Vizualizace rekonstrukce - točna Vršava

Část ulice Sokolská získá nový povrch, zastávka MHD bude bezpečnější

publikováno: 15.7.2019

Zlín - Širší, s novým kvalitním povrchem a zastávkou MHD se zálivem. Tak bude na konci léta vypadat část ulice Sokolská v části Vršava. Stavební práce začaly v pondělí 15. 7. 2019 a skončí v září. Většinu času bude provoz řízen kyvadlově v jednom pruhu. Jde o investici města, kterou realizuje jím vlastněná společnost Technické služby Zlín.

V aktuálně rekonstruovaném úseku ulice Sokolská je zastávka MHD vytvořena nejjednodušším možným způsobem, kdy vozy městské hromadné dopravy zastavují přímo v jízdním pruhu. Vzhledem k úzkému profilu vozovky a hustotě dopravy tak dochází ke komplikacím a stoupá riziko vzniku kolizních situací.

„Práce budeme provádět tak rychle, jak jen to naše kapacity a technologické lhůty umožňují. Po celou dobu zůstane zachován průjezd stavbou jedním jízdním pruhem, pouze poslední prázdninový víkend, kdy bude pokládán nový asfalt, dojde k úplné uzavírce,“ popisuje postup ředitel technických služeb Jakub Černoch

„Zvyšování kvality MHD ve Zlíně je jednou z mých priorit. Pevně věřím, že komplikace v dopravě v době realizace stavby vyváží výsledná podoba a funkčnost daného úseku, který byl do teď v neutěšeném stavu,“ dodal radní pro dopravu Michal Čížek.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1376

Další fotografie

Vizualizace rekonstrukce - točna Vršava Vizualizace rekonstrukce - Vršava u tenisových kurtů

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)