Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

kácení stromů a zeleně

30.11.2021 8:34:17 | odpovědět Jarmila

Dobrý den,
proč stále kacíte stromy a zelený porost na JS, konkrétně na Honech?? Mezi těmi betony je to osvěžující, navíc protihlukové, výsadba žádná, ale jenom kácení a ničení..

kácení stromů a zeleně

30.11.2021 10:08:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, dle vyjádření OMZ zde ke kácení docházet nemá, pokud máte informaci, že zde dochází ke kácení prosíme o zaslání fotografie abychom to mohli prověřit. Dle OMZ dochází ke zmlazovacím řezům, což je ošetření a péče o stromy. Mezi prořezávkou a kácením je výrazný rozdíl. Při kácení většinou strom uhyne, prořezávka naopak slouží ke zvýšení vitality a prodloužení doby dožití. Mrzí nás, že péči zaměňujete za ničení. Stromy a keře se ošetřují pilou.

celé vyjádření OMZ:
Nejedná se o kácení. Jde o zmlazovací a udržovací řezy.
Rychle rostoucí okrasné keře mají tendenci vytvářet hustou změť starého dřeva, které pro rostlinu neznamená žádný užitek. Zima je ideální dobou pro průklest, kdy dochází k odstranění celých větví nebo jejich částí. Po takovém řezu se keře omladí.

Hezký den

Zápis se setkání s občany

29.11.2021 16:44:08 | odpovědět Marta Novotná

Kdy bude zveřejněn zápis se setkání s občany místní části Lesní čtvrt, Lazy, konaného dne 1. 11. 2021?

Zápis se setkání s občany

30.11.2021 9:19:00 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle informací OKP by se tak mělo stát 30. 11.

Hezký den

Gastro

27.11.2021 22:40:09 | odpovědět David Slovák

Dobrý den, před časem proběhla zpráva, že v Klubu 204 bude nová kavárna a v zámku zase restaurace.
Jak to vypadá s přípravou? Kdy se na tato nová živá místa můžem těšit? Díky

Gastro

30.11.2021 9:53:48 | odpovědět Eva Husáková, vedoucí Odboru majetkové správy

Dobrý den, kavárna ve Zlínském klubu 204 se opravdu připravuje, v nejbližší době vyhlásíme veřejnou zakázku na stavební úpravy, realizace bude trvat určitě půl roku. Na zámku by měla být opět zprovozněna restaurace, vše je závislé na výměně oken. Ta by měla proběhnout počátkem příštího roku.

Nástřik chodníků

26.11.2021 20:08:50 | odpovědět David Štěrba

Dobrý den,
chtěl bych upozornit, že "psí piktogramy", které jsou nastříkány na chodnících v Centrálním parku na JS, jsou velmi kluzké. Dnes, kdy napadl první sníh a tyto obrázky schoval, jsem na nich viděl upadnout několik lidí. Prosím o předání této informace kompetentním osobám.
S pozdravem
David Štěrba

Nástřik chodníků

30.11.2021 10:00:47 | odpovědět Dominika Baránková, OMZ

Dobrý den,

barva je použita dle standardů pro svislá značení, jako tomu je na přechodech. Bereme však na upozornění zřetel.
Budeme uvažovat nad změnou technologie nástřiků. Mezitím budeme v zimním období řešit situaci posypem hrubého kameniva.

Hezký den

Přechod Okružní, Česká

24.11.2021 8:25:50 | odpovědět Ludmila

Dobrý den, přechod přes ulici Okružní na Českou na JS je stále staveniště ( již několik měsíců) a pravděpodobně chybí jen málo k jeho kolaudaci. Chodci jej již používají, ale je to o strach, kdy se tam něco stane. Kdy bude, prosím, dokončen? Není to tak velká stavba....Ludmila

Přechod Okružní, Česká

30.11.2021 10:45:33 | odpovědět Barbora Cekotová, asistentka vnější komunikace Odboru dopravy

