Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Památník Tomáše Bati

7.2.2019 22:14:44 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, po shlédnutí https://www.mall.tv/gebrian-prekvapive-stavby/nejradikalnejsi-stavba-nejmodernejsiho-mesta-u-nas se chci zeptat na otázky, které tu padly
- jak se bude měnit okolí Památníku? Bude prodloužena alej? (bylo by vůbec fajn mít takové plány tu na webu, nebo na webu Památníku)
- jak se bude Památník propagovat a udělá se z něj turistický magnet? Zrovna nedávno si kamarádka stěžovala, že i Turistické centrum je v neděli zavřené (což je divné, lidi chodí po výletech spíš o víkendu, než přes týden).

Památník Tomáše Bati

11.2.2019 10:41:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

co se týče provozní doby MITS vkládám vyjádření vedoucí OCRI Evy Manišové:

- Otevírací doba Městského informačního a turistického střediska je přes týden od 7,30 do 18,00, s výjimkou pátku do 17,00 hodin. Co se týče víkendů – během turistické sezóny je otevřeno každou sobotu v čase 9,00 – 15,00 (polední přestávka 12,00 – 12,30 h), mimo turistickou sezonu je otevřeno v návaznosti na svatební obřady a kulturní akce probíhající na náměstí Míru či v budově radnice. Takto stanovená otevírací doba je stanovena na základě zkušeností, kdy jsme zkoušeli různé varianty otevírací doby. V neděle jsme vyhodnotili malou či žádnou návštěvnost. S ohledem na uvedené je v neděli otevřeno, pokud je na náměstí nebo v budově radnice akce pro veřejnost. Lidé si v době, kdy je MITS zavřeno, mohou vyhledat informace na webu nebo v aplikaci Daruma go.

Co se týče propagace památníku, tak to by klidně mohlo být samostatné zadání nějaké absolventské práce, proto přikládám jen stručné vyjádření z Odboru kultury:

- Památník postupně v rámci marketingové komunikace propagujeme v médiích a věříme, že po instalaci letadla (zřejmě v květnu t. r.) bude TURISTICKÝM MAGNETEM. K tomu je nutná součinnost s OCRaI, destinační společností Zlínsko Luhačovicko, CCRVM.

Pokud jde o úpravu okolí, před památníkem budou na jaře zcela zrušena parkovací místa. Prostor pod památníkem bude upraven, určitě zmizí ta betonová mušle. Stromy za památníkem budou některé vykáceny a provedena náhradní výsadba a bude to možno považovat za pokračování aleje.

Přeji hezký denŠtípa-Stará cesta

4.2.2019 17:33:24 | odpovědět Ivan

Dobrý den, prosím o informaci o provozu na Staré cestě ve Štípě. Na cestě je prakticky možný provoz v celé délce jen střídavě, vzhledem k její šíři. Jak je možné , že v odbočce před č.p. 659 k č.p.30 a č.p.215 je dle MP provoz obousměrný, který není vyznačen dopravní značkou buď "provoz v obou směrech" nebo "zákaz stání" ? Zajímalo by mně, zda je správné, že MP na udání z č.p. 30 řeší stání pokutou, když občan nemůže tušit, že se stáním v odbočce dopustil
přestupku ?

Štípa-Stará cesta

6.2.2019 8:38:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

je nám skutečně líto, že jsou dopravní předpisy využívány k sousedským válkám, ovšem technicky vzato MP Zlín postupovala správně. Dle zákona č. 361/2000 Sb. je stání na komunikaci možné jen v místě, kde vedle zaparkovaného vozu zůstane pro projetí volný prostor v šířce nejméně 3 m. Toto je mantra, která se neustále opakuje a každý by si to měl správně pamatovat z autoškoly. Protože platí toto ustanovení, jsou další značky nadbytečné. Upozorňování na obousměrnost ulice se dává pouze v místech, kde byla v předchozím úseku ulice jednosměrná.

MP Zlín je povinna řešit každý nahlášený přestupek, a byť by obecně bylo možné přimhouřit oko, tak v případě, že Vás někdo nahlásí, tak MP musí konat.
V těchto případech jsou možná jen dvě řešení. Buď neparkovat v rozporu s vyhláškou, anebo mít dobré vztahy se sousedy, kteří pak nemají potřebu vyhledávat a hlásit každý drobný přestupek.

