Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Titulní strana

12.3.2019 10:39:25 | odpovědět Jaroslav Frgal

Dobrý den,

nešlo by prosím oddělat z "titulky" fotku primátora s nic neříkajícím textem?
Myslím, že nejsem sám, komu to připadá jako trvalá předvolební agitace.
Děkuji
J.F.

Titulní strana

12.3.2019 11:18:58 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodní slovo a zdravice primátora je standardní součástí webu města Zlína již několik volebních období, nejedná se o žádnou novinku. Jedná se o přivítání návštěvníků webu představitelem města. Podobně to má např. i web Zlínského kraje. Diskuze města slouží k dotazům na úředníky. Rozhodnutí zda tam zdravice v této podobě patří, však nenáleží úředníkům. Děkuji za pochopení.

Výstava návrhů - náměstí Míru

12.3.2019 9:51:23 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
bylo by možno zpřístupnit výstavu návrhů na rekonstrukci náměstí Míru i v sobotu dopoledne? Otevření jen v pracovní dny není dle mého mínění dostatečné.
Děkuji
PH

VÝSTAVA NÁVRHŮ - NÁMĚSTÍ MÍRU

13.3.2019 8:28:08 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den,
a bylo by možno zpřístupnit výstavu návrhů na rekonstrukci náměstí Míru i online? Je přece jen 21. století a nemůže to být problém. Ne každý, koho to zajímá, má možnost se do Zlína zajet podívat.

VÝSTAVA NÁVRHŮ - NÁMĚSTÍ MÍRU

15.3.2019 14:00:29 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Oddělení prostorového plánování a IT to prověří a předpokládám, že snad i zajistí. Já osobně Vám to bohužel mohu potvrdit až koncem března, po návratu z řd. Pokud to kolegové zajistí dříve tak předpokládám, že o tom bude naše oddělení veřejnost informovat.

Přeji hezký den a víkend

Výstava návrhů - náměstí Míru

12.3.2019 11:20:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

požádal jsem pořádající oddělení o prověření a vyjádření.

Hezký den

Doplnění: Dle vyjádření Oddělení prostorového plánování je to již v řešení. Jakmile se to potvrdí, veřejnost budeme informovat.

Jaký zástupce byl jmenován pro místní část Lazy- Lesní čtvrť?

11.3.2019 9:54:49 | odpovědět J.Frelichová

Byli jmenováni členové ZMZ do místních částí pro rok 2019-2022. Kdo byl prosím určen pro místní část číslo 12 tj. Lazy- Lesní čtvrť? Děkuji

Jaký zástupce byl jmenován pro místní část Lazy- Lesní čtvrť?

11.3.2019 14:24:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ano, patroni pro místní části byli jmenováni. Vámi zmiňované Lazy a Lesní čtvrť však nepatří mezi místní části, ale jedná se o součást vnitřního Zlína tzv. města. Patroni místních části kopírují zřízené komise místních části. Ve vnitřním Zlíně jsou zřízeny kanceláře, kde se lze s podněty obracet. Případně takovým garantem pro záležitostí místních části by měl být, dle mých informací, pan radní Chalánek.

Seznam všech garantů a místních částí naleznete také v březnovém magazínu Zlín na str. 23 či na webu města.

Hezký den

oprava ulice Lazy IV a části ulice Prlovská

7.3.2019 11:15:50 | odpovědět Ing. Ivo Fišer

Dobrý den, rád bych věděl, zda se v dohledné době opraví povrch Lazy IV. Asfalt i cesta je z padesátých let, povrch se rozpadá, vytvářejí se prohlubně rizikové pro auta. Pokud probíhaly opravy, vždy jen zalepením nejhorších částí.
Ulice Prlovská v úseku odspodu do křižovatky s Lazy I je hotový tankodrom, kostky se neustále propadají a v současné době je vytvořeno několik nebezpečných prohlubní. Přitom je to hlavní spojnice z oblasti Lazů s velkým provozem.
Děkuji za vyjádření.

oprava ulice Lazy IV a části ulice Prlovská

11.3.2019 14:03:00 | odpovědět Magdaléna Zmeškalová, vedoucí oddělení realizace Odbor koncepce a realizace dopravních staveb

Dobrý den,

projektová dokumentace včetně inženýrské činnosti je zpracována na ul. Lazy IV (komunikace, chodníky), ale tato oprava, není pro rok 2019 zařazena mezi stavby, které se budou realizovat, a z tohoto důvodu není finančně kryta. Lokální opravy ul. Prlovské jsem zadala k realizaci TS Zlín s.r.o.

sirény

7.3.2019 7:16:04 | odpovědět Ivana K.

Dobrý den, včera, ve středu 6.3.2019, jsem šla domů právě v době, kdy se každou první středu v měsíci rozezní zkušebně sirény. Bylo to na ulici Podlesí III a sirény přímo na této ulici nebyly slyšet. Bylo slyšet jen něco z dálky (pravděpodobně z města) a to jen když jsem byla venku, na ulici. Jakmile jsem zašla do vchodu, nebylo slyšet vůbec nic. Vchod a schodiště jsou na straně odvrácené od města (na severu). Na této straně máme i kuchyň o obývací pokoj, kde se zdržujeme nejvíce a přes zavřená okna bychom těžko něco za běžného provozu domácnosti slyšeli, což jistě nemá být smyslem varovného systému.
Včera jsem toto zjistila náhodně, jindy v tuto dobu bývám v práci a nemám možnost vypozorovat, zda se jednalo jen o výjimku, či zda k tomuto dochází třeba již delší dobu.
Děkuji za informaci.

sirény

7.3.2019 12:54:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

co jsem zjistil u Oddělení krizového řízení tak je to takto: Ve Zlíně funguje několik druhů hlásičů. Jedny jsou ty varovné a další umožňují také hlášení místního rozhlasu. V případě zkoušky sirén se spustí pouze ty varovné hlásiče. Tyto sirény se přednostně umísťují do lokalit s velkou koncentrací lidí a do míst, kde může hrozit největší nebezpečí. Např. místa s rozvody, chemikáliemi atd. Ve vaší lokalitě je jiný druh hlásičů, který není obsluhován sirénami. Nešlo tedy o závadu. Zavedení sirén do všech lokalit by bylo velmi nákladné. V případě kdy by však šlo o skutečné varování a ne jen o zkoušku, byly by využity i veškeré ostatní komunikační kanály, včetně hlášení mluveného slova pomocí tlampačů, které při zkoušce nevysílají, tedy např. vašeho. Konkrétně ke včerejšku je ještě možno uvést, že foukal velmi silný vítr, který doslech sirén v určitém směru snižoval.
Děkujeme Vám za zájem o dění ve městě a svém okolí a přeji Vám hezký den.

III. etapa opravy ulice Mostní

6.3.2019 7:39:38 | odpovědět Jaroslava Cupáková

Chci se zeptat, kdy bude dokončena poslední etapa Mostní ulice a okolí. Děkuji.

III. etapa opravy ulice Mostní

7.3.2019 12:59:18 | odpovědět Pavel Moravec, Odbor koncepce a realizace dopr. staveb

Dobrý den,

předpokládám, že v dotazu se jedná o část narovnání ulice Mostní mezi ul. Čiperova po ul. Březnická. Nyní probíhá nacenění statického zabezpečení podzemní chodby. (Tu muselo město neplánovaně vykoupit) Následně proběhne realizace.Stav přípravy samotné opravy ulice Mostní ve výše zmíněném úseku je ve fázi podání na územní řízení před stavebním povolení. Stavba by mohla začít nejdříve během příštího roku.

Hezký den

Parkování v zastávce Podhoří

5.3.2019 14:04:35 | odpovědět Vladimír Malík

Dobrý den,
Chtěl bych se jen zeptat, jestli by se nedalo něco udělat s tím autem, co parkuje už týden v zastávce Podhoří směrem na Otrokovice?
Že je ve Zlíně míst na parkování málo, vím, ale že by až tak.. :-)

Minulý týden jsem tam zahlédl MP i PČR, ale auto stojí vesele dál. Nešlo by, prosím, odtáhnout? Kloubovými trolejbusy se pak vyjíždí až do levého pruhu a není to nic moc.

Díky moc a mějte se hezky
VM

Parkování v zastávce Podhoří

7.3.2019 11:28:38 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, přikládám vyjádření za MP Zlín: Vozidlo stojí na zastávce MHD Podhoří sídliště z nám neznámého důvodu a není označeno jako vozidlo v poruše. Registrovali jsme proto přestupek podle zákona o silničním provozu, který bude předán správnímu orgánu. Následně jsme se opakovaně pokoušeli zkontaktovat provozovatele. To se nakonec povedlo, ale dotyčný tvrdí, že vozidlo již nevlastní a prodal je novému majiteli, na kterého ovšem žádný kontakt nemá. Proto jsme vyrozuměli vlastníka komunikace o zjištění překážky v silničním provozu a žádáme jej, aby vozidlo odstranil. Věříme, že se to povede co možná nejdříve. (MP Zlín)

- Ještě doplním, že vlastníkem komunikace, který musí nechat překážku odstranit, je v tomto případě stát prostřednictvím ŘSD. Dále doplním, že pokud někdo prodává auto, aniž by si dohlédl na převod a navíc si nevzal kontakt, tak sám sebe dostává do značně nekomfortní situace. Nemalá pokuta i náklady za odtah půjdou totiž za tím pánem, který (ať už věříme či nikoliv) neví, komu auto prodal... Skutečně obecně nepochopím - nekomentuji tento případ, že se někdo zbavuje auta tak, že ho někde nechá a riskuje tím postih. Když jsem se já zbavoval nepojízdného auta, tak stačilo pouze zavolat na vrakoviště do nedaleké obce. Pán přijel, naložil, potvrdil, odvezl a ještě mi dal nějakou stovku za železo. (L. F.)

Hezký den

PARKOVÁNÍ V ZASTÁVCE PODHOŘÍ

7.3.2019 13:59:09 | odpovědět Vladimír Malík

Pane Fabiáne,
Moc děkuji, jste člověk na správném místě :-)

Mějte se
VM

PARKOVÁNÍ V ZASTÁVCE PODHOŘÍ

11.3.2019 13:50:58 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Jen tedy ještě upřesním, že vozidlo bylo, dle informací MP Zlín, dne 7. března odstraněno.

Hezký den

Ohořelé torzo plechové haly u Lidlu

25.2.2019 9:55:08 | odpovědět Tomáš

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li se vám podaří zjistit informace, jestli město zamýšlí odstranit ohořelou plechovou halu, která shořela 5.10.2018 vedle supermarketu Lidl ? Už to bude skoro 5 měsíců a pořád se nic neděje. A upřímně není to pěkná vizitka pro město zvlášť, když kolem jezdí 1/3 obyvatel a všude kolem haly poletuje odpad. Děkuji za info.

Ohořelé torzo plechové haly u Lidlu

25.2.2019 10:26:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ano, dle mých informací je demolice rozhodně v plánu, nyní se zpracovává demoliční záměr. Lokalita bude uklizena spolu s odstraněním stavby.

Hezký den

Kozlovna - návrat do osmdesátek

22.2.2019 15:34:06 | odpovědět Ivan

Dobrý den,
je prosím umístění lešení (jeho části ) v prostoru chodníku před Kozlovnou na Bartošově opravdu schválené? Proč se ptám - ty lešeňové trubky trčící do profilu chodníku ve výši hlavy označené tenisáky a trubky omotané žlutočernou páskou, to je výsměch bezpečnostním technikům nebo se tu bude natáčet nějaký historický film z období totality? Píšu to ironicky, ale opravdu - to někdo povolil? A na jak dlouho? Je to tam minimálně půl roku, beze změny, přímo před radnicí, před stavebním odborem... Takže otázka jednoduchá - je to povolené a na jak dlouho?
Děkuji za krátkou odpověď

Kozlovna - návrat do osmdesátek

26.2.2019 13:31:28 | odpovědět Michaela Přívarová, vedoucí oddělení stavebně správních řízení III

Dobrý den,

lešení podél jižní fasády objektu č. p. 4393, Zlín, tj. nad terasou restaurace Kozlovna, instaloval vlastník stavby jako ochrannou konstrukci před možným opadáváním obkladového pásku fasády pro zamezení zranění návštěvníků restaurace.

Stavební zákon lešení nikde výslovně nezmiňuje. Stavební úřady zpravidla lešení samostatně neřeší, neboť vždy souvisí s realizací určitého stavebního záměru. Stávající situace je však specifická v tom, že v souvislosti s provedeným lešením žádné stavební práce neprobíhají a není vlastně ani zřejmé, zda vůbec probíhat budou. Stavební úřad neeviduje žádnou žádost o jakékoliv stavební úpravy stávajícího objektu č.p. 4393, Zlín. V takovém případě lze lešení považovat za stavbu ve smyslu § 2 odst. 3 stavebního zákona, k jejímuž umístění je třeba povolení či jiné opatření stavebního úřadu. Z tohoto důvodu stavební úřad vede s vlastníkem stavby řízení o jejím odstranění.

Hezký den

Metodika pokut za parkování

21.2.2019 7:48:28 | odpovědět Roman Treme

Dobrý den,
sám kolikrát kroutím hlavou nad tím, kde někteří jsou schopni zaparkovat, nicméně v poslední době mi uchází smysl udělování některých pokut v lokalitě Jižní Svahy. Ve večerních hodinách není kde nechat auto a v nočních hodinách čelí sídliště nájezdům MP, která uděluje pokuty hlava nehlava. Pokud řidič nechá v nočních hodinách např. u popelnic a brzo ráno odjíždí, nijak neblokuje hasiče, ani záchranáře a popeláři o půlnoci nejezdí, domnívám se, že udělení jakékoli takové sankce je nemorální a poškozuje pohled občanů na MP Zlín.
Chtěl bych se dotazovat, zda je kromě správního řízení možné se obrátit na někoho, kdo je schopen objektivně posoudit míru vážnosti daného přestupku(o tom že se jedná o přestupek nepolemizuji). Na přepážce MP na Santražinách jsem se přesvědčil, že toto nemohu očekávat. MP by si měla uvědomit, že by měla dbát především na bezpečí občanů, v opačném případě se nemůže divit za mizivý respekt ze strany společnosti.
Děkuji za informace.
Roman T.

