Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Dezolátní stav ulice Prlovská

5.8.2020 15:05:06 | odpovědět Oldřich Pavliček

Ulice Prlovská je dlouhodobě v naprosto špatném stavu. Průjezd touto příjezdovou komunikací kterou denně projíždí stovky aut je katastrofa. Ulice je jako tankodrom, je plná propadlin které dlouhodobě ničí podvozky našich vozidel, dokonce se uvolňují desítky dlažebních kostek které ničí nejen podvozky ale i parkující vozidla. Dále bych chtěl upozornit na žalostný stav chodníků zbudovaných někdy v 60 letech minulého století. Tyto jsou v naprosto žalostném stavu a chůze po nich je již nebezpečná. S pozdravem Pavlíček

Dezolátní stav ulice Prlovská

6.8.2020 9:33:47 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, pane Pavlíčku,
děkujeme za upozornění, stav vozovek monitorujeme v celé Lesní čtvrti. Rekonstrukce vozovky na ulici Prlovská bohužel není projekčně připravená, nicméně probíhají lokální opravy, které provádí Technické služby. Některá místa byla opravená v měsíci červenci, jiná jsou postupně zadávány k opravám. Hezký den.

Tržnice

5.8.2020 11:23:24 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
nedá mi to abych se znovu nezeptal - skutečně je v pořádku, že si senátor Valenta dělá z objektu Tržnice plakátovací plochu na předvolební kampaň?
Děkuji
PH

Kašna před klubem 204

3.8.2020 23:31:34 | odpovědět Pavel Kučera

Kašna před klubem 204 (stará knihovna) je mimo provoz. Dříve skvělé místo k odpočinku v horkém létě nyní působí spíš odpudivě. Dešťová voda v kašně je špinavá, smrdí a množí se v ní komáři. Trochu ostuda na úplné centrum města. Chápu, že je za tím asi technická závada. Kdy bude kašna opět v provozu? Bylo by možno alespoň zajistit odtok dešťové vody, aby se tam nemnožili komáři?

Kašna před klubem 204

5.8.2020 7:46:21 | odpovědět Ivo Divoký, Odbor zeleně

Dobrý den, kašna je v opravě, řeší Technické služby, dešťová voda je již vyčištěna, prosíme veřejnost o trpělivost.

Živý plot v cyklostezce

2.8.2020 15:13:30 | odpovědět Jaromír Šebela

Dobrý den, bylo by prosím možné aby technické služby zastříhaly živý plot rostoucí málem do půlky cyklostezky naproti čističky v malenovicích? Tamní zahrádky vypadají částěčně zrušené avšak živý plot roste dál.
Děkuji.

Živý plot v cyklostezce

3.8.2020 12:56:24 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, o předmětném úseku víme a je v řešení. Pro vaši informaci: tento úsek je specifický tím, že zeleň vyrůstá dílem z pozemků soukromých společností a dílem z pozemků společnosti, kde má město sice majetkový podíl, nicméně z hlediska činností, provozu a financování je nelze zaměňovat se Statutárním městem Zlín. Drtivá většina úseků je letos kontrolována minimálně 1x měsíčně a okamžitě řešena, výjimkou jsou právě živé ploty, které vyrůstají z cizích pozemků, kde musíme ctít správný úřední postup a "vlastníky" čouhající zeleně nejprve vyzvat. Podobný úsek je také u zoo. Ten by měl být dle mých informací již vyřešen. Úsek v Malenovicích jsem dnes ověřoval a mám zprávu, že ořez je objednán a bude proveden v tomto týdnu.

Hezký den

Autovraky

25.7.2020 19:49:52 | odpovědět Radek

www.novinky.cz Města z Vysočiny začínají zvolna využívat příležitost lepšího vypořádávání se s autovraky v ulicích. Tu mají od letošního května díky novelizaci zákona o pozemních komunikacích s daleko jednodušší definicí vraku. Tím je mimo jiné i auto od půl roku propadlé STK. Tento problém přitom má většina aut, která se měsíce nepohnula z místa na veřejné komunikaci či na parkovišti.
Na Severní a Střední Vršavě jsou minimálně tři autovraky. Je nějaká evidence autovraků a jak se s nimi nakládá ?

Autovraky

27.7.2020 11:33:14 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor dopravy

Dobrý den, je to trochu složitější, než uvádíte, protože definice vraku je i po novelizaci stále stejná (autovrak je dle zákona stále pouze vozidlo zjevně trvale technicky nezpůsobilé, přičemž obnovení způsobilosti by si vyžádalo doplnění či výměnu podstatných částí konstrukce vozidla) a v tom se tedy nic nemění. Vozidla s propadlou STK déle než 6 měsíců jsou pak novou samostatnou kategorií. MP tato vozidla v současné době mapuje a následně bude rozhodnuto o dalším postupu. Pravděpodobně budou majitelé sankcionováni pro porušení zákona č. 13/1997 Sb. Rozhodně ale nelze u těchto vozidel hovořit o vraku.
Nahlášené autovraky vlastník komunikace eviduje a prověřuje. Pokud naplňují definici vraku, podává žádost na silniční správní úřad k zahájení řízení o jejich odstranění. Pokud definici nenaplňuje, předává podnět městské policii k prověření, zda vozidlo není hlášeno jako odcizené či zda majitel nezemřel.

Hezký den

Počet garážových míst a stání

22.7.2020 9:43:00 | odpovědět Jan Rovenský

Dobrý den, rád bych se zeptal na počet, kolik garáží a garážových stání město pronajímá občanům. Celk.počet, stačí uvést řádově v tisících. Kolik v roce 2019 vybralo od občanů za jejich pronájem, celkem za rok (opět jen řádově v milionech). Děkuji

Počet garážových míst a stání

27.7.2020 11:43:38 | odpovědět Eva Husáková, vedoucí Odboru majetkové správy

Dobrý den, počet garáží a garážových stání ve vlastnictví města je 869, roční příjem činí cca 5,7 mil. Kč.

Nová značka města Zlína

18.7.2020 10:11:25 | odpovědět Luděk Solař

Dobrý den, před více než třemi roky byla představena nová značka města Zlína http://www.cyklozlin.cz/kolo-zlin-nova-znacka-mesta-zlin/
Nevšiml
jsem si za tu dobu, že by byla někde použita. Taková je pěkně barevná, tak by mi to nejspíš neuniklo. Nepozapomnělo se na ni, tak trochu ?

Nová značka města Zlína

21.7.2020 9:17:49 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za dotaz, logo vzniklo už před časem jako jedna ze součástí projektu Zlín v pohybu a stále je možné na něj v cyklomateriálech narazit. Do emailu jsem Vám zaslal například scan aktuální zlínské cyklomapy, která vyšla na jaře a která Vámi zmíněné logo obsahuje. Samozřejmě se lze bavit o intenzitě využití. Možnost využívání tohoto loga vede Odbor dopravy v patrnosti.

Hezký den

úřední hodiny ?!?!

16.7.2020 21:03:34 | odpovědět Petr

Úřední hodiny 2 dny v týdnu !?!?!? Takové leháro bych si v práci za plnou mzdu taky přál.

úřední hodiny ?!?!

17.7.2020 9:22:08 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem připomenu, že diskuze je určena pro podepsané dotazy nikoliv anonymní hejty, nicméně ve vašem příspěvku došlo k tak zásadnímu nepochopení významu úředních dnů, že považuji za nutné Vám to vysvětlit. Bylo by nám velmi líto, kdybyste se domníval, že to je tak, jak popisujete. Pondělí a středa jsou úředním dnem historicky. To není žádná novinka a znamená to, že v tyto dny jsou úředníci k dispozici ve svých kancelářích i pro neohlášené návštěvy lidí, jež potřebují něco konzultovat. Kdežto úterý, čtvrtek a pátek jsou takzvané neúřední dny a v těchto dnech nelze na 100 % očekávat, že když přijdete neohlášeně, že daného úředníka naleznete. Právě na neúřední dny se plánuji různé schůzky, školení, služební cesty a práce takzvaně v terénu, místní šetření atd. Nicméně po předchozí domluvě lze samozřejmě a běžně navštívit daného úředníka i mimo úřední den. Ve stejném duchu jako je váš příspěvek, jsme také často vyzývání, že nemáme sedět na teplých židlích a vyrazit do terénu. K tomu právě slouží ony neúřední dny.
Zároveň připomenu, že na úřední desce i webu města jsou pravidelně zveřejňovány volné pracovní pozice, takže Vám nic nebrání se na nějakou pozici přihlásit a ono „leháro“ si sám vyzkoušet.

V rámci správnosti termínů ještě uvádím, že ve státních službách se pobírá plat nikoliv mzda.

Přeji hezký den a víkend

Tyršovo - Benešovo nábřeží.

16.7.2020 13:57:12 | odpovědět Jiří Poštolka

Tyršovo nábřeží jste předělali jako Cyklo-Pěší. Ulice je zúžena, zpomalena a přidán smíšený provoz spolu s zákazem průjezdu. Prakticky tedy tam nesmí jen nikdo, krom těch co tam bydlí, nebo jedou například na myčku. Fajn, dejme tomu...... Nic bych proti tomu neměl kdyby jste to samé udělali na Benešově nábřeží, ale pro motoristy.
Benešovo nábřeží má úzkou cestu (často tam jezdí náklaďáky a kamiony, které nemohou projet podjezdem a je to jejich poslední záchrana), pokaždé když kolem mě jede velká skříň s přívěsem, mám smrt v očích, stačí aby mu to na propadlém kanále uskočilo a je ve mě. Jsou zde propadlé kanály, prakticky všechny. Dále pak propadlý silnice kousek před mostem u Čepkova a chodník který město neudržovalo více jak 10 let.
Řešení by bylo snadné, chodník zrušte (na co tam je když je pěší zóna na druhé straně). O část této šířky rozšiřte silnici, zbytek pak nechte travnatý pro stromy. Dále pak opravte propadlé kanály a ideálně zakažte vjezd cyklistům. Hodlá město udělat něco i pro motoristy?? Proč musíme autem jezdit po rozpadlé silnici a ještě pouštět cyklisty, když je na druhé straně cyklostezka a prakticky zákaz vjezdu (průjezdu)???

Tyršovo - Benešovo nábřeží.

17.7.2020 9:25:03 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

vaše tipy, nápady a podněty k řešení předávám na Odbor dopravy.

Přejí hezký den

Ad kanály reakce OD:

Dobrý den, k Vašemu podnětu týkající se propadlých kanálových vpustí na ulici Benešovo nábřeží zadáme Technickým službám Zlín k opravě. Hezký den.

PS: Jako cyklokoordinátor si přeci jen neodpustím komentář k poznámce, ať se dělá něco i pro motoristy. Dosud se desítky let dělalo právě jen pro motoristy a dopravní situaci to neulehčilo. Více silnic a parkovišť generuje více aut. Možná je čas to zkusit jinak podle vyzkoušených vzorů ze zahraničí, kde na fakt, že více silnic a pruhů problém nevyřešilo, přišli už dříve. Poznámka: (názor cyklokoordinátora. Dopravní politiku určí politici). Investice do rozvoje automobilové dopravy dalekosáhle přesahuje investice do jiných forem dopravy. Přitom např. jedno parkovací místo stojí nás všechny (i ty co autem nejezdí) 50 - 100 tisíc korun. V podzemí i více než milion. Na jedno parkovací místo!! Jistě se najdou lidé, kteří řeknou, proč já mám platit někomu ze svých daní pohodlné parkování, když se nikam nedostanu na kole. Chce to vidět všechny úhly pohledu. Cyklista vám nezabírá parkovací místa, nesoupeří s vámi na křižovatce a cyklista na cyklostezce, se vám nemotá v provozu, což je mi líto, že stále neumíte ocenit.

Vodorovné značení stezky na Fügnerově nábřeží

15.7.2020 17:03:10 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jaký význam má zúžení stávající společné cyklostezky nově nastříkanou plnou čárou u kraje stezky o cca 50 cm. Jedná se o úsek od Mácovského mostu po Fügnerově nábřeží. Neberte to zle,jen bych rád prostě věděl důvod ( a podle reakcí, které jsem slyšel, nejsem sám ). A ještě něco - opravdu bylo nutné stávající přerušovanou dělící čáru obnovit tak, že nový nástřik vyšel přesně do mezery mezi stávající a ten původní pak bylo nutno přetírat černou barvou? Je to tak v délce minimálně 500 metrů. Radši jste měli z ušetřené barvy nastříkat piktogramy chodců a cyklistů se šipkou, na které straně se má chodit a jezdit. To by bylo to nejrozumnější a nejužitečnější, co byste určitě měli udělat.

Vodorovné značení stezky na Fügnerově nábřeží

17.7.2020 13:23:56 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Cyklostezka byla přeznačena na smíšenou stezkou pro pohyb pěších i cyklistů. Pruh dál od krajnice byl vyznačen z důvodu bezpečnostního odstupu mezi stezkou a komunikací pro motorová vozidla, jelikož by zde v opačném případě hrozila kolize mezi cyklisty a projíždějícími auty, resp. cyklistova řídítka by mohla zavadit o zrcátka projíždějících aut. Tak to vyžaduje norma a v rámci přeznačování stávající cyklostezky jsme byli nuceni uvést značení na stezce do souladu s aktuálně platnými předpisy. S tím souvisí i změna středové čáry, kterou jsme kvůli dodržení zmiňovaného bezpečnostního odstupu museli částečně vyosit a při té příležitosti jsme značení provedli rovnou v kadenci (rozestupů) 1:3, což je standard, který uplatňujeme na všech nových cyklostezkách ve Zlíně. Hezký den.

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)