Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Chemický postřik na Jižních svazích

28.4.2021 9:20:20 Tomáš Polehňa, vedoucí oddělení zeleně Jižní Svahy

Dobrý den,

probíhala jarní eliminace invazivních lokálních plevelů v trávnících. Nestříkalo se nikde plošeně, pouze vždy lokálně daný problém. Nelze tedy vymezit a nebylo možné vymezit žádnou plochu. Především bylo nutné podchytit růst šťovíku tupolistého, který hojně decimuje travnaté plochy ve všech lokalitách. Aplikace přípravku na rostliny působí již po dvou hodinách, kdy rostlina začne odumírat. Koncentrace, která byla použita byla velmi nízká s ohledem na okolí aplikace. Na celém sídlišti bylo užito celkem 3 litrů tohoto přípravku. Po dvou hodinách je již zcela možné zvíře do plochy vpustit. Přípravek též obsahuje aromatickou látku, která zvířatům nevoní. Připomínám, že majitel má mít psa na veřejném prostranství na vodítku a bez vodítka se pes může pohybovat pouze ve vybraných plochách výběhových louček. Jelikož pes nerozezná vadnoucí rostlinu, je zcela na majiteli psa u kterého se předpokládá, že si kontroluje, kam svého čtyřnohého mazlíčka vpouští.
Každý den se několikrát procházím se svým psem a dovolím si říci, že velice zvažuji, kde psa vpustím. Jelikož vím, že jsem v městském prostředí. Když chci psovi dát volnost, jedu s ním do přírody. Pohyb po plochách veřejné zeleně v městě považuji za nouzovou situace a kdykoliv mi to čas dovolí, volím blízkou přírodu ve které je Zlín zasazen. Žádné jiné aplikace OMZ neprováděl a ani neprovádí. Již několikrát jsme poukazovali, že těchto přípravků užíváme velmi málo oproti jiným společnostem, které v okolí, či přímo ve městě aplikují.

Děkuji

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)