tyrsovo-obr1.jpg

Cyklostezka Zlín na ulicích Tyršovo nábřeží, Výletní a Mladcovská se 6. srpna otevírá

publikováno: 6.8.2020

Zlín - Po více než ročních stavebních pracech si mohou nejen cyklisté ale i místní obyvatelé oddechnout, jelikož se dnes otevírá nově zbudovaná cyklostezka Zlín, která se napojuje z Fügnerova nábřeží podjezdem na Tyršovo nábřeží, dále na ulici Výletní a Mladcovskou, čímž doplňuje další část páteřní cyklostezky Vizovice-Zlín-Otrokovice.

 „Jednalo se o náročnou stavbu, kterou nyní mohou plně využívat cyklisté i chodci. Původně bylo v plánu otevřít cyklostezku o 2-3 měsíce dříve, ale v projektu jsme provedli zásadní stavební změnu. Nechali jsme cyklopodjezdy přebudovat na piloty, aby stavba byla stabilnější. Bohužel byly cyklopodjezdy v původním projektu řešeny jinak,“ zmínil Michal Čížek, radní pro dopravu. Město raději řidičům připomíná, že se jedná o zklidněnou zónu, navíc se zákazem průjezdu po Tyršovu nábřeží.

„Lokalita ulic Tyršovo nábřeží, Smetanova, Čepkovská byla navržena jako zklidněná část s omezením rychlosti. Budování cyklostezek je nedílnou součástí konceptu zdravého města a udržitelné mobility,“ uvedl radní.  

V případě příjezdu za nákupy do OC Čepkov by město Zlín chtělo požádat všechny řidiče, aby užívali trasu po levém břehu, tedy ulici Benešovo nábřeží, která je rychlejší a plynulejší. Tímto krokem tak všichni přispějí k bezpečnosti cyklistů, jelikož v ulici Tyršova nábřeží vede část této páteřní cyklotrasy. Statutární město Zlín tak žádá všechny řidiče o dodržování tohoto stavu, neboť do „čepkovské“ oblasti smí vjíždět pouze ti, kteří zde mají cíl své cesty. 

Projekt byl podpořen z Integrovaného regionálního operačního programu.

Zpracovala: Nikola Jurigová, Odbor dopravy

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1329

Další fotografie

tyrsovo-obr2.jpg tyrsovo-obr3.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)