Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Nákladní vozy Zlín Louky

15.8.2019 21:59:59 | odpovědět David Sýkora

Dobrý den,
chtěl bych se informovat na extrémní provoz nákladních vozidel v nočních hodinách ulicí Chaloupky, Zlín Louky. Řádově týden zde přibližně od 20h do ranních hodin projíždí cca každé 2 minuty nákladní vozidlo s přívěsem naplněné hlínou. Tento provoz několikatitunových vozidel v takové frekvenci se začíná podepisovat na naší nemovitosti, která je nejblíže ke komunikaci. V domě jsou při každém průjezdu cítit vibrace, rezonují okna, na domě ze strany k silnici jsou praskliny, celá ulice je znečištěna hlínou, vč. vrstvy na zaparkovaných vozidlech. To, že navíc jezdí ulicí jako hovada nemluvě. Kdo mi zaplatí škody na nemovitosti a kdo začne toto řešit? Pro jistotu jsem pořídil několik kamerových záznamů. Děkuji

Nákladní vozy Zlín Louky

21.8.2019 10:26:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Sýkoro,

mohu se Vám na stavebním odboru pokusit prověřit zda a jaká se tam v okolí provádí stavba. Každopádně pokud je to dle vašeho popisu, tak to nejspíše nebude dle povolených podmínek. Určitě doporučuji si zaznamenat SPZ (RZ) vozidel, případně i ten kamerový záznam s časovými údaji, kterými prokážete vaše tvrzení. Pokud tam i ve dvě či tři hodiny v noci jezdí každé dvě minuty tatrovka, tak je i pravděpodobné, že to porušuje hygienické normy. Pokud jsou znatelné vibrace, tak nejspíš určitě. V tomto případě je však potřeba se obrátit na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje. Můžete také podat podnět ke stavebnímu úřadu. Co se týče případných škod, ty se vymáhají po původci škody a to nejčastěji soudní cestou u civilního soudu. Vaši záležitost bohužel nelze zcela vyřešit prostřednictvím této diskuze. Zjištění stavebního úřadu doplním.

Hezký den

NÁKLADNÍ VOZY ZLÍN LOUKY

21.8.2019 17:38:42 | odpovědět David Sýkora

Dobrý den pane Fabiáne,
děkuji za odpověď. Dle odpovědi z technických služeb na emailový dotaz od p. Černocha se doznávají k této akci, viz odpověď:

"V těchto dnech mohlo dojít ke zvýšení provozu díky odvozu výkopové zeminy z areálu Technických služeb. Pro urychlení odvozu a menším dopravním komplikacím jsme zvolili noční hodiny.

S pozdravem

Jakub Černoch"

Pro představu zde video ukázka: https://youtu.be/ompwtZvSrvw
čas
: 1:10, 3:30 a 4.30. V posledním čase obzvláště výživné.

NÁKLADNÍ VOZY ZLÍN LOUKY

22.8.2019 8:52:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

děkuji za upřesnění. Tak pokud je již znám "viník" a jste s ním v komunikaci tak věřím, že již v tuto chvíli máte informaci, zda to bylo nahodilé a již se to nebude opakovat, nebo v tom chtějí TS pokračovat. Co se týče dalších případných nároků či potřeby informací, nasměřoval bych Vás již přímo na TS, které jsou samostatnou organizací a musí si své záležitosti řešit sami. Tento prostor slouží ke komunikaci s úředníky.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

sídliště Malenovice

15.8.2019 16:49:34 | odpovědět Ivana Navrátilová

Dobrý den,
můj dotaz směřuje na technické služby: před budovou bývalé restaurace Belveder je velmi zanedbaná plocha (drobné kostky zarostené trávou, uschlý stromek, neudržované záhony kolem vysazených stromků, uschlé květy lípy). Tento stav trvá již delší dobu a tak se ptám, zda je možná náprava. Vždyť se vlastně jedná o jakési náměstíčko na sídlišti.

sídliště Malenovice

22.8.2019 11:38:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

v těchto případech je zcela adekvátní postup obrátit se na kancelář místní části, kde mají přehled o vykonávaných termínech a činnostech. Já ze své pozice v centru města nevyhodnotím, zda se jedná o opomenutí, či na to "jen" ještě nepřišla řada, protože potřebných a nutných činností je opravdu hodně a město je velké. Úklid suchých květů lípy nemůže mít přednost např. před opravami propadlin na cestách. Uschlému stromku také teď již nic nepomůže a efektivnější a i levnější bude ho odstranit na podzim, když se zrovna i vymění za nový, než jezdit odstranit soušku a pak znovu jezdit vysazovat. Každopádně děkujeme za upozornění, podnět předávám jak do kanceláře místní části, tak na Odbor městské zeleně.

