dluhy.jpg

Charita radí, jak se vypořádat s dluhy

publikováno: 6.2.2020

Zlín – Pomocnou ruku lidem, kteří se dostali do obtížné finanční situace, nabízí Charita Otrokovice. V rámci projektu Samaritán poradí s dluhy, otevřela poradnu přímo ve Zlíně, v ulici Bratří Jaroňků 6989. V rámci bezplatné služby se lidem dostane odborné rady i pomoci s administrativními úkony.

„Službu nejčastěji využívají lidé, kteří si půjčili peníze a nejsou tyto půjčky schopni splácet. Často se dostávají do exekucí a tímto se zhoršuje jejich celková životní úroveň. Díky zkušenostem z více jak deseti let poskytování služby jsme schopni lidem poradit jak dál. Navíc máme akreditaci u Ministerstva spravedlnosti a můžeme tak podávat návrhy na povolení oddlužení,“ vysvětlila sociální pracovnice služby Jitka Švajdová.

Klienti poradny mohou využít zkušenosti sociální pracovnice také při sepisování žádosti o splátkový kalendář, vyřizování osobního bankrotu nebo při komunikaci s insolvenčním soudem. K dispozici mají navíc i bezplatné právní služby.

V rámci projektu má Charita Otrokovice v plánu uspořádat i několik setkání zaměřených na spolupráci odborníků na dluhovou problematiku.

Tento nový projekt navázal na dlouhodobě poskytovanou službu Dluhové poradenství Samaritán.

Více na www.otrokovice.charita.cz

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 869


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)