Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Oprava Velkého kina

27.5.2020 8:34:00 | odpovědět Petr Holeček

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na aktuální stav arch. soutěže na opravu Velkého kina.
Děkuji
PH

Oprava Velkého kina

5.6.2020 12:17:17 | odpovědět Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování

Dobrý den,
Soutěž na obnovu Velkého kina probíhá u nás dosud nepříliš hojně užívanou formou tzv. soutěžního dialogu, což je otevřená forma soutěže, kdy je zadání průběžně zpřesňováno na základě prezentací s jednotlivými soutěžícími. V současné době je soutěž ve fázi po druhém kole prezentací jednotlivých architektonických týmů a porota spolu s experty zpřesňuje výsledné zadání pro soutěžící týmy. Následovat bude závěrečná práce jednotlivých týmů na jejich návrzích, které následně porota vyhodnotí a stanoví pořadí.
Časově se soutěž v souvislosti s vyhlášeným výjimečným stavem mírně opozdila, nyní předpokládáme zveřejnění výsledků začátkem září tohoto roku. Průběžné podoby návrhů, které jsou předmětem dosud neukončené soutěže, nelze z pochopitelných důvodů zveřejňovat.

Fotka primátora

26.5.2020 22:17:34 | odpovědět Jaroslav Frgal

Dobrý den,

neuvažuje se už po "rozvolňování" o odstranění nic neříkající fotky ing. et ing. ANO primátora v roušce?


Fotka primátora

5.6.2020 9:42:35 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

jak jsem prověřil a zjistil, tak uvažuje. Mělo by k tomu dojít v nejbližší době.

Hezký den

Cyklo

18.5.2020 16:46:28 | odpovědět stana dolezel

Dobrý den.
Kdy budou otevřeny podjezdy cyklo stezky Čepkov a U maců ? Již 14 dnů jsou vizuálně dokončeny a nikdo na nich již nepracuje .

Cyklo

25.5.2020 9:49:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

dle mých informací je míč na straně PČR, která musí povolit umístění značek. Bez značek si to nikdo nedovolí oficiálně otevřít. Na toto rozhodnutí se však bohužel čeká již nějaký ten měsíc. Tedy platí, že město není ten, kdo ovlivňuje termín. Jakmile obdržíme ono rozhodnutí, budou instalovány značky a stezky otevřeny.

Hezký den

CYKLO

27.6.2020 11:27:04 | odpovědět stana dolezel

Dobrý den.
Toto značení není součástí stavebního povolení ?
Takže díky nějakému ouradovi z MP není možné cyklostezku zkolaudovat a otevřít ?
To není na MP nějaká " páka " ? Je smutné , že takovou investici , která hodně ulehčí spoustě cyklistům , brzdí určeni několika značek .
Zdravím Doležel

CYKLO

30.6.2020 15:09:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

záležitost se MP vůbec netýká, níže jsem hovořil o PČR, což jak jistě uznáte je velmi samostatná a autonomní organizace na kterou město skutečně páky nemá. Pokud Vás zajímají podrobnosti bez prostředníka můžete si přečíst tiskovou zprávu, kterou vydalo město 15. 6. Tam se například, mimo jiné, píše, že nejde o dvě tři značky, ale že se bude přeznačovat celá lokalita, několik ulic. Bude se tam měnit rychlost a režim vjezdu. Více ve zprávě či lze kontaktovat pracovnici komunikace s veřejností na Odboru dopravy, kde znají detaily.

CYKLO

25.5.2020 14:05:19 | odpovědět Luděk Solař

Dobrý den, zajímalo by mě, zda bude v cyklopodjezdech nakreslena podélná přerušovaná čára, oddělující oba směry ?

CYKLO

26.5.2020 11:37:16 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, v rámci osazení dopravního značení, bude provedeno vodorovné dopravní značení, které v podjezdech oddělí směry jízdy. Hezký den.

Novinový stánek U Zámku

16.5.2020 6:01:25 | odpovědět Petr Dvořák

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat, zda by mohly být učiněny nějaké kroky k odstranění ošklivého bývalého novinového stánku na zastávce MHD U Zámku na straně k autobusovému nádraží. Místo by se tak poněkud zkulturnilo, stejně, jako v minulosti na protější straně.
Děkuji.

Novinový stánek U Zámku

26.5.2020 8:18:28 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Rádi bychom stánek odstranili, proto jednáme o jeho demontáži. Hezký den.

Kolotoče

15.5.2020 8:36:45 | odpovědět Jaroslav Vinický

Dobrý den, konec zimy (nebo naopak její příchod) připomínají dvakrát do roka již mnoho let atrakce na parkovišti naproti Flipu (dříve se říkalo "pod Ryem"). Tentokrát je pravděpodobně zdržel koronavirus.
Už víte kdy se tam letos objeví? Nezvažuje Město nějaké místo, kde by takové atrakce mohly být celoročně?

Kolotoče

18.5.2020 9:40:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podle informací z oddělení dopravně správních řízení by mohly atrakce přijet na podzim. Místo bude upřesněno. O takovém (trvalém) místu by musela rozhodnout politická reprezentace a také by musel být nějaký provozovatel atrakce ochotný ji provozovat celoročně ve Zlíně. Zatím takové zprávy nemám.

Parkovací prostor u zdravotního střediska 31.budova

14.5.2020 17:08:51 | odpovědět Karel Čaněk

Dobrý den
Bylo by možné zamyslet se nad cenou parkoviště? Za půl hodiny se toho opravdu moc nestihne.
Jsem důchodce a byl jsem na vyšetření. Vyšetření zadarmo,léky skoro zadarmo a parkoviště 120 Kč.

14.5.2020 Děkuji Čaněk

Parkovací prostor u zdravotního střediska 31.budova

26.5.2020 15:02:46 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

otázka politiky parkování je otázka na politickou reprezentaci, což tato diskuze neřeší. Zde odpovídají úředníci. Obecně je smyslem parkovacích poplatků regulace dopravy. Není zájmem města a jeho obyvatel, aby úplně všichni dojíždějící kroužili v autech po centru. Pokud někdo chce zastavit 5 kroků od vchodu do radnice, musí počítat s tím, že cena je jiná, než pokud by byl ochoten ujít 300 m pěšky. Ovšem i přímo u radnice máte za 120 korun 120 minut a nikoliv 30, jak píšete. Imobilní občané mají místa vyhrazena. Při využití okrajového parkoviště a MHD by Vás to nestálo více než 20 - 40 kč. Senioři mají možnost využívat zlínskou MHD za korunu za den! Parkoviště ve Svitu nejsou města, to se tedy bude muset zamyslet někdo jiný.

Tyršovo nábřeží - smíšená komunikace

13.5.2020 18:32:55 | odpovědět Jiří Mahdalík

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně nově předělané ulice na Tyršově nábřeží jestli zde bude kvůli zmiňovanému zklidnění provozu umístěna značka zákaz průjezdu s výjimkou pro cyklisty? Konkrétně se ptám na úsek od křížení s ulicí Smetanova u fotbalového stadionu po křížení s ulicí Čepkovská (popřípadě až po další křížení s ulicí Smetanova). Jelikož je daná silnice vybraná jako významný propojující úsek zlínské páteřní cyklostezky a cyklotrasy č. 471. tak by nebylo vhodné, aby tudy projížděla i doprava zkracující si cestu mezi Sokolskou ulicí a Čepkovem. Smíšení této dopravy s takto významnou cyklostezkou by přineslo nebezpečné situace obzvláště s ohledem na bezpečnost dětí, které by tuto trasu určitě hojně využívaly. Podobné opatření je ve Zlíně například v ulici Na Požáře, kde funguje velmi dobře. Projíždějící doprava tedy ta co by nekončila na Tyršově nábřeží by měla být odkloněna na Smetanovu ulici a Benešovo nábřeží, kde by nadále bez problémů a konfliktů s cyklotrasou mohla projíždět. Toto opatření by bylo i příjemné pro obyvatel Tyršova nábřeží z hlediska menší hlukové zátěže ze silnice.
Předem děkuji za odpověď.

Tyršovo nábřeží - smíšená komunikace

25.5.2020 12:16:31 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, ke kterému můžeme jen potvrdit, že na Tyršově nábřeží bude komunikace zjednosměrněna, bude zde platit nejen zákaz tranzitního průjezdu, ale bude omezena rychlost. K dopravní situaci vyjde také tisková zpráva, kde bude dopravní režim na Tyršově nábřeží blíže vysvětlen a popsán. Hezký den.

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)