Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Cyklostezka pod mosty na nábřeží.

1.7.2020 18:35:36 | odpovědět Hovadík Josef

Dobrý den, proč ještě nejsou funkční podjezdy pod mosty.

Cyklostezka pod mosty na nábřeží.

3.7.2020 10:22:40 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, jedná se stále o nezkolaudovanou stavbu. Termín dokončení dle smlouvy je 31. 8. Odbor dopravy se bude snažit tento termín co nejvíce zkrátit.

Hezký den

sečení trávy

29.6.2020 10:34:50 | odpovědět Vantuchová Svatava

Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda by se odpovědný pracovník z odboru zeleně města Zlína, mohl přijít
podívat jak to vypadá na Podlesí III před vchodem 4945 po posečení trávy. Pracovník který to sekal malým traktorem, nevím proč, trávu nesbíral do sběrného koše a trávu nechal na pozemku. Vypadá to hrozně a po deštích to bude hnít . Také jsem prosila zaměstnance který obsekával křovinořezem nedostupná místa traktorem, zda by posekal i místa která jsou vedle schodů v betonových ohradách ve vnitrobloku u zadního vchodu , protože tam vyrostlo vysoké obilí a vždy to tam sekali. Pán mne vyslechl a asi si říkal co mi bude baba říkat, a samozřejmě to neposekal. Cítila jsem potřebu do diskusního fóra vstoupit, protože i my na Podlesí chceme mít kolem domu pěkné okolí.

sečení trávy

2.7.2020 8:53:45 | odpovědět Tomáš Polehňa, vedoucí oddělení zeleně Jižní Svahy

Dobrý den, OMZ provádí seč beze sběru a tráva se pouze mulčuje. Vynechaná travní plocha byla dnes zadána k prověření a nápravě. Pokud budou mít občané dotazy na seč, doporučím, aby se obraceli přímo na OMZ. V danou dobu můžeme reagovat daleko rychleji, když tam zaměstnanci ještě pracují. Co se obilí týče, pravděpodobně se jednalo jen o časový interval mezi plošnou sečí a samotným dosečením strunovou sekačkou. Toto se děje zcela běžně, že plochy posečeme první plošně a následně dosekáme strunou. Než se dostane dotaz z diskuzního fóra na můj stůl, situace, kterou popisujete už dávno nemusí být aktuální. Proto doporučuji využívat přímý kontakt.

sečení trávy

1.7.2020 8:22:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pokud není tráva sesbírána tak pravděpodobně šlo o metodu mulčování, která se také využívá. Ač to některým lidem přijde neestetické, je potřeba brát i jiné ohledy na jiné potřeby onoho trávníku a i společnosti. Mulč slouží jako hnojivo i jako potrava pro žížaly aj. organismy a čím více takové organické hmoty v trávníků respektive půdě je, tím více taková půda zadrží vody a snižuje riziko přívalových povodní, jaké denně nyní sledujeme ve zprávách. O podrobnosti a další informace jsem požádal kolegy z daného pracoviště. Ovšem prosím o trpělivost. Na zelení teď prioritně pracují v terénu.

Hezký den

SEČENÍ TRÁVY

1.7.2020 14:20:46 | odpovědět Vantuchová Svatava

Dobrý den, děkuji za odpověď. Chápu že v době kdy je nedostatek vody se snažíte o zadržování vody různým způsobem, nejsem odborník, ale myslím si , že mulčování se provádí u daleko nižší trávy, ne u trávy která už měla nejméně 30 cm. Nevím také jestli je tato technika nejvhodnější před vchodem z domu a kolem paneláků. Jak jsem psala ,tak nejen že na to není pěkný pohled ,ale když prší, tak tráva hnije. A prší nyní opravdu často. Hezký den Vantuchová

SEČENÍ TRÁVY

2.7.2020 9:23:33 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

pracovníci Odboru městské zeleně mají odborné vzdělání v tomto oboru a to často i vysokoškolské. Já tedy věřím, že vědí, co činí. Včera jsem se byl na svazích podívat a nepřišlo mi, že by to nějak vybočovalo z praxe z jiných měst či vesnic a to i lázeňských. Chápeme, že ne každému oku to lahodí, ale estetika bohužel už nemůže být jediným kritériem. Kam vedly golfové trávníky bez života a bez organické hmoty vázající vodu lze vidět nyní skoro každý den ve zprávách. Hniloba je jednou z fází rozkladu hmoty, jedná se o přirozený proces. Následně se do toho pustí bakterie, slimáci, hmyz atd, a za pár dní max. týdnů tam nic nebude... jen kvalitnější půda s větší absorbční schopností.

SEČENÍ TRÁVY

2.7.2020 14:57:03 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den pane Fabiáne. Nedá mně to, abych tento týden nestvořil ještě jeden příspěvek, za účelem napravení Vašich názorů na "mulčování". My obyvatelé sídliště v Malenovicích, jsme si v minulých dobách užili s mulčováním až až. Samotný termín "mulčování" má velmi široký obsah. V našem případě hovoříme o mulčování zahradních a parkových ploch. Účelem této činnosti je, při sekání, zapravit jemně rozdrcenou trávu do povrchu trávníku. Za tímto účelem výrobci sekaček přesně udávají, do jaké výšky trávy je toho stroj schopen. Pokud výšku trávy překročíme, pak je výsledek mulčování podobný vysékání příkop kolem silnic 2. a 3. třídy. Toto jsme v Malenovicích zažívali v dobách, kdy měl Zlín paní primátorku. Tehdy odbor zeleně, v nějakém výběrovém řízení, přidělil sekání trávy firmě, která vlastnila pouze dva poloprofesionální stroje bez integrovaného sběru. Tudíž se sekalo pozdě a nesbíralo se. Výsledkem takové práce jsou pak trávníky plné hnijících kopečků. Samozřejmě neobsahujících jen trávu, ale také psí výkaly, popřípadě mrtvé hlodavce. Nad kopečky se rojí mračna mušek a po důkladném proschnutí je tento bakteriální mix rozfoukáván větrem do okolí. Problém trval cca tři roky. Současná firma má také jeden stroj beze sběru, ale daří se pracovat s ním tak, aby hnijící kopečky nevznikaly.
Na základě těchto poznatků si myslím, že by bylo správné problém ošetřit nějakou směrnicí, která by sekáčům zakazovala postup, po kterém by vznikly ony smrduté hromady hnoje. Park není příkopa za vsí

SEČENÍ TRÁVY

3.7.2020 10:16:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

smrdutá hromada tlející trávy v příkopě je nepovolená i dle dnes platných zákonů respektive vyhlášek. Nepovolená skládka odpadu či takzvaně černá skládka je cokoliv uloženého tam, kam to nepatří. To platí i pro hromady trávy ač si to mnozí neuvědomují. Váš poznatek předávám na zeleň.
Co se názorů týče, předkládal jsem jen fakta o důvodech mulčování, nikoliv názory. Že např. více organické hmoty v půdě zadrží více vody je skutečnost, nikoliv názor. A ano, následně po konstatování faktů nechť si každý udělá názor, zda to tak má na základě oněch faktů být či ne. A samozřejmě chápu, že příznivci estetiky, ale i alergici atd. budou mít pochopitelně názor, že ne.

Voda v garážích - Hony 2

24.6.2020 8:05:10 | odpovědět Roman Rumánek

DOBRY DEN, PO KAZDEM VETSIM DESTI SE GARAZOVA STANI NA HONECH 2 MENI V PODZEMNI KOUPALISTE. NENI MOZNE SUCHOU NOHOU PROJIT K ZAPARKOVANYM AUTUM. MATE V PLANU OPRAVU IZOLACE PROSAKUJICICH ZDI A POVRCHI HRISTE NAD GARAZI (KDE PRO ZMENU KVULI NEFUNKCNIMU ODTOKU A SPADOVANI VZNIKA NADZEMNI BAZEN)? KVULI VODE JE ZNACNE POPRASKANA I PODLAHA V GARAZI. DEKUJI. RUMANEK

Voda v garážích - Hony 2

26.6.2020 7:23:39 | odpovědět Lenka Kovářiková, Oddělení bytové správy

Dobrý den, o problém se zatékáním do podzemních garáží PPS Na Honech a Podlesí víme. Komplexní oprava není v současné době z finančních důvodů možná, jelikož rozpočet na opravy bytového fondu je limitovaný a nelze tak realizovat vzhledem k vysoké finanční náročnosti všechny opravy najednou.
Před dvěma lety se začaly postupné opravy elektroinstalace a výměna vstupních vrat u podzemních parkovacích stání na Podlesí a Na Honech, byl proveden celkový úklid a je objednána výmalba těchto garáží. V současné době připravujeme projektovou dokumentaci na rekonstrukci elektroinstalace a výměnu vstupních vrat u garáží na ul. Středová. Pak přijdou postupně na řadu garáže na ul. Slunečná, Jílová, Družstevní a Luční.
Co se týká PPS 2, Na Honech II., byly za posledního zhruba půl roku vyčištěny všechny nadzemní kanály a vpusti. Jelikož letos bylo zatím spíše sucho, zatékání se projevilo až při prvním velkém dešti. Bohužel se ukázalo, že problém bude v hydroizolaci objektu.
V rámci rekonstrukce elektroinstalace a osvětlení byl k šachtě v inkriminované části spodní části PPS přiveden nový, samostatně jištěný přívodní kabel. V nejbližší době bude do šachty umístěno nové kalové čerpadlo, které by mělo tuto nárazově nahromaděnou vodu odčerpat a odstranit problém s vytvářením „jezera“.

"SAD"

23.6.2020 10:08:54 | odpovědět Martin Žůrek

Dobrý den,

chci se zeptat, zda má město nějakou studii, strategii k "sadu", který se nachází za hřištěm na konci ulice Slunečná(pod kostelem na JS).
Jsem rád, že se zde vysazují nové stromy, ale stav v minulosti vybudovaných chodníčků,hracích prvků...je docela žalostný, ohniště je občas v obložení bezdomovců,nejsou zde odpadkové koše, je to krásný kousek zeleně a zasloužil by si podporu jako třeba centrální park, vrátil jsem se zpět do Zlína po letech nebyl to hezký pohled, předem říkám, že se mi nechce agitovat za nějaký projekt, protože předpokládám, že za daný ostrůvek zeleně má někdo odpovědnost.
Děkuji za informaci

"SAD"

24.6.2020 8:24:50 | odpovědět Lenka Kozubík Pechová, OŽP

Dobrý den,

předmětná plocha je součástí Regenerace ploch lokálního ÚSES pod sídlištěm Jižní Svahy, projektu dotovaného z OPŽP. Jedná se o plochu lokálního biokoridoru územního systému ekologické stability a navazujících městských pozemků, která má být právě protipólem intenzívního využití pozemků ve městě, ať už zastavěných, nebo i parků, které slouží primárně k jinému účelu než pro biodiverzitu a ochranu přírody. Celý tento víceméně spojitý pás zeleně od Čepkova po Nivy je poměrně unikátní, zvláště ve městě velikosti Zlína. Vykazuje místy vykazuje charakteristiky divočiny a takto je s ním v rámci projektu i nakládáno. Cílem je zvýšit ekologickou stabilitu území. Navrhovaná opatření usměrňují "řízenou sukcesí" fungující stávající plochy, obnovují zarůstající plochy a vytváří nové plochy pro biotu i prostor pro poznání a inspiraci občanů. Opatření zabezpečí větší diverzifikace území s obnovou segmentů lučních porostů, vznikly zde nové rozvolněné prostory s trávníkem se solitérní zelení. Pro podporu druhů jsou průběžně řešeným územím navrženy rovněž prvky jako suché kamenné zídky a broukoviště. Některé hodnotnější segmenty bez bezprostřední návaznosti na chodníky se ponechávají samovolnému vývoji bez jakýchkoliv zásahů. V žádném případě není účelem projektu a péče přeměna plochy na parkovou úpravu s intenzívní údržbou, ale naopak je cílem ekologické funkce území podpořit. Strukturované zásahy ukážou různé ekosystémy a biotopy a do budoucna biologickou hodnotu území zvýší a měly by rovněž přispět k větší povědomosti občanů o ekologii a ochraně přírody. Vysadila se spousta stromů a keřů, seč travních ploch je zde nastavena 2x za rok obdobně jako na loukách, pěšiny byly vytvořeny pouze štěpkou získanou při revitalizaci zeleně v místě a do budoucna je plánujeme udržovat pouze jako pěšiny. Projekt bude realizován do konce roku 2021. Ohniště je zde vytvořeno bezdomovci, kteří bohužel využívají zídku pro živočichy pro sezení a ničí ji, z kamenů si obložili ohniště. Už jsme ji několikrát nechali znovu postavit, ale nevydržela ani týden. Po době udržitelnosti dotace bude asi přesunuta blíže ke kostelu. Bohužel za bezdomovce nemůžeme odpovídat a domluvit se s nimi také nedá (zkoušeli jsme to). Není to ovšem jen jejich vina – krátce po realizaci zídky i do tohoto prostoru vjelo auto a jeden občan prostě velkou část kamenů ukradl.

"SAD"

25.6.2020 9:01:14 | odpovědět Martin Žůrek

Dobrý den,

děkuji za rozsáhlou odpověď, v minulém dotazu jsem zapomněl zmínit pochvalu za pěkně opravné hřiště vedle "sadu" - biokoridoru.
Rozumím, že se zde nebudou dělat betonové chodníky,... ale aspoň průběžně dosypávat stezky štěpkou, aby se zde po dešti dalo lépe chodit, by se mohlo, stejně tak zde chodí dost lidí venčit pejsky,..., tak umístit nádoby na odpadky na začátku a konci tohoto koridoru by nemusel být špatný nápad.( u chodníku, tedy mimo koridor)
V létě je zde pod stromy příjemný chládek, tak když děláme domečky broučkům,.. tak by snad 1-2 lavičky biokoridoru neuškodili.
Co se týče krádeží a bezdomovců, tak na to se snad platí z našich daní někdo, kdo nás ochrání, zde bych například navrhl, že když jezdí na ulici Slunečná hlídka Městské policie Zlín udělovat pokuty za špatné parkování, mohli by zkontrolovat cestou i tento biokoridor - námět.
Byla by přece škoda využít tento biokoridor pouze pro faunu a floru, bezdomovce a lidé z blízkého okolí by zde nemohli ani chodit se svými dětmi. skrze nepořádek od bezdomovců,...
PS: já jsem v tomto prostoru trávil celé své mládí,...

"SAD"

25.6.2020 12:25:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím, paní Pechová má další obšírné vysvětlení ovšem pro účely diskuze je to poměrně rozsáhlý text. Zasílám do mailu. Já se pokusím pro ostatní alespoň bodově něco z toho osvětlit.

- Paní Pechová s Vámi mluví jako zástupce státu, nikoliv města. Zastupuje prioritně zájmy státu a přírody, proto lavičky, koše, atd. není v gesci OŽP, v jehož správě ovšem ono území je.
- Místo bylo upraveno z dotace a nelze tam tedy po dobu udržitelnosti svévolně nic měnit či doplňovat a týká se to také laviček. Poté (2022) je to možné a vysoce pravděpodobné. Jak však paní Pechová píše, nemá to být park. Zkušenost říká, že taková lavička způsobí, že se tam usadí bezdomovci natrvalo, a město ji bude (pro ně?) neustále opravovat. Více v mailu.
- Co se košů týče, není to jen o umístění, ale také o vyvážení a není žádoucí, aby se v posledním přírodním místě ve městě častěji pohybovala technika. Pokud není někdo schopen si odnést svůj odpad 200 metrů k nejbližšímu koši, je to jeho vizitka. Já si vláčím odpad z hor i 30 km, tak se mi toto složitě chápe. Více v mailu.
- Štěpka se doplňovala 2-3x za rok. Dříve tam žádná nebyla. OŽP se však pokusí dojednat její doplňování z OMZ. Více v mailu.
- Co se poznámky o MP týče. A vy víte, že by to tam nekontrolovali? Ono však platí, že kdyby měli strážníci vykonávat všechny činnosti, na které jim chodí náměty, tak by jich nemohlo být 100, ale muselo by jich být 1000. Lokalit, které jsou potřeba kontrolovat preventivně, máme ve Zlíně tisíce… Jen dětských hřišť je více než 200. Co se týče pokutování parkování zvláště na Svazích, tak to má co dočinění s mezilidskými vztahy, nikoliv se zlomyslností MP. Řeší-li MP parkování v těchto lokalitách, můžete se skoro vsadit, že je to na oznámení. Zkrátka, kdo nemá dobré vztahy se všemi sousedy, nemůže si dovolit parkovat v rozporu s vyhláškou. A postižitelnost bezdomovců? Pokud má být zákrok zákonný tak skoro žádná. Ani zabavení alkoholu není z hlediska zákona nic jednoduchého a zabavené věci musíme skladovat v trezorech. Každé město čeká jen na to až někdo (ideálně naši zákonodárci) konečně vymyslí jak sankcionovat někoho, kdo nic nemá a ničeho se nebojí…

Oplocení kolejí na Čepkově

20.6.2020 10:53:53 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den pane Fabiáne.
Kdysi dávno, když jste zde ještě nemoderoval, jsem kritizoval mimo jiné také křižovatku u mostu na Čepkov, na levém břehu. Minimálně menší polovina chodců v tomto místě míří do továrního areálu, nebo zpět z něj. Bohužel pro tuto trasu zde nejsou vytvořeny podmínky. Není chodník a neexistuje krajnice. Do doby, než SŽDC vybudovala plot, bylo bezpečnější projít jejich pozemkem, než se od železničního přechodu pustit kolem abnormálně vysokého obrubníku pod kola vozidel, která se v této obzvláště úzké zatáčce míjejí do protisměru. Pokud si to osobně vyzkoušíte, jistě mně dáte za pravdu, že právě toto je místo, kde je nutno vybudovat alespoň provizorium. Stačí cca 8 metrů pěšinky kolem nového plotu. SŽDC s tím jistě bude souhlasit, když jí byl povolen ten ohyzdný plot uprostřed města.

Oplocení kolejí na Čepkově

1.7.2020 9:19:14 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

bohužel zde nejsou městské pozemky, ale jak jste správně uvedl, jedná se o pozemky státní organizace Správy železnic.
Tato lokalita má také návaznost na elektrifikaci a modernizaci trati Otrokovice-Zlín-Vizovice, jejíž výsledná podoba bude od současné odlišná a do úprav pozemku nás nepustí.
Omlouváme se za nepříznivou odpověď, bohužel zde město nerozhoduje.

Hezký den.

OPLOCENÍ KOLEJÍ NA ČEPKOVĚ

2.7.2020 10:30:48 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Děkuji za úředně korektní odpověď, obsahující logické argumenty, v jejichž výčtu chybí snad jen konstatování, že se zde ZATÍM nic závažného nestalo. I tak můj diskusní příspěvek splnil účel. Jde totiž o prokazatelně nebezpečné místo, na které bylo na veřejném fóru poukázáno. Taktéž se zde, na veřejném fóru, objevilo podepsané sdělení magistrátu, že se na dotčeném místě nic nedá dělat. Já i stovky dalších chodců budeme toto stanovisko respektovat a nadále budeme poskakovat po obrubníku a šťouchat se s nárazníky projíždějících automobilů.

OPLOCENÍ KOLEJÍ NA ČEPKOVĚ

3.7.2020 10:17:36 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Předávám informaci Odboru dopravy.

Hezký den

Oplocení kolejí na Čepkově

23.6.2020 11:04:06 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Zdravím Vás, do mailu jsem Vám poslal pár fotek s prosbou o drobné upřesnění, následně to předám na OD k jednání.

Hezký den

Lavička

8.6.2020 16:16:44 | odpovědět Alena Zapletalová

Dobrý den, v říjnu loňského roku jsem psala, zda by mohlo město nainstalovat lavičku na trolejbusovou zastávku Randysková, směr Podhoří. Do dnešního dne lavička neni. Můžete s tím něco udělat? Děkuji.

Lavička

16.6.2020 8:50:19 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, lavičku jsme zadali k objednávce a během letních prázdnin bude osazená. Hezký den.

Lavička

11.6.2020 9:59:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, za sebe s tím mohu udělat to, že budu urgovat Odbor dopravy a prověřím v čem se stal zádrhel. Zároveň využiji příležitost a připomenu, že pro ty, co chtějí něco ve Zlíně prosadit a zdá se jim, že jejich nápad nemá radnice mezi prioritami, existuje projekt Tvoříme Zlín.
V něm si každý může navrhnout k realizaci vlastní nápad, třeba i lavičku. Pokud uspěje v hlasování, a šance není malá, stačí aktivizovat vyšší desítky či nižší stovky známých, radnice to pak realizuje.

LAVIČKA

14.6.2020 10:10:10 | odpovědět Ludmila Vajďáková

Dobrý den,
není trochu trapné doporučit, aby si lidé dávali požadavky, které patří k běžnému životu ve Zlíně, jako např. lavečky nebo chodníky, do projektu Tvoříme město Zlin? Takové věci by měly být samozřejmostí a k tomu snad nepotřebuje město doporučení. A pokud na to nestačí, za co jsou placeni?!

LAVIČKA

15.6.2020 9:22:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní, připomenout mezi řečí projekt v jehož rámci si můžete vymyslet a nechat zrealizovat co chcete (v rámci pravidel) mi tedy rozhodně trapné nepřijde. Každý má míru trapnosti asi někde jinde. Někomu je trapné zvednout ze země vajgl, nebo přinést petku z lesa. Mně ne!!! Takže s hodnocením trapnosti bych byl velmi opatrný. Ono je to většinou tak, že každý vidí prioritu města někde jinde. Já jsem tím pouze sdělil, že pokud má někdo nápad, který mu radnice nechce zrealizovat prioritně a okamžitě, může realizaci urychlit sám svou vlastní snahou. A je jedno, zda jde o rozhlednu nebo lavičku, pokud to splňuje pravidla. Chodníky se opravují v určitém pořadí na základě určitého klíče. Tzn. Nějaký konkrétní chodník se má dle (více méně spravedlivého a logického) plánu opravit třeba v roce 2022, ale pokud ho prohlasujete rámci projektu Tvoříme Zlín, tak se to realizuje dříve v rámci tohoto projektu. Na konstatování tohoto faktu nevidím, na rozdíl od Vás, nic trapného. Vážená paní, je to možnost, nikoliv nutnost. A pokud Vás připomenutí této možnosti urazilo, je mi to hluboce líto, ale jsem přesvědčen, že jiným lidem informace třeba zase pomůže.

Rozhodně jsem ve své odpovědi neřekl, že se tato konkrétní lavička má řešit tímto projektem. Pouze jsem obecně uvedl, že tu tato možnost existuje. Trapné mi naopak může přijít, že mi podsouváte zcela jiný význam mého sdělení.

Přeji Vám hezký den

Cyklostezka Přístav - Lůžkovice

8.6.2020 9:29:37 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den,bylo by možné poséct kraje cyklostezky z Příluku do Lůžkovic? Tráva v některých místech zužuje průjezdní profil o cca 1/3, v zatáčkách přes ni nejsou vidět malé děti. A případně sleduje někdo aspoň občas stav vegetace kolem stezek? Přijde mi, že mimo centrum Zlína se začne něco dít, až teprve když se tady na fóru někdo ozve.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Cyklostezka Přístav - Lůžkovice

8.6.2020 10:14:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

nevím jak letos, ale situace u této stezky byla specifická. Ještě loni to bylo tak, že séct to má dodavatel stavby, protože ji město ještě nepřevzalo (kvůli vadám). Předám na zeleň a dopravu nechť dodavatele donutí či to udělají. Co se týče ořezu, tuto problematiku jsem pro letošní rok jako cyklokoordinátor otevřel. Já se domnívám, že je potřeba aby to minimálně dvakrát za měsíc někdo vše projel a zkontroloval a případně seřízl. OMZ tvrdí, že na to nemá personální kapacity, jsou schopni udělat jednou za rok komplexní ořez, což však neřeší stále dorůstající šlahouny. Nabídl jsem tedy, že to jsem schopen na dohodu občas projet a překontrolovat sám, když zeleň na to nemá kapacity. Bohužel ač jsem na toto řešení apeloval už od roku 2019 tak i kvůli covidu atd. se to podařilo smluvně a organizačně dořešit až na konci května. S pracemi jsem tedy mohl začít až minulý týden a z 30 km stezek jsem zatím stihl ořezat největší závady na stezce směr OE, v ul. Cyklistická, na Fugnerově nábřeží... ve směru na Lužkovice jsem se ještě nedostal, vykonávám to po práci. Oproti minulým letům se tak bude na stezkách minimálně jednou týdně pohybovat někdo s nůžkami a já věřím, že to bude poznat. V případě potřeby ořezu uvítám avízo na můj mail.

Hezký den

CYKLOSTEZKA PŘÍSTAV - LŮŽKOVICE

8.6.2020 11:15:21 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den pane Fabiáne,
děkuji za rychlou reakci. Ano, situace je na této cyklostezce stejná jako loni, pomalu zarůstá. Ale jelikož už nejsou zakryté značky ozačující cyklostezku, tak už je asi převzatá. Město by si opravdu mělo uvědomit, že na těch stezkách je opravdu dost velký provoz a nějaká údržba ve smyslu " umravňování" vegetace je tam třeba. Takže díky aspoň Vám, že se to pokoušíte řešit.
Hezký den

CYKLOSTEZKA PŘÍSTAV - LŮŽKOVICE

16.6.2020 8:51:37 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Od Odboru dopravy jsem obdržel informaci, že sečení bylo objednáno u TS Zlín, mělo by být proveden v nejbližší době.

Hezký den

Lavičky - ul. Nad Stráněmi

2.6.2020 8:18:58 | odpovědět Luděk Solař

Dobrý den, jak doporučujete obracet se přímo na konkrétní pracovníky magistrátu, tak jsem napsal mail 14.5.2020 přímo paní Jurigové : "Dobrý den, v minulém roce jste odpovídala na můj dotaz na diskusním fóru MMZ, kde jsem se poptával po chybějících lavičkách po dříve provedené rekonstrukci ulice Nad Stráněmi. Zajímalo by mě, jak je to daleko a kdy můžeme s opětovnou instalací laviček počítat ? Rozhodně chybějí ?.Děkuji Solař" Protože jsem se zatím odpovědi nedočkal, tak jsem si říkal, že je třeba na dovolené, nebo nemocná. Na diskusním fóru ale odpovídá, tak tedy pokládám opět dotaz sem.

Lavičky - ul. Nad Stráněmi

5.6.2020 9:59:22 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

obecně platí, že ani já ani kolegyně Jurigová nevíme vše. I ona musí některé informace prověřit či zjistit u jiných osob a ano, ty mohou být na dovolené nebo na OČR nebo na nemocenské. A ač se snažíme odpovídat co nejdříve to jde, někdy máme důležitější úkoly, nebo zkrátka daný pracovník není k dispozici. Není potřeba v tom hledat nějaké konspirace. Musí Vám odpovědět v zákonném termínu a na to má ještě 10 dní. Každopádně ji budu urgovat.

PS: Ještě mě napadá jedna věc, ke které může dojít. Občas mi někdo pošle o víkendu zprávy o 30 MB, zaplní mi kapacitu mailu a mně pak zprávy nechodí. Bohužel mám i zpětnou vazbu, že takovým odesilatelům někdy nepřijde zpráva, že to nebylo doručeno. Teoreticky může dojít k situaci, že mail nedorazí a odesilatel o tom neví. Proto je účelné nastavit třeba potvrzení o doručení.

LAVIČKY - UL. NAD STRÁNĚMI

5.6.2020 11:14:10 | odpovědět Luděk Solař

Zdravím, potvrzení o doručení od p. Jurigové došlo ten samý den (14.5.) :-) Možná stačilo stručně odepsat: "Zjišťuji a ozvu se".

LAVIČKY - UL. NAD STRÁNĚMI

5.6.2020 12:15:51 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

ano, tento přístup také kolegům doporučuji a sám se o něj snažím, leč ne vždy to vyjde. Diskuze je skutečně pouze jednou z řady činností a některé činnosti mají vyšší prioritu. Ale máte pravdu.

Hezký den

Pomníček chlapcům,které zabil strom na tržišti Pod Kaštany.

28.5.2020 13:48:21 | odpovědět MUDr.Jan Roubalík

Asi před rokem jsem poukázal na neutěšenou situaci nápisů na pomníčku na okraji parku u tržnice / nečitelné písmo /.Ač odpověď byla poměrně optimistická, nedošlo k nápravě.Domnívám se tedy, ať město Zlín raději nikomu pomníčky nestaví,když je není schopno udržovat v důstojném stavu.Nebo je to tak,že částka na obnovu je tak malá …?

Pomníček chlapcům,které zabil strom na tržišti Pod Kaštany.

23.6.2020 11:08:03 | odpovědět Eva Ryndová, vedoucí Odboru kultury a památkové péče

Dobrý den, současná podoba pískovcové fontánky odpovídá požadovanému stavu v době vzniku a umístění do veřejného prostoru. Nejedná se vadu způsobenou opotřebovaností materiálu v čase.

Ničím nezvýrazněný pouze vytesaný nápis odpovídá ideovému záměru i technologickým možnostem materiálu. Navíc je z přiměřené vzdálenosti jasně čitelný.
Záměr autora bylo zhmotnit připomínku přerušených životů, nikoliv umístit pamětní desku připomínající náhrobní kámen, u kterého se naopak dbá na trvalost sdělení.
Statutární město Zlín jakožto vlastník předmětného objektu je s ideovým záměrem autora plně ztotožněno.

Co se týče praktického pohledu na věc: pískovec už by ani neunesl hlubší prosekání a současně poréznost kamene neumožňuje nanesení pigmentu s trvalým efektem, při opakovaném stékání vody by se barva rozpíjela a nakonec zcela vymyla.

Připomínka tragické události v podobě velmi subtilního a citlivě zvoleného tvarosloví pískovcového monolitu s vodním prvkem je zcela jistě důstojná v podobě v jaké ji všichni známe od dob svého vzniku až do současnosti.

S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne

Cyklotrasa ulicí L. Košuta

27.5.2020 9:57:51 | odpovědět D. Hudecová

Ráda bych se zeptala, zda městu nevadí (event. souhlasilo s) navážením zeminy přes cyklotrasu ulicí L. Košuta? Průjezd těžkého nákladního vozidla včera nezpevněnou část cyklotrasy pěkně rozoral... takto bude cyklotrasa brzy vypadat jako před rekonstrukcí, tj. bez slunného a suchého počasí na gumáky...

Cyklotrasa ulicí L. Košuta

18.6.2020 11:05:14 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, stezka na ul. L. Košuta byla prověřena technikem spolu s předsedou KMČ. Na základě jejich prošetření nebyl zjištěný problém s možným poškozením stezky. Nicméně v případě zjištění jakéhokoliv problému s touto stezkou nás můžete kontaktovat přímo na odboru dopravy na číslech 577 630 744 nebo 577 630 678. Hezký den.

Cyklotrasa ulicí L. Košuta

5.6.2020 9:37:03 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, obecně platí, že stavitel musí v takovém případě požádat o tzv. zvláštní užívání, o kterém mimo jiné rozhoduje Odbor stavebních a dopravních řízení. Samozřejmě musí souhlasit i město a následně to stavitel musí uvést do původního stavu. Zda to bylo povoleno a odsouhlaseno nechám prověřit na OSDŘ.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)