Přeji hezký den

Zařezání větví

14.8.2019 14:07:06 | odpovědět Petra

Bylo by možné na cyklostezce na Bartošově čtvrti u mateřské školky zkrátit pár větví stromu (myslím, že to je strom mirabelek) ? Brání hladkému průjezdu na kole, při průjezdu jsou ve výšce očí...Děkuji

Zařezání větví

21.8.2019 9:39:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který jsem předal na Odbor zeleně k vyřízení. Jen rovnou připomenu, že jako správce fóra nemám zástup a při čerpání mé dovolené či dovolené kolegů může dojít v letních měsících při řešení podnětů k prodlení. (Upozornění na tento fakt bylo zveřejněno v diskuzi na začátku léta) Náměty, u kterých je potřeba rychlejších reakcí, je tak lepší hlásit přímo na dané odbory. Stromy na zeleň, chodníky na dopravu atd.

Přeji hezký den

Benešovo nábřeží.

9.8.2019 10:08:45 | odpovědět Roman Hanák

Dobrý den, plánuje se někdy kompletní rekonstrukce cesty na ulici Benešovo nábřeží? Cesta je původní, každý rok se jen záplatuje.

Benešovo nábřeží.

21.8.2019 14:52:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, podle informací z Odboru dopravy se má věc takto: Na rekonstrukci části Benešova nábřeží v úseku Podvesná VI – Podvesná XVII (směr ke KNTB) je připravena projektová dokumentace. Realizace je navržena v rozpočtu pro 2020, ale rozpočet ještě schválen nebyl a schvalovat jej budou politici. V diskuzi však odpovídají pouze úředníci. Proto Vám na této platformě žádné 100 % záruky dát nemohu.

Hezký den

Propadlý chodník

6.8.2019 16:22:41 | odpovědět Petra Machalíková

Dobrý den, obracím se na vás s upozorněním na propadlou část chodníku na ulici Štefánikova, před půldomkem 2194 ( 6306 ). Na začátku července jsem na tuto skutečnost upozorňovala e-mailem i technické služby, avšak bez reakce, bez odpovědi. Od té doby se chodník propadá dál, jáma se zvětšila a každým dnem hrozí, že tam buď dítě spadne nebo někdo večer zakopne a zraní se. Zkouším to tedy touhle formou... snad pochodím víc :-) Děkuji alespoň za odpověď. Pěkný den, P. Machalíková

Propadlý chodník

21.8.2019 14:56:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

omlouvám se, že reagují až nyní po návratu z řd. Každopádně Váš podnět jsem předal ještě před odjezdem a pokud šlo o ten kanál, tak jsem před chvíli na místě ověřil, že je to opraveno.

Děkujeme za podnět a přeji hezký den

PS: Technické služby provádí údržbu a opravy na základě objednávky odborů. Závady je tak vhodnější hlásit na odborech, které opravu zajistí. V případě chodníků je to tak např. Odbor dopravy.

Kontrola a údržba ploch v centu Zlína

6.8.2019 13:07:08 | odpovědět Jiří Tkadlčík

Dobrý den,
ke dláždění některých ploch v centru Zlína bylo použito malých dlažebních kostek. Ty jsou mnohde uvolněné nebo zcela chybí, hrozí tak možnost zranění.
Dotaz:“ Kdo a v jakých intervalech kontroluje stav těchto ploch a provádí opravy?“
Hezký den, J.T.

Kontrola a údržba ploch v centu Zlína

8.8.2019 9:17:12 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, kontrola částí probíhá průběžně. Pracovnice kanceláří místních částí obchází svěřený úsek v pravidelných intervalech. Následně evidované informace o poškození komunikací předají odboru dopravy MMZ. Lokální opravy provádějí na objednávku Technické služby Zlín, s.r.o. Hezký den.

Parkovaci místo....sršni

6.8.2019 11:05:19 | odpovědět Jana Krajčová

Dobry den,nevim jestli je to tady správně, ale na Čepkove na parkovacim.stani u Kaféčka hned u prvni lipy od Prodejny Hervis,tak ten strom je plny sršňů a vos.Dekuji za nejake opatření.

Parkovaci místo....sršni

7.8.2019 14:56:05 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Krajčová,

děkujeme za podnět. Právě jsem se z toho místa vrátil, abych se za slunečného počasí (kdy jsou vosy a sršně nejaktivnější) přesvědčil o naléhavosti vašeho podnětu. Cca pět minut jsem stál přímo u stromu a pozoroval jsem přítomné vosy i sršně z bezprostřední blízkosti a mohu konstatovat, že se zde s největší pravděpodobností žádné hnízdo nenachází. Pokud by tomu tak bylo, tak bych tam tak blízko stát nemohl. Vypozoroval jsem, že tam vosy a sršni létají za potravou. Vzhledem k tomu, že zde není hnízdo, a tato situace není nijak nebezpečná, nevyžaduje si žádné urgentní řešení. Pokud by to chtěl/měl někdo řešit, tak vlastník komunikace tedy OC Čepkov. Veřejná správa respektive hasiči to mohou řešit pouze v případě, že dochází k ohrožení zdraví a života, což není tento případ.

A jen dodatek pro zajímavost. V sršních vidíme především nebezpečí, obvykle nevíme žádné podrobnosti o jejich životě. Sršně mají samozřejmě v přírodě své místo a jsou i lidem rozhodně užitečné. Jedná se o dravce hmyzí říše, takže likvidují např. larvy a housenky nejrůznějších hmyzích škůdců. Obyvatelé průměrného sršního hnízda (cca 700 jedinců) mohou za den zkonzumovat až jeden kilogram škůdců, většinou pro člověka nepříjemných much, ovádů nebo komárů.

Sám mám na své nevelké zahradě hnízda vos, sršňů i lesních mravenců a dokážeme se vzájemně respektovat, žádná žihadla či kousnutí jsem doma zatím neobdržel.

Přeji Vám hezký den


Květinová výsadba v městě

5.8.2019 14:39:41 | odpovědět Grygová

Dobrý den,
jako každý rok jsem i letos nadšená z květinové výsadby ve městě (nádoby na náměstí). Krásné a inspirativní. Moc děkuji. RG

Květinová výsadba v městě

21.8.2019 15:41:42 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

váš vzkaz jsem rád předal kolegům na zeleni. Budeme rádi, když se i další lidé nechají inspirovat a rozhodnou se některé své anglické mrtvé trávníky (které se musí neustále kosit a zalévat) vymění za trvalkové či letničkové záhony, které jsou oproti tomu, při správném založení, takřka bezúdržbové, krásně barevné a jsou pastvou nejen pro oči, ale také pro pestrobarevné motýly, čmeláky a další užitečný hmyz. Na zelené poušti hmyz (sající nektar) umírá hlady. Také jsem se nechal inspirovat a i když pominu etickou a estetickou stránku věci, tak pragmatici musí minimálně ocenit alespoň značnou časovou úsporu.

Přeji Vám hezký den

Umístění zrcadla - křižovatka nad zastávkou Středová

5.8.2019 9:07:43 | odpovědět Adam Viktorin

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda by bylo možné umístit vypouklé zrcadlo na křížení ulic Na Honech I a ulice pod domem Podlesí II (č.p. 5609) - ulice nad zastávkou MHD Středová. Vzledem k množství parkovacích míst v této oblasti a rozsáhlým garážím si myslím, že by toto jednoduché řešení pomohlo ke zjednodušení dopravní situace pro mnoho občanů. V aktuálním stavu má totiž vozdilo vyjíždějící z ulice pod domem č.p. 5609 dávat přednost vozidlům jedoucím zprava (směr z kopce). Zde ovšem ve výhledu překážejí parkující vozidla a proto často dochází k nebezpečným situacím. Domnívám se, že umístění zrcadla by těmto situacím pomohlo předcházet.

Děkuji za vyjádření, Adam Viktorin.

Umístění zrcadla - křižovatka nad zastávkou Středová

21.8.2019 12:47:57 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Dopravní inspektorát PČR, který má ve své kompetenci schvalování změn místní úpravy provozu, povoluje dopravní zrcadla pouze v těch místech, kde je překážka v rozhledu neodstranitelná (budova, skála atd.). Pokud překážku tvoří parkující vozidla je zcela jisté, že DI PČR by žádost zamítl. Domníváme se, že správně parkující osobní vozidla problémem nejsou. Špatný rozhled je v místě zejména v těch případech, kdy zde parkuje větší dodávkové vozidlo. Naší snahou je vytvořit v lokalitě takový dopravní režim, který zamezí parkování velkých dodávkových vozidel. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

4.8.2019 20:50:38 | odpovědět Michal Machalík

Měl bych dotaz na parkoviště na ulici soudní v centru města. Toto parkoviště je velmi vytížené a mnohdy je problém zaparkovat třeba jenom na 15 minut, když potřebuji vyložit zboží a věci do obchodu. Přesto zde během července přibyla žlutá čára podél celé strany kde jsou obchody, kde tím pádem zmizelo asi 6 parkovacích míst. Mohu se zeptat, z jakého důvodu byla zde čára umístěna a proč se zde nedá zastavit. Děkuji Machalík

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:10:08 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, pane Machalíku,

žluté čáry na ulici Soudní byly umístěny z důvodu dlouhodobých problémů s průjezdem a vzájemným vyhýbáním vozidel, na což opakovaně upozorňovala městská policie i TS Zlín. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat vedle něj volný prostor v šířce nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Pokud by v tomto prostoru parkovalo vozidlo, nebyla by tato šířka dodržena.

Avšak pro účely zásobování jsou na ulici Soudní vyznačena zásobovací místa. Děkujeme a přeji hezký den.Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:15:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já bych tedy ještě pro vysvětlení doplnil, že to tedy není tak, že by tam bylo zrušeno 6 parkovacích míst. V těch místech se dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nesmělo parkovat ani před tím. Žlutá čára tedy nezavádí nový zákaz, pouze lépe a důrazněji znázorňuje stav, který tam byl platný i předtím.

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)