Červenec 2015

Informace k vycházkám: R. Křižák, mob. 721 600 804, J. Tomáš mob. 737 005 174, Fr. Foukal mob. 737 529 528, St. Chadim mob. 721 463 077.

Vycházky se konají za každého počasí a na vlastní nebezpečí. Změny vycházek vyhrazeny.

Všechny vycházky St. Chadima se započítávají do akce Letní Čumulangma (součet nastoupaných metrů během 3 letních měsíců), jeho i ostatní vycházky můžete sledovat také na stránkách www.chatocha.cz.

STŘEDA 1. 7. HOŠŤÁLKOVÁ - LIPTÁL
Trasa 12 km: Hošťálková, U Pavlíků, Štěpková, Pivovařiska, Baťková, Chléviska, Na Odrách, pivovar U Nosků, Liptál.
Odjezd AN Zlín 7.00 hod., nást. č. 5, Vysoká Mez 7.04 hod., jízdenka pouze do Hošťálkové, vede R. Křižák..

SOBOTA 4. 7. ROZHLEDNA MARIÁNKA
Trasa 15 km: Horní Čermná, Nepomuky, rozhledna Mariánka, Horní Třešnovec, Lanškroun, Zámek Nový zámek, Rudoltice.
Odjezd vlakem z Otrokovic v 6.14 hod. Doporučená jízdenka pro neseniory s kartou IN-25
Včasné Česko Zlín-Česká Třebová tam a zpět. Vedoucí F. Foukal.

SOBOTA 4. 7. – PONDĚLÍ 6. 7. RAX ALPE, SCHNEEALPE, SCHNEEBERG
Třídenní turistický zájezd do nejbližších rakouských Alp.
Odjezd ve 3.00 hod. – sběr účastníků dle bydliště. V ceně 3000 Kč je zahrnuta doprava a ubytování bez stravy. Je nutné se připojistit pro vysokohorskou turistiku (denní sazba).
Veškeré bližší informace na webových stránkách www.chatocha.cz. Nutná urychlená přihláška, vede St. Chadim.

PONDĚLÍ 6. 7. ZŘÍCENINA BRANČ (SLOVENSKO)
Trasa 15 km: Sobotiště, Podbranč, zřícenina Branč, Škaritkovci, Turá Lúka.
Odjezd vlakem z Otrokovic v 8.09 hod., jízdenka tam do Hodonína, zpáteční bude z Velké nad Veličkou. Jízdné na Slovensku vychází na 4,5 Eura. Vedoucí F. Foukal.

ÚTERÝ 7. 7. TURISTIKA DROGA JE
Beseda o všestranném přínosu turistiky s promítáním, která se uskuteční v Zlínském klubu 204 (bývalá knihovna v parku) v křesťanském kulturním centru v 18.00 hod. Přednášející St. Chadim.

STŘEDA 8. 7. MYSLOČOVICE – ZLÍN
Trasa 12 km: Mysločovice, Hostišová, Skála, Nad Bukovcem, Zboženské rybníky, Mladcová, Mokrá, restaurace Vlžan.
Odjezd z AN ve Zlíně v 7.40 hod., nást. č. 64, jízdenka pouze do Mysločovic, vede R. Křižák.

SOBOTA 11. – NEDĚLE 12. 7. PŘECHOD BESKYD –VLAKOVÁ AKCE
SOBOTA – SKALKA
Trasa 16 km: Bocanovice, Bocanovice – les, Dolní Lomná viadukt, Skalka, Malá Skalka, Velká louka, turistická chata Skalka, Severka, Kostelky, Tetřev, Pod Velkým Polomem, Muřinkový vrch, Přelač, Horní Lomná.

NEDĚLE – MORÁVKA
Trasa 15 km: Horní Lomná, chata Lačnov, Pod Lačnovem, sedlo Lačnov, Kotelský potok, Úspolka, Horák, Hrachové, Úspolka, Kobzok, vodní nádrž Morávka, Morávka.
Odjezd do Bocanovic vlakem z Otrokovic v 5.38 hod., ubytování s polopenzí 380 Kč, vede St. Chadim.

SOBOTA 11. – NEDĚLE 12. 7. DEP ZLÍN – TRENČÍN
13. ročník mezinárodního dálkového etapového pochodu pořádá KČT Zlín ve spolupráci s trenčínskými turisty. Maximální délka dvoudenní akce měří 63 km, ale tuto jde zkrátit. Start pochodu bude tentokrát netradiční – z Vizovic od sokolovny v době od 7 do 8 hod., dopravit se tam můžete vlakem nebo linkovým autobusem. V případě zkrácení trasy prvního dne bude možno použít autobus slovenských turistů, který vás doveze do Loučky (zkrácení trasy 1. dne
o 11 km). Cíl prvního dne bude v Brumově-Bylnici, kde je zajištěn i nocleh (cena 200 Kč) na lůžku. Druhý den má cíl v Trenčíně, možnost zkrácení trasy např. z Dolní Súče linkovým autobusem.
Podrobné informace k akci a trasám najdete v klubové skříňce nebo na webové stránce.
Závazné přihlášky přijímá do 20. června Jiří Tomáš, kdo bude požadovat i nocleh v Brumově-Bylnici musí zaplatit předem. Věříme, že se zlínští turisté zúčastní v důstojném počtu. Srdečně vás zveme.

SOBOTA 11. – SOBOTA 18. 7. MEZINÁROD. TÝDEN TURISTIKY NA VALAŠSKU
Centrem jubilejního 25. ročníku tradiční akce bude opět Vsetín. Pořadatel město Vsetín ve spolupráci s odborem KČT Vsetín a obcí Pruské (Slovensko) připravil opět pestrý program v okolních pohořích i na slovenské straně. Podrobně
jší informace najdete opět v klubové skříňce nebo na
www.mttv.unas.cz.

PONDĚLÍ 13. 7. ČLENSKÁ SCHŮZE KČT ZLÍN
Členská schůze se koná v klubovně ragby na Stadionu mládeže od 18.30 hod. a jsou na ni zváni i zájemci o turistiku z řad veřejnosti.

STŘEDA 15. 7.
Středeční vycházka ing. R. Křižáka se nekoná.

SOBOTA 18. 7. VÝSTUP NA KLÁŠŤOV
14. ročník turistického výšlapu na nejvyšší vrchol Vizovických vrchů pořádá odbor KČT Vizovice. Připraveny budou trasy 10 a 16 km, start z náměstí TGM ve Vizovicích bude v 8.00 hod., cíl na vrcholu Klášťova od 10 hod. Akce zařaz
ena do seriálu Vystup na svůj vrchol. Chybět nebude tradiční bohaté občerstvení.

SOBOTA 18. 7. HÁŽOVICKÉ DÍLY
Trasa 15 km: Rožnov pod Radhoštěm, Rysová, Hlavačky, Hážovické Díly, Valašská Bystřice, Šachetny, chata Búřov, Na Hajduškách, Pod Spinovým křížkem, Kyselky, Vidče, sedlo Vápenka, Rožnovská Bečva, Zubří.
Odjezd vlakem z Otrokovic v 7.46 hod., vede St. Chadim.

NEDĚLE 19. 7. LIPINY
Trasa 14 km: Uherský Brod, Olšava, Škrlovský mlýn, Pilecký mlýn, Nivnický Dvůr, Nivnice, kostel, koupaliště, rybník, Horní Pole, Lipiny, úpatí Dubníku, Korytná.
Odjezd vlakem z Otrokovic v 8. 34 hod., vede St. Chadim.

PONDĚLÍ 20. 7. BRÍFINK MĚSÍC PŘED A POTÉ
Pravidelná informační schůzka St. Chadima pro širokou veřejnost se uskuteční v 18.00 hod. v restauraci Na rožku v Malenovicích. Beseda o proběhlých akcích s promítáním.

STŘEDA 22. 7. TEPLICE NAD BEČVOU – LIPNÍK NAD BEČVOU
Trasa 15 km: Teplice nad Bečvou ČD - lázně, Zbrašov, Nad jezírky, Maleník, Pod Krásnicí, Helfštýn hrad, Týn nad Bečvou, Lipník nad Bečvou ČD.
Odjezd pouze z ČD Otrokovice 6.46 hod., příjezd do Hranic 7.46 hod., odjezd z Hranic 7.49 hod., příjezd do Teplic nad Bečvou lázně 7.56 hod. Jízdenka pouze do Teplic nad Bečvou – lázně přes Hranice. Skupinová jízdenka nově pouze pro 5 osob, sraz 10 min. před odjezdem ČD Otrokovice, vede R. Křižák.

STŘEDA 22. – NEDĚLE 26. 7. DOLNÍ POOHŘÍ
Vícedenní turistická akce KČT Zlín míří do půvabné krajiny Českého středohoří, kde kromě přírody shlédneme řadu pamětihodností. Denní trasy od 10 do 15 km. Ubytování u zámku Libochovice, doprava vlakem a v místě i autobusy.
Podrobnější informace v klubové skříňce a u vedoucího J. Tomáše. Ještě je pár volných míst, využijte příležitosti. Uzávěrka přihlášek 13. 7. na členské schůzi.

NEDĚLE 26. – SOBOTA 1. 8. HLAVNÍ ZÁJEZD KČT ZLÍN – KREMNICKÉ VRCHY
(SLOVENSKO)
Každodenně budou 2 varianty túr – kratší a delší. Bude zařazen i odpočinkový den s návštěvou kulturních památek Bánskobystrického kraje. V ceně 4100 Kč je zahrnuta doprava, ubytování v dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a s polopenzí. Odjezd v 6.30 hod. od Velkého kina ve Zlína. Objednávejte urychleně u vedoucího St. Chadima.

STŘEDA 29. 7. BUČOVICE – SLAVKOV U BRNA
Trasa 15 km: Bučovice ČD, Letonice, Letonický hájek, Lutršték (poutní místo), Sv. Urban, Židovský hřbitov, Slavkov – zámek, Slavkov u Brna ČD.
Odjezd ČD Dlouhá 5.47 hod., Zlín střed 5.50 hod., odjezd z ČD Otrokovice 6.14 hod., dále přes Moravský Písek, Bzenec, Bučovice ČD. Jízdenka pouze do Bučovic přes Moravský Písek. Skupinová jízdenka nově pouze pro 5 osob, sr
az 10 min. před odjezdem ČD Zlín střed a ČD Otrokovice, vede R. Křižák.

Zájemci o turistiku rodičů s dětmi!
Kontakt: Jan Hotařík, tel 737 948 608, e-mail: hhota@seznam.cz
Informace o vycházkách KČT jsou i na webových stránkách KČT Zlín:
http://kctzlin.sweb.cz, zde naleznete také PLÁN AKCÍ A ZÁJEZDŮ NA ROK 2015.
Své příspěvky můžete zasílat na mail: kctzlin@seznam.cz
.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)