Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Městské sirény

17.2.2020 7:45:23 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravíčko, již nějakou dobu ve mě hlodá jedna otázka, která se projeví většinou jedenkrát za měsíc, většinou první středu ve 12h. Proč se přestávají používat klasické rotační sirény a místo toho se ve městě objevují ty pištivé harapáky ?? :) Jen tak od poslechu mám tušení, že je ve Zlíně snad už jen jedna nebo dvě klasické sirény.
Proč se vlastně ptám?? Nedávno se na "smutek" asi Slovenského paneláku zapínali sirény. Zrovna jsem jel v autě po Nám.Práce a říkám si jako by někde něco pískalo či co. Chvíli jsem bádal a přemýšlel co mám na autě špatně že vydává takové divné zvuky, rádio jsem dal na nulu a opravdu takové lehké pištění. Tak si říkám že by něco na nápravě ?? Okýnko mám dole ale nezní to jako od kola.... Inu už jsem byl skoro u polikliniky a just, slyším slabě pištět něco jako sirénu.
Upřímně, k čemu jsou ty sirény dobré když nejdou slyšet?? Staré rotační sirény byli slyšet všude, byl to randál který nešlo minout. Jenže tyto nové, i když jsem prakticky v centru města tak je prostě není slyšet. Splynou s ruchem města. Bydlím cca 1km od náměstí míru a už ani nevím že se sirény zkoušejí. Sem tam uslyším slabě ten harapák na sloupu před domem že něco huhlá a tak si říkám "ejhle bude zkouška sirén", nic se neděje a najednou harapák huhlá že už proběhla zkouška sirén.... Zkrátka, proč už nepoužívá město osvědčené rotační sirény a místo toho ty neslyšitelné nehezké "bůhví co" křápy?? Díky...

Provozní doba hospod uprostřed sídliště

13.2.2020 15:37:01 | odpovědět Lubomír Machů

Zdravím ,
je nějak závazně stanovena zavírací doba hospod uprostřed sídliště? Jedná se o Arénu na ulici Česká JS. Z hospody hluk takměř není rušivý , ale pokud si chodí kuřáci zapálit ven tak v nočních hodinách to ruší. Přivolaná MP s tím v celku nic neudělá, protože než se dostaví aktéři sedí uvnitř a je opět klid.
PO-PA do 24 hod. SO-NE 02 hod. Zahrádku uzavírají ve 22 hod. Nezřídka kdy bývají v sobotu soukromé akce do 05 ranních hod. V průběhu noci nastává kouření , hádky ,objednávání pizzy a taxi a na závěr loučení a pokřiky sportovních fanoušků. Proto se ptám jestli je nějaká možnost na změnu zavírací doby .
Díky za info L.Machů

Provozní doba hospod uprostřed sídliště

17.2.2020 9:44:40 | odpovědět Naděžda Hasíková, vedoucí OŽ

Dobrý den,

provozní doba restaurací, s výjimkou restauračních zahrádek, není ve Zlíně na Jižních svazích nijak regulována. V daném případě je tak zcela na provozovateli, jakou provozní dobu si s ohledem na svou podnikatelskou strategii zvolí. Tato provozní doba až na několik málo výjimek, není ze strany žádného správního orgánu schvalována. Neznamená to však, že by volba provozní doby byla zcela bezbřehá. Je totiž nutné dodržovat jednak zákonem stanovené hlukové limity a jednak by mělo být přihlíženo také k tomu, aby příliš nezatěžovala své okolí. Pokud jde o restaurační zahrádky, jejich provozní doba je regulována tržním řádem 1), který ve svém Čl. 3 písm. e) stanovuje, že maximální provozní doba restauračních zahrádek po dobu celého týdne může být od 6.00 do 22.00 hod, a v území vymezeném v příloze č. 5 tohoto nařízení po dobu celého týdne maximálně od 6.00 do 24.00 hod. Pro úplnost je nutno dodat, že v příloze č. 5 není zahrnuta žádná lokalita ve Zlíně na Jižních svazích.

Ve zcela výjimečných případech, může město přistoupit k omezení provozní doby, a to vydáním obecně závazné vyhlášky, která v určitou dobu zakáže provoz některých provozoven. Na území města Zlína jsou v současné době takovouto obecně závaznou vyhláškou2) regulovány dvě zóny, a sice oblast na Kútech, kolem bývalého klubu „Star“ a v Malenovicích kolem „Belvedéru“, kdy v těchto lokalitách je v období od 02:00 hod. do 8:00 hod. zakázáno provozování hostinských, zábavních a smíšených provozoven.

Jak vyplývá z dotazu, tazatel zmiňuje, že problém není ani tak v hlučnosti samotné provozovny, nýbrž v chování jejich některých zákazníků resp. jejich neohleduplnosti. Proto bychom mu v daném případě doporučili aby v případě takového jednání se obrátil na městskou policii.

Pozn.: V případě, že stížností bude víc, teprve může být přistoupeno k nějakým omezujícím opatření.
___________________________

1) Nařízení statutárního města Zlína č. 5/2017, kterým se vydává tržní řád, ve znění ? nařízení statutárního města Zlína č. 7/2019, kterým se mění nařízení č. 5/2017, kterým se vydává tržní řád (dostupné na www.zlin.eu)

2) Obecně závazná vyhláška č. 5/2012 o regulaci provozní doby hostinských, zábavních a smíšených provozoven, ve znění obecně závazné vyhlášky č. 5/2016, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 5/2012 o regulaci provozní doby hostinských, zábavních a smíšených provozoven (dostupná na www.zlin.eu)

PROVOZNÍ DOBA HOSPOD UPROSTŘED SÍDLIŠTĚ

18.2.2020 9:48:15 | odpovědět Lubomír Machů

Děkuji za odpověď a vysvětlení situace.
LM

auta v Univerzitní ulici

10.2.2020 13:05:09 | odpovědět Karel Jenik

Dobrý den, chci se zeptat na situaci v Univerzitní ulici. Prakticky od chvíle, kdy byla otevřena, na této ulici běžně stojí auta, ačkoliv vzhledem k šířce ulice je to proti předpisům. Když pak ulicí projíždí třeba dodávka, musí stojící auta objíždět tak, že najde jedním kolem na obrubník a na trávu. Takže travnaté plochy kolem Fakulty humanitních studií jsou rozježděné, a to nemluvím o poškození závlahového systému, který je v trávě instalován. Jiná auta stojí na chodnících a dalších plochách, kde namjí co dělat. Proč tuto situaci město toleruje a neprovádí kontroly prostřednictvím Městské policie? Ta provádí neustálé kontroly parkovacích lístků na zpoplatněných ulicích, proč se tedy nezaměří i na tuto ulici?
Děkuji Karel Jeník

auta v Univerzitní ulici

10.2.2020 13:28:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Jeníku,

Diskuze města slouží ke komunikaci na témata, která ovlivňují úředníci. Dle pravidel neslouží k dotazům na zřízené organizace jako je městská policie ani k dotazům na politická rozhodnutí. Činnost MP Zlín nespadá pod žádný odbor. Je přímo řízena ředitelem MP panem Kladníčkem, na kterého se můžete s vašim podnětem obrátit. Ten Vám zodpovědně vysvětlí proč a kde ne/zasahují.
Jeho nadřízeným je případně náměstek pro bezpečnost pan Dufek.

Diskuze města bohužel nemůže sloužit k tomu, abychom zde řešili dopravní přestupky, kterých se děje denně tisíce. Obecně platí, že spatří-li někdo přestupek, který má být dle něj řešen, má tento přestupek ohlásit na patřičná místa, kterými jsou MP Zlín či PČR. Váš tip jsem na MP předal. K vysvětlení situace se však již obraťte přímo na zástupce MP.

Děkuji za pochopení

Odstávka vody

4.2.2020 9:39:46 | odpovědět Kristýna Šeďová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda li nevíte na kdy je plánována odstavka vody v období červenec-srpen
(Ulice Kvítková)
Za odpověď děkuji, s pozdravem Šeďová

Odstávka vody

4.2.2020 11:07:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

město neprovozuje vodárenskou infrastrukturu. S vašim dotazem je možné se obrátit na společnost Moravská vodárenská nebo Vak Zlín. Pokud se Váš dotaz však týká pravidelné odstávky teplé vody, což není z dotazu na první pohled patrné, tak informace Vám poskytne Teplo Zlín případně Teplárna Kladno (dříve Alpiq), která je dodavatelem Tepla Zlín. Jakmile město tuto informaci obdrží, tak ji zveřejní.

děkuji za pochopení

Zjednosměrnění Louky - Prštné

31.1.2020 7:29:23 | odpovědět Vyoral

Dobrý den, ohledně zjednosměrnění Louky-Prštné jsem se dozvěděl z médií mnoho neúplných informací, proto bych se chtěl dotazovat na konkrétní info.
1) Prý byl vydán městem dotazník, kde je možné se vyjádřít?
2) Prý zde došlo k vážným nehodám cyklistů. Zajímalo by mě např. za poslední dva roky, kdy a kolik střetů bylo automobil x cyklista. Úsekem jezdím denně a potkal jsem zde za poslední roky snad jednoho. Cyklisté mají cyklostezku u Dřevnice, nechápu, proč by zde měl být vyhrazen pruh (a to jsem sám cyklista).
3) Zajímalo by mě a mnoho dalších řidičů, kdo za prosazováním změn stojí, když se naráz po dlouhých letech tato záležitost dala do pohybu. Jedná se o Michala Čížka, který se k věci často vyjadřuje? Kdy bude zastupitelstvo o dané záležitosti hlasovat?

Děkuji za odpověď, hezký den.

Zjednosměrnění Louky - Prštné

6.2.2020 12:10:43 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za dotaz, ke kterému rádi vysvětlíme celou situaci.

Ano, vytvořený dotazník byl vyplňován během ledna, avšak těmi občany, kterých se tato úprava nejvíce dotýká, jednalo se tak o ulice Chaloupky a Pod Vinohrady v Loukách a Pod Strání a Náves v Prštném.
Co se týká cyklistů, město ve své oficiální tiskové zprávě na webu www.zlin.eu neuvádělo, že se záměr na zjednosměrnění chystá kvůli nehodovosti cyklistů či kvůli cyklistům obecně. Cílem je omezení tranzitní přepravy v dané lokalitě, což se potvrdilo namátkovým měřením. Informace o tom, že pro cyklisty bude komunikace obousměrně stále průjezdná neznamená, že je cyklodoprava v tomto úseku důvodem této úpravy.

Tento záměr byl zahájen na základě požadavků občanů Louk, což ostatně bylo uvedeno i oficiální tiskové zprávě. O tom, zda-li k této úpravě dojde či nikoliv nerozhoduje zastupitelstvo města. Co se týče osoby pana Čížka, jedná se o radního pro oblast dopravy a to je důvod, proč se k dopravním tématům vyjadřuje. Po zveřejnění výsledků dotazníkového šetření na vývěskách v MČ Prštné a Louky a v případě kladného vyjádření k záměru na zjednosměrnění by byla zpracována projektová dokumentace, ke které se však musí vyjádřit dotčené orgány státní správy, kterými jsou Policie ČR a Silniční správní úřad.

Poplatek za psy

30.1.2020 20:29:04 | odpovědět Milan

V magazínu MZL2/2020 se píše , že se nově nebudou posílat složenky k úhradě poplatku za psy. Prý tak město vyslyšelo přání poplatníků ( lze určitě doložit ? ) ? Budiž tedy, když pominu předcházející velmi pochybnou argumentaci, proč ne, ale ne každý má e-mail, který má býti údajně nějakou založní variantou. Proč není možné poslat alespoń nějaký rozpis -avízo k platbě a k jejímu termínu normálně poštou ? Proč neustále ( viz poplatek za KO ) tímto komplikujete, zejména starším lidem, život ? Myslím, že to není šetření na správném místě.

Poplatek za psy

6.2.2020 8:08:48 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

mezi důvody zrušení rozesílání poštovních poukázek poštou patří i fakt, že dlouhodobě klesal počet lidí, kteří složenky k úhradě používali. Uhrazení platby složenkou využívalo mizivé procento poplatníků, pro většinu sloužila pouze jako podklad k platbě.

V poslední době také došlo k nárůstu vrácených (nedoručitelných) složenek zpátky správci poplatku.

V neposlední řadě je zasílání e-mailu s podklady k platbě reakcí na dotazy poplatníků místního poplatku za komunální odpad, kteří si e-mailovou adresu zaevidovali, proč tomu tak není i u místního poplatku ze psů. Navíc počet zaevidovaných e-mailových adres neustále stoupá, což lze hodnotit jen pozitivně.

Vavrečkova

29.1.2020 8:40:24 | odpovědět Jakub T.

Dobrý den, v jakém stavu je projekt narovnání ulice Vavrečkovy + příprava nového terminálu + příprava stavby Fabrika? Dlouho o tom nebylo nic slyšet, budou tu na webu nějaké detaily?

Vavrečkova

29.1.2020 9:40:18 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

Váš dotaz jsem posunul na Odbory dopravy, ovšem je potřeba upřesnit, že ulice Vavrečkova je z větší části v majetku Zlínského kraje, nikoliv města. Co se týče terminálu, jedná se o společný projekt mnoha organizací, kdy město je pouze jednou z nich. Nejpřesnější informace by mohla mít např. SŽDC. Co by Vás zajímalo konkrétně? Co se Fabriky týče, není to projekt města.

Hezký den

Cyklobyznys

28.1.2020 19:43:25 | odpovědět Jan Rovenský

Je už všeobecně známo, že různá aktivistická sdružení jsou jen zástěrka pro pěkně vypečený byznys. Rád bych se zlínského cyklokoordinátora zeptal, zda má také doma na kolo servisní nářadí za 30 tisíc korun? Neboť za tu cenu zřejmě míní Město Zlín koupit jeden servisní cyklostojan.
Servisní cyklostojan obsahuje pumpičku, sadu inbusáků a pár šroubováků, dvě montpáky. Dejme tomu otázka 2.000,-Kč . Pak stojan 4.000,-Kč . Instalace 1.500,-Kč .
Zajímavé je, že návrh již obsahuje konkrétní typ stojanu. Zřejmě někomu pasuje, aby byl vybrán ten správný dodavatel. Prostor na provizi evidentně je. Děkuji

Cyklobyznys

29.1.2020 9:56:12 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Rovenský,

všeobecně je to známo především hlavně Vám. Vždyť vaše "dotazy" nejsou ničím jiným než anticyklo aktivismem. Zajímalo by mě, jak jste k takové averzi k cyklistům přišel. Zda mám doma stojan? Má cenu takový nesmysl komentovat? Přijeďte se podívat, velmi rád konečně poznám člověka z jehož dotazů lze vždy cítit taková upřímná snaha posouvat město k lepšímu. Servisní stojan je jeden z vítězných projektů Tvoříme Zlín, jež si navrhli a odhlasovali obyvatelé Zlína. Měl jste naprosto stejnou možnost navrhnout lepší projekt. V tomto projektu lze dokonce udělovat záporné hlasy a lze projektu tak zabránit. Stačilo být aktivní, sehnat pár hlasů vašich kamarádů a mohl jste výsledky ovlivnit. Ono je však jednodušší kritizovat v diskuzích, než se aktivně zapojit. Rozumím, chápu.

Nerad bych Vás zklamal, ale navržený rozpočet navrhl autor návrhu. Tedy nikdo z města. Ten rozpočet ani nemusí být vyčerpán.

Kdyby Vás zajímala cenová kalkulace, stačilo se zeptat, ale smyslem vašich dotazů nikdy nebylo se něco dozvědět, jako nám sdělit, že jsme zloději a darebáci. Za ty roky už se přece známe. Je něco, co se ve Zlíně udělalo dobře?

Přeji Vám klidný den


Cykloaktivisté

29.1.2020 12:02:16 | odpovědět Jan Rovenský

Dobrý den, rád bych jen podotknul, že averzi vůči cykloaktivistům zde vytváří hlavně Město Zlín. Neustálým zabírání veřejné plochy, chodníků a financí ve prospěch naprosto okrajové minority.
Záležitost s cenou jsem předem konzultoval se dvěma zlínskými cyklisty, provozující současně amatérskou závodní činnost a ti u té ceny za pár inbusáků jen kroutili hlavou.
Zajímavé je, že ve Zlíně mají největší averzi proti cyklistům zejména chodci a běžci. Tím jen opravuji Vaše marné snahy lživě rádoby seskupit všechny Zlíňáky proti motoristům. Děkuji za doplnění.

