Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Oprava chodníků na Lesní čtvrti

28.4.2021 23:36:36 Pavel Krajíček

V současné době se začal opravovat chodník na ulici Prostřední, u "mezidomků" souběžných s hlavní cestou, od popisného čísla 3456 a směřujícímu k popisnému číslu 3440 .
Oprava chodníku je ale nejenom mě nepochopitelná v provedení. Stávající "starý" chodník je ohledně šířky chodníku ze 4 betonových dlaždic (cca 120 cm) + odtokový žlab na vodu. Nové provedení chodníku dle začínajících prací je ze tří dlaždic (cca 90 cm) + žlab. Nevím, zda je to správný výraz - odtokový žlab - protože je tak mělký, že by mu odpovídalo spíše označení "pítko pro ptáky". Odborníci, kteří tento "žlab" zaplánovali k výměně za původní (hlubší a praktičtější), zřejmě tento chodník při silnějším a delším dešti nikdy neviděli, kdy se voda hrne chodníkem a stéká do okolních zahrádek a vydlážděných vchodů půldomků. Obávám se, že tento mělký "žlab" pobere vodu tak třetinově proti původním. Žlab sbírá vodu nejen z přilehlého chodníku, ale i z chodníku kolmého od hlavní cesty a rovněž vodu ze zahrádek ve svahu u domků nad žlabem, kterou při prudším dešti nestačí země vsáknout.
Zúženým chodníkem už nebude moci chodit u dospělých ve dvojici vedle sebe, aniž by jeden z dvojice nešel částečně po žlabu. Matka s dvojčaty a širším kočárkem musí hlavně doufat, že jí to nebude dělat při jízdě po chodníku a žlabu problémy. Chodníky již hotové, kolmé vedoucí od hlavní cesty, jsou zhotoveny z hladkých dlaždic. Již nyní jsou kluzké díky písku ve spárách, jak budou funkční v zimě? Staré drážkované dlaždice praktičtější..

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)