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Máte pravdu, že jen málo stačí k jeho kolaudaci. Bohužel je nutné dodržet určité zákonné postupy, jako např. že na úřední desce musí být dva měsíce vyvěšen návrh na umístění trvalého dopravního značení a v případě, že se k němu nikdo nevyjádří, tak může vejít v platnost rozhodnutím. Do té doby je stavbě přiřazeno a zde umístěno přechodné dopravní značení, které je pouze prozatímní. Nicméně v tomto období se lhůty chýlí ke konci, takže prosíme ještě o chvíli strpení.
Děkujeme

Magazín Zlín

23.11.2021 19:23:22 | odpovědět Alena

Dobrý den.
Bydlím v Želechovicích a zde Magazín Zlín nedostáváme. Ráda si ho vždycky přečtu na stránkách města. Ale na listopadové číslo čekám marně. Nebo že by nevyšel? Děkuji za odpověď.

Magazín Zlín

24.11.2021 12:59:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

prověřoval jsem to a máte pravdu, patrně šlo o technickou chybu. Urgoval jsem to a nyní by to mělo být již funkční. Pouze pro informaci uvádím, že ti, kterým magazín nechodí a mají zájem i o tištěnou podobu, si jej mohou vyzvednout na řadě míst osobně. Namátkou informační centrum radnice, informační centrum 14/15, Klub 204, atd.

Hezký den

Věci pro potřebné

23.11.2021 10:35:31 | odpovědět Dana

Dobrý den,
bude prosím vás někde i letos místo, kde můžeme zanést zimní věci pro lidi bez domova?
Bývalo to v budově CSSZ v přízemí, ale bylo mi sděleno, že to tam letos není.

Věci pro potřebné

30.11.2021 9:51:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, podle informací z odboru sociálních věcí platí, že pokud někdo chce věnovat oblečení může se obrátí na charitní šatník Charity Zlín, Burešov.

Hezký den

vrak vozidla

19.11.2021 13:29:08 | odpovědět Stanislav Matějka

Dobrý den, již jsem několikrát urgoval odstranění vraku vozidla z ulice Slínová na MP Zlín. Jedná se o vozidlo SPZ: ZLB 31-16 s technickou do 4/20219. Vozidlo je na prázdných kolech a nepojízdné. Také překáží hlavně všem rodičům co vozí děti do místní školky. Uvedené vozidlo tam stojí již několik měsíců. Děkuji.

vrak vozidla

22.11.2021 8:41:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, auto s propadlou STK a vypuštěnými koly není bohužel dle zákona vrakem. To je tedy pravděpodobně důvodem proč nelze, i přes vaše urgence, legálně ihned odstranit. Pokud jste auto hlásil na MP, je vedeno v evidenci potenciálních vraků. Uvedu příklad, když vy odcestujete na půl roku do zahraničí a mezitím vám propadne STK a nějaký vandal vám vypustí kola, taky to nebude legálním důvodem k odstranění vozu. V nedávné době však došlo k novelizaci zákona, kdy lze sankcionovat odstavená vozy s propadlou STK. Majitelé těchto vozů musíme vypátrat, oslovit, vyzvat, pokutovat. Celé takové řízení trvá bohužel měsíce a to nejen z důvodu zákonných lhůt. Předpokládám, že i tento vůz je v řešení.

Doplnění po konzultaci s OD:

Vypadá to, že se i díky změně zákona blýská v této problematice na lepší časy. Město Zlín připravilo odstavnou plochu a podmínky tak, aby tato vozidla, která sice ještě nejsou vrakem, ale očividně jen zabírají parkování, mohla být odtažena na tuto odstavnou plochu. Auto tak nebude blokovat veřejný prostor a během té doby lze činit administrativní úkony. Včera jsem viděl ve zprávách, že se v Ústí nad Labem konala první dražba takto odstavených a odtažených aut. Jen pro zajímavost. I po vydražení se nejedná o peníze města ale může se o ně přihlásit vlastník. Budou mu však odečteny náklady za odtah, uskladnění atd.

chránit a pomáhat

17.11.2021 8:32:52 | odpovědět Vladislav Adam

V pátek 12.11. jsem nakupoval v Albertu v Prštném. V řadě u pokladny byli dva mladí bez ochrany úst
a vedle na kase také jeden. A to v jeden okamžik. Kolik jich asi bylo za celý den, můžem jenom domýšlet.
Pokladní jsem se poté zeptal, jestli volají policii. Prý by nepřijeli. Přitom paní na informaci se na ně dívala,
ale podle ní to asi bylo v pohodě. Prodavačky se bojí upozornit takového zákazníka, ale dozor nebo ochranka
má volat policii. Proč se to neděje je mi záhadou.

chránit a pomáhat

18.11.2021 8:58:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Adame,

diskuze na webu MMZ slouží k dotazům na úředníky magistrátu, nikoliv ke stížnostem na pracovní postup prodavaček a ochranky v soukromém obchodním prostoru. Přesto si dovolím Vám onu záhadu vysvětlit. Můj soukromý odhad je ten, že si nechtějí prodavačky nechat nadávat, případně snášet jinou formu agrese. Těch případů kdy to začalo upozorněním na roušku a skončilo to rvačkou a příjezdem zásahovky, už pár bylo. Takže si asi každý prodavač zváží, zda mu to za to stojí. Policii máte jistě možnost zavolat i sám.

Příjemný den

CHRÁNIT A POMÁHAT

26.11.2021 7:45:29 | odpovědět Vladislav Adam

Pane Fabiáne, kdyby jste nebyl úředník magistrátu, tak bych jinou odpověď
nečekal. Kdo je zřizovatelem Městské policie Zlín, která má občany chránit
a pomáhat ? Vy to určitě nevíte, Vaše odpověď je na úrovni referenta, který
má v dikci všechno okecat.

CHRÁNIT A POMÁHAT

26.11.2021 8:39:26 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Adame,

heslo pomáhat a chránit, které jste v příspěvku použil, je heslem Policie ČR, nikoliv heslem MP Zlín. Logicky jsem z toho usoudil, že mluvíte o PČR. Nejsem tak geniální, abych uhádl, že při použití hesla PČR míníte MP Zlín. Ale i kdybych uhádl, že mluvíte o MP, odpověď by byla velmi podobná. Diskuze slouží k dotazům na úředníky magistrátu, neslouží k dotazům na zřízené organizace jako je MP Zlín. Máte-li námět na činnost MP Zlín, obraťte se na pana ředitele. A i v případě MP Zlín platí, že pokud vidíte přestupek a chcete, aby byl řešen, máte právo a v případě trestného činu i povinnost tuto věc nahlásit sám. Skutečně nevím, jak jinak či lépe jsem vám mohl poradit než informací, že přestupky, které mají být dle vás řešeny, můžete oznamovat i sám a ihned. Psát to za týden někam do diskuze nemá potenciál onu událost vyřešit. Vážený pane Adame, policie je povinna při oznámení konat, takže řeči o tom, že by stejně nepřijela, byly jen řeči. Pokud by zrovna policie řešila závažnější události, možná by skutečně nepřijela tak rychle, aby mohla tak závažný přestupek ihned vyřešit. Každé oznámení je zadokumentováno a lze pak dohledat jak bylo vyřízeno.

Přeji hezký den

Cestovní pas

9.11.2021 13:02:10 | odpovědět Marek Vavruša

Dobrý den,
mohl bych se zeptat, jaké jsou 3 možnosti pro vyřízení cestovního pasu?
Doby čekáni, ceny, druhy rychlopasů atd. Žiji v zahraničí a brzo mi vyprší platnost pasu.
Snažil jsem se to najít přes internet ale bez úspěchu.
Děkuji moc

Cestovní pas

10.11.2021 12:50:01 | odpovědět Lubica Beláková, OOSA

Dobrý den,

popis životní situace pro vydání cestovního dokladu je uveden na webu města www.zlin.eu/Jsem občan/Portál občana (potřebuji si vyřídit)/Osobní doklady, matrika/Vydání cestovního dokladu), jsou zde uvedeny i kontakty.

https://portalobcana.zlin.eu/detail-zivotni-situace.aspx?cislo=239

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)