Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Sečení trávníků v čase dlouhodobého srážkového deficitu a oteplování klimatu

24.6.2019 13:36:37 | odpovědět Vojtěch Cekota

Všiml jsem si, že po zásahu motorových sekaček a pokosení trávníků na nejnižší možnou úroveň se některé předtím celkem svěží zelené plochy na sídlišti Jižní Svahy mění při současné vysoké intenzitě slunečního záření a vysokých denních teplotách na zažloutlá spáleniště. Zvlášť je to patrné např. na podzemních garážích, kde trávníky trpí ještě citelnějším nedostatkem vody (aniž by je OMZ někdy kropil či zaléval). Zamýšlí se odbor městské zeleně nad tím, jestli takové kosení trávy za každou cenu není životnímu prostředí sídliště spíše ke škodě? Sluncem spálená plocha nepochybně zvyšuje prašnost, kumulaci tepla ze slunečního záření, omezuje schopnost terénu zadržovat při srážkách vodu a zhoršuje mikroklima v hustě zastavěném prostoru.

Sečení trávníků v čase dlouhodobého srážkového deficitu a oteplování klimatu

25.6.2019 9:19:18 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

váš podnět předávám k odbornému vyjádření na OMZ, už nyní však mohu konstatovat, že jako ve více oblastech, i v tomto je společnost rozdělena. Jedni by rádi nechali více prostoru přírodě, jako vy, a třeba i já. Jiní zase nemohou usnout, pokud se nemohou potěšit pohledem na anglický leč mrtvý, sterilní trávník. Oběma skupinám vyhovět nelze. I proto je Zlín rozdělen na několik oblastí, kde se seče s různou intenzitou od 20x jako v Parku Komenského, po 3 - 9x a někde i pouze 2x za rok. A jak to tak bývá, láteří na nás zástupci obou znesvářených skupin. Jedni kritizují, že sečeme, další kritizují, že nesečeme.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

dopravní značení Nad Ovčírnou VI

24.6.2019 12:33:01 | odpovědět Ing. arch. Jiří Schneider

Dobrý den, před několika dny jsem vám zaslal příspěvek ohledně dopravního značení na komunikaci Nad Ovčírnou VI. Dosud nemám od vás žádnou reakci, i když píšete, že do druhého pracovního dne bude příspěvek zpracován. Očekával bych proto od vás nějakou reakci, i negativní. Považuji tento přístup z vaší strany za nepřijatelný.

dopravní značení Nad Ovčírnou VI

25.6.2019 9:05:08 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane inženýre architekte,

čerpal jsem dovolenou, není v mých silách a nejsem skutečně ani ochoten řešit neurgentní pracovní záležitosti během dovolené. To, že čerpání dovolené považujete za nepřijatelné je mi líto. Já to za nepřijatelné nepovažuji. Jsme jedno z mála měst, ne-li jediné, které takovou formu diskuze provozuje, nelze očekávat, že na takovou agendu bude vyčleněno více lidí. Má-li někdo konkrétní dotaz, může se vždy ptát přímo na daném odboru. Diskuze vždy generuje zpoždění, protože to musím prověřit u více lidí a vedení diskuze je jen nepatrným zlomkem mé agendy.

Děkuji za pochopení.

Hezký den

Suchý strom na ul. Lorencova

24.6.2019 10:06:49 | odpovědět Miroslava

Dobrý den
na ulici Lorencova je velký suchý strom. Asi by ho měl někdo pokácet, než na někoho spadne nebo způsobí škody

Cyklostezka Příluky

24.6.2019 8:59:32 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den,
je možné nějak zajistit posečení krajů nové cyklostezky mezi Příluky a Lůžkovicem? Místy je průjezdní profil zúžen až o 1/3 trávou z krajů. Je to škoda - cyklostezka za takové peníze, provoz je na ní velký a zbytečně se právě v těchto zúžených místech komplikuje. Je sice asi na katastrálním území dvou subjektů, ale když se dala domluvit výstavba, tak snad půjde i údržba. Děkuji

Cyklostezka Příluky

25.6.2019 11:44:13 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Posečení trávy bude zajištěno.

Hezký den.

UZAVŘENÁ LÁVKA PŘES DŘEVNICI V PRŠTNÉM

22.6.2019 12:41:25 | odpovědět Miroslav Pospíšil

Dobrý den, proč je už skoro 5 měsíců uzavřená lávka přes Dřevnici v Prštném, která díky své šířce a bezbariérovému profilu dobře sloužila pěším, maminkám s kočárky i cyklistům. Na lávce neprobíhá žádná rekonstrukce (snad by stačilo jen připevnit nebo vyměnit uvolněná prkna) cyklisté jsou proto nuceni nouzově využívat následující lávku proti proudu (s potrubím), která je ovšem naprosto nevhodná - příliš úzká, jednosměrná a tak se v učitých časech většího vytížení (např. školáci) při čekání na uvolnění lávky v omezeném prostoru na cyklostezce vytváří nebezpečné kolizní situace s dalšími projíždějícími cyklisty i projíždějícími automobily v těsné blízkosti po silnici Jateční (pěší pokračují dále přes Jateční a přechod kolejí na zastávku Podhoří sídliště). Na pravém břehu není nástup na tuto nouzovou lávku řešen bezbariérově , ale příkrými schody i když s nájezdy což dále velmi ztěžuje průchod pro maminky s kočárky i cyklisty. Uvažuje se vůbec o rekonstrukci nebo náhradě výše uvedené lávky nebo situace skončí stejně nevhodně jako bylo zrušení mostu spojujícího areál Rybníky na pravém břehu Dřevnice se zbytkem areálu na levém břehu bez náhrady, který byl pro pěší a cyklisty velmi důležitou a hlavně bezpečnou spojkou při cestě do a ze zaměstnání?
Děkuji za odpověď.

UZAVŘENÁ LÁVKA PŘES DŘEVNICI V PRŠTNÉM

25.6.2019 8:59:36 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jak jsme již odpovídali v dotazu níže, lávka byla uzavřena z důvodu havarijního stavu. Lávka bude muset projít kompletní rekonstrukcí, nestačí bohužel vyměnit pár prken, jak se domníváte. V rozpočtu pro tento rok byly ještě před jejím uzavřením upřednostněny jiné akce. Rekonstrukce této lávky by měla být zahrnuta do rozpočtu pro příští rok. Co se týče lávky v areálu Rybníky, tak pokud myslíme tu stejnou, tak ta jednak nepatřila města a dle mých informací se na ní i někdo zabil, tzn. bezpečná rozhodně nebyla.

Hezký den

Ohnuté stromy na ulici Štefaniková

20.6.2019 12:24:44 | odpovědět Tomáš

Dobrý den,
nedalo by se něco udělat se třemi stromy ( stáří 10 let ), které jsou uhnuté směrem na cestu a troleje kousek od křižovatky Štefanikova a Osvoboditelů ? Pravděpodobně brzo odstranili upevňovací kůly a teď ty stromy jsou velmi nahnuté, že za 5 let by musely k zemi. Jestli to jde narovnat a přivázat dočasně třeba k velkým stromům u kolektivního domu. Děkuji

Ohnuté stromy na ulici Štefaniková

25.6.2019 11:40:26 | odpovědět Ivo Divoký, vedoucí Odboru zeleně

Dobrý den, děkuji za dotaz, prověříme jak se dá hrušním pomoci. Přirozeně se tlačí za světlem.

S pozdravem

Okružní křižovatka Zlín-Kocanda a točna MHD + propojení na Podlesí

20.6.2019 9:28:17 | odpovědět David Štěrba

Dobrý den,
chci se zeptat, zda bude realizován, případně kdy, projekt Okružní křižovatka na silnici III 49018 Zlín-Kocanda (ulice Okružní) a točna MHD + propojení na ulici Podlesí.
Děkuji

Štípa - výjezd od ZŠ

19.6.2019 16:13:18 | odpovědět Jana

Dobrý den,
chtěla bych oznámit, že při výjezdu od základní školy ve Štípě na ulici Nová cesta je nepřehledná křižovatka. Ze strany od Velíkové je hodně porostu a jedoucí auto je vidět až na poslední chvíli. Prosím, zda by bylo možné, aby příslušný odbor tuto situaci prověřil a třeba se na křižovatku dalo dopravní zrcadlo, aby bylo při výjezdu vidět.
Děkuji za odpověď.
Jana

Štípa - výjezd od ZŠ

25.6.2019 12:02:14 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkujeme za podnět, který jsem předal k prověření na Odbor dopravy.

Hezký den

Budova Tržnice

19.6.2019 13:03:25 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda je v pořádku umísťování velkoplošných plakátů na budově Tržnice (aktuálně na téma nemocnice). Domnívám se, že toto do centra města nepatří.
Děkuji
PH

Budova Tržnice

25.6.2019 11:51:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

žádná vyhláška to bohužel neomezuje. Je to objekt pana Valenty a v podstatě je to stejné, jako bych si já nebo vy vyvěsil z okna (vlastní nemovitosti) prostěradlo s nějakým vzkazem... Že je to nevkusné a jak by to vypadalo, kdyby to takto dělal každý majitel objektů ve městě, je věc druhá. Na městském objektu by se asi podobná propagandistická záležitost neobjevila. Většinou platí, že společenská poptávka generuje politickou nabídku. Tzn. pokud to vadí více lidem a dají podnět svým zastupitelům, jistě se tímto tématem může rada či zastupitelstvo zabývat.

Hezký den

dopravní značení Nad Ovčírnou VI ve Zlíně

19.6.2019 11:44:55 | odpovědět Ing. arch. Jiří Schneider

dopravní značení žlutou čárou na komunikaci Nad Ovčírnou VI ( vlevo ve směru k lesu ) je časem vybledlé a těžko viditelné. Při obousměrném provozu řidiči toto přehlédnou a nedovoleně zaparkují. Prosím příslušné oddělení na Magistrátu o nápravu. V dolní části u vjezdu na parkoviště Krajské policie toto značení v délce asi 4 m chybí.

dopravní značení Nad Ovčírnou VI ve Zlíně

25.6.2019 12:11:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal na Odbor dopravy k prověření. Obecně mě však trochu mrzí, že mě po třech pracovních dnech, které jsem navíc čerpal dovolenou, obviňujete z nečinnosti. Já se snažím odpovídat co nejdříve to jde, často odpovím i ten den, když mám podklady a informace. Někdy je potřeba ještě před odpovědí udělat šetření na místě. A jen tak pro srovnání. Když píšu na kraj či státní instituci, odpoví mi většinou nejdříve do týdne, spíše za měsíc, často však nikdy...

Hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)