Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Odstávka elektrické energie

16.4.2019 8:20:12 | odpovědět Jiří

Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu situaci.
Doma nám po 8mé hodině dopolední přestal jet elektřina, volal jsem tedy na EON kde mi bylo oznámeno že je plánovaná odstávka AŽ DO 3h ODPOLEDNE !!! Ptal jsem se tedy jak je možné že o tom nic nevíme, na to mi bylo sděleno že o této odstávce bylo informováno město a to je následně zodpovědné za informování občanů.

Jak je možné že nám to nikdo neřekl?? Proč o takové věci neinformujete občany?? Kdo je za to zodpovědný??

Odstávka elektrické energie

16.4.2019 12:26:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Také Vás zdravím,

úvodem je potřeba upřesnit, že Vám telefonní operátor neříkal pravdu. Je to bohužel jejich běžná praxe. Operátor si nechce nechat nadávat tak to svede pohodlně na město. Pravda je taková, že podle zákona město informační povinnost nemá, má ji provozovatel distribuční soustavy. Bohužel zákon je napsán tak vágně, že si to provozovatel „odbude“ tím, že informuje město přes datovou schránku a domnívá se, respektive předstírá, že má tím hotovo.

V případě odstávek to bohužel funguje tak, že jsou každý den a každý den se týkají např. pouze několika desítek lidí. Bohužel to nebývá ani celá ulice, ale např. 5 domu v té ulici, 7 domů v jiné ulici. Pokud by to bylo tak, že by se odstávka týkala celé části či alespoň několika celých ulic, rádi bychom to uvedli na webu, sepsali zprávu, vyhlásili rozhlasem... ale má cenu každý den hlásit rozhlasem či uvádět na webu či FB zprávu, která se týká např. pouze 15 rodin? Sledoval byste web denně? Domnívám se, že většina lidí nikoliv.

Existuje proto mnohem elegantnější řešení této situace a je mi líto, že vám to operátor na místo lhaní nesdělil. Vy jako zákazník si můžete registrovat bezplatnou službu zasílání sms zpráv či e-mailů o odstávkách. O existenci této služby město informuje cca dvakrát ročně prostřednictvím svého webu a magazínu Zlín. Návod naleznete např. zde:

www.zlin.eu/nenechte-se-otravit-odstavkou-energii-nahlaste-kontakt-a-budete-v-obraze-aktuality-3197.html

Věřím, že po registraci se tento problém stane minulostí.

Přeji hezký den

Pozemky Podvesná

15.4.2019 8:46:51 | odpovědět Roman Lapčík

Dobrý den
chtěl bych se dotázat zda město nemá v záměru odprodej pozemků v části Podvesná,kde domky jsou na pozemcích vlastníků ,ale pozemky ,které jsou u domků patří městu.
děkuji za odpověď
R.M.

Pozemky Podvesná

16.4.2019 13:26:18 | odpovědět Andrea Hrdličková vedoucí Oddělení pozemkové a nebytové správy

Dobrý den,

v loňském roce byly v lokalitě Podvesná, stejně jako v roce 2017 v lokalitě Zálešná, realizovány geodetické práce pro zjištění a zaměření skutečného stavu užívání městských pozemků vlastníky domů, vše za účelem získání aktuálních informací o zaužívaných hranicích a stavu užívání pozemků města v těchto částech městské památkové zóny. O prodeji pozemků na Podvesné se však v krátkodobém horizontu zatím neuvažuje.

Pěkný den

Žádost o opravu pozemní komunikace

11.4.2019 9:37:53 | odpovědět Tomáš

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak mám postupovat, pokud chci nahlásit na město cestu, která potřebuje opravit.
Nyní je v dezolátním stavu. Vlastník cesty:
Statutární město Zlín, náměstí Míru 12, 76001 Zlín

cesta se nachází ve Zlíně - Malenovicích

děkuji za odpověd a přeji příjemný den
Tomáš

Žádost o opravu pozemní komunikace

11.4.2019 10:26:49 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud byste nám sem rovnou napsal konkrétní lokalitu a ulici, uměl bych Vám to rovnou prověřit. Takto Vás tedy poprosím a nasměruji nechť se obrátíte přímo na Odbor dopravy. Oblast Malenovic má na starosti referent pan Kubáč, ale poprosím Vás zaslat to kolegyni nikolajurigova@zlin.eu Ta má na starosti komunikaci odboru s veřejnosti, tak Vám již zajistí reakci odpovědného pracovníka. Pokud byste měl možnost to zaslat i s fotografií, pokud máte možnost fotit např. mobilem, může to celý proces urychlit.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

ŽÁDOST O OPRAVU POZEMNÍ KOMUNIKACE

11.4.2019 12:07:51 | odpovědět Tomáš

Skvělá práce, děkuji za rychlou reakci.

ŽÁDOST O OPRAVU POZEMNÍ KOMUNIKACE

12.4.2019 9:31:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Rádo se stalo,
hezký den a víkend

pálení - nevyužívání popelnic

11.4.2019 8:23:05 | odpovědět Daniel

dobrý den,
začalo jaro a mnozí lidé pálí na zahradách bioodpad - klestí, staré keře a pod. Nejlépe v pátek odpoledne a v průběhu víkendu. Nedá se dýchat a jít před dům. Většina se snaží využívat hnědé popelnice a neobtěžovat ale pro některé je to zřejmě zbytečné. TS sice na svých stránkách informují o možnosti ekologické likvidace pomocí těchto nádob, jež se co 14 dní vyváží, avšak chybí zřejmě větší propagace. Mohlo by prosím město vytvořit nějaký pěkný barevný leták do schránek a nalákat v něm nějakou přívětivou formou na tento druh likvidace odpadu? Např. přidat bodově základní důvody "neobtěžujete sousedy zápachem, děláte něco pro čistotu prostředí..." Rovněž využít i rozhlas v ulici a v jarních a podzimních měsících na možnost si nafasovat popelnici občany pravidelně upozorňovat. Jistě má magistrát šikovné lidi kteří by to mohli marketingově "prodat" a pomoci k lepšímu a zdravějšímu životu v příměstských částech, kde je hodně zahrad. Jsem z Malenovic. Děkuji

pálení - nevyužívání popelnic

11.4.2019 11:12:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

naprosto s Vámi souhlasím, ale obávám se, že zde nejde o neinformovanost jako spíše o lenost... Ono, zapálit hromadu je jednodušší, než ji na pětkrát vézt do speciálního kontejneru a někteří lidé raději budou riskovat pokutu a zhoršení vztahů se sousedy (např. když jim "zasmradí" prádlo na sušáku) než by udělali krok navíc. Už jsem i viděl, že se dva kvůli pálení skoro pobili. Každopádně minimálně za sebe slibuji, že se tomuto tématu budu věnovat v některém z dalších magazínu a ve spolupráci s OŽP zkusíme i další kroky. Bohužel zkušenost máme negativní. OŽP je třeba i v přímém kontaktu s těmito paliči. Dle zákona však lze pálit suchou klest dle libosti. Doporučovali jsme třeba, aby se zahrádkáři v nějaké kolonii složili na společný štěpkovač, ale bez efektu. Odmítají. Bohužel často platí přísloví, že starého psa novým kouskům nenaučíš a když někdo celý život pálí....to máte jako s černými skládkami, ačkoliv existují sběrné dvory... Ti lidé přece ví, že to do přírody nepatří a stejně to dělají. Nejsem příznivec represe, ale pokud někdo zamořuje sobecky okolí asi nezbývá než ji zkusit... Tzn. doporučuji se případně v těch nejhorších případech obracet na MP, která to může zaevidovat a řešit.

Ale jak jsem psal nahoře, něco zkusíme.

Hezký den

PS: Před nedávnem jsem např. zahlédl hnědou nádobu na bio, plnou pet lahví... a prý existují lidé, kteří sbírají doma slupky a zbytky do sáčku, ale pak to dají do hnědé popelnice i se sáčkem. Nepochopitelné...

Přikládám ještě fakt z OŽP:
Doposud bylo vydáno přes 7000 hnědých nádob a v minulém roce v nich bylo svezeno téměř 2500 tun bioologicky rozložitelných odpadů. Další možností je jejich odevzdání ve sběrných dvorech, při mobilních svozech a také odvážení přímo na kompostárnu.

Nově jsou také v okrajových místních částech umisťovány velkoobjemové kontejnery na bioodpad, vždy ve 3 jarních a 3 podzimních termínech v celkem 12 lokalitách.
Všechny tyto služby jsou pravidelně prezentovány prostřednictvím různých článků a Odpadového kalendáře jak v magazínu, tak na webu města Využívání těchto služeb nelze však nijak nařídit, všichni občané jsou povinni veškerý svůj odpad třídit, ale jsme rádi i za samostatné kompostování na vlastních pozemcích.

Je zde i platná OZV č. 9/2013 o odpadech a podmínkách pro spalování suchých rostlinných materiálů v otevřených ohništích, která povoluje jen pálení suchého dřeva. Listí a tráva by měly být kompostovány. Navíc každé pálení by mělo být hlášeno prostřednictvím formuláře na webu hasičů.

Výstavbu sociálního bydlení pro osoby s duševním onemocněním na ulici Bratří Sousedíků

8.4.2019 19:18:26 | odpovědět Ondřej S.

Dobrý den, mám jednoduché nepolitické otázky.
1) Kdy město začne komunikovat s obyteli Letné ohledně výstavby viz nadpis?
2) Kdy město vysvětlí veřejně svůj záměr, proč je zvolená lokalita tak výhodná, aby město nevyslyšelo stovky obyvatel městké části?
3) Kdy se zástupci města přestanou schovávat a přijdou mezi nás?

Ondřej Slováček

Výstavbu sociálního bydlení pro osoby s duševním onemocněním na ulici Bratří Sousedíků

10.4.2019 12:49:09 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

celý projekt představí město na veřejném setkání s občany, které se uskuteční 29. dubna v 18 hodin ve školní jídelně ZŠ Zlín, Mostní 2397. Jste tímto zván a jistě i pro vás budou mít představitelé radnice řadu důležitých informací.

Přeji hezký den

Světla v podchodu

8.4.2019 18:58:09 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, nedávno jsem si všiml, že (dlouhodobě) nesvítí hodně světel v podchodu na Náměstí Práce.

Světla v podchodu

10.4.2019 13:47:18 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

ano, také jsem to zaznamenal. Každopádně nyní je již podchod osvětlen, co bylo příčinou se pokusím zjistit.

Hezký den

Editace: Vzhledem k faktu, že jednu dobu nesvítila světla v podchodu na ul. Dlouhé, tak jsem omylem udělal záměnu podchodů. Uvádím tedy na pravou míru. V podchodu na ul. Dlouhá světla již svítí, ale příčinu nezjistím, provozovatel není město. Co se týče podchodu na náměstí Práce, tak ano, tam nesvítí několik světel, což je dle vyjádření TS momentálně v reklamačním řízení.

Nezveřejňování příspěvků, nová nemocnice

8.4.2019 14:54:01 | odpovědět Jan Rovenský

Dobrý den, také se připojím k jinému tazateli a potvrdím, že p.Fabián záměrně nezveřejňuje dotazy.
Rád bych si nechal od p.Fabiána vysvětlit rozpor, když jako zamítnutí mého dotazu na novou nemocnici argumentuje tím, že je předčasné řešit detaily nové nemocnice, přičemž v tisku je potvrzené, že město již přepracovává územní plán.
Rád bych položil dotaz na odbor územního plánování, v jakém stádiu jsou přípravné práce ze strany města ohledně nové nemocnice. A ještě prosím, aby jste se vyjádřili k tomu, že tam p.Čunek plánuje postavit jen polovinu park.míst. Děkuji.

Nezveřejňování příspěvků, nová nemocnice

8.4.2019 15:31:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Rovenský,

já také potvrzuji, že dotazy, které jsou v rozporu s pravidly, zcela záměrně nezveřejňuji, protože to je moje práce. Každému takovému tazateli pak v mailu vysvětlím důvod nezveřejnění. Mohu Vás ubezpečit, že je Vás naprosté minimum.

Nyní k vašemu příspěvku. Nevím, o jakém rozporu tu píšete. Psal jsem vám, že máte – li konkrétní dotazy k projektu nemocnice, měl byste se ptát investora tedy Zlínského kraje. Ani kraj neposkytuje informace k městským projektům. To byl hlavní důvod. Nejedná se o projekt města, a pokud to má někdo za město názorově komentovat, tak politici. Kromě toho jsem Vám také pouze informačně doplnil, že o výstavbě nebylo ještě rozhodnuto. Změna územního plánu není závazným štemplem pro výstavbu nemocnice. Hlasuje se dnes, tak mi není jasné, proč se ptáte na detaily projektu, který nebyl ještě schválen. Nešlo vydržet alespoň do dnešního odpoledne, abychom se mohli bavit konkrétně? Také jste v dotazu psal, že město prodalo pozemky, což není dle mých informací pravda.
Pasáž: Rád bych položil dotaz na odbor územního plánování, v jakém stádiu jsou přípravné práce ze strany města ohledně nové nemocnice, vám rád prověřím.
Co se týče názoru na plány pana Čunka, k tomu úředníci města skutečně nemají komentář. Již mnohokrát jsem Vám psal, že v této diskuzi odpovídají pouze úředníci, vy přesto opakovaně vkládáte dotazy čistě na politická rozhodnutí a pak mě obviňujete z cenzury. Jestli to politikům vadí a co s tím budou dělat je skutečně dotaz na ně!

Doplnění k dotazu:

Město Zlín u nového záměru vystupuje pouze jako jeden z partnerů. S Krajem, tedy investorem diskutuje nad plánovanou podobou, ale nemá zásadní vliv na samotnou investici a její rozsah.

Pokud máme informace, investor (Zlínský kraj) skutečně v první fázi plánuje umístění pouze dvou z celkových 4 ve studii zakreslených parkovacích domů. Dle dostupných informací budou i ony dva parkovací domy svojí kapacitou vyhovovat požadavkům nové nemocnice. Další dva parkovací domy bude možno vybudovat následně. Počet parkovacích míst stanovuje platná legislativa a vyžadován bude v rámci příslušného řízení stavebního úřadu.

Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování


Obytná zóna , část Obeciny I-XIX

7.4.2019 22:14:04 | odpovědět Martin Družbík

Dobrý den, bylo by možné nastavit pro tuto část statut Obytná zóna, kde platí daná pravidla tj.20 km/h a vozidla nesmí ohrozit chodce. V případě nutnosti musí i zastavtj? Reaguji na stále zhoršující se nepřehledné situace, kde se na úzkých komunikacích střetávají rychle jedoucí auta a chodci včetně dětí, kteří nemají ani možnost se pohybovat po chodníku v určitých částech před svými domy.
Děkuji

Obytná zóna , část Obeciny I-XIX

11.4.2019 10:47:49 | odpovědět Petr Hlaváč, Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

obytná zóna musí splňovat určité parametry, jinak je ze strany dotčených orgánů státní správy neschvalitelná, tzn. nelze ji zřídit pouhým rozhodnutím města a umístěním značek. Charakter stavebně technického uspořádání komunikace musí být takový, aby měl zklidňující efekt na motorovou dopravu (směrové šikany, retardéry, popř. povrch ze zámkové dlažby atd.). Z těchto důvodů se obytné zóny zřizují obvykle v místech nové zástavby, kde je s nimi počítáno už při samotném navrhování uspořádání uličního prostoru. V lokalitách se stávající zástavbou je to však velmi komplikované a vyžadovalo by to rozsáhlé a neúměrně nákladné stavební úpravy celého uličního prostoru. Lokalita Obeciny je pro zřízení obytné zóny nevhodná i z toho důvodu, že v takové zóně se nesmí parkovat mimo parkoviště, kterých je zde nedostatek. Stání na komunikaci je v obytné zóně zakázáno.

Hezký den

proč nepohodlné příspěvky mažete?

7.4.2019 15:21:14 | odpovědět Ondřej S.

Dobrý den, zajímalo by mě, proč město filtruje i příspěvky, které nijak neporušují pravidla fóra? Jen se nehodí, aby byly vidět, takže je sem nedáte. Soused sem psal z kraje munulého týdne a dodnes tady není příspěvek vystaven. Proto to za něj přepošlu znovu. Jelikož si to celé nahrávám, budu mít aspoň důkaz, když se na stránkách nezobrazí ani jeden z mých příspěvků.

proč nepohodlné příspěvky mažete?

8.4.2019 9:31:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Ondřeji S,

správa diskuze je jen jednou z mnoha činností, které vykonávám a nikdo mě v této činnosti nezastupuje. Opožděné zveřejnění může mít více důvodů. Jsou jimi například dovolená, služební cesta či nemoc. Skutečně zatím není třeba hledat žádné spiknutí. Krom toho má však diskuze města jistá pravidla a není pravdou, že by nedošlo ve vašem případě k jejich porušení. Např. se zde neřeší dotazy na politická rozhodnutí. Vaše dotazy jsou však přesně toho typu a proto nemohou být, ani navzdory vašim výhrůžkám, dle pravidel této diskuze zveřejněny. Musíte se obrátit s dotazem přímo na politiky. V této diskuzi odpovídají pouze úředníci. Co se týče příspěvku vašeho souseda, tak tam je také potíž v tom, že dle pravidel musí být poskytnut funkční mail tazatele. V případě vašeho souseda se buď pán spletl nebo si jej vymyslel, tak jako tak, email nefunguje a tudíž i v tomto nebylo splněno pravidlo diskuze. I při dotazu vašeho souseda však platí, že se jedná o dotaz na který mohou odpovědět pouze politici.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Pietní místo u tržiště Pod kaštany-Třída Tomáše Bati

6.4.2019 10:11:54 | odpovědět Jan Roubalík

Dobrý den
V místě,kde před lety došlo k neštěstí a pád stromu přivodil smrt tří chlapců byl umístěn malý památník.
Jména na desce jsou však již špatně čitelná a bylo by vhodné nápisy obnovit.
Děkuji
dr.Roubalík

Pietní místo u tržiště Pod kaštany-Třída Tomáše Bati

12.4.2019 9:32:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Odbor kultury a památkové péče zajistí obnovu písma.

Hezký den

Pietní místo u tržiště Pod kaštany-Třída Tomáše Bati

8.4.2019 10:07:07 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podnět jsem předal a požádal kolegy z Odboru městské zeleně a vyjádření a nápravu.

Přeji hezký den

<  1  2  3  4   ...z 4  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky