Čtenářský komfort zvýší výpůjční knihobox

Čtenářům bude sloužit knihobox. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

publikováno: 4.6.2021

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zavádí novou službu Knihobox. Díky ní si čtenáři mohou vyzvednout objednané výpůjčky nezávisle na provozní době knihovny. V provozu bude  24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

„Službou vycházíme vstříc čtenářům, kteří nestíhají přijít do knihovny během provozní doby nebo preferují bezkontaktní výpůjčku bez osobní návštěvy knihovny. Vedle Zásilky je to již druhá služba, kterou přemosťujeme nedostupnost knihovního fondu i v případě úplného uzavření knihovny,“ uvedl ředitel knihovny Jan Kaňka.

První tři měsíce bude služba fungovat ve zkušebním režimu. V tomto období je čtenářům k dispozici zdarma, uživatelé zaplatí pouze standardní cenu objednávky či rezervace daného dokumentu, která představuje částku 10 Kč.

„Čtenář si předem objedná žádané dokumenty z fondu ústřední knihovny standardní cestou v online katalogu. Poté vyčká na oznámení, že jsou vybrané dokumenty připraveny. Požadavek na jejich vyzvednutí v Knihoboxu zašle emailem na adresu knihobox@kfbz.cz a uvede den a pravděpodobný čas vyzvednutí. Knihovníci výpůjčky zaevidují do výpůjčního systému a po uložení v Knihoboxu čtenář obdrží e-mailem nebo jako SMS výzvu k vyzvednutí (včetně lhůty a kódu pro vyzvednutí). Na displeji Knihoboxu zvolí „VYZVEDNOUT“ a zadá doručený kód. Platbu částky za objednávky může čtenář provést kdykoliv ve svém čtenářském kontě online,“ popsala fungování služby Libuše Pavlicová, vedoucí útvaru odborných činností krajské knihovny.

Samoobslužný box je umístěn u severního vchodu do ústřední knihovny (15. budova 14|15 BAŤOVA INSTITUTU), směrem od železniční stanice Zlín-střed.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 619


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)