Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Parkování dodávek na ulici Větrná

12.6.2021 12:04:36 | odpovědět Filip Veselý

Dobrý den, v posledních týdnech na ulici Větrná na Jižních Svazích přibývá dodávek, která zabírají parkovací místa osobním automobilům a občané bydlící v této lokalitě pak často nemají kde zaparkovat. Přitom před lety došlo právě na ulici Větrná na úkor zeleně k rozšíření parkovací plochy. Předpokládám, že to nebylo proto, aby se z toho stalo parkoviště dodávek. Bohužel poslední dobou tady pravidelně parkují např. dva zásobovací vozy s léčivy, dnes tu parkuje dokonce dodávka jedné přepravní společnosti. Přitom právě pro tyto vozy bylo nedávno postaveno parkoviště na místě bývalého torza. Chci se tedy zeptat, co mají občané z ulice Větrná udělat pro to, aby zde byl vyhlášen zákaz parkování vozidel nad 5 metrů, podobně jako je tomu v ulici Podlesí a Na Honech? Děkuji za odpověď.

PARKOVÁNÍ DODÁVEK NA ULICI VĚTRNÁ

15.6.2021 11:45:08 | odpovědět Katka R.

Tento problém máme i na Podlesí a to tam nedávno postavili několik parkovacích míst právě pro dodávky. Ale zákaz parkování dodávek nad 5 metrů by to asi nevyřešil, tak velká je málokterá dodávka.

Sportoviště 362

8.6.2021 18:44:09 | odpovědět Milan

Dobrý den, co se prosím Vás děje na sportovišti 362 na Vršavě?
Děkuji
Juráň

Sportoviště 362

14.6.2021 12:17:08 | odpovědět Kristyna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den, předmětné sportoviště je ve správě OMZ. Tamní mantinely byly v havarijním stavu a hrozil bezprostředně úraz. Po konzultaci s občany jsme mantinely demontovali a skupina, která je historicky postavila, slíbila odvoz.
Nyní se řeší mantinely nové, které postaví již odborná firma. V radě města to již bylo schváleno.

Hezký den

dopravní kolaps ve Zlíně 7.6.2021

7.6.2021 13:32:48 | odpovědět Jiří Schneider

Dnešní dopravní situace ve Zlíně, hlavně z jihu směrem do centra města byla katastrofální.
Březnická ulice totálně ucpaná stejně jako ulice Růmy ( ode dneška jednosměrná ve směru do centra ).
Velký podíl na této situaci má nepochybně uzavření nám. T.G.M. ( vedle Gahurova prospektu ).
Tento asi 200 m dlouhý úsek je v obou směrech uzavřen. Právě tato rekonstrukce mohla být posunuta o 3 týdny do začátku prázdnin, kdy doprava znatelně ubývá. Proto jsou z mého pohledu současné časové dispozice naprosto nepochopitelné.

dopravní kolaps ve Zlíně 7.6.2021

7.6.2021 14:36:41 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, výměna povrchu na ul. Gahurova u KUC má bohužel přímou návaznost na blížící se rekonstrukci silnice II/490 na ulici Březnická, kterou připravuje Zlínský kraj. Musela být provedena ještě před zahájením stavby kraje, jelikož touto ulicí bude také částečně vedena náhradní doprava.
Chápeme, že uzavírky v centru města jsou velkou komplikací v dopravě, přesto bychom chtěli požádat o trpělivost. Uzavírka potrvá do 22. 6. Děkujeme a přeji hezký den.

DOPRAVNÍ KOLAPS VE ZLÍNĚ 7.6.2021

7.6.2021 14:16:20 | odpovědět Ivan Pšenčík

Zcela s názorem pana Schneidera souhlasím, byl to očistec a bohužel Policie ( státní i městská ) nikde. Ale proč píši - je nějaký závažný důvod, že se nepracuje na stavbě okružní křižovatky u nadjezdu i o víkendu? Vždyť i toto je jeden z důvodů současné dopravní situace. U tak důležité stavby opravdu nechápu, že stavba i o víkendu nebyla jednou z podmínek výběrového řízení ( pokud byla, tak proč se nepracuje? ).

DOPRAVNÍ KOLAPS VE ZLÍNĚ 7.6.2021

10.6.2021 10:09:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já bych k odpovědi kolegyně ještě doplnil pár faktů, které mohou hrát roli. Kolegyně zmiňuje KHS, já bych rozvedl, že stavba je v centru města a nelze to tedy srovnávat třeba s dálnicí v polích.
V centru města platí různé limity. Ač by řidiči uvítali práce o každém víkendu, lidé, kteří v okolí bydlí, zase uvítají klid alespoň v neděli. Jen bych připomenul, že za práce o víkendu je 100 % příplatek a že město Zlín počítá letos s nižšími příjmy a to až třeba o 100 milionů korun. Takže asi jako ve všem, je to o penězích. Šlo by stavit rychleji (a dráž), otázka však zní, na úkor které jiné stavby. Zároveň si dovolím konstatovat, a prosím neberte to jako nějakou provokaci, je to prosté konstatování cyklokoordinátora. Na kole jsem si žádného kolapsu či zdržení nevšiml. Dojíždím 14 km a konečně jsem "díky" uzavírkám v práci rychleji na elektrokole než autem či autobusem.

Oprava: o víkendu je 25 %, ve svátek je 100 %

DOPRAVNÍ KOLAPS VE ZLÍNĚ 7.6.2021

10.6.2021 11:47:46 | odpovědět Tomáš Bařina

Dobrý den pane Fabiáne,

jen bych si Vás dovolil upozornit, že o víkendu není příplatek 100%, ale jen 25%. Což si myslím, že by v rozpočtu města Zlína až takovou díru neudělalo.

Jinak přeji hodně zdaru.

S pozdravem

Tomáš Bařina

DOPRAVNÍ KOLAPS VE ZLÍNĚ 7.6.2021

10.6.2021 14:00:13 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

díky za upozornění, máte pravdu, spletl jsem si to se svátkem. :) ale těch důvodů může být skutečně více. A na jednu stranu by tedy asi šlo v rámci rozpočtu o marginální částku, na stranu druhou, město má připraveno spoustu projektů na které chybí už jen to poslední, peníze.

Hezký den

DOPRAVNÍ KOLAPS VE ZLÍNĚ 7.6.2021

10.6.2021 9:58:05 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, stavební firma pracuje tak, aby dokončila stavbu v termínu dle smlouvy o dílo, tedy do 30. 9. 2021. Víkendy se na stavbě pracují dle potřeb stavby, přičemž se také musí dodržovat nařízení KHS ZK. Hezký den.

REKONSTRUKCE VOZOVKY BENEŠOVO NÁBŘEŽÍ

5.6.2021 11:57:12 | odpovědět Jana Karlíková

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se plánuje rekonstrukce vozovky Benešovo nábřeží směrem k nemocnici. Nemám na mysli dílčí opravy. Děkuji a přeji pěkný den.

REKONSTRUKCE VOZOVKY BENEŠOVO NÁBŘEŽÍ

10.6.2021 7:49:28 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, pro opravy Benešova nábřeží má odbor dopravy připravenou projektovou dokumentaci, kdy se dokončují přípravné práce. Rekonstrukce se bude týkat úseku od Podvesné VI po Podvesnou XVII. První úsek od ulice Dlouhá po Podvesnou VI je připraven formou prosté opravy povrchu vozovky, kdy předpoklad zahájení prací je letos na podzim. Hezký den.

REKONSTRUKCE VOZOVKY BENEŠOVO NÁBŘEŽÍ

17.6.2021 7:28:39 | odpovědět Dana

Doufám že se počítá s nějakými retardéry. Bydlím na Podvesné hned u cesty a někteří tu jezdí jako šílenci. Chodí zde děti do školy, a z některých ulic přejít na chodník je adrenalinový zážitek. Nebo úsek označit jako obytnou zónu s povinnou 30-ti km rychlostí.

Smysluplnost městského mobiliáře -nové 2 "lavičky" na Bartošově čtvrti

4.6.2021 17:33:56 | odpovědět Iveta Smažinková

Dobrý den, v úvodu bych ráda uvedla jedno - je mi líto, že nemohu do této zprávy vložit fografie... je pátek 4.6.2021, cca 16,40 hod. a při pohledu z okna domu na ulici Dřevnická 4034 vidím asi? 3 rodiny, (5 už 6 dospělých s 3 dětmi průměrný věk 5 let) které zabraly část velkého asfalt. dětškého hřiště ( místo u branky ) svou výbavou- rodinným grilem, basou piv + potravinami ....ovšem v tuto dobu se scházejí i další rodiny s malými dětmi - ty se však této "zábavy" neúčastní a obcházejí hřiště, protože si mohou naštěstí zvolit pískoviště nebo herní prvek pro větší děti - "pavučinu" .Toto je popis situace, která není novinkou - důvod, proč píši, jsou nové dvě lavičky, posazané nelogicky zády k výhledu hřiště v travnaté části přiléhající k jednomu z vchodů. Překvapuje mě nelogičnost umístění posezení - přibližně před 3 týdny byly nově zabetonované 2 lavičiky "zády" k zmíněnému dětskému hřišti - pravděpodobně, aby se hlídající dospělí procvičili v otáčení hlavou za svými potomky. Touto cestou bych ráda nabídla nápad na rozšíření nového posení - zbudování malé, zpevněné plochy tak, aby si rodiče dětí mohli gril postavit zde a neblokovat hřiště pro další rodiny. Závěrem bych chtěla dodat, že nikoho z mladých rodičů na mezipanelákové grilovačce na dětském hřišti neznám.

Smysluplnost městského mobiliáře -nové 2 "lavičky" na Bartošově čtvrti

7.6.2021 9:09:13 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, děkujeme za podnět, který předám. Možná jsou lavičky nelogicky, možná nějakou logiku mají, ovšem v příspěvku vidím jen vaše konstatování, že jsou nelogicky. Nevidím zde dotaz. Pokud by Vás to zajímalo, rád jejich umístění prověřím. Co se týče vašeho popisu pátečního odpoledne, docházelo-li podle Vás k přestupkovému jednání, které si zasluhovalo řešení, bylo na místě kontaktovat MP Zlín. Tuto páteční situace nelze bohužel v pondělí řešit v diskuzi. Závěrem se domnívám, že mezi podmínky využívání hřišť a veřejného prostoru nepatří, že se všichni musí vzájemně znát. Obecně jsem přesvědčen, že využívání hřišť není podmíněno bydlištěm v okolí, natož trvalým bydlištěm ve městě.

Hezký den

Benešovo nábřeží - parkování

1.6.2021 15:04:30 | odpovědět Ivan Baleja

Na Benešově nábřeží je trvalý nedostatek parkovacích míst (asi jako všude). Nabízí se řešení předělat podélné stání podél řeky Dřevnice na kolmé nebo alespoň šikmé. Od obchodu (mostu) směrem k nemocnici již takové stání funguje.
Před domem č.3686 je zbytečně široký chodník. Nastavěné nevzhledné betonové květináče zabírají část chodníku a znemožňují průjezd kočárků. Částečným zúžením chodníku a odstraněním květináčů by došlo k lepší možnosti průjezdu kočárků a rozšíření komunikace by umožnilo realizaci dalších parkovacích míst.
V prostoru mezi domy 3686 a 3952 došlo k pokácení stromu. Posunutím nevyužívaného klepače na koberce by v tomto prostoru mohlo vzniknout pár nových kolmých parkovacích míst. Dnes musí auta parkovat příliš natěsno, a tak občas dochází ke kolizím z důvodu nedostatečného prostoru k manévrování. Manévrováním po centimetrech dochází k většímu znečištění ovzduší, než kdyby auta jednoduše zaparkovala a stejně tak odjela. I kdyby jich bylo víc.

Popelnice

27.5.2021 10:28:02 | odpovědět Jana

Dobrý den,
chci se zeptat, kdo rozhodl umístění velkých popelnic na komunální odpad a i popelnici BRKO na chodník který vede od cyklostezky vedoucí souběžně s ulicí Díly III? Tohle řešení je opravdu nepříjemné pro chodce, kteří chodí tímto směrem.
Děkuji za odpověď Jana

Popelnice

14.6.2021 14:07:10 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

Dobrý den,

Nádoby, které jsou určené pro obyvatele vedlejšího domu, byly přesunuty před více než půl rokem a důvodem bylo blokování průjezdu (zaparkovanými vozy) pro svozovou techniku v místě původního umístění.
Nyní jsou na uvedeném stanovišti umístěny dočasně, než bude provedena rekonstrukce komunikace, kde byly předtím.

Hezký den

ulice Slovenská

26.5.2021 14:07:07 | odpovědět Jan Pšeja

Dobrý den, mám prosím dotazy dva.
Nešlo by prosím něco udělat popřípadě omezit podélné parkování automobilů u chodníku před vjezdy do dvorů. Myslím tím jedno místo vymezit, nebo dát zákaz stání? Pří výjezdu ze dvora zde není absolutně nic vidět ani přes osobní automobil, natož SUV, nebo dodávku. Při frekvenci provozu a rychlosti jakou se zde oběma směry někteří piloti pohybují je to opravdu nebezpečné! Zvláště, když má někdo v autě děti. V případě zájmu pošlu foto místa, to mluví za vše.
Druhý dotaz je ohledně chodníku na téže straně, kde auta parkují. Je bohužel už nějakou dobu opravdu v havarijním stavu. Při dešti nám veškerá voda z chodníku spolu se vším co sebou vezme teče přímo do vjezdu a před garáž. Vím, že pohyb je sice zapotřebí, ale po každém dešti už mě to celkem omrzelo :-).
Děkuji a hezký den Pšeja

Lavička

26.5.2021 10:17:38 | odpovědět Ivona Vra

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné nainstalovat ještě 1 lavičku u dětského hřiště v Malenovicích na Tř.Svobody před domem č.p.743-745( strana směrem k základní škole). U tohoto hřiště je na lavičku připraveno místo už z doby revitalizace sídliště, ale bohužel lavička nainstalována na tomto místě nebyla. Hřiště je velmi využívané jak dětmi, tak dospělými,kteří si nemají kam sednout nebo odložit své věci. Děkuji a přeji hezký den.

Lavička

26.5.2021 13:57:37 | odpovědět Kristyna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den,

lavičky u těchto bytových domů byly skutečně zamýšleny. Po projednání v roce 2011, kdy se s jednotlivými bytovými domy diskutovalo o podobě regenerace a zjišťovali se potřeby obyvatel, od umístění laviček bylo upuštěno.

Bytový dům zásadně nesouhlasil s koncepcí, přesouvaly se i plánovaná parkovací stání, apelovalo se na možnost zvýšeného hluku. Dodnes jsou obyvatelé nespokojeni a přijímáme neustálé stížnosti kvůli hluku z dětského hřiště a okolí tohoto bytového domu což údajně obyvatelům „narušuje kvalitu života.“ .

S pozdravem

PROBLEMY SE VZROSTLOU LIPOU V BEZPRISTREDNI BLIZKOSTI DOMU

24.5.2021 9:10:11 | odpovědět Lenka Churá

Dobry den, na koho bych se mohla obratit s prerostlou lipou, ktera nam zpusobuje problemy a skody na domku. Vse mam zdokumentovano fotkami. Prosim o pripadny emailovy kontakt. Dekuji.

PROBLEMY SE VZROSTLOU LIPOU V BEZPRISTREDNI BLIZKOSTI DOMU

24.5.2021 9:13:11 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

je potřeba se obrátit na vlastníka pozemku. Pokud je to město, tak na Odbor městské zeleně. Záleží však také v jaké je to lokalitě. Až podle lokality jsem Vám schopen říct konkrétní osobu se kterou se to dá řešit. Zašlete mi prosím do mailu lukasfabian@zlin.eu fotografie a přesné umístění a situaci prověřím.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)