CYKLOAKTIVISTÉ

17.2.2020 15:32:01 | odpovědět Jiří Poštolka

Dobrá diskuse, pobavil jsem se. Jen je tam pár chyb. Například averzi vůči cyklistům nevytváří město ale cyklisté sami. Nerespektováním dopravních předpisů (ty pocitovým odhadem, a tím co jsem byl svědkem pokaždé když jedu městem, respektuje tak pětina cyklistů), dále pak tím že naprostá většina cyklistů nemá povinnou výbavu (potkat cyklistu který ji má, je jako fata morgana). A samozřejmě tím že na ně neexistuje žádný postih. Nikdo je účinně nepokutuje a když už něco udělají, nejsou dohledatelní, nemají žádnou registrační značku. Stačí aby šlápli do pedálů a jsou bez trestu, přitom mají stejné povinnosti jako auto.

Město pak dělá jen tu klasickou chybu, respektive všecko udělá špatně. Například když dělají na chodníku cyklostezku (proti které samozřejmě nic nemám), tak ji udělají na úkor silnice kterou tak zúží. Jako například na ulici 2.Května, kde už i trolejbusy jezdí po středové čáře, jelikož se dostatečně bezpečně nevejdou do pruhu. Nebo ulice Středová, to je katastrofické provedení samo o sobě. A ta zatáčka z Honů kdy musí trolejbusy jezdit jedním kolem po trávníku aby projeli, to je perlička.
Zkrátka město, respektive projektanti komunikací stojí za starou belu, neumí to a nemají ani trochu selského rozumu aby něco udělali správně. Na papíře to vypadá hezky, ale v reálu kdy už je hotovo vyplouvají na povrch fatální chyby, které měli už na plátně být brány v potaz.

CYKLOAKTIVISTÉ

18.2.2020 14:06:56 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Poštolko, oba projekty (Středová, 2. Května) Vám byly v této diskuzi vysvětleny. Projekty řeší zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů při zachování normovaných šířek, což může být lidem, kteří na chodník nevkročí, na kolo nesednou a po městě jezdí zásadně autem (ideálně sami), na překážku. To je pochopitelné. Ve vašem příspěvku dotaz nevidím, proto Vám děkuji za názor.

Hezký den

PS: Píšete, že proti cyklostezce nic nemáte, ale vadí vám zúžení. To je ale protimluv. Již několikrát zde padlo, že kdyby se to trochu nezúžilo (pořád je to více široké než musí dle norem být) tak žádná stezka nevznikne a cyklisté se Vám budou nadále motat přímo v provozu. Jedná se o kompromis. Jinak ještě doplním, že současná podoba byla i akceptována jak DSZO tak PČR.

Cykloaktivisté

29.1.2020 12:23:59 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane,

vyvracet vaše smyšlenky nemělo a nemá efekt, tak se o to nebudu ani příliš pokoušet. Někdy se podívejte na video z cyklojízdy Zlínem, jak je ta vaše zanedbatelná minorita početná, když se jí dá možnost bezpečného pohybu. Všude ve světě se prokázalo, že čím kvalitnější a rozsáhlejší cykloinfrastruktura, tím více lidí je ochotných ty dva tři kilometry jet místo autem na kole a tím méně jsou ucpané silnice, ale vy máte samozřejmě svou pravdu. Štvát jednotlivé skupiny se proti sobě snažíte především vy a vám podobní. My, kteří řídíme auta, jezdíme na kole a chodíme pěšky, tuto potřebu nemáme, protože jsme členy všech těchto skupin a snažíme se vzájemně respektovat. Jako řidič beru ohled na chodce a cyklisty, jako chodec na řidiče (např. je nenutím zastavovat u přechodu, když je to do kopce a na náledí). Problémy tvoří především lidé, kteří z pozice ortodoxního cyklisty nenávidí řidiče a naopak. Není to o tom, jakým prostředkem se kdo pohybuje, ale co má v hlavě a především jaký přístup má k životu.

cyklojízda

29.1.2020 13:56:55 | odpovědět Jan Rovenský

Ta vaše cyklojízda je asi tak početná, jako projede ve Zlíně lidí jedinou křižovatkou, na dvě zelené. To jste našel perfektní argument.

cyklojízda

29.1.2020 14:22:31 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Jako obvykle vaše argumenty jistě vychází z tvrdých a ověřených dat a máte přesnou představu o počtu účastníků cyklojízdy a o počtu aut co projede na zelenou, když tak srovnáváte nesrovnatelné. A samozřejmě pro někoho je tisíc málo pro jiného moc. To je ta relativita.

Nemáte-li dotaz, končím tuto nikam nevedoucí debatu. Těším se na den až sem vložíte příspěvek, jehož smyslem bude něco vyřešit či napravit (jak to dělají ostatní diskutující) a ne někoho urážet.

CYKLOJÍZDA a beseda O štěstí ve zdraví i v nemoci

29.1.2020 15:31:27 | odpovědět Jana Vybíralová

Pan profesor MUDr. Pavel Pafko, byl minulý rok ve Zlíně a k zamyšlení uvádím některé jeho postřehy :
% „Za každou investovanou korunu do cyklostezek se sedm korun vrátí v ušetřených penězích za zdravotní výdaje.
% Několikrát jsem ráno počítal, kolik lidí jede samo v autě. V průměru mi vyšlo, že v sedmi autech z deseti jede pouze řidič.
% Lidé by si měli uvědomit, že z místa svého bydliště nepřesouvají pouze svou váhu, ale současně přesouvají v průměru jednu tunu, což je váha jejich auta. K tomu, abych přesunul svých sedmdesát kilo, potřebuji přesunout tunu z místa bydliště do místa pracoviště a tu tunu poté přesouvám zase zpět. Těmi exhalacemi ohrožuji sebe i okolí, takže by se dalo s trochou nadsázky říci, že jsme všichni pasivními kuřáky motoristů. „

Pan profesor Pavel Pafko byl i mediální tváří motivační akce do Práce na kole v roce 2017. Zastává názor, že u cyklistů a chodců se nejedná jen o ekologickou dopravu, ale i o posílení kardiovaskulárního systému. „Měli bychom investovat více do dopravy bez aut a lidé by měli vědět, že nejlepší je chodit pěšky, jezdit na kole, nebo používat MHD.“ Ale zároveň dodává: „Pohodlí je limitujícím faktorem pro mnoho lidí. Za pohodlí jsou lidé schopni obětovat životní prostředí a jsou schopni také obětovat své zdraví a zdraví svého okolí.“

CYKLOAKTIVISTÉ : Ve městě má jít o štěstí lidí, ne aut !

29.1.2020 13:30:25 | odpovědět Jana Vybíralová

Vize dánského architekta Jana Gehla v českých podmínkách působí jako sci-fi. Město, které upozadí automobilovou dopravu a nabídne vlídné prostředí chodcům a cyklistům, je pro některé AUTOAKTIVISTY nepředstavitelná! Přesto se v mnohých městech světa daří napodobit vzor proslulého "města pro lidi" – Kodaně. Inspirovat se nechal i starosta New Yorku Michael Bloomberg a prosadil dopravní zklidnění části Broadwaye mezi Herald Square a Times Square. Místo nekonečných kolon aut jsou na Broadwayi kavárenské stolečky a pěší zóny. „Pokud se něco takového podaří na Broadwayi, podaří se to kdekoliv na světě,“ říká Jan Gehl. A není důvod mu nevěřit. Největší překážkou totiž není velikost či uspořádání města, ale myšlení lidí, zamrzlé v nesmyslné představě, že jsou-li silnice plné aut, je potřeba silnici rozšířit. A nejvíc veřejných ploch na území města Zlína zabírají parkoviště pro auta a pozemní komunikace, kterých je cca 300 km. Chodníků je též cca 300 km a cyklostezek jen 30 km ! Z toho je přes 95% stezek pro chodce a cyklisty se společným provozem. To znamená, že o chodník se dělí cyklisté s chodci, kočárky, psy, in-line bruslaři atd. Stezek jen pro cyklisty je vybudovaných pár kilometrů, a to se jim tam ještě promenádují chodci - viz cyklostezka u Dřevnice. „Město, kde se dobře žije, poznáte podle toho, že na ulici je hodně dětí, že se dospělí o ně nebojí,“ říká Jan Gehl. A vypráví o svých vnučkách, které v sedmi letech samy chodí do školy několik bloků, protože doprava je klidná

CYKLOBYZNYS - podle sebe soudím tebe ?

29.1.2020 12:01:01 | odpovědět Jana Vybíralová

Podle sebe soudím tebe – nyní vědecky ověřeno

Lidé, kteří vidí v druhých jen to nejlepší, jsou podle nově publikované studie šťastnější a vyrovnaní sami se sebou. Badatelé podle britského deníku Daily Telegraph zjistili, že způsob, jakým posuzujeme druhé lidi, vypovídá především o kvalitě našeho vlastního života. Výsledky studie byly zveřejněny v odborném magazínu Journal of Personality and Social Psychology. „Vidíte-li druhé pozitivně, jste sami v pohodě,“ říká profesor Woods. Zajímavé je, že také svému okolí se „pozitivní hodnotitel druhých“ jeví jako srdečný, vyrovnaný a schopný člověk. Naopak ostří kritikové vykázali při hlubším zkoumání výrazný narcismus a sociopatické sklony. „Samotný fakt, že druhé vidíte kriticky, ukazuje, že jste v nebezpečí depresí a nejrůznějších osobnostních poruch,“ tvrdí Woods. Vážený pane Rovenský, kdyby jste si přes svou nenávist vůči cyklistům přečetl pořádně popis servisního cyklostojanu na www.tvorimezlin.cz, tak by jste se dočetl, že cituji: "Servisní cyklostojany jsou navrženy a vyrobeny v EU a mohou být vyhotoveny v barvě a designu dle přání. Jako například... " Jako například znamená, že nemusí být zrovna instalován uvedený servisní cyklostojan, ale může být nakoupen i jiný levnější, a nebo i dražší. Záleží totiž na výběrovém řízení, které Vám zřejmě dle Vašich reakcí nic neříká, tak si laskavě doplňte chybějící znalosti. Jinak místo neustálé kritiky by jste mohl konečně změnit přístup k životu. Dokážete dnes někoho i pochválit? :-)

Chodník okolo Alberta, Zlín - Prštné

20.1.2020 7:45:50 | odpovědět Martina Červenková

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda by bylo možné vystavit chodník kolem supermarketu Albert ve Zlíně - Prštném. Čím dál více občanů chodí kolem obchodu do areálu Svitu a v těchto vlhkých dnech se travnatý povrch mění v souvislou bahnitou plochu. Děkuji předem za odpověď.

Chodník okolo Alberta, Zlín - Prštné

22.1.2020 8:31:26 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel se nejedná o pozemek města. Toto území se také bude v následujících letech měnit v souvislosti s připravovanou stavbou Modernizace a elektrizace trati Otrokovice-Zlín-Vizovice, jejíž součástí budou navazující stavby, které tímto územím budou procházet. Z tohoto důvodu město výstavbu chodníku neplánuje. Hezký den.

Blízká setkání s divočáky

16.1.2020 7:40:13 | odpovědět Alena Poštolková

Pane Fabiáne,
vy asi nevíte, co je to blízké setkání s prasetem. To není pozorování na dvacet metrů. Takové prostorové poměry v ulici Zátiší nejsou. Zkuste se tam jít podívat a pochopíte, kde všude prasata řádí a jestli se jim v úzké ulici lze vyhnout. Budou se rozdávat aspoň plynové pistole? Víte určitě dobře, že v dnešní době přemnožení se lze setkat s mláďaty, které hájí matka, kdykoliv.

Blízká setkání s divočáky

16.1.2020 10:40:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Paní Poštolková, já moc dobře vím, jak vypadá ulice Zátiší. Není to první podnět z této ulice, takže jsem se tam byl podívat i osobně. Já bydlím taky nedaleko lesa a prasata potkávám při každé procházce. Bráním se tím, že když je uvidím, tak se zastavím a počkám až vyklidí pole. Případně dělám hluk. Asi skutečně nelze očekávat, že bude radnice rozdávat zbraně. Pokud se budete cítit v akutním ohrožení volejte MP nebo PČR. A již prosím planě nediskutujme a počkejme si na vyjádření daného odboru.

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)