Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

4.8.2019 20:50:38 | odpovědět Michal Machalík

Měl bych dotaz na parkoviště na ulici soudní v centru města. Toto parkoviště je velmi vytížené a mnohdy je problém zaparkovat třeba jenom na 15 minut, když potřebuji vyložit zboží a věci do obchodu. Přesto zde během července přibyla žlutá čára podél celé strany kde jsou obchody, kde tím pádem zmizelo asi 6 parkovacích míst. Mohu se zeptat, z jakého důvodu byla zde čára umístěna a proč se zde nedá zastavit. Děkuji Machalík

Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:10:08 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, pane Machalíku,

žluté čáry na ulici Soudní byly umístěny z důvodu dlouhodobých problémů s průjezdem a vzájemným vyhýbáním vozidel, na což opakovaně upozorňovala městská policie i TS Zlín. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat vedle něj volný prostor v šířce nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Pokud by v tomto prostoru parkovalo vozidlo, nebyla by tato šířka dodržena.

Avšak pro účely zásobování jsou na ulici Soudní vyznačena zásobovací místa. Děkujeme a přeji hezký den.Žlutá čára na parkovišti na ulici soudní

8.8.2019 9:15:27 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Já bych tedy ještě pro vysvětlení doplnil, že to tedy není tak, že by tam bylo zrušeno 6 parkovacích míst. V těch místech se dle zákona o provozu na pozemních komunikacích nesmělo parkovat ani před tím. Žlutá čára tedy nezavádí nový zákaz, pouze lépe a důrazněji znázorňuje stav, který tam byl platný i předtím.

Zákaz vjezdu

2.8.2019 2:36:52 | odpovědět Pavel Kučera

Dobrý den, jaký je prosím důvod umístění značky zákaz vjezdu na komunikaci ze Štákových Pasek směr Kostelec (pozemková parcela č. 1691 ve vlastnictví statutárního městaZlín, k.ú. Příluky u Zlína, https://en.mapy.cz/s/3wWV4)? Nestačil by zákaz vjezdu motorových vozidel? Nenapadá mě rozumný důvod, proč bychom tudy nemohli jezdit na kole.

Zákaz vjezdu

8.8.2019 9:59:50 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

prověřoval jsem to u kolegy, který má v gesci dopravní značení a skutečně jsme se shodli, že nás na první pohled také nenapadá důvod. Ještě to ověřím u kolegy ze státní správy na oddělení dopravně stavebních řízení (až se vrátí z řd) a pokud k této značce není závažný důvod, budeme iniciovat změnu na zákaz vjezdu motorových vozidel. Děkujeme za podnět.

Chodníky na ulici U Trojáku

27.7.2019 20:31:50 | odpovědět Roman Jaroš

Dobrý den, mám připomínku k chodníkům na ulici U Trojáku. Kolem našeho domu (č.p. 4642-4650), ale i jinde jsou chodníky v hrozném stavu, od 70. let, kdy byly zbudovány, je nikdo neopravoval. Bude se s nimi konečně neco delat? Nedá se po nich kolikrát už ani chodit. Kdyby to šlo, poslal bych i fotky, aby bylo vidět, že nepřeháním. Doufám, že nedostanu odpověď v tom duchu, že Zlín má chodníků moc a magistrát nestíhá. Po 44 letech už by snad na chodníky v naší ulici mohla přijít řada.

Chodníky na ulici U Trojáku

7.8.2019 9:55:22 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Odbor dopravy tuto lokalitu prověřoval. Jelikož se jedná o lokální opravu, komunikoval s pracovníky místní části Jižní Svahy 1, kteří budou veškeré nerovnosti na chodnících evidovat, poté odbor dopravy tato místa nechá opravit.

V případě lokálních oprav chodníku se proto můžete obracet na tuto kancelář:, e-mail: kancelar_js1@zlin.eu. Děkujeme.


S pozdravem a přáním pěkného dne


údržba kruhového objezdu k lesnímu hřbitovu

22.7.2019 21:49:56 | odpovědět Marta Stiborová

Dobrý den, dnes jsem se zúčastnila kremace a při projíždění kolem kruhového objezdu mne překvapilo, jak je toto místo neudržované. Pokud se pamatuji byl to první kruhový objezd ve Zlíně a vedlo se kolem něj spoustu dizkusí. Myslím, že by toto místo, kde projíždí spousta lidí z celé republiky při účasti na pohřbech si zasloužilo větší péči. V některých městech u nás i v zahraničí jsou kruhové objezdy chloubou. Doufám, že to není záměr pro život hmyzů. Děkuji za odpověď. Stiborová

údržba kruhového objezdu k lesnímu hřbitovu

24.7.2019 9:59:53 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Stiborová,

Váš dotaz patrně vychází právě z faktu, že jste kruháč viděla za posledního čtvrt roku zřejmě jen jednou a to v době odkvětu a vysemeňování rostlin. Já kolem něj jezdím denně a mohu Vám prozradit, že v květnu a červnu mě (a nejen mě) pohled na pestrobarevně kvetoucí louku vždy potěšil. Chápeme, že jiné lidi potěší jen a pouze anglický (mrtvý) trávník (který tam byl loni), ale vězte, že mnohem více lidí pozitivně kvitovalo, že se nechal kruhový objezd rozkvést. A ano, je to přínosné i pro hmyz. Pokud nevidíte přínos biodiverzity i pro člověka a nevíte o hrozbách, které souvisí s vymírání hmyzu, lze si o tom jistě mnohé nastudovat. Co se týče posečení, prověřím, ale jsem si téměř jistý, že na odboru zeleně mají zkušenosti a vědí, kdy se má tento prostor pokosit, aby to splnilo požadovaný efekt.

Přeji Vám hezký den

Zmenšování ulic

17.7.2019 14:16:03 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravím, před nějakou dobou jsem se dozvěděl že se má ulice 2.Května rekonstruovat a rozšiřovat. Práco započali a skoro jsou hotovy. Za poslední dny jsem tam jel mnohokrát a pokaždé se nemohu zbavit pocitu že je ulice naprosto stejně široká, ba v některých místech snad i užší (nejspíš dojem kvůli vysokým patníkům). Jediné co se rozšířilo byl chodník který od pohledu vypadá jako nějaká Meinstrase připravená pr průvody. Nechápu vzhledem k frekventovanosti tamního chodníku proč je tak megalomanský na úkor silnice kde je to místy (když jede například trolejbus) o zrcátka. Stejná situace vznika i na ulici Středová. Dříve přehledná křižovatka se zúžila natolik, že tam jde reálně o zrcátka. Navíc přehlednost co se týče chodců se zhoršila (stěžují si i místní). Proč jsou tam ale tak obrovské chodníky ?? Vždyť jsou skoro velké jak jízdní pruh pro kamion... Opravdu to nechápu. Přitom tam chodí minimum lidí v porovnání s jinými městskými částmi. Respektive lidi tam chodí ale né 15 vedle sebe, což by díky novéšířce mohli, i s alegorickými vozy. To je nějaký nový trend zmenšování komunikací a zvětšování chodníků ?? Bude se to dít i s parkovacími místy ?? Jako tomu je třeba na parkovišti technických služeb na Vodní ulici?? Tam už musím vysedat kufrem a nebo otevřu jen jedny dveře napůl. Mám i širší vozidlo a začínám mít obavy že se postupně Zlín staně jen obtížně průjezdným. Děkuji.

Zmenšování ulic

22.7.2019 10:18:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Poštolko,
Váš příspěvek na mě ani nepůsobí jako dotaz, jako spíše projevy Vašich individuálních názorů a pohledů na věc. To co vy kritizujete, zase jiní uvítají. S některými výrazy a pojmy také notně přeháníte. Pro přehlednost se budu vyjadřovat k jednotlivým bodům.

Ad: nemohu se zbavit pocitu, že je ulice naprosto stejně široká.
K tomu mohu potvrdit, že Váš pocit je správný, ulice je skutečně stejně široká jako předtím. Nevím o tom, že by někdo sliboval její rozšíření. Uliční prostor má jen jednu šířku a do ní se musí vlézt vše, co je potřeba a tedy i to, na co se dosud nemyslelo. Tzn. např. na cyklodopravu. Je pravdou, že obecně se dosud dával ve světě důraz na moto dopravu na úkor pěších a cyklistů. Tento trend se neukázal jako přínosný. Město by mělo být příjemným místem i pro ty, kteří se chtějí pohybovat jinak, než autem.

Ad: Jediné co se rozšířilo byl chodník který od pohledu vypadá jako nějaká Meinstrase připravená pro průvody.

Ano, jak píšete, rozšířil se chodník o několik málo desítek centimetrů a to z důvodu, že se bude jednat o stezku, která bude sloužit i cyklistům (ti se Vám na oplátku nebudou pohybovat v provozu) a také z toho důvodu, aby byl chodník bezpečnější také pro pohyb handikepovaných. To stejné platí i pro