Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Oprava chodniku ulice Slezská

7.1.2021 18:03:36 | odpovědět Mikuličova Libuše

Dobrý den.Měla bych dotaz,kdy bude opraven chodnik na ulici Slezska? Pokud vim,byla provedena rekonstrukce ul.Ceska a nasledne se měla opravovat ul.Slezska.Chodnik je v dezolatnim stavu.Jsou zde diry po havárii vodovodniho potrubi.Tak prosim aspon se na to přijdte podivat a popřipadě opravit.Děkuji

Oprava chodniku ulice Slezská

8.1.2021 12:21:51 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, prozatím nebyl schválen rozpočet pro investiční akce na rok 2021, o tomto bude rozhodovat Zastupitelstvo města Zlína na svém únorovém, popř. březnovém zasedání. Poté budou známy finanční prostředky, které budou rozděleny mezi odbory města.
V aktuální chvíli bohužel není jisté, zda a které investiční akce v letošním roce proběhnou, proto nelze sdělit ani termín rekonstrukce ulice Slezská. V letošním roce se s rekonstrukcí spíše nepočítá. Hezký den.

Poplatek za svoz KO r.2021

7.1.2021 14:07:44 | odpovědět Lenka Hyklová

Dobrý den, prosím, o info, zůstává cena pro odvoz KO pro rok 2021 stejná jako loni?
Děkuji za odpověď.

Poplatek za svoz KO r.2021

8.1.2021 8:36:35 | odpovědět Romana Hábová, vedoucí střediska místních poplatků

Dobrý den,

ano, sazba poplatku zůstává v roce 2021 stejná, jako v roce 2020 a jeho základní výše činí 600,-- Kč.

S pozdravem

ulice Zabrání - díky

3.1.2021 14:25:26 | odpovědět Daniel

dobrý den, psal jsem zde apel na opravu - rekonstrukci spodní části ulice Zabrání v Malenovicích. Oprava nedávno byla dokončena za což jsem rád. Vypadá to tam teď moc dobře. Děkuji.

Zastávka MHD Česká

29.12.2020 17:21:43 | odpovědět Ludmila

Dobrý den,
ve Zpravodaji jsem si přečetla opět výherce akce Tvoříme Zlín.
Nevím již, před kolika lety byla revitalizace zastávky Česká vybrána, ale dále zůstává v katastrofickém stavu a podchod pod ní vede odnikud nikam.
Proč se vybírají stále nové investiční akce, když staré nejsou hotovy?
Děkuji

Zastávka MHD Česká

4.1.2021 16:17:59 | odpovědět Kamila Gamalová, koordinátorka projektu

Dobrý den,

zastávka Česká zvítězila v r. 2018 a původním záměrem bylo zastávku pouze opravit. Při přípravě realizace však bylo zjištěno, že je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo a 1 mil. Kč tedy na realizaci nestačí. Na základě tohoto zjištění navrhovatel opravy zastávky přihlásil do projektu Tvoříme Zlín druhou etapu rekonstrukce, aby bylo možné postavit zcela novou zastávku. Tento návrh zvítězil v r. 2019 a vzhledem k tomu, že se obě etapy musí realizovat zároveň, bylo nutné posunout realizaci první etapy. V minulém roce navíc do příprav výrazně zasáhl Covid-19, jelikož probíhající pandemie, karantény, zavřené školy a další vládní nařízení personálně oslabily jak oslovené firmy, tak také Magistrát města Zlína. Z těchto důvodů je tento proces zdlouhavější. Pravidla projektu Tvoříme Zlín však jasně říkají, že jsou na realizaci velkých projektů jako je např. zastávka Česká zapotřebí minimálně dva roky.

V současné chvíli se pracuje na projektové dokumentaci, která má být hotová do konce ledna tohoto roku. V březnu by mělo být vyřízeno stavební povolení.

Hezký den

Benešovo Nábřeží, stav komunikace.

16.12.2020 20:43:00 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravím, chtěl bych se zeptat na Benešovo nábřeží. Má otázka se týká primárně části od Čepkova k Cigánovskému mostu, je ale všem jasné, že směrem k nemocnici je situace taktéž katastrofální.
Vzhledem k omezení průjezdnosti Tyršova nábřeží, je jediná možná objízdná trasa přes Benešovo, musím tudy jezdit i několikrát denně. Teď večer jsem si dal tu malou práci a počítal kolik ran utrpí mé auto průjezdem od Cigánova k Čepkovu. Pokud jsem se držel ve svém pruhu, blíže ke středu vozovky, auto utrpělo celkem 19 ran do podvozku. Z toho bylo asi 6 nejtěžších ran způsobeno propadlými kanály. Zbylé rány bych označil za středně tvrdé, ty byli způsobeny v místech kde se již roky vozovka propadá a nebo kde byl špatně napojen asfalt, jsou zde ale i díry ve vozovce.
Ramena na autě jsem měnil minulý rok, jejich cena s výměnou se pohybuje nad 5000,-kč. Jejich stav se od chvíle kdy jsem nucen jezdit tudy rapidně zhoršil. Konec konců tankodrom je to solidní. Hodlá město někdy tuto silnici konečně opravit?? Je mi divné že pořádáte akce kde si obyvatelé mají vybrat kde udělat moderní lavičku či rekonstruovat prostor, ale silnice jsou stále v katastrofálním stavu. Nemohlo by město alespoň vyplácet dotace na opravy podvozku aut?? Děkuji.

Benešovo Nábřeží, stav komunikace.

17.12.2020 9:57:44 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, stav vozovky na ulici Benešovo nábřeží odbor dopravy zná a oprava propadlých kanálových vpustí byla zařazena do evidence závad. V letošním roce byly některé tyto vpusti opraveny, další na opravu čekají. Bohužel v souvislosti s epidemiologickou situací a tím spojenými nedostatky finančních prostředků pro provozní výdaje neumožňuje tyto opravy dokončit. V současnosti nemůžeme ani finanční výdaje predikovat, tudíž Vám nedokážeme sdělit termín opravy kanálových vpustí. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké sváteční dny.

Parkoviště

8.12.2020 12:20:38 | odpovědět Martina Bendíková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy bude otevřeno parkoviště pro veřejnost po torzu na Jižních svazích.
Děkuji

Parkoviště

15.12.2020 11:05:21 | odpovědět Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

Dobrý den, přestože se jedná o stavebně téměř dokončené parkoviště, pro její trvalé nebo předčasné užívání je nutné splnit patřičné kroky dle stavebního zákona. Hezký den a pevné zdraví.

Bioodpad

7.12.2020 19:00:36 | odpovědět Jiří Tkadlčík

Dobrý den,
podle oznámení města je svoz bioodpadu ve Zlíně ukončen. Ale nádoby na bioodpad jsou stále rozmístěny a občané bioodpad třídí. Ten však následně TS odvážejí dohromady s komunálním odpadem. Nešlo by ještě nějak zvlášť uživatele hnědých nádob upozornit, že je svoz bioodpadu ukončen a tyto nádoby uschovat?
Hezký den, J.T.

Bioodpad

11.12.2020 11:41:52 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

Dobrý den,

informace o ukončení svozu, která proběhla na webu, v Magazínu Zlín, v mobilním rozhlase a byla vydána jako tisková zpráva, sloužila primárně občanům v rodinných domech. Jedná se o 7550 nádob, které jsou na území města a jsou přiřazeny ke konkrétnímu číslu popisnému. U těchto nádob byl v poslední listopadovém týdnu ukončen svoz.
Nádoby na veřejný bioodpad (u bytovek a panelových domů), kterých je 232, zůstávají na svých místech a jsou odváženy stále (přes zimu méně často a podle klimatických podmínek), a i nadále slouží k odkládání především kuchyňského bioodpadu.
K vývozu hnědých nádob společně se směsným odpadem došlo v minulém týdnu, kdy byly kontrolovány hnědé nádoby u rodinných domů, které předchozí týden při vývozu zamrzly a nešly vysypat. Aby v nich nezůstal odpad až do jara, byly tyto zbytky svezeny spolu se směsným odpadem.

BIOODPAD

13.12.2020 13:46:08 | odpovědět Jiří Tkadlčík

Dobrý den,

děkuji za vysvětlení. Je dobře, že svoz bioodpadu bude z některých lokalit probíhat i nadále. A bude oddělen od svozu TKO, protože společný svoz by mohl některé občany od třídění odradit.

Hezký den, J.T.

Odkládání elektroodpadu u nádob na tříděný odpad

7.12.2020 18:00:41 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den.
Opakovaně někdo odkládá k nádobám na tříděný odpad na ul. Vejvanovská (a zřejmě ne jen tam) k nádobě na DROBNÝ elektromateriál staré elektrospotřebiče jako televizory, monitory, mikrovlnné trouby, tiskárny apod. asi s tím, že to "někdo" odveze. Stejné je to i s objemným kovovým odpadem a sklem, které nelze do příslušných nádob kvůli nadměrné velikosti vlložit. Bylo by prosím možno na tato místa umístit nějaké cedule, kde by bylo výrazně napsáno, že tento odpad patří do sběrného dvora, případně tato upozornění opakovaně otiskovat v Magazínu? On to sice nakonec vždycky "někdo" odveze, ale proč se nechovat jako rozumní, ohleduplní a kulturní lidé? Děkuji.

Odkládání elektroodpadu u nádob na tříděný odpad

11.12.2020 11:40:07 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

Dobrý den, podle zákona o odpadech je odkládání elektroodpadu mimo místa k tomu určená přestupek, za který je možné uložit pokutu ve výši 20.000,- Kč. Rovněž odkládání velkoobjemového odpadu k odpadovým nádobám je přestupek. Prokázat pachateli úmysl je složité, přesto se to někdy podaří.
Na stanoviště tříděného odpadu na ulici Vejvanovská umístíme zákazovou ceduli.
Občany opakovaně informujeme o možnostech kde můžou odložit svůj odpad. OŽPaZ

ODKLÁDÁNÍ ELEKTROODPADU U NÁDOB NA TŘÍDĚNÝ ODPAD

10.1.2021 7:03:59 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den
Tak občané "nezklamali". Někdo 10.1. v noci, jako nějaký zloděj, přímo pod nově umístěnou zákazovou ceduli odložil mikrovlnnou troubu. Však on to zase někdo odveze.....

ODKLÁDÁNÍ ELEKTROODPADU U NÁDOB NA TŘÍDĚNÝ ODPAD

11.1.2021 13:57:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Ano, bohužel se potvrdila má slova, že o ceduli to není :( je to o míře nevychovanosti a sobeckosti. Myslím, že každý například ví, že odpad se z oken jedoucího auta nehází, přesto jsou příkopy plné odpadu. Nejsmutnější na tom je, že řešení zbytečných nákladů a škod jako je úklid po těchto a podobných lidech či obnova vandaly poškozeného mobiliáře stojí město Zlín ročně v součtu miliony či spíše desítky milionů korun. Tyto miliony se pochopitelně nemohou použít jinde, na potřebnější věci. Místo toho, aby se někam pořídila nová lavička či koš, se musí za tyto finance opravit lavičky a koše zničené během víkendu. A že jich není málo. Smutným podržením je skutečnost, že právě tito lidé, kteří svým chováním způsobují městu a jeho obyvatelům zbytečné více náklady pak často nejhlasitěji křičí, že město někde něco neudělalo. Jak píšete v úvodu. On to sice někdo uklidí, ale taky to někdo musí objednat a zaplatit. Takže aby někdo ušetřil 10 minut a 20 Kč za cestu do sběrného dvoru, přichází rozpočet města o vyšší stokoruny za úklid "černé skládky".

Hezký den

ODKLÁDÁNÍ ELEKTROODPADU U NÁDOB NA TŘÍDĚNÝ ODPAD

18.12.2020 15:41:30 | odpovědět Petr Dvořák

Cedule byla 17.12. instalovaná, tak snad to pomůže.
Díky.

Řezání keřů na Jiznich svazich

4.12.2020 18:06:51 | odpovědět Roman Jaroš

Dobrý den, mám dotaz ohledně řezání keřů na JS. V okolí naší ulice U Trojáku jsou nyní seřezávány jehličnaté keře, které se rozrůstají hlavne do šířky (neznám jejich botanický nazev). Je sice fakt, že hodně z nich je rozrostlých až moc a je třeba je "krotit", ale musí se to dělat zrovna teď, kdy se tam na zimu schovávají k zimnímu spánku živočichové, hlavně ježci? Co na to Odbor životního prostředí? Uvažuje někdo v širších souvislostech? Chápu, ze k řezání zeleně je lepší mimovegetační období, ale je třeba brát v úvahu i jiné faktory. Dodávám, že to není poprvé, kdy se takto necitlivě postupuje. Už před léty byla během zimy zbavena spodního patra vegetace a posypána mulč. kůrou plocha kolem vyhlídkového chodníku na JS nad Baťovou vilou.

Řezání keřů na Jiznich svazich

7.12.2020 13:54:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den pane Jaroši,

má-li se nějaká konkrétní situace důsledně prověřit, je potřeba lokalitu blíže určit. Oblast U Trojáku je rozsáhlá. Prosím kontaktujte středisko OMZ na JS, kde s Vámi může pan Polehňa vše probrat důsledněji. tomaspolehna@zlin.eu nebo 577 142 837. Ovšem situace není nikdy jednoznačná. Sám uznáváte, že keře zasahovaly (na což jistě byla řada upozornění) a ptáte se, zda se to muselo dělat nyní. Navazující otázka však zní, pokud se to muselo udělat, tak kdy jindy než nyní v období vegetačního klidu. OMZ určitě neplánuje činnosti s vědomím, že tak zničí nějaký biotop. Co se týče vaší poznámky k, podle vás, necitlivým úpravám ve svahu pod JS, tak zde se musím za město ohradit. Tuto akci, revitalizaci USES, plánoval a nechal vybudovat Odbor životního prostředí a zemědělství a smyslem této úpravy je naopak zvýšit biodiverzitu v lokalitě. Píšete o necitlivých zásazích. Patrně asi nevíte, kolik černých skládek zde bylo při těchto „necitlivých“ zásazích uklizeno. Lokalita byla plná odpadu, jen to skrze keře nebylo milosrdně vidět. Ano, lokalita byla zbavena spodního patra (náletové křoviny plné černých skládek) ale cílem je, aby se naopak biodiverzita zvýšila. Neprostupné křoviny nejsou z hlediska biodiverzity zrovna top lokalitou. Právě odstranění agresivních travin a křovin pomůže obnově bylinného patra. Pestré bylinné patro pak přiláká více druhů hmyzu, ten zase více ptáků atd. Úprava svahu pod JS byla připravena a vykonána právě za účelem ochrany přírody a zvýšení biodiverzity. Mrzí mě, a určitě i kolegy z OŽP, že to vnímáte jinak.

Hezký den

doplnění za OŽPaZ

V ÚSES jsme ježkům naopak dle mého názoru vytvořili daleko lepší úkrytové možnosti a v plochách, které nejsou tak exponovány ať už vzhledem k pohybu lidí, tak i osvětlení a zimní údržbě. Nehrozí tak až v takové míře buzení či pozdní zazimování, pokud by ježci zrovna v okolí chodníků zimovali. Celá akce i s prosvětlením monokulturních přehuštěných a nikdy nevychovávaných porostů má na biodiverzitu v širším měřítku pozitivní vliv. Zatímco některé plochy, zejména v návaznosti na frekventované chodníky, byly prosvětleny, na jiných se nechává téměř pralesovitá zeleň svému vlastnímu vývoji a naopak se zde ponechává i mrtvé dřevo, které slouží pro ježky jako úkryt asi nejlépe, spolu s větvičkami a listím, které se zde také vůbec neodstraňuje.

Oprava mostu na příjezdu k poště na Jižních svazích - pokračování

3.12.2020 10:31:48 | odpovědět František Chromčák

zašlete mi adresu kam mohu vložit ilustrační fotografie.
Děkuji!

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->