Přeji Vám hezký den

ŠTÍPA-STARÁ CESTA

10.2.2019 9:25:21 | odpovědět Ivan

Dobrý den, je mě opravdu líto, pane referent, že jste nepochopil smysl diskuzního příspěvku.
Za prvé nejde o sousedské vztahy jelikož v dané lokalitě naštěstí nebydlím, za druhé vůbec nezpochybňuji práci MP, naopak na místě přestupku byla velice rychle a za třetí připomínka autoškoly mě připadá nevhodná. Nevím zda Vy vozíte v autě metr a při zaparkování si přeměřujete vzdálenosti a zda znáte z paměti všechny údaje vyhlášky o provozu na pozemních komunikacích. V diskuzním příspěvku jde o to, že snad všichni občané jezdící po Staré cestě jsou schopni si na úzké cestě vyhovět, jen nechvalně známý občan z č.p.30 dělá problémy a zatěžuje MP a ostatní občany svou arogancí.
V e-mailu posílám foto dané situace k posouzení zda dotyčný občan měl dostatek místa na projetí. Podotýkám, že v té době byly všude hromady sněhu a tudíž nebylo možné v dané lokalitě lépe zaparkovat.

ŠTÍPA-STARÁ CESTA

11.2.2019 9:31:22 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

můžeme si o tom myslet cokoliv, můžeme si být jistí, že v jiných lokalitách to nikdo takto tzv. nehrotí, ale dokud má pán z č. 30 oporu ve vyhlášce, tak s tím bohužel nelze dělat nic jiného, než onu vyhlášku respektovat. Osobně metr nevozím, protože nemám problém s tím si případně 3 metry nakrokovat, když by na to náhodou přišlo. Je mi líto, ale skutečně nevím, jak bych Vám měl v této věci poradit. Ptal jste se, zda MP postupovala správně a já Vám ověřil, že ano. Více s tím neudělám.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

ŠTÍPA-STARÁ CESTA

7.2.2019 14:40:36 | odpovědět H. Strunz

Dobrý den,
trochu bych Vás pane Fabiáne opravil. Stání na komunikaci je možné pouze v místě, kde zůstane pro projetí prostor v šířce nejméně 3 m pro každý směr jízdy, pouhé 3 m platí v případě zastavení. Doplním, že Stará cesta ve Štípě je v celé své délce obousměrná a i když nemá šířku vozovky takovou, jaká je pro zachování průjezdního prostoru požadována, logicky by měla zůstat volná celá její šířka. Je tu také otázka, jestli pokuta nebyla udělena za stání v křižovatce, tzn. ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní. Jinak máte úplnou pravdu, proč by se mělo něco řešit místní úpravou provozu, když platí jakási obecná. Ale to by ty předpisy museli řidiči znát a dodržovat a nepřemýšlet nad tím, jak je zpochybnit.

ŠTÍPA-STARÁ CESTA

8.2.2019 7:42:43 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Ano, tak jsem to samozřejmě myslel. Ty tři metry jsou pro každý pruh. Nenaformuloval jsem to zcela přesně.

Přeji hezký den

pes

29.1.2019 18:04:22 | odpovědět Pavla Vajďáková

Dobrý den. Bydlim na kolektivním domě a jsem majitelkou pejska. V našem domě bydlí hodně psů . Chodíme je venčit na trávník vedle domu. Bylo by možné ke kolektivnimu domu dát koš se sáčky na psí exkrementy ? Někteří obyvatelé si po pejskovi neuklízí z důvodu, že u sebe nemají sáček. Poplatek za psa v centru je dost vysoký . Děkuji

pes

30.1.2019 9:48:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

osobně se domnívám, že kdo po psovi neuklízí je bezohledný ke svému okolí a sáčky jsou pouze zástupný problém. Co se vztahu poplatků a sáčků týče, tak každý kdo platí poplatek má také nárok na sáčky. Ty si lze vyzvednout na pracovišti OŽP. Město Zlín v minulosti zkoušelo i koše se sáčky v ulicích. Bohužel se to neosvědčilo. Lidé sáčky kradli, takže to nemělo kýžený efekt.

Hezký den

Dotaz na uvedení chodníku do původního stavu Mladcovská ul. Zlín

29.1.2019 17:27:31 | odpovědět Pavel Sýkora

Dobrý den, poté co před několika měsíci, údajně pro město, rozkopali dělníci několik let starý chodník, položily pod něj kabely a do dnešního dne neuvedly chodník do původního stavu,( chodník se na několika místech propadá, místa nájezdů která byla původně podbetonována byla zasypána jen hlínou a nezhutněna takže se určitě časem propadnou, chybí dlaždice, na některých místech dlaždice před znovu položením neočistily tudíž se jim nevlezly zpět, tak je zařízly, což vypadá hrozivě, popraskané patníky, oštípané dlaždice, na části chodníku dodnes leží hromada ztvrdlého betonu která zabírá cca 20% a s kočárkem tu tedy neprojedete). Vzhledem k tomu že městu tím vznikla škoda, mně zajímá, zda bude chodník uveden do původního stavu a kdy? Případně kdo za toto zodpovídá? Děkuji Sýkora

Dotaz na uvedení chodníku do původního stavu Mladcovská ul. Zlín

30.1.2019 13:08:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás,

dle informací, které mám z OKaRDS, se nejednalo o pokládku pro město. Každopádně, jak správně píšete, došlo k poškození chodníku a firma má povinnost to uvést do původního stavu. K tomuto již byla společnost Zlinnet městem Zlín před časem vyzvána. V tuto dobu nedochází k opravám z důvodu mrazivého počasí. Na uvedení do původního stavu město Zlín pochopitelně trvá a bude to vyžadováno a kontrolováno.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Obchvat Zálešné

18.1.2019 15:41:46 | odpovědět Lucie

Dobrý den, na internetu proběhla zpráva ,že obchvat nakonec nepovede spodni stranou zahrádek Burešov.Co je na tom pravdy Děkuji za odpověď Jarolinová

Obchvat Zálešné

21.1.2019 16:35:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

projekt se týká velkého území, kde je zahrádkářská kolonie velmi rozsáhlá. Ke konkrétní odpovědi by kolegové potřebovali znát pozemek na který se ptáte. Do emailu jsem Vám zaslal situaci, kde si trasu můžete prostudovat. Pro laika se může jednat o komplikovaný dokument, proto si v případě potřeby vysvětlení můžete zavolat na 577 630 722 nebo 577 630 646. Na OKaRDS si lze i dojednat schůzku, kde se lze seznámit s dalšími podklady k záborům atd.

Hezký den

Oprava ulic

16.1.2019 15:44:43 | odpovědět Vlasta

Někde jsem četla, že se chystají opravy ulic. Je do oprav zahrnuta i ulice Prlovská s křižovatkou na Lazy I ?

Oprava ulic

17.1.2019 9:44:29 | odpovědět Magdaléna Zmeškalová, vedoucí oddělení realizace Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

lokální opravy komunikací provádíme okamžitě s vazbou na rozsah poškození, pokud jde o opravy většího rozsahu, zadáváme zpracování projektové dokumentace včetně inženýrské činnosti, tj. vyřízení nutné legislativy, následně výběrové řízení na dodavatele stavby. Na opravu většího rozsahu, uvedené křižovatky, nemáme zpracovanou žádnou projektovou dokumentaci.

Hezký den

Doplnění: Pro zasazení do kontextu je potřeba připomenout, že Zlín má více než 500 menších či větších ulic a komplexní oprava jedné ulice si může vyžádat i desítky milionů korun. Přes veškerou snahu tak nelze ročně opravit více, než kolik dovolí rozpočet. Určení priorit je však na politicích.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Rekonstrukce nám. Míru

11.1.2019 17:24:03 | odpovědět Martin

Dobrý den,
kdy se můžeme těšit na představení vítězných návrhů na rekonstrukci nám. Míru?

Díky!
Martin

Rekonstrukce nám. Míru

14.1.2019 10:04:26 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

viz odpověď z 9. 1. níže na straně.

Hezký den

Zálohované kelímky na nápoje

11.1.2019 13:40:02 | odpovědět Zdeňka Končáková

Dobrý den, zajímá mě názor a případný pokrok v používání kelímků na nápoje např. v době adventního programu na náměstí. Jak velký problém by byl v zavedení zálohovaných kelímků, jako mají např. v Brně? Nedovedu si představit množství odpadu na konci prosince způsobené pouze jednorázovými plasty :-(
Děkuju.

Zálohované kelímky na nápoje

16.1.2019 10:10:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

děkuji za dotaz, souhlasím s vámi. Shodou okolností se právě v těchto dnech rada města zavázala postupně omezovat používání jednorázových plastových obalů na pracovištích magistrátu. Co se týče jarmarku, už v minulých letech jsme se snažili snížit množství odpadu tím, že se alternativně nabízel jarmarkový hrneček či plecháček. Troufám si odhadnout, že i díky nim se podařilo množství odpadu snížit v řádu tisíců kusů. Stále je však na čem pracovat. Co se dotazu k zálohovaným kelímkům na jarmarky týče, tak i o tomto se uvažuje, prověřují se možnosti a postupy. Více se má vědět v následujících týdnech. Veřejnost budeme informovat. Přes všechna nařízení a doporučení institucí, to však všichni máme především ve svých rukou. Osobně se snažím přispět např. tím, že si na festivaly či koncerty nosím vlastní nick nack. Jiní lidé to mají bohužel jinak.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

ZÁLOHOVANÉ KELÍMKY NA NÁPOJE

6.2.2019 9:26:35 | odpovědět Zdeněk

"Osobně se snažím přispět např. tím, že si na festivaly či koncerty nosím vlastní nick nack."

A jakou máte s tímto zkušenost? Já bohužel špatnou, protože pokud mi vlastní kelímek nezabaví hned u vstupu, tak mi do něj pak stejně odmítají natočit pivo, prý z hygienických důvodů (mohla by se kontaminovat pípa). Takže mi ho natočí do klasického kelímku a mám si to přelít. Což jaksi postrádá smysl :-)

ZÁLOHOVANÉ KELÍMKY NA NÁPOJE

6.2.2019 9:40:18 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

máte pravdu, že zkušenost mám pestrou. Je to o lidech. Také mě občas odmítnou s odkazem na hygienu. A právě proto jsem se na hygieně na to dotázal. Je to čistě na tom prodejci. Pokud chce, může. Nesmí přitom porušit klasické hygienické normy. tzv. např. křížovou kontaminaci. Pokud dává přednost před snahou alibismu, tak Vás/nás odmítne. Je však pravda, že já navštěvuji více akce, které se nepořádají primárně pro co nejvyšší zisk, takže i přístup prodávajících je zde více eticky... Přijde mi velmi "humorné", že na jedné straně někdo dělá hygienický problém s opakovaným použitím kelímku a na druhé straně se tu, kdo ví jak dlouho, krmíme masem z nemocných a umírajících zvířat. viz aktuální kauza.

Přeji Vám hezký den

Dotaz

9.1.2019 22:01:40 | odpovědět Renata

Dobry den, chci se zeptat ohledne startovaciho bytu...obecne je znamo ze tento typ bytu je na 5 let. .takze je jiste ze me za 5 let z bytu vyhodite s detmi? ,) dekuji

Dotaz

10.1.2019 12:46:51 | odpovědět Lenka Kovářiková, Odbor ekonomiky a majetku

Dobrý den,

dle platných Pravidel poskytování dočasného bydlení ve startovacích bytech v majetku statutárního města Zlína je nyní doba nájmu 6 let. Rovněž je v Pravidlech v čl. 6 odst. 3 uvedeno: „V případě, že uplyne doba, určená pro nájem startovacího bytu a nájemce řádně užívá startovací byt a plní povinnosti plynoucí z nájemní smlouvy a OZ, vztahující se k nájmu bytu, může RMZ rozhodnout na základě doporučení KBH o uzavření nové nájemní smlouvy ke stávajícímu bytu podle čl. VII odst. 2 a 5 Pravidel poskytování bydlení v nájemních bytech v majetku statutárního města Zlína.“

Hezký denNáměstí Míru

9.1.2019 13:18:17 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
prosím o informaci kdy budou zveřejněny výsledky architektonické soutěže na modernizaci náměstí Míru.
Děkuji
PH

Náměstí Míru

9.1.2019 13:55:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se jednalo o architektonickou soutěž, musí město ohledně zveřejnění dodržet vůči autorům návrhů řadu pravidel a termínů. Odhadujeme však, že výsledek bude moci být zveřejněn v průběhu několika málo týdnů.

Hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky