Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

rekonstrukce Tržnice -cykloopatření

14.4.2021 14:43:08 | odpovědět Jiří Mahdalík

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli při plánované rekonstrukci Tržnice pod kaštany bude vytvořeno i legální a pohodlné propojení pro cyklisty mezi křižovatkou s ulicí Gahurova a zastávkou Náměstí Míru. Současný průjezd skrz tržnici, určitě není vhodný kvůli velkému množství chodců. Navíc je hned vedle velmi široký a nevyužitý chodník, na který ale nebyl umožněn legální vjezd cyklistů. Jelikož jsem na stránkách města nenašel plány, tak bych se zeptal jestli při této velké rekonstrukci bude takové cyklistické propojení vytvořeno. Předem děkuji za odpověď.

rekonstrukce Tržnice -cykloopatření

16.4.2021 11:42:17 | odpovědět Leopold Bednařík, vedoucí ORIA

Dobrý den,

ano, v rámci Tržiště bude vybudována cyklostezka místo chodníku podél I/49.

Projekty 2021

13.4.2021 11:29:47 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal na aktuální stav následujících projektů:
- SMART parkovací systém
- výměna oken na zámku
- rekonstrukce tržiště

Děkuji

PH

Projekty 2021

16.4.2021 11:52:00 | odpovědět Leopold Bednařík, vedoucí ORIA

Dobrý den,

k rekonstrukci tržiště probíhá příprava veřejné zakázky na dodavatele stavby, která by měla být v průběhu dubna zveřejněna.

Hezký den

Projekty 2021

16.4.2021 11:49:54 | odpovědět Jiří Jelínek, vedoucí OVS

Dobrý den,

projekt výměny oken a dveří na zl. zámku – aktuálně řešíme s architektem, památkáři a zhotovitelem lepší osazení výplní vč. provedení dílčích změn na těchto výplních, abychom splnili podmínky dotačního titulu, památkové péče a představy architektů.

Projekty 2021

16.4.2021 11:45:43 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, v rámci plánovaného parkovacího systému SMART byla provedeny ze strany města potřebné procesy pro vydání stavebního povolení. Pro tuto investiční akci byla také přidělena dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Předpoklad realizace je v letních měsících. Hezký den

PROJEKTY 2021

16.4.2021 12:56:05 | odpovědět Petr Holeček

Děkuji všem za odpovědi.

Petr Holeček

Silniční retardéry - vyvýšení

9.4.2021 17:44:54 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den.
Po velmi dlouhé době jsem jel po ulici Mostní a byl jsem velmi překvapen destrukcí zpomalovacích, vyvýšených, retardérů. Zajímalo by mne, jak se na problematiku budování tohoto typu retardéru dívají kompetentní pracovníci magistrátu. Již více let je zřejmé, že vyvýšený retardér není konstrukčně dořešen a není schopen snést větší zátěž. Na sídlišti v Malenovicích, kde bydlím, není retardér schopen přežít ani průjezd popelářských vozů. Jiná velká vozidla tam nejezdí. Mostní ulice je trolejbusovou tratí, takže desítky tun těžké vozidlo je zde samozřejmostí. Nyní takový retardér vznikl v Prštném. Tam jezdí hodně těžkých vozů a jsem zvědav, za jak dlouho se nájezdy proboří. Mám pocit, že si této problematiky doposud nikdo nevšiml a draze se budují "hrby, které jsou černou dírou na investice do oprav ". Rozhodně neberu na lehkou váhu smysl tohoto zařízení, ale jeho technické provedení spíše připomíná sabotáž ze strany zhotovitele. Je totiž Českou specialitou pokládat namáhané silniční prvky na "perníkový dlaždičský beton" s vysvětlením " že se to tak běžně dělá". Investor by měl být vzdělanější a nedopustit takový šlendrián.
Závěrem musím říci, že jsem zvědav na odbornou úroveň odpovědi kompetentního úředníka.
Děkuji.

Silniční retardéry - vyvýšení

15.4.2021 8:56:21 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den,
veškeré dopravní stavby jsou prováděny na základě projektových dokumentací zpracovaných projektanty s autorizací pro dopravní stavby. Při realizaci odbornou firmou, která nejprve musela prokázat odbornou kvalifikaci pro provedení díla, je dílo kontrolováno kvalifikovaným dozorem investora stavby. Nicméně provozem dochází k opotřebování a po určité době je nutné provést nezbytné opravy. Pokud dojde k deformaci do 5 let od realizace díla, zhotovitel provede opravu v rámci záruční doby. Proto jsou stavby před uplynutím záruční doby kontrolovány. Hezký den.

SILNIČNÍ RETARDÉRY - VYVÝŠENÍ

17.4.2021 8:34:08 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Děkuji paní Vaculíkové za velmi korektní odpověď. Vážím si nelehké práce úředníků Magistrátu, neboť kromě boje s přírodou, musejí také velmi obezřetně proplouvat názory Nás - obyvatel našeho, docela pěkného, města. Z odpovědi je zřejmé, že systémově nic nebylo zanedbáno. Někdy musíme ale přiznat, že ne každý výsledek, zplozený správně nastaveným systémem, je správný. Totální destrukci stavebního díla ve velmi krátkém čase, není možno zaměňovat za náhodnou, dílčí chybu. Důvody problému jsou hlubší a já doufám, že i přes obsah odpovědi paní Vaculíkové, jsem zasel zrnko, které vyklíčí...

Parkování v ulici 2. května

8.4.2021 9:44:40 | odpovědět Koňařík

Dobrý den,
bylo by možné znovu překreslit parkovací místa v ulici 2. května?
Jedná se jednosměrnou ulici, kde je velký problém s parkováním, nicméně bez logicky zakresleného parkování je to jeden velký chaos, každý parkuje jak se mu zlíbí a zbytečně zabírá místo ostatním.
Navrhuji přeznačení parkovacích pruhů, tak aby se dodržel jednotný úhel všech zaparkovaných aut.

Děkuji za odpověď

Parkování v ulici 2. května

13.4.2021 11:40:48 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, jelikož je ulice 2. května obousměrná, prosíme o upřesnění, kterou ulici máte na mysli. Děkujeme.

doprava Tyrsovo nabrezi

7.4.2021 14:25:57 | odpovědět Michaela

Dobry den,

rada bych podala podnet ke zmene dopravniho znaceni na Tyrsove nabrezi. Myslim, ze by bylo vhodne v obou smerech hned na zacatek ulice umistit znacku "Prujezd zakazan" nebo "Vjezd povolen pouze dopravni obsluze" a dodrzovani dopravniho znaceni pak opravdu dusledne kontrolovat. Ulice Tyrsovo nabrezi a Smetanova totiz zneuziva spousta ridicu v obou smerech ke zkraceni cesty a misto toho, aby pouzili cestu pres Benesovo nabrezi, kde by museli cekat na semaforech, projizdi vsichni touto jinak klidnou obytnou ctvrti. Troufam si rict, ze minimalne 80% ridicu projizdejicich ve smeru od hotelu Saloon projizdi Tyrsovo nabrezi a porusuje tak zakaz prujezdu a zbytecne i ohrozuje cyklisty vyuzivajici smisenou cyklostezku, v opacnem smeru zase projizdi ulickou za Kauflandem, kde je ale zakazova znacka povolujici vjezd pouze dopravni obsluze. Pokud by se zakazove znacky umistily uz na zacatek Tyrsova nabrezi k hotelu Saloon a ke kruhovemu objezdu u Kauflandu, alespon cast ridicu by to urcite odradilo a do teto klidove zony by vubec nezajizdeli. Notorickym porusovacum pravidel by pak pomohlo, kdyby alespon obcas byla na miste hlidka mestske policie a dodrzovani zakazu kontrolovala a pokutovala... verim, ze by to pro Mestskou policie byla dost lukrativni lokalita.

Dekuji.

doprava Tyrsovo nabrezi

20.4.2021 12:20:14 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, rádi Vám odpovíme i na doplňující dotazy a zašleme požadovaná fakta či kontakty, ale k tomu potřebujeme znát Vaši fungující emailovou adresu. Ostatně to je dle pravidel i podmínka řešení dotazů. Funkční email pro případnou komunikaci.

Děkujeme

doprava Tyrsovo nabrezi

16.4.2021 11:54:15 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, za Váš podnět děkujeme. Bohužel Vámi uvedené značení na začátek jednosměrné ulice osadit nelze. Značení "Průjezd zakázán" chtěli na začátek lokality osadit kolegové z odboru dopravy. Tento návrh neprošel přes zástupce státní správy.
Co se týká problematiky dopravní obsluhy, ta je velmi úzce definována vyhláškou č. 294/2015 Sb. Tato vyhláška říká, že dopravní obsluhou se rozumí „vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.“
Jelikož na ulici Tyršovo nábřeží jsou i podnikatelské objekty, tímto značením by bylo návštěvníkům takových provozoven znemožněno vjíždět do ulice. Proto nebyla využita ani tato možnost. Bylo tak osazeno dopravní značení "Zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t".
Aby nedocházelo ke zneužívání cesty ve zklidněné ulici Tyršova nábřeží nebo ulicí Smetanova vydávalo město několik tiskových zpráv, kde apelovalo na řidiče, aby užívali ulice Benešovo nábřeží, což je přirozeně rychlejší cesta.
V případě, že dochází k četnému porušování, obraťte se prosím na městskou policii.
Hezký den.

ohořelá skládka Kudlov

29.3.2021 22:49:47 | odpovědět Machova

Dobrý den, je to již více než dva roky co v místní části poblíž zahrádkářské kolonii vyhořela někým obývaná dřevěná bouda předpokládám na pozemku p.č. 1160/1 ( majitel Státní pozemkový úřad ). Do této chvíle je celý pozemek znečištěn zbytky plastů a blíže neurčených odpadů a látek, které soustavně kontaminují další okolí a přilehlý potok. Parcela je oplocena a uzamčena, tedy není volně přístupná. Je prosím možné, aby městský úřad vyzval majitele pozemku, aby tuto skládku na svém pozemku konečně zlikvidoval? Děkuji za odpověď a ochotu.

ohořelá skládka Kudlov

7.4.2021 11:30:09 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

Dobrý den,
na základě Vašeho podnětu budeme kontaktovat Státní pozemkový úřad jako vlastníka pozemku, na kterém se černá skládka nachází, s výzvou k úklidu.

OHOŘELÁ SKLÁDKA KUDLOV

7.4.2021 20:48:45 | odpovědět Machova

Paní Pavlovová, děkujeme předem za rychlé vyřízení.

Železniční přejezd

28.3.2021 11:12:39 | odpovědět Luděk Solař

Dobrý den, s povděkem jsem zaregistroval provedenou opravu železničního přejezdu v katastrálním území Prštné, parcela 1386/3. Tento přejezd je již dlouhé roky nepoužíván, nikam nevede a jenom řidičům znepříjemňuje život a ničí auta. Připravuje se jeho zrušení ??

Železniční přejezd

31.3.2021 9:48:31 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, koleje ani most na ulici Nábřeží vedoucí do areálu Rybníky nejsou ve vlastnictví statutárního města Zlín. Nicméně se v rámci plánované stavby „Pravobřežní komunikace“ s kolejemi na této komunikaci nepočítá. Hezký den.

ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD

2.4.2021 10:36:46 | odpovědět Luděk Solař

Děkuji za odpověď. Nemyslel jsem si, že by MMZ byl vlastníkem kolejí, ale koleje se nachází na pozemku města a není pro ně ani v katastru zřízeno věcné břemeno. Nevím, kdy se počítá se stavbou "Pravobřežní komunikace", ale možná by stálo za uvážení koleje odstranit s předstihem.

ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD

7.4.2021 11:25:39 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, v tomto směru se jedná o to, že město nemůže koleje odstranit, jelikož nejsou v jeho majetku. Jinými slovy nelze odstraňovat cizí majetek. Koleje tak může odstranit pouze vlastník.
V případě plánované stavby Pravobřežní komunikace bude žádáno o jejich odstranění. Ke stavbě Pravobřeží komunikace byla v zimních měsících odevzdaná upravená studie proveditelnosti (studie předchází projektové dokumentaci).
Termín realizace Vám bohužel sdělit nedokážeme, protože toto určí až projektová dokumentace.
Pěkné dny.

Shanim kontakt

25.3.2021 18:19:55 | odpovědět Monika

Dobrý den,
sháním kontakt na vinaře z okolí Zlína. Chystám takový článkový seriál o vinařích z ruzných částí ČR pro nově vznikající web nejlepsidrinky.cz a potřebovala bych nějaké kontakty. Děkuji!

Shanim kontakt

16.4.2021 11:58:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

zdejší fórum slouží k dotazům na úředníky MMZ. Odbor životního prostředí a zemědělství však takový registr k dispozici bohužel nemá. Doporučil bych obrátit se na profesní sdružení.

Hezký den

Cyklostezka Vršava Kostelec - odpočinkový altán

16.3.2021 13:40:42 | odpovědět Věra Tomečková

Chci upozornit na nepořádek a téměř zcela zničený altán na cyklostezce Vršava - Kostelec. Celé místo je špinavé a zarostlé, plné odpadků, jsou zničené stoly i lavice, altán má rozebrané dřevěné zábradlí. Možná by se mělo odstranit ohniště, neboť tam není jiné dříví než samotný altán, kterým si "turisté" topí.

Cyklostezka Vršava Kostelec - odpočinkový altán

7.4.2021 15:13:27 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za upozornění. V předchozích letech byly z altánu odstraněny nebezpečné kovové části. Bohužel se nachází na místě, které není nijak hlídané a bohužel se jen ukazuje nehezká vlastnost některých lidí. Jelikož by finanční náklady na opravu altánu byly velmi drahé a efekt, že to takto zůstane by nebyl zaručený, rozhodlo se město tento altán zdemolovat a místo vyčistit. Do té doby bude altán zapáskovaný. Děkujeme za pochopení, hezký den.

CYKLOSTEZKA VRŠAVA KOSTELEC - ODPOČINKOVÝ ALTÁN

3.5.2021 12:10:43 | odpovědět Věra Tomečková

Nesouhlasím s radikálním řešením-s úplným odstraněním altánu i odpočinkového místa. Uvádíte vysoké náklady na opravu, ale zbudování altánu bylo asi také nákladné a rozhodně by stálo za to místo opravit pro slušné lidi, kteří altán hojně využívají. Nechceme přece ustupovat vandalům! Když je místo zanedbané, polorozpadlé, svádí to tyto osoby k dalšímu ničení.Prosím zvažte ještě možnost jiného řešení - odstranění ohniště, základní opravu altánu a odvážet odpadky. Děkuji

černá skládka

15.3.2021 19:03:46 | odpovědět Lenka

Dobrý den, ráda bych upozornila na černou skládku kolem Paseckého potoka ve Zlíně (ul. K pasekám směr ul. Strážná). Snažili jsme se ji uklidit vlastními silami, ale jedná se o větší množství odpadu, kdy nám nestačily pytle ani popelnice. Případně prosím o radu, kam celou věc nahlásit. V případě potřeby máme i foto. Děkujeme

černá skládka

7.4.2021 15:07:39 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

Dobrý den, na ulici Strážná bylo provedeno místní šetření. Odpad bude odklizen v rámci úklidu černých skládek na území města Zlína
v nejkratším možném termínu. Děkujeme za podnět.

černá skládka

17.3.2021 9:01:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, tyto záležitosti jsou v gesci Odboru životního prostředí a zemědělství, kam se lze obracet přímo. Váš podnět jsem předal k vyjádření. Bude doplněno.

Hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)