Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Online formuláře na webu zlin.eu

16.9.2019 13:34:04 | odpovědět Tomáš Vitásek

Dobrý den, rád bych se zeptal, kdo má na starosti online formuláře na webu města. Nedávno jsem se snažil využít formulář z oboru městské zeleně, konkrétně žádost o kácení, a je to čirá katastrofa. Nejprve jsem byl nucen nainstalovat doplněk prohlížeče, potom jakousi externí aplikaci, než mě to pustilo k samotnému formuláři. V něm jsou některá políčka nesmyslně krátká, takže se nevejde např. ani celý název subjektu, který o něco žádá. V části pro zdůvodnění jsou vidět max. 2-3 řádky, takže procházení celého textu je značně nepřehledné. Výběr katastrálního území také nefunguje, v rolovací nabídce je stále pouze Praha. K formuláři lze nahrát dvě přílohy, nicméně po jejich přidání to píše chybu, přitom nikde ve formuláři není uvedeno např. jaké formáty jsou podporovány nebo jaká je maximální velikost přílohy. Po vyzkoušení několika způsobů vždy formulář vygeneroval chybu a neodeslal se. A to jsem vyzkoušel všechny možnosti odeslání. Perličkou nakonec je možnost uložení rozpracovaného formuláře, případně tisk, kdy se neprovede vůbec nic, pouze zmizí veškerá tlačítka pro odeslání formuláře. Čili výsledek - půl hodiny vypisování a zkoušení bez výsledku. Nemyslím si, že bych byl počítačový analfabet, ale určitě bych (a nejen já) uvítal uživatelsky přívětivější a hlavně funkční on-line formuláře pro komunikaci s městskými odbory, přece jen jsme ve 21. století... Bylo by možné v tomto zjednat nápravu?

Ach ty cyklostezky

12.9.2019 20:15:37 | odpovědět Jaromír Šebela

Radnice se nám tady holedbá jak buduje cyklostezky, ale ve skutečnosti jejich provedení těžce pokulhává.
Jak jinak si vysvětlit, že vizualizace Prštenské příčky při řešení elektrifikace trati Otrokovice-Vizovice, postrádá dořešení cyklostezky? Přitom ono řešení tady sama slibovala. Je hezké, že chcete vybudovat podchod, ale podchod schodiště výtah, je už v Otrokovicích na nádraží a vypadá otřesně a s kolem se tam prakticky nevejdete. Stejně dopadne i prštenské řešení. To je vážně tak těžké udělat místo schodů rampu a podchod bezbariérový? Mimochodem, podchod na Zahradnické už min. 3 roky čeká v kritickém stavu na rekonstrukci.
Další smutný příklad je cyklostezka Městské divadlo-podvesná. Tolik výjezdů, tolik hrbolů, proč asi ti cyklisti raději riskují na silnici? Hm...
Cysklostezka Otrokovice-Prštné - pět let stará, některé úseky ještě starší. Ty pětileté se už rozpadají a jsou hrbolaté jako tankodrom. Proč? Stavební technologie pláství plněných šutry bez zarovnání a odfláklý stavební dozor (vyrobeno Eurovií Zlín a Strabagem Otrokovice). V malenovích na Tečovské přibyla v nepřehledné pravoúhlé zatáčce plná čára. Kulové zrcadlo, co jsem navrhoval už před pěti lety, stále v nedohlednu. Co s tím vším hodlá radnice dělat?

Ach ty cyklostezky

17.9.2019 9:05:45 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

u Prštenské příčky projektová dokumentace s cyklostezkou počítá, stejně jako s chodníky pro pěší. Jedná se o důležitou část pro propojení cyklostezek ve Zlíně. Co se týká cyklostezky od Městského divadla k Podvesné vedoucí podél třídy Tomáše Bati, jedná se o smíšenou stezku pro pěší i cyklo, kde je oddělen pruh pro cyklisty. Nájezdy k domům pro osobní automobily musely zůstat zachovány pro potřebné najíždění do vjezdů (os. Automobily, . Nepředpokládáme, že by nájezdy, které se objevují tímto stylem i v jiných městech (příklad Uherské Hradiště), tvořily pro cyklisty nepřekonatelnou překážku navíc zdraví ohrožující. Všechny dopravní stavby, tedy i výstavby cyklostezek odpovídají platným normám, které řeší autorizovaní projektanti.

V neposlední řadě týkající se plné čáry v zatáčce na cyklostezce v Malenovicích na ulici Tečovská sděluji, že byla nakreslena z důvodu bezpečnosti na cyklostezce. Plná čára zakazuje předjíždění a tedy by měla pomoci cyklistům držet se ve svém pruhu.

Neustále podnikáme kroky vedoucí ke zlepšování cyklostezek. Věcné a konstruktivní názory na vylepšení cyklostezek na odboru dopravy vítáme. Pokud budete mít opravdu věcné náměty, které budeme moci posoudit, můžete nás na detašovaném pracovišti L. Váchy 602 navštívit po předchozí dohodě.

Děkuji a přeji pěkný den.

Ach ty cyklostezky

17.9.2019 9:38:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Šebelo,

rád bych některé vaše nepřesné informace, domněnky a osobní názory uvedl na pravou míru či okomentoval. Rád bych se Vás např. zeptal, co si mám představit pod pojmem holedbá? Je informování holedbání? Zdá-li se Vám tempo výstavby pomalé, můžete lobbovat u politiků. Zde odpovídají úředníci a nejsme to my, kdo rozhodujeme o tom, do čeho jdou peníze. Kromě toho, je ve Zlíně řada lidí, kteří mají názor zcela opačný. Dle nich radnice upřednostňuje cyklisty na úkor řidičů. Jsme obviňování z cykloinženýrství atd. Rád bych Vás tedy upozornil, že jsou tu lidé, kteří to vidí naprosto opačně než vy. Kde je tedy pravda? Co se týče výtahu v Otrokovicích, zeptejte se prosím v Otrokovicích. Já pouze mohu konstatovat, že jsem se s kolem do každého výtahu (nemluvím o osobních v panelácích) dostal. A kde jsem se nedostal, tak tam je bezbariérový nájezd. Co se týče výjezdů a údajného riskování na silnici. Já se pohybuji po městě výhradně na kole a na silnici, kterou zmiňujete, jsem dlouho nikoho neviděl. A pokud ano, jsou to majitelé silničních kol a ti po cyklostezkách nejezdí ze zásady. Pokud někdo kvůli pár nájezdům jede po 4proudé silnici, asi to svědčí něco o něm a o jeho prioritách. Mně by to absolutně nenapadlo a to tam jezdím často. Vážený pane, rozporujete zde výjezdy, rád bych se Vás tedy zeptal, jak by se měli majitelé přilehlých nemovitosti dostat vozem k domu? Vám vadí výjezdy, vězte, že daným obyvatelům zase třeba vadíte vy/my cyklisté a řada z nich si tam tu cyklostezku nepřála. Bez tolerance to bohužel nepůjde, ale tolerance je dnes očividně jako šafránu. Vážený pane Šebelo, co se týče vizualizace elektrizace. Jedná se o dílo Správy železniční dopravní cesty a ta touto vizualizací prezentuje trať. Nikoliv cyklostezky. Je naprosto běžné, že ve vizualizacích jsou i ilustrativní obrázky, objekty, zeleň a osoby a není tam vše. Správa železniční dopravní cesty skutečně nemá potřebu dávat do svých vizualizací stavby jiných subjektů. Mrzí mě, že vaše kritika hned v úvodu příspěvku vychází především z ilustrací jiné organizace. Mrzí mě, že jste se nezeptal, ale rovnou kritizoval.
Jak již sdělila kolegyně, seriozní a konstruktivní tipy a náměty kolegové na Odboru dopravy rádi prověří. Ve vašem příspěvku toho však k prověřování moc není. Kritizujete věci, které se nestaly či které jinak udělat nešly. Jako cyklokoordinátor se snažím za cyklisty kopat i nad rámec svých pracovních povinností. Upřímně Vám řeknu, že příspěvky jako ten Váš, mě k práci navíc příliš nemotivují. Je to účel?

PS: Mým zájmem a snahou je pomoci s dobudováním cykloinfrastruktury ve Zlíně. Pokud je Váš cíl podobný, mohu Vás ubezpečit, že podobně formulované a z neznalosti všech faktů vycházející příspěvky, mohou mít někdy efekt zcela opačný.

Dokončení stezky pro cyklisty a pěší

12.9.2019 8:09:29 | odpovědět Dana Hudecová

Dobrý den,
můžete prosím sdělit termín, ke kterému by mělo být dokončeno vybudování stezky pro pěší a cyklisty v úseku mezi Lidlem, okolo benzinky až k mostu u nákupního centra na Čepkově? Zprovoznění by bylo pěkným dárkem k Evropskému týdnu mobility, který proběhne v příštím týdnu :-)

Dokončení stezky pro cyklisty a pěší

17.9.2019 10:53:04 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme z Váš dotaz. Cyklostezka na ulici Výletní, stejně jako dotažení a napojení na stávající cyklostezku pod Mladcovou by měly být hotovy v létě příštího roku. Předpokládaný termín dokončení celé stavby Cyklostezka Zlín, ulice Výletní a Tyršovo nábřeží je tedy srpen 2020. Bohužel zázraky u budování dopravních staveb ještě dělat neumíme, na dokončení si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Hezký den.

Aplikace pro hlášení závad či poruch

10.9.2019 15:36:06 | odpovědět Jana Vybíralová

Dobrý den, nejen město Otrokovice má aplikaci pro hlášení závad či poruch. Uvažuje se ve Zlíně o něčem podobném ?
Občané města by měli možnost nahlásit závady, nedostatky nebo poruchy na veřejném prostranství. Stačí, když ve svém webovém prohlížeči vyplní jednoduchý interaktivní formulář. Formulář by byl umístěn na webových stránkách města.
Webová aplikace „Hlášení závad“ umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí. Na nahlášené závady tak bude možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Aplikací je více druhů, ale například webová aplikace Hlášení závad už je nasazena a usnadňuje komunikaci mezi občany a úřadem v Praze 2, Nymburce, v Přelouči, Železném Brodě, Dvoře Králové, Vrchlabí, Novém Bydžově, Uherském Hradišti, Luhačovicích, Kunovicích, Strážnici, Starém Plzenci, Vítkově, Kyjově, Dobříši či Benátkách nad Jizerou.

Aplikace pro hlášení závad či poruch

11.9.2019 14:17:50 | odpovědět Zdeňka Bačová, vedoucí Oddělení IT

Dobrý den,

Hlášení závad či poruch jsme měli v aplikaci IN City a tato služba byla občany využívaná minimálně (v jednotkách) a proto při přechodu na novou aplikaci jsme tuto službu již nepožadovali.

Hezký den

Aplikace pro hlášení závad či poruch

11.9.2019 14:21:03 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já jen doplním, že v praxi funguje na webu TS kontaktní formulář pro hlášení závad na lampách, při vývozu popelnic atd. Většinou ho lidé ale stejně nepoužívají a závady hlásí klasicky po telefonu či mailem.

www.tszlin.cz/hlaseni-zavad

Chtěl bych zároveň všem všímavým lidem, kterým není jejich okolí lhostejné, jménem MMZ za jejich aktivitu poděkovat.

Hezký den

chodník ulice Hrabůvky

9.9.2019 20:17:17 | odpovědět Vít Gloger

Dobrý den,
chci ze zeptat, zda a případně na kdy je plánována realizace chodníku v ulici Hrabůvky ve Zlíně Prštném. K rezidenční lokalitě Pod Rozvodnou chybí napojení pro chodce. Cesta je úzká a docházení dětí na školní autobus na náves problematické.

Děkuji za odpověď.
Vít Gloger

chodník ulice Hrabůvky

10.9.2019 9:36:49 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

v lokalitě Hrabůvky jsme během dvou let prověřovali možnosti vedení chodníku k lokalitě Pod Rozvodnou.

Pro vybudování chodníku však dosud nejsou vyřešené majetkoprávní vztahy s majiteli pozemků, proto byli majitelé dotázáni, jestli souhlasí s částečným, případně úplným odkupem pro vybudování chodníku pro pěší. Pro realizaci chodníku jsou potřebná všechna stanoviska souhlasná, protože tomu tak nebylo, odbor dopravy nemůže zahájit přípravné práce, následně realizaci. Děkujeme za pochopení a přeji hezký den.

Chodníky na ulici Budovatelská

9.9.2019 14:03:16 | odpovědět Tereza Justová

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se plánuje oprava chodníků na ulici Budovatelská. Chodník ze zastávky Budovatelská (směr Středová) má rozestouplé kachle, takže je mezi kachlemi velká mezera, která se už stává dost nebezpečnou, stejně jako chodník podél ulice Budovatelská č.p. 4793-4797 (kde jsem si už jako dítě rozbila hlavu, když mi do oné mezery mezi kachlemi zapadlo kolečko koloběžky a zarazilo se, teď už je ta spára tak velká, že mi v ní zapadají kola kočárku). Není nutné přece předlažďovat chodník novou dlažbou - stačí přece sundat kachle, srovnat podklad a kachle znovu položit bez oněch mezer. Dále je ve velmi špatném stavu mimo jiné chodník za domy Budovatelská 4798-4805. Jsou zde různé propadliny, vystouplé kanály a podobně. Chodí tudy především pejskaři a rodiče s dětmi do blízké školky. Tento stav je nebezpečný především v zimě, kdy napadne sníh a ony nástrahy nejsou vidět - chodníky za domy jsou uklízeny jen výjimečně. Nehledě na to, že u zadního vchodu domu 4805 delší dobu nesvítí pouliční osvětlení, což je taky výborná věc vzhledem k tomu, že se tam nachází docela velké schodiště.

Děkuji za Vaši odpověď.

Chodníky na ulici Budovatelská

10.9.2019 9:45:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

na chodník odpoví Odbor dopravy. Co se týče nesvítící lampy předal jsem na Technické služby. Rád bych zároveň upozornil, že ve městě jsou tisíce či desetitisíce elektrických zařízení jako např. lampy a přes veškerou snahu je nemožné, aby se odpovědní pracovníci o závadě dozvěděli ihned. Ihned o závadě vědí obyvatelé dané lokality a tak rychlost vyřešení často závisí na ochotě závadu nahlásit. Dříve nebo později si závady všimnou strážníci MP, jiní pracovníci magistrátu či TS. Nejdříve to však vědí obyvatelé daného vchodu či domu.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Zelená turistická stezka ke Svaté vodě v Malenovicích

9.9.2019 12:45:43 | odpovědět Tereza Justová

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se uvažuje nad opravou turistické cesty ke Svaté vodě v Malenovicích. Po posledních přívalových deštích je tato cesta naprosto v dezolátním stavu. Je tam docela velký provoz vzhledem k zahrádkářským koloniím a cesta je v takovém stavu, že se místy nedá jet ani na kole, natož autem (pokud si třeba někdo potřebuje něco přivézt na zahradu). Dolní část cesty (cca 100 metrů) byla opravena před několika lety a je stále v dobrém stavu, ale zbytek je opravdu na zvrtnutí kotníku. Je třeba brát ohled na to, že se tam pohybují především starší lidé a je jen otázka času, než se tam někomu něco stane.

Děkuji za odpověď.

Zelená turistická stezka ke Svaté vodě v Malenovicích

9.9.2019 13:24:02 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, cesta k pramenu je částečně města (spodní část) a částečně státu - Lesy ČR (horní část cca za rybníkem). Pro urychlení prověření bych Vás poprosil, pokud je to možné, o zaslání vyznačení v mapě či GPS souřadnice místa, které máte na mysli, na můj email lukasfabian@zlin.eu. Pokud by šlo přidat i fotografii popisovaného stavu, může to prověření této věci urychlit. Pokud to možné není, budeme to muset nejprve ověřit na místě samém a až pak Vám mohu zajistit reakci, co s tím lze dělat.

Hezký den

Rekonstrukce tržiště

9.9.2019 10:34:53 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda stále platí termín začátku rekonstrukce tržiště "Pod kaštany", tj. jaro 2020.
Děkuji
PH

Rekonstrukce tržiště

9.9.2019 12:37:44 | odpovědět Leopold Bednařík, vedoucí ORIA

Dobrý den,

vzhledem ke komplikacím v průběhu přípravy nyní předpokládáme zahájení realizace 09/2020.

Hezký den

Vzrostlá zeleň: chodník podchod zastávka "Česká" směr 17. ZŠ

6.9.2019 15:26:37 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je naplánována údržba zeleně v úseku chodníku spojující podchod u zastávky Česká ul. a dolní polovinu Kozlova žlebu. Chodník již na 100% i za dne splňuje parametry Sherwoodského lesa se spoustou temných zákoutí, křovisek, obklopený hustým porostem vzrostlých stromů. Právě absence přechodu kolem zastávky Česká (ale již vím, že se plánuje), absence 24-hod osvětlení v podchodu (tady nerozumím v čem je problém), bezpečnostní kamery v podchodu a právě i tohoto kousku sherwoodského lesíka je důvodem pro nárůst tzv. "mama/papa taxi" k 17 ZŠ, byť to mají děti řádově několik set metrů - ale nepustíme je tam. Koho mám případně kontaktovat o vyjádření?

S pozdravem a díky

Vzrostlá zeleň: chodník podchod zastávka "Česká" směr 17. ZŠ

17.9.2019 13:11:27 | odpovědět Tomáš Polehňa, Odbor městské zeleně

Dobrý den,

v termínu 8/2019 probíhaly redukce keřů zasahujících do komunikací v části Kozlova žlebu. Tedy chodníky vedoucí z ulic Moravská, Slezská i samotné zastávky Česká. Průchodnost je tedy zajištěna. V současné době větší zásah do porostu neplánujeme. V případě konkrétního problému je možné se obrátit přímo na provoz městské zeleně na Jižních Svazích. Bude-li požadavek doplněn i fotodokumentací, je možné urychlit jeho vyřízení.

Hezký den

PS:Omluvte prosím pozdější odpověď, důvodem bylo čerpání řd.

dotaz

6.9.2019 7:58:04 | odpovědět Pavel

Dobrý den,bude se někdy v budoucnu opravovat chodník směřující k druhému segmentu od zastávky Křiby? V období deštů neví možné tímto chodníkem projít natož projít maminkám s kočárkem, vzhledem k této situaci je chodec nucen obejít tento "chodník" obejít veklý kus přes okolní trávník který je už tak zdevastovám,hlavně že se tam postavili odpočinkové lavičky,ktré stejně nejsou využívány vzhledem k nastávající situaci! Děkuji za odpověd! Pavel.

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)