příjezdové cesty ke škole ve Štípě

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)