Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost

publikováno: 17.11.2019

Zlín –  Oslavy 30. výročí sametové revoluce probíhají v průběhu celého měsíce listopadu a podílí se na nich několik zlínských organizací včetně statutárního města Zlína.

V neděli 17. listopadu, v Den boje za svobodu a demokracii, se před radnicí u Pomníku obětem totality uskutečnil slavnostní pietní akt, jehož se zúčastnili politici i široká veřejnost. V rámci pietního aktu vystoupili s proslovy zástupce Senátu Parlamentu České republiky Tomáš Goláň, poslanec Poslanecké sněmovny České republiky Marek Novák, radní Zlínského kraje Michaela Blahová, primátor statutárního města Zlína Jiří Korec a další zástupci Rady města.

„Demokracie je založena na názoru většiny, který se má ctít a respektovat. Jsme však ve fázi, kdy stále více jednotlivců a menšin propaguje svůj názor na úkor zájmu většiny, a to zpravidla s falešným odkazem na demokracii. O to více je důležité podpořit a zdůraznit demokratické principy, ctít dohody a lidské hodnoty. Pan prezident Václav Havel jednou řekl: „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše.“ Vážení spoluobčané, přeji nám všem, aby nás bylo co nejvíce, kterým jsou v duchu tohoto citátu pana prezidenta Václava Havla, svazovány ruce,“ pronesl primátor Jiří Korec.

Po skončení slavnostního pietního aktu se konal na náměstí Míru Koncert Svobody 2019, který trval do 21. hodiny.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1191

Další fotografie

Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač) Den boje za svobodu a demokracii uctili politici i široká veřejnost (autor: Jan Salač)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)