Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Silniční retardéry - vyvýšení

9.4.2021 17:44:54 Tomáš Stavjaník

Dobrý den.
Po velmi dlouhé době jsem jel po ulici Mostní a byl jsem velmi překvapen destrukcí zpomalovacích, vyvýšených, retardérů. Zajímalo by mne, jak se na problematiku budování tohoto typu retardéru dívají kompetentní pracovníci magistrátu. Již více let je zřejmé, že vyvýšený retardér není konstrukčně dořešen a není schopen snést větší zátěž. Na sídlišti v Malenovicích, kde bydlím, není retardér schopen přežít ani průjezd popelářských vozů. Jiná velká vozidla tam nejezdí. Mostní ulice je trolejbusovou tratí, takže desítky tun těžké vozidlo je zde samozřejmostí. Nyní takový retardér vznikl v Prštném. Tam jezdí hodně těžkých vozů a jsem zvědav, za jak dlouho se nájezdy proboří. Mám pocit, že si této problematiky doposud nikdo nevšiml a draze se budují "hrby, které jsou černou dírou na investice do oprav ". Rozhodně neberu na lehkou váhu smysl tohoto zařízení, ale jeho technické provedení spíše připomíná sabotáž ze strany zhotovitele. Je totiž Českou specialitou pokládat namáhané silniční prvky na "perníkový dlaždičský beton" s vysvětlením " že se to tak běžně dělá". Investor by měl být vzdělanější a nedopustit takový šlendrián.
Závěrem musím říci, že jsem zvědav na odbornou úroveň odpovědi kompetentního úředníka.
Děkuji.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)