Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Pouliční osvětlení

12.12.2017 8:03:12 | odpovědět Poláková

Dobrý den,
na ulici Bílá na Kudlově už 2 dny nesvítí pouliční osvětlení. Prosím opravit

Pouliční osvětlení

13.12.2017 7:06:37 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Věc jsem předal na TS k opravě. Závad je však nyní kvůli silnému větru více, proto prosíme o případné strpení.

Hezký den

PS: Jen ještě obecně doplním, že závady lze také hlásit přímo na webu TS, kde je ikona "hlášení závad". Při nahlášení na web TS je předpoklad rychlejší nápravy než při nahlášení do diskuze. Ovšem i prostřednictvím diskuze to bude pochopitelně vyřešeno.

Silnice na Hornomlýnské ulici

11.12.2017 11:35:52 | odpovědět Nikola Ščuka

Dobrý den,
zajímalo by mě jestli je v plánu rekonstrukce asfaltového povrchu na ulici Hornomlýnská v části mezi Santražinami a železničním přejezdem na Kvítkovou. Současný povrch se rozpadá a krajnice se na několika místech propadá.

vánoční osvětlení

10.12.2017 16:50:17 | odpovědět Dušana Zajíčková

Dne 10.12.2017 v neděli jsem byla v odpoledních hodinách na náměstí Míru. Pěkné stánky, hudba, ale jedna velká chyba..Kromě vánočního stromu u radnice nesvítila žádná světla na stromech kolem náměstí, ani na třídě T.Bati. A to už byla tma v 15,30. Nic se nerozsvítilo ani v 16 hod.
Tak se vtírá otázka, proč to osvětlení instalujete...Škoda.
S pozdravem
Dušana Zajíčková

vánoční osvětlení

11.12.2017 12:15:37 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážená paní Zajíčková,

světelné prvky vánoční světelné výzdoby jsou napojeny na veřejné osvětlení a rozsvěcí se tedy spolu s ním. V případě, že je např. zataženo, může se subjektivně zdát, že se osvětlení zapíná pozdě. Vánoční výzdoba je ale plně funkční.

S pozdravem

Dopis na podatelně

8.12.2017 6:22:00 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravím Vás, někdy kolem cca 25.9. jsem podával na podatelnu dopis (ohledně ulice Zátiší) směřovaný na pana Nováka. Do dnešního dne jsem nedostal jedinou odpověď (ani telefonicky, ani písemně). Z informací mě dostupných je lhůta pro odpověď ze zákona 30 dnů. Tato lhůta byla porušena o více jak cca 2 měsíce. Chtěl bych se zeptat co se s dopisem stalo a proč město opakovaně (stalo se to již podruhé) odmítá řešit problémy občanů?

Dopis na podatelně

11.12.2017 12:13:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Váš dotaz se nese ve dvou rovinách. Důvodem může být to, že referentka, která má Vaši lokalitu na starosti je nyní dlouhodobě nemocná a odepsat Vám tudíž bude moci až po návratu. Urgentní věci k okamžitému řešení si pochopitelně rozdělí kolegové. Druhá rovina je v tom, že jsem byl informován a ubezpečen, že ve Vašem případě Vám odpověď byla podána a to mnohokrát jak písemně tak ústně respektive telefonicky a že tedy se z vašeho směru jedná o podávání opakovaných dotazů, na které již odpovědi znáte. Po návratu dané referentky Vám bude odpovězeno i písemně.

Hezký den

Velké kino

6.12.2017 20:06:12 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den pane Fabiáne. Svým diskusním příspěvkem bych chtěl mírně rozvinout údaje o historii Velkého kina, které jsou uvedeny na zdejších magistrátních stránkách. Budova Velkého kina je zde prohlášena za první svařovanou konstrukci v ČSR, vyprojektovanou stavebním oddělením firmy Baťa. Osobně mám jinou hypotézu, kterou chci zveřejnit pro další případné historicko-industriální badatele. Bylo to asi takto: Firma Baťa, tehdy ještě vedená šéfem Tomášem, připravovala výstavbu první velké lisovny pryžových obuvnických dílců. Velká hala byla vyprojektována s tehdy obvyklou nýtovanou konstrukcí. Ještě před ukončením řízení k povolení výstavby (na hejtmanství v Uherském Hradišti), se, možná sám šéf Baťa, setkal s někým z Francie a dozvěděl se, že ve světě se již přestalo nýtovat a staví se úsporněji pomocí naprosté novinky - svařování. Proto byly ihned změněny stavební podklady a do Zlína dorazila ocelová konstrukce z "Metalurgického sdružení " ve francouzském městě Knutánž v Moselské oblasti ( SM KNUTANGE). Asi marně, ale prokazatelně, hejtmanství v Uherském Hradišti požadovalo po firmě Baťa doložení výpočtů k změněnému projektu stavby. Asi se jich nikdy nedočkalo. Přesto polovina této subtilní haly dosud stojí skryta v továrním areálu a stále slouží původnímu účelu. Rok po jejím dokončení bylo postaveno Velké kino. Nebylo tedy první svařovanou konstrukcí.

Velké kino

7.12.2017 7:06:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za zajímavý historický postřeh či námět, který by mohli případně uchopit zdejší historici, publicisté či pracovníci Národního památkového ústavu.

Hezký den

Chodník - ul. Osvoboditelů

5.12.2017 22:01:12 | odpovědět Ivan Kantorek

Dobrý den, upozorňuji na rozpadající se úsek chodníku na ul. Osvoboditelů před vilou J. A. Bati v místě vjezdu do garáží. Postupným uvolňováním dlažebních kostek zde vznikly už poměrně velké a hlavně hluboké díry.

Chodník - ul. Osvoboditelů

6.12.2017 8:41:55 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, podnět předávám na OKaRDS, vyjádření o nápravě následně doplním.

Hezký den

Chodník - ul. Osvoboditelů

7.12.2017 7:08:56 | odpovědět Hana Večerková, OKaRDS

Dobrý den,

děkujeme Vám za upozornění na poškozený chodník podél ul. Osvoboditelů. Opravu jsme nahlásili na Technické služby Zlín, které pro město tyto práce provádějí. Předpokládáme, že chodník bude opraven v nejbližších dnech, pokud to počasí dovolí.

CHODNÍK - UL. OSVOBODITELŮ

7.12.2017 23:11:41 | odpovědět Ivan Kantorek

Dobrý den, díky za informaci a hlavně za rychlost opravy - v čase odeslání Vaší zprávy byl chodník na uvedeném místě už opraven.

Propojeni Velíkové cyklostezkou či chodníkem

5.12.2017 7:52:55 | odpovědět Petr Müller

Dobrý den,
uvažuje se, alespoň v dloudobých plánech napojení Velíkové na cyklostezku, či alespoň chodník do Štípy? V podstatě pouze poměrně frekventovaná cesta je teď už jediná možnost, jak se dostat na kole či pěšky z/do Velíkové, díky uzavřeným lesům v okolí. Osobně vidím možnost napojení na stezku v Lukově, či směřovat stezku kolem letiště ve Štípě a Štákovy paseky na Vršavu. Možná by tak v budoucnu mohl existovat okruh, díky kterému by byla jednodušeji dostupná severovýchodní část Zlína. Děkuji za odpoveď a přeji hezký den.

Propojeni Velíkové cyklostezkou či chodníkem

7.12.2017 7:14:27 | odpovědět Hana Večerková, OKaRDS

Dobrý den,

propojení Velíkové cyklostezkou buď od Štípy, nebo od Lukova se v nejbližší době neplánuje. Aktuálně řešíme cyklodopravu v centru města Zlína a jejím nejbližším okolí a dále páteřní cyklostezky. Pokud vycházíme ze zpracovaného generelu dopravy, který se také cyklistickou dopravou zabývá, mezi Štípou a Velíkovou je navrženo integrační opatření, kdy budou vyznačeny piktogramy koridoru pro cyklisty na stávající silnici III. třídy.

S pozdravem

Údržba chodníků

3.12.2017 18:17:16 | odpovědět Polách

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdo odpovídá za údržbu chodníků v okolí zastávky Česká a ulice Česká ? Sníh napadl teprve ve čtvrtek a už nyní jsou chodníky v této oblasti jeden led. Konkétně nový chodník podél nově vybudovaného parkoviště a schodiště z ulice Česká směrem k ul. Moravská - tady je riziko těžkého úrazu obzvláště vysoké. A neschůdný chodník podél parkoviště má za následek pohyb chodců po parkovišti - opět hrozí velké nebezpečí zranění, zvláště v tomto období (snížená viditelnost, brzká tma, sníh, led, špatné jízdní podmínky). Žádám o okamžitou nápravu.

Údržba chodníků

5.12.2017 9:11:55 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Poláchu,

děkuji za Váš podnět k úpravě Operačního plánu zimní údržby. Ten je závazným vodítkem pro Technické služby při zajišťování schůdnosti chodníků a komunikací. Vámi zmiňované schodiště zatím není v zimě udržováno.
Chodníky v rozsahu stanoveném Operačním plánem zimní údržby jsou bezpečně schůdné po protažení a chemickém ošetření. Je samozřejmě nutné vzít v potaz povětrnostní podmínky, v zimním období nelze očekávat suchý chodník. Jsem přesvědčen, že Vaše obava z nebezpečí úrazů a těžkých zranění je, za předpokladu přizpůsobení se zimnímu období, lichá.

S pozdravem

Jakub Černoch

Údržba chodníků

4.12.2017 14:23:33 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane inženýre,

Váš podnět jsem předal na TS Zlín k nápravě a vyjádření. Dovolím si osvětlit některé body z vašeho příspěvku. Zbytek již nechám na panu řediteli TS.

- Kdo zodpovídá: Údržbu městských komunikací a chodníků obstarávají Technické služby Zlín.
- Je to tam jeden led: Ano, na víkend byla hlášena meteorologická výstraha na vznik ledovky. Ledovka je mimořádná a nebezpečná situace, něco podobného jako například vichřice. Není v silách žádného města zabránit vzniku ledovky. Můžeme se pouze v maximální možné míře snažit zmírňovat její následky. Což u 300 km chodníků a dalších stovek km silnic není právě snadné.
- žádost o okamžitou nápravu: Diskuzní forum slouží pro odpovědi a vyjádření pracovníků magistrátu. Není a nemůže být kontrolováno denně či dokonce online. V případě, kdy oznámení skutečně nesnese odkladu, je mnohem účelnější dát zprávu přímo na daný odbor či městskou společnost. (pokud tazatel nezná kompetence či kontakty, poradí mu v informačním centru).

Hezký den

Zlín, křižovatka ulic K Pasekám – Pasecká – Stráže a Pasecká - Klabalská

28.11.2017 10:18:27 | odpovědět Martin Macek

Dobrý den,mohu se zeptat na předpokládaný termín dokončení prací výše zmiňovaného projektu,příp. alespoň část. zprovoznění dopravy v ulici Stráže ?

Zlín, křižovatka ulic K Pasekám – Pasecká – Stráže a Pasecká - Klabalská

6.12.2017 8:43:12 | odpovědět Jaroslav Kubáč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

celá stavba má být dokončena cca do konce srpna 2018. Předpokládáme, že se most na Mokrou provizorně otevře v termínu 15. – 17.12.2017, na jaře se opět uzavře, dokončí se zbývající práce v tomto prostoru, pak se most definitivně zprovozní, následně se uzavře most na ul. Klabalskou a budou pokračovat stavební práce nejen na tomto druhém mostě, ale i na nové okružní křižovatce, přeložkách sítí, chodnících, atd.

Hezký den

nebezpečně seřízené semafory

27.11.2017 10:09:43 | odpovědět Zdeněk

Dobrý den, chtěl bych upozornit na špatně, až nebezpečně seřízené semafory na křižovatce u katastrálního úřadu na tř.t.bati. Již několikrát se mi stalo (mohu doložit videm), že když jsem přejížděl z ulice štefánikova dolu po kostkovici, tak na mé oranžové projelo auto. Jelikož né všechny auta po tř.t.bati jezdi 50km, tak je to otázkou času, kdy tam dojde k nějaké vážné dopravní nehodě. Prosím tedy o kontaktování příslušného odboru, aby zkontroloval inervaly mezi semafory. Děkuji za vyřízení mé žádosti Čevora.

nebezpečně seřízené semafory

4.12.2017 14:43:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, které jsem předal na daný odbor. Věc prověří odborná firma. Osobně se však domnívám, že skutečnost, že Vám projel někdo na oranžovou, nemusí ani tak souviset se špatnou funkcí semaforů, jako spíše s neohleduplností a bezohledností jiných řidičů. Uvedu pro ilustraci jeden příklad (z mnoha). V Bohuslavicích bylo nyní zúžení silnice řízeno semaforem. Několikrát jsem byl svědkem toho, že zasvítila zelená, ale nešlo se rozjet, protože protisměrem přijížděla stále další a další auta až... naskočila opět červená. Ani zde nešlo o špatné nastavení semaforu jako spíše a absolutní neúctu a sobectví některých řidičů.

Věc se ale pochopitelně prověří.

Přeji hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '17»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky