Budoucnost Zálešné? Pokračujeme průzkumy.

Vážení občané Zálešné,

Pokud se na Zálešné potkáte během zimních měsíců s mladými lidmi, kteří si prohlížejí jejich ulice a okolí jejich domů, nemáte se čeho obávat. Studenti Fakulty architektury z brněnského VUT budou provádět průzkumy, které naváží na historicky sbírané podklady pro obnovou této čtvrti.

Starší rozhodnutí města vyústilo v roce 2015 v práci Odboru kultury a památkové péče, která shrnula základní výčet problematických okruhů v této čtvrti. V roce 2017 následovalo geodetické zaměření lokality. Nyní bychom chtěli získat podrobnější údaje o jednotlivých domech, využití pozemků a konkrétních požadavcích jejich obyvatel. Po průzkumech budou následovat setkání se samotnými obyvateli Zálešné, na kterých budou informace dále zpřesňovány. Rozhodně není cílem města plánovat obyvatelům jejich město bez jejich vědomí. Zapojení obyvatel je naprosto klíčové.

Cílem snah města je dopracovat se k ideální podobě této čtvrti.  Je zřejmé, že bez kompromisů to nepůjde. Lidé chtějí k jednotlivým stavbám přistavovat, chtějí parkovat stále více aut a přitom nepřijít o zeleň. Území však není nafukovací a bude náročné dobře vyvážit historickou hodnotu a jedinečný charakter staveb s funkčností domů i okolního veřejného prostoru.

O dalších krocích v této problematice budeme informovat na stránkách Magazínu Zlín i v těchto vývěskách a průběžně lze pro komunikaci využít následující kontakty:

- p. Tučka z oddělení prostorového plánování našeho magistrátu (577 630 240, e-mail: ivotucek@zlin.eu),

- kontaktní osoba pro místní část Zálešnou, Kúty – p. Kratochvílovou, sídlící v určené časy v kanceláři v objektu Drofa, místnosti č. 106. (tel. 575 570 766, e-mail: kancelar_zalesna@zlin.eu).

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)