Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Dotaz na spodní vody.

30.3.2020 12:07:10 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravím, před lety (už to skoro bude 10 let) v našem okolí došlo ke znečištění spodních vod fekáliemi. Ve vodě se objevilo velké množství koliformních bakterií. Stejné problémy mají i studny v okolí (jen co já vím asi 5 studní). Po letech jsem nechal znovu udělat rozbor a vyšlo z toho 820KTJ/100ml (tolerováno je 0), což je dle laboratoře alarmující množství a doslova zdraví nebezpečné. Dle všeho muselo s jistotou dojít někde k porušení fekálního potrubí a tím pádem ke stále trvajícímu znečištění spodních vod.
Chci se tedy zeptat jak postupovat dále a co s tím hodlá město udělat ?? Vzhledem k situaci a lokalitě by toto neměl být problém vystopovat. Kam tedy napsat aby se tím někdo začal zabývat ??

Dotaz na spodní vody.

30.3.2020 12:15:06 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Poštolko, kontaktujte Odbor životního prostředí a zemědělství. Buď přímo paní vedoucí Pavlovovou, nebo případně vedoucí oddělení vodního hospodářství paní Vašátkovou, kde s vámi tuto situaci proberou a seznámí Vás s možnostmi řešení.

parkovani

30.3.2020 10:44:13 | odpovědět Tomáš Kašpar

mel bych prosim dotaz na ceny parkovani po dobu vyhlaseni nouzoveho stavu na parkovistich ve Zlině

parkovani

30.3.2020 10:54:17 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle mých informací by mělo být nyní parkování na parkovištích ve správě TS zdarma. Ostatní prověřím.

Návrh

23.3.2020 13:43:39 | odpovědět Pavel Tobolák

Dobrý den. Co takhle udělat na exponovaných místech v krajském městě (i jiných) umístnit mobilní umývárny rukou s příslušenstvím a dohledem (správců obecních objektů je jistě dost) WC se asi nestihne, ale strany, by si mi mohli na to dát svoje logo. jenom takový nápad. Možná poradí armáda.
Děkuji.

Návrh

23.3.2020 15:20:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, Váš podnět předám na Krizový štáb města ačkoliv pro větší uplatnění by to měl být tip spíše pro Krizový štáb kraje či státu nebo na hygienickou stanici. Osobně se domnívám, že za současné situace, kdy můžeme být pouze doma a v práci, je to nyní dostačující, protože doma a v práci si je kde umýt ruce. Každopádně pokud se budeme muset učit s tímto virem žít v delším časovém horizontu, asi by něco takového nebylo na škodu. Nejúčelnější by mi to přišlo např. před obchody, tržnicemi atd.

zavřené sběrné dvory

20.3.2020 10:42:14 | odpovědět Zdeňka Růžičková

V důsledku vládního nařízení uzavřete všechny sběrné dvory pro občany, viz dnes 20.3.2020 Malenovice i skládka Suchý důl. Ale co si má počít člověk, který má rozběhlou rekonstrukci bytového jádra a potřebuje domovní odpad někam složit. Navíc se to člověk dozví až na ceduli, když přijede k tomu dvoru. Proč není informace přímo na webových stránkách těchto dvorů? Proč není info na stránkách města? Kam máme ten odpad vozit?!
Růžičková

zavřené sběrné dvory

23.3.2020 8:14:43 | odpovědět

Vážená paní Růžičková, odpovím v několika bodech:

- úvodem, tato diskuze neslouží k dotazům na TS Zlín
- v důsledku vládních nařízení byly uzavřeny a omezeny stovky organizací a institucí, není možné psát na městském webu o každé z nich jednotlivou zprávu.
- nevím, jak to bylo 20. 3., ale dnes jsem na webu TS informaci, že je od 18.3 omezený provoz dvorů nalezl a to v sekci sběrné dvory.
- v případě rekonstrukce se to obvykle dělá tak, že se objedná velkokapacitní kontejner k domu. Není mi známo, že by se větší stavební odpad z rekonstrukce bytového jádra mohl vozit do sběrného dvora. Zde je měsíční limit na stavební odpad 250 kg a při rekonstrukci jádra se obávám, že vzniká odpadu více a proto se objednává kontejner.
- všechny tato doba nějak omezila a všichni řešíme jak vyřešit své nečekané problémy. Nejlépe by Vám asi pomohlo, když si zavoláte na TS Zlín a pobavíte se o možnostech.

Nové smlouvy na pronájem garážového stání

20.3.2020 10:01:06 | odpovědět Jarmila Šimová

Dobrý den,
přišel nám dopis z města, že od 1.4.2020 se zvyšuje nájemné garážového stání v hromadné garáži na Slunečná 4581 a je potřeba podepsat novou nájemní smlouvu.
Mé dotazy:
1. proč se přikročilo ke zdražení, když za 30 let, kdy garážové stání máme se kromě výměny žárovek, namazání vrzajících - manuálně otvíraných vrat nic neopravilo? A jednou za čas (cca 1x za 3roky) město udělalo celkový úklid garáže.
2. proč město i v tomto nouzovém stavu z důvodu viru, chce po důchodci, aby vytiskl sám 3x jednostranně smlouvu a šel s ní na poštu a nebo odnesl na město do 30.3.? Stačí přeci vytisknout doma, podepsat, naskenovat a poslat na město emailem a není potřeba nikam chodit.
3. jak mají lidé-nájemníci garážového stání, kteří jsou kvůli covid mimo ČR podepsat do 30.3. smlouvu? Podle města asi nijak. Opět stačí vytisknout,podepsat,naskenovat a poslat emailem na město.
3. Ve smlouvě je v podmínkách uvedeno, že nájemník "provádět jeho úklid a podílet se na
úklidu společných prostor hromadných garáží". Jak si to město v reálu představuje, že úklid bude probíhat? Je to garážové stání-40 míst,nikdo se tam vzájemně nezná.Soused udělá nepořádek, druhý si uklidí, třetí to zase roznese dál.Prach z výfuku.Tyto prostory nemohou uklízet jednotlivci, ale město hromadně jako dosud.Tento bod smlouvy je úplný nesmysl.
Děkuji za odpověď

Nové smlouvy na pronájem garážového stání

24.3.2020 8:15:11 | odpovědět Lenka Kovářiková, Odbor ekonomiky a majetku

Dobrý den,

nájem se zvyšoval pouze u garážových stání, u kterých byl nájem za měsíc menší než 500 Kč + DPH, a garáží, u kterých byl nájem za měsíc menší než 700 Kč + DPH, a to od 1. 4. 2020 a v souladu se stávajícími Pravidly pro nájem garáží a garážových stání a prodej garáží v majetku statutárního města Zlína. Zvýšení nájemného bylo schváleno Radou města Zlína již dne 16. 12. 2019. Nato navazující prováděcí termíny byly plánovány v předstihu, aby bylo možno v březnu podepsat smlouvy. Nikdo nemohl v té době počítat s takovým vývojem situace a opatřeními proti pandemii Covid 19.
Jestliže se nemůže nájemník dostavit osobně k podpisu smlouvy o nájmu garáže nebo podepsané vyhotovení doručit poštou či poslat po osobě blízké, je možné si na Odboru majetkové správy – oddělení správy bytových domů domluvit individuální řešení.
Pokud jde o opravy, začaly před dvěma lety postupné opravy elektroinstalace a výměna vstupních vrat u podzemních parkovacích stání na Podlesí a Na Honech, byl proveden celkový úklid a je objednána výmalba těchto garáží. V současné době připravujeme projektovou dokumentaci na rekonstrukci elektroinstalace a výměnu vstupních vrat u garáží na ul. Středová. Pak přijdou postupně na řadu garáže na ul. Slunečná, Jílová, Družstevní a Luční.
Úklid garáží dle smlouvy o nájmu garážového stání znamená, že je každý nájemník povinen udržovat předmět nájmu v řádném stavu, provádět jeho úklid a podílet se na úklidu společných prostor hromadných garáží. Nájemci nehradí k nájmu službu úklid, přesto statutární město Zlín v loňském roce provedlo úklid všech garáží. Statutární město Zlín provádí pravidelné kontroly a revize v garážích, zabezpečuje jejich osvětlení včetně veškeré údržby a oprav s výjimkou již zmíněného úklidu.

Hezký den

SMS informační systém pro občany

18.3.2020 15:17:14 | odpovědět Alena Vallová

Dobrý den, zaveďte prosím informační SMSky pro občany, kteří se u Vás budou chtít pro příjetí informací zaregistrovat. Hlášením z rozhlasu nejde úplně vždy rozumět, jindy někdo seče řeže strom, zvelebuje trávník něčím hlučným elektrickým nebo něco piluje....na webu jsem aktuální hlášení co bylo před deseti minutami nedohledala. Informační systém přes SMSky funguje v Lipníku nad Bečvou už několik let a jistě v tomto mimořádném stavu jsou rádi, že ho mají. Děkuji za zvážení podnětu.

SMS informační systém pro občany

19.3.2020 12:14:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, zavedeme. Respektive již zavádíme.

jak se již řeší v příspěvku o pár řádků níže, aktuálně je v procesu příprava k zapojení do aplikace Mobilní rozhlas, což umožní zasílat informační zprávy nejen formou sms.

Zároveň bych však připomenul, že tato snaha zde již v minulosti byla a zkrachovala na nezájmu lidí si do této služby zaregistrovat telefonní číslo. Každopádně to bylo ještě v době před chytrými telefony, tak třeba bude odezva nyní větší.

Hezký den

Další opatření k zamezení šíření koronaviru

16.3.2020 11:35:34 | odpovědět Jana Vybíralová

V souvislosti se zamezením šíření koronaviru neuvažuje radnice o zavedení zákazu vstupu do MHD bez použití roušky, případně šály, šátku a jiné vhodné alternativy k zakrytí obličeje (nos, ústa)? Dále bez použití rukavic ? Nebo se čeká na přísnější opatření až bude pozdě ? Města na Slovensku k takovému opatření přistoupila. Vysvětlení : Je nejvyšší čas se vypořádat s postojem „rouška mě nechrání, je k ničemu“. Ano, rouška není respirátor. Roušky ale nosí lékaři v nemocnicích už od minulého století. Chrání tím své pacienty. Povinné nošení roušky, spolu s dezinfekcí a hygienou rukou a karanténou, bylo jedním z nástrojů, kterými asijské země zastavily epidemii. Virus se šíří kapénkovou infekcí. Má inkubační dobu 14 dní, kdy navenek zdravý člověk vůbec netuší, že je nakažený. Rouška je nástroj KOLEKTIVNÍ BEZPEČNOSTI. Chrání okolí. Samozřejmě ne absolutně, ale významnou měrou.Ve chvíli, kdy nemáte šanci zjistit, jestli jste, nebo nejste přenašečem koronaviru, chrání rouška lidi kolem vás a tím omezuje šíření virů. Je to normální ohleduplnost. Stejně jako to, že si dezinfikujete ruce. Měla by to být společenská povinnost. Nejen v případě koronaviru, ale i v případě „obyčejné“ chřipky!Důležité upozornění: Vyměňte roušku za novou, jakmile je vlhká a roušky pro jedno použití znovu nepoužívejte.Chcete-li odstranit roušku: odstraňte ji zezadu (nedotýkejte se přední strany roušky), zlikvidujte okamžitě v uzavřeném koši, Šátky, šály atd. perte v dezinfekčním prostředku na prádlo.

Další opatření k zamezení šíření koronaviru

17.3.2020 12:11:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, o opatřeních rozhoduje Bezpečnostní rada města, což je orgán povětšinou politický. Váš dotaz jsem posunul i na Oddělení krizového řízení, kde však mají nyní pochopitelně jinou práci než se věnovat dotazům z diskuze, která svým charakterem neslouží k urgentní komunikaci. Každopádně než se ke mně nějaká zpětná vazba dostala, tak doporučení v tomto duchu vydal samotný DSZO.

Hezký den a pevné zdraví

Parkování ve Zlíně

16.3.2020 11:27:44 | odpovědět Michal Machalík

Dobrý den,
chtěl bych reagovat na změny parkování ve Zlíně vydané 10.3.2020.
Dotaz zní proč některé parkoviště TS Zlín (velké kino, tržnice, nově i Gahurova) mají krátkodobé parkování 30 nebo 60 min zdarma, aby si zákazníci mohli v daném místě nakoupit věci a dát do auta. A na soudní ulici není ani 30 min zdarma. Mám zde obchod a vzhledem k tomu, že zákazníci si chodí vyzvedávat i těžko zboží např. 10kg a více nebo veliké rozměrné zboží, tak ti si u nás nemohou bezplatně zaparkovat třeba ani na 30 minut. Myslím si, že to není správné. Proč nemají všechna parkoviště TS Zlín třeba 30 minut zdarma? Podle, kterého klíče vyberete, že tady podnikání podpoříte (parkováním zdarma) a tady nikoliv. Děkuji za odpověď

Parkování ve Zlíně

23.3.2020 7:50:47 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, úpravy sazeb navrhuje kompetentní radní, kdy se úpravy projednávají s vedením Technických služeb Zlín a následně schvaluje Rada města Zlína. Nicméně záměrem těchto úprav je vytěsnění aut z úzkého centra města (nám. Míru a okolí), kdy si řidiči mohou vybrat jestli upřednostní (stále docházkovou) vzdálenost nebo vyšší cenu. Nejedná se tak o podporu podnikání, jak může být mylně interpretováno. Hezký den.

PARKOVÁNÍ VE ZLÍNĚ

24.3.2020 12:47:31 | odpovědět Michal Machalík

Dobrý den, tak že jestli jsem to dobře pochopil, tak chcete vytěsnit auta z jednoho náměstí, ale 3 parkoviště u náměstí práce (které jsou taky v centru Zlína) tam to nevadí. Tam si lidé autem zajet mohou a mít parkování zdarma. To je vidět férový přístup. Rád předám vyjádření odboru města našim zákazníkům. Děkuji

PARKOVÁNÍ VE ZLÍNĚ

24.3.2020 13:16:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den pane Machalíku, tato diskuze slouží, dle pravidel, k diskuzi s úředníky. Nikoliv ke komentářům politických rozhodnutí. Jak Vám kolegyně sdělila, jednalo se o politické rozhodnutí. Osobně se domnívám, že přispíváním na této platformě sice vyventilujete svůj nesouhlas a názor, ale bez efektu. Pokud je dle Vás nějaké rozhodnutí rady neférové, je mnohem účelnější se obrátit přímo na radu či zastupitelstvo a to buď přímým vystoupením na zastupitelstvu, nebo dopisem adresovaným radě města. Může se stát, že se něco přehlédne, to já neumím zhodnotit. Doporučuji se tedy oficiálně obrátit na radního pro dopravu či na radu města.

Děkuji za pochopení

PS: Srovnávat parkoviště u Prioru či Velkého kina se Soudní ul. mi ale přijde notně nesrovnatelné. Já osobně považuji parkoviště pod kinem za okraj města, nikoliv za centrum. Smyslem opatření má být motivovat a odměnit ty, kteří nejsou líní do centra dojít pěšky. Všichni až u dveří nezaparkujeme.

Varovná upozornění - aplikace Záchranka

14.3.2020 14:09:07 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den, měl bych takový nápad pro město. Nechcete se připojit k uveřejňování varovných hlášení v aplikaci Záchranka? Myslím, že v současné době by to bylo hodně užitečné. Tuto aplikaci má nainstalovanou hodně lidí v mém okolí a sám jsem netušil, že tuto funkci má, dokud mi nepřišla přes tuto apku zpráva z MZČR. Je tam možno nastavit plno oblastí, pro které lze tyto zprávy přijímat, bohužel oblast Zlína tam není. Pokud by to možné nebylo, mohli byste napsat, proč to nelze? Děkuji

Varovná upozornění - aplikace Záchranka

17.3.2020 10:17:45 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

město se v současné době připravuje na připojení k aplikaci mobilní rozhlas, která má, mimo jiné, také funkci varovných hlášení. Připojení k aplikaci záchranka zkusím prověřit na odborech.

Hezký den

VAROVNÁ UPOZORNĚNÍ - APLIKACE ZÁCHRANKA

17.3.2020 15:19:52 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den pane Fabiáne,
jen bych doplnil, že jsem zjistil na stránkách aplikace Záchranka, že tato aplikace je propojena s aplikací Mobilní rozhlas, takže vlastně to zapojení do varovných hlášení v Záchrance by nebylo nic navíc oproti tomu, co město plánuje ( důležité je navíc, na kdy to plánuje - včera bylo vzhledem k současné situaci pozdě ). A aktivace by zřejmě měla být zdarma, to ale bez záruky, zase až tak jsem to nestudoval.

VAROVNÁ UPOZORNĚNÍ - APLIKACE ZÁCHRANKA

19.3.2020 11:56:07 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Předávám poznatek na patřičné odbory.

Hezký den

Znečištěná ulice

9.3.2020 9:45:53 | odpovědět Klára Lopraisová

Dobrý den, ulice nad Ovčírnou I. a spojovací chodník s ulicí nad Ovčírnou II. je znečištěn drobným odpadkem. Chodí zde převážně studenti a hokejoví fanoušci, vypadá to tady jako na smetišti, odporné. Prosím o úklid ač už pracovníkem veřejně prospěšných prací či jinou službou města. Děkuji, s pozdravem Lopraisová.

Znečištěná ulice

12.3.2020 10:00:49 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

nejprve upozorním, že dle pravidel se zveřejňují příspěvky u kterých je vyplněn funkční e-mail. Co je ověřováno. To nebyl bohužel případ tohoto příspěvku, přesto jej zveřejňuji. Co se týče řešení. Vaši zprávu jsem poslal na Odbor dopravy i zeleně a dnes jsem místo kontroloval. Nikdo mi tedy nedal zprávu, že by to bylo již řešeno, ale já jsem tam dnes nalezl jen jeden kelímek a zamaštěný papír. Oboje jsem zvedl. Bohužel lidí, kteří bez uzardění hážou odpad přímo pod sebe je násobně více než těch, kteří to po nich zvednou. Škoda, kdyby každý uměl použít koš, tak by se oněch 7 milionů, co ty úklidy stojí, dalo využít účelněji. Občas někdo argumuntuje nedostatkem košů. K tomu bych řekl, že pokud jsem já schopen si nést v horách odpad v batohu třeba 30 km, tak nerozumím tomu, že to někdo nezvládne ve městě 200 metrů.

Hezký den


<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

Neplatí do odvolání
výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)