Metodika pokut za parkování

21.2.2019 10:36:32 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

úvodem musím konstatovat, že diskuze slouží k dotazům na úředníky města a nevím, který úředník by na toto uměl či měl kompetenci odpovědět. Na otázku kdo je kontrolním orgánem MP v tom smyslu, v jakém se ptáte, může zodpovědět např. Ministerstvo vnitra. Přeposlat Váš dotaz na MP, odhaduji, že smysl nemá.

Mohu tedy jen obecně. Vyhláška o provozu na pozemních komunikacích bohužel mluví striktně a jasně vymezuje co je a co není přestupkem. Nepíše se tam o žádných tolerancích, výjimkách, apod. Neexistuje metodika či tabulka, které porušení vyhlášky je ještě OK a které je už za hranou. Takže v tomto případě platí okřídlené přísloví, „kde není žalobce, není ani soudce“. Jsem naprosto přesvědčen, že pokud se strážníci mají rozhodovat na základě svého úsudku, tak míru překročení vyhlášky v drtivé většině případů zohledňují. Kdyby ne, tak se každý den musí na JS i jinde rozdat tisíce a tisíce pokut.

Příčinou Vámi popisovaných situací jsou tak na 99 % ohlášení vašich spoluobčanů, která MP musí ze zákona řešit. Jinými slovy, méně závažný přestupek by třeba MP sama za sebe neřešila či jen domluvou, ale pokud je někdo zavolá ke konkrétnímu přestupku, strážníci musí konat. Stačí jeden člověk z tisíce, který se za záclonou nudí a má potřebu zachránit svět hlášením každého drobného přestupku v parkování. Často je příčinou to, že někdo se s košem nedostane k popelnici, tak to v rámci odplaty nahlásí na MP. Ovšem za mě, je blokování přístupu k popelnicím či bezbariérovým sjezdům trochu sobeckost. I po desáté večer mají lidé nárok jít vynést koš. Někdy to bývá také tak, že ohlašováním přestupků si sousedé vyřizují své jiné spory.

Když to tedy shrnu. Pokud platíte pokutu za jednání, které je sice protiprávní, ale má velmi nízkou společenskou nebezpečnost, je to většinou na „ohlášení“, nikoliv z vlastní iniciativy.

Přeji hezký den

METODIKA POKUT ZA PARKOVÁNÍ

21.2.2019 11:33:38 | odpovědět Roman Treme

Reaguji na Vaši odpověď. V lokalitě nebydlím, nikdo mě zde nezná, nikomu jsem nezavazel, tak o nějakém udání nemůže být řeč . Člověk blokoval maximálně příjezdovou cestu pro popelářský vůz, který v noci stejně nejezdí.
Vzhledem ke skutečnosti, že nájezdy MP se dějí jen po půlnoci(přes den zde MP nezahlédnete), je více než zřejmé, že si zde beztrestně jezdí naplnit kasu. Přes den by je totiž lidé hnali.
Moje zpráva byla vznesena jako dotaz a připomínka na úředníky města, potažmo zástupce MP. Potažmo jako informace, že buzerace obyvatelstva a nemorálně rozdávané sankce nepřispívají k pozitivnímu vnímání MP Zlín obyvateli města a že MP by se měla starat především o bezpečnost, nikoli o plnění městské kasy.

METODIKA POKUT ZA PARKOVÁNÍ

25.2.2019 10:07:04 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane,

To, že tam nebydlíte a že Vás nikdo nezná a že bylo po půlnoci, neznamená, že to nemuselo být na udání. Někteří lidé se tím baví.
Diskuze města slouží k dotazům na úředníky. MP Zlín nespadá pod činnost žádného úředního odboru, proto Vám nemohu dát požadovanou reakci. Máte-li proto dotazy na postup MP Zlín, konzultujte je přímo s vedením MP Zlín či zodpovědným náměstkem.

Každý kdo blokuje příjezdovou komunikaci tak, že by tam neprojeli popeláři, tak ji zároveň blokuje i pro případ průjezdu hasičů, či sanitky. A hasiči mohou být v lokalitě potřeba i v noci. Na tom se snad shodneme. Zachování průjezdních profilů není o žádné buzeraci, ale o zachování např. požární bezpečnosti. Těch případů, kdy lidé na sídlištích svým parkováním hasiče zablokovali není skutečně málo.

Přeji hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '18»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky