Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Nehoda - MP

18.8.2017 8:04:09 | odpovědět Ludmila

Dobrý den, nevím, jestli sem můj příspěvek patří, ale zajímal by mě průběh vyšetřování dopravní nehody osobního auta s vozidlem MP Zlín na křižovatce u RYA.
Děkuji

Nehoda - MP

18.8.2017 9:09:06 | odpovědět Pavel Janík, zástupce ředitele MP

Dobrý den,

vyšetřování ještě není ukončeno. Provádí je Policie ČR a nemáme informace o jeho průběhu.

Hřiště nad Sportovištěm u 16 ZŠ Okružní 4685, Zlín

16.8.2017 21:55:19 | odpovědět Vilém Schmidt

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat proč při realizaci hřišť u 16 ZŠ neprošlo rekonstrukcí i vrchní hřiště? Minimálně výměna sítě na brankách a dílčí opravy podlahy včetně dveří by nebylo finančně náročné.

Děkuji
V.S.

Hřiště nad Sportovištěm u 16 ZŠ Okružní 4685, Zlín

17.8.2017 14:02:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

rekonstrukcí procházelo hřiště u 16 ZŠ. Takzvané vrchní hřiště, není součástí hřiště u 16 ZŠ a tak nemohly být v projektu zahrnuty jeho úpravy. Uznávám, že odpověď je taková "šroubovaná" tak uvedu příklad. Je to jako se zeptat, proč se neopravuje kino, když se opravuje Prior. Jsou to zkrátka dvě rozdílné stavby. Výměna sítí a dílčí opravy tak mají být součástí nějaké běžné údržby, nikoli, aby to bylo zahrnuto do jiného projektu. To jen na vysvětlenou. Jinak samozřejmě děkujeme za upozornění a já to předám na zodpovědný odbor.
Jen ještě malé doporučení. Na každém hřišti je uveden provozní řád včetně kontaktů, kam lze drobné závady hlásit. Řešit to skrze diskuzi jen proces opravy zdrží. Další závady proto prosím hlaste přímo na Odbor městské zeleně. Vynecháte několik prostředníků a urychlíte tak řešení.

Hezký den

Prostor před 1 segmentem včetně vjezdu

16.8.2017 21:36:50 | odpovědět Vilém Schmidt

Dobrý den,
jak to vypadá s realizací úpravy prostoru před 1.segmentem na JS včetně velmi nebezpečného prostoru při křížení chodníku a průjezdu aut před 1.segment?
Děkuji
V.S.

Sportoviště u ZŠ Okružní 4685, Zlín

16.8.2017 21:29:50 | odpovědět Vilém Schmidt

Dobrý den,
jak to vypadá s otevřením sportoviště u ZŠ Okružní 4685, Zlín?
Je chybou nemít žádné informace o aktuálním stavu otevření / neotevření minimálně na vstupních dveří do sportoviště!
Děkuji
V.S.

zástávka Školní

14.8.2017 20:10:16 | odpovědět Marta Macháčková

Mě by zajímalo, kdo vymyslel zrušení přechodu u provizorní zastávky Školní a ten hrůzný pěší "obchvat" kolem stadionu. To už není normální, co všechno lze kvůli další /zbytečné/ stavbě UTB zařídit. Kéž by to tak fungovalo i u jiných více potřebnějších akcí. Takové výmluvy na nenadálé skutečnosti jsou směšné.

zástávka Školní

16.8.2017 14:17:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Také přeji dobrý den,

předmětná opatření navrhl a schválil Dopravní inspektorát policie ČR. Soudný člověk pochopí z jakého důvodu. Svůj názor můžete tedy směle adresovat na policii. Budu rád, když nám pak sdělíte, jak na Vaše poznámky PČR reagovala. Rád Vám i vyhledám kontakt, budete-li mít zájem.

O přínosech, dle Vás zbytečné, UTB polemizovat nebudu, asi bych Vás nepřesvědčil. Jen konstatuji, že tisíce a tisíce lidí má opačný názor.

Hezký den

Parkování u 13.budovy

14.8.2017 16:39:59 | odpovědět Karel

Dobrý den,
Chci se zeptat, jestli by nebylo možno osadit nějakou dopravní značkou (např. zákaz zastavení) „novou“ křižovatku ulic Vavrečkova desátá u 13budovy. Zrušením nádraží Housacar a vzniku nového obchodního centra zde vznikla plnohodnotná křižovatka a vozidla i tak porušující předpisy jsou ještě nebezpečná. Pro dodržování přednosti je potřeby vidět a být viděn, což v tomto případě nejde. Pravidelně tam parkují tři až čtyři auta dvouřad, což je již v podstatě nepovolené parkoviště.
Děkuji a příjemný den K.Síla

Parkování u 13.budovy

16.8.2017 14:52:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

předmětná komunikace bohužel není v majetku města a tak na ní nemůže činit opatření. Jedná se o krajskou komunikaci. Návrh prosím směřujte na Zlínský kraj.
V praxi to však vypadá tak, že umístění schvaluje policie a podle zkušeností kolegů je šance na schválení v tomto místě malá. Platí zde obecný zákaz stání a PČR povoluje dublování jen ve zcela výjimečných případech.

Hezký den

Keře mezi parkovištěm a cestou

14.8.2017 16:14:19 | odpovědět Ivan

Dobrý den, chci Vás požádat, jestli byste se nemohl poptat na Městské zeleni, zda by nešel sestříhat pás zeleně na parkovišti na Okružní mezi vchody 4726 - 4733. Je to docela nepříjemné, když zaparkujete a skoro do poloviny auta stojíte např. v šípkovém keři. Zhruba dva roky nazpátek se tato zeleň stříhala pravidelně, nyní již dlouho nic. A kdyby to mohli opravdu jen sestříhat, ne uřezat až u země - přeci jen tato zeleň tvoří zvukovou a prachovou clonu od hlavní cesty. A píši to proto, že loni mi na podobnou prosbu na MZ bylo řečeno, že nemají lidi, tak to buď seříznou úplně nebo nechají tak( jednalo se o keře u vchodu ). Opravdu jsem nebyl schopen slova. Je abnormální sucho, tráva neroste, tak snad letos by je mohli mít. Děkuji

Keře mezi parkovištěm a cestou

15.8.2017 13:54:55 | odpovědět Tomáš Polehňa, Odbor městské zeleně

Dobrý den,

dovolím se bránit. Keře v této lokalitě byly ořezány na podzim roku 2016. V průběhu roku 2017 až do teď zde byly dělány lokální úpravy. Tvarovací řez bohužel řeší problematiku parkování asi tak na 1 měsíc. Vzhledem k druhovému složení břehů a pásů v této lokalitě nelze zajistit postupné narůstání a dodržet tak ucelený tvar skupiny. Proto se některé náletové dřeviny vyřezávají. Pokud provedeme pouze tvarovací řez, pak narážíme na fakt, že OMZ nedisponuje X zaměstnanci, kteří by se mohli po 3 týdnech vrátit zpět a opět sestřihnout šípek, který má jiný charakter růstu, něž ostatní druhy keřů. Ano i letos se bude břeh upravovat. Chci upozornit hlavně na bezohledné řidiče, kteří i přes prosbu, kterou OMZ vyvěsí vždy v předstihu, parkují svá auta na místech. Tím nedovolují dostatečný přístup k porostu. Dokonce se diví přivolané Městské policii, která nám vždy pomáhá tyto vozy odstraňovat. Z tohoto důvodu je naplánování celé akce složitější. Díky sdílným občanům musíme parkoviště ořezávat na etapy, protože zabereme-li větší území, přistanou na OMZ stížnosti, že lidé nemají kde parkovat a to i přesto, že volíme pracovní dobu od 8:00 do 13:00. Přihlížím i na to, že auta nestojí na oficiálních parkovacích místech ;). Pevně věřím, že až bude někdo vystupovat zase z auta a zachytí se o trn růže, bude na OMZ nahlížet trochu jinak, než jen negativně. I přes kolikrát velmi nepříjemné útoky je odbor stále více otevřen občanům a vždy jsme rádi za případný podnět. Proto děkuji a vynasnažím se Vás v této problematice co nejdříve uspokojit.

Tomáš Polehňa, OMZ, středisko Jižní Svahy

Cyklostezka Lůžkovice

14.8.2017 9:40:32 | odpovědět Jaroslav Frgal

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda při zhotovení cyklostezky do Lůžkovic a dále bude použitá vhodnější technologie zhotovení než ta co byla použita kolem Dřevnice od OBI po Otrokovice. A bude město tuto, doslova za pár let zvlněnou cyklostezku reklamovat u zhotovitele? Nešel by aspoň povrch zbroušením vyrovnat?

Zastávka Školní

13.8.2017 16:10:57 | odpovědět Tomáš

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li byste mohl zjistit informaci ohledně zastavených prací na zastávce Školní ? Už přes dva týdny tam není ani jeden pracovník a hotová zastávka měla být do 7.8.2017. Děkuji.

Zastávka Školní

14.8.2017 14:08:54 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

u staveb, zvláště těch dopravních, to tak bohužel někdy bývá, že se jedná spíše o orientační termín. Průběh stavby může např. zpozdit počasí či jiné nepředvídatelné vlivy. Konkrétně u zastávky Školní, dle informací které jsem obdržel, se po odkrytí vrchní vrstvy zeminy přišlo na skutečnost, že přeložka sítí bude náročnější a komplikovanější než se původně plánovalo. Aktuálně se tedy řeší přeložka inženýrských sítí jako je kanalizace, voda atd. Překládá se také síť nízkého napětí. Bohužel sítě vedou tak, že nelze nyní osadit přístřešek. Aktuálně se pracuje na přípravě uložení nového vedení sítí. Z logistického hlediska se tyto přípravné práce ději v zákrytu a ne přímo na zastávce. Není to ovšem tak, že by se nepracovalo.

Děkujeme za zájem a pochopení

ZASTÁVKA ŠKOLNÍ

16.8.2017 10:16:20 | odpovědět Vladimír Malík

Dobrý den,
takže ta propadlá kanalizace, na kterou se přišlo hned na začátku stavby se už bude po 3 měsících konečně opravovat? :-)
Je aspoň +- známý nějaký orientační termín, kdy zas budou otevřené přechody na rohu Školní/Štefánikova? Protože už takhle tam chodci přebíhají od parku na přesunutou zastávku přes ty tři pruhy mezi auty a je jen otázkou času, kdy to nějaký dýchavičný důchodce nedoběhne. Případně děcka na začátku školního roku..
Protože ta trasa na zastávku přes 3 přechody a 500 metrů dál je docela mazec..

Mějte se
V.M.

ZASTÁVKA ŠKOLNÍ

16.8.2017 14:31:37 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

termín je určený na 4. září tzn. právě na začátek školního roku. Více na webu města. Jedná se však o akci Univerzity, která se také za tuto nepříjemnost veřejnosti omlouvá.

ZASTÁVKA ŠKOLNÍ

16.8.2017 18:26:15 | odpovědět Ivan Kantorek

Dobrý den, na toto skutečně nelze nereagovat. "Oceňuji" vstřícný postup města vůči stavebníkovi, kterému je umožněno na čtvrt roku zabrat jednu z nejvytíženějších zastávek MHD v centru města, a v závěru ji ještě odříznout od obsluhovaného území. Chápu technické komplikace, ale to, co se na tom místě už 3. měsíc (ne)děje, je už skutečně za hranou. Navíc termín dokončení zastávky do 4. září vzhledem k současnému stavu vidím jako nerealistický, spíš půjde o nějaké poloprovizorium.

ZASTÁVKA ŠKOLNÍ

17.8.2017 13:37:31 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na dotaz, který obsahuje domněnky, výrazné nepřesnosti a překroucená fakta, se odpovídá špatně. Přesto se o to pokusím. Při pozorném čtení diskuze, byste řadu odpovědí našel již v předchozích příspěvcích, pokud byste měl skutečný zájem. Pokusím se tedy Vaše tvrzení korigovat.

Vstřícný postup města:
Níže uvádím, kdo má hlavní slovo a nejsou to organizace města, ale státu! Patrně se domníváte, že by bylo lepší nechat lidi si zvrtávat kotníky mezi stavebním materiálem. To je věc názoru.

Zabraná zastávka:
Ta zastávka se celá rekonstruuje, tedy není zabraná, aby mohla sloužit např. jako skladiště materiálu. Je v opravě. Já v tom cítím rozdíl a pevně věřím, že nejsem sám. To je jako byste řekl, že si silničáři zabrali ulici Dlouhou. Já bych řekl, že ji opravují. To je věc výkladu.

Tři měsíce se tam nic neděje:
Vy skutečně tvrdíte, že se zastávka zavřela a od té doby se tam nic neudělalo? Asi chodíme každý kolem jiné zastávky Školní. Proč se tam zdánlivě nic neděje nyní, je v diskuzi již vysvětleno.

Termín dokončení zastávky 4 září.
Netuším, kde jste čerpal tuto informaci. Dle mých informací se termín 4. září týká znovuobnovení přechodu pro chodce. Což je zde v diskuzi uvedeno a pozornému čtenáři by to nemělo ujít.

Reliéf a Štěpánkova vila

11.8.2017 16:49:19 | odpovědět Jiří Novák

Dobrý den,
v říjnu 2016 byla investorem MPÚ neodborně sejmuta plastika na objektu třída Tomáše Bati 2132. Chtěl bych se vás zeptat, jaký je výsledek z prošetření incidentu. Byly práce prováděny v souladu se schválenou projektovou dokumentací a požadavky na památkovou péči? Byla udělena nějaká pokuta? Bude mít případný viník povinnost nechat vyhotovit repliku zničených částí? Bude plastika uplatněna v interiéru budovy dle stavebního povolení?

V březnu 2016 se začal k zemi sunout objekt Sokolská 551. Před pádem objektu mohli kolemjdoucí vidět provádění bouracích prací, kdy se v budově proháněly smykem řízené nakladače. Chtěl bych se vás zeptat, jaký je výsledek vyšetřování důvodu pádu objektu? Jaké vznikly náklady při řešení této události statutárnímu městu Zlín, DSZO, HZS ČR a Technickým službám Zlín, s.r.o a případně dalším organizacím. Kolik případný viník uhradil z těchto nákladů hrazených z veřejných financí. Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem
Jiří Novák

<  1  2  3  4  5  6   ...z 6  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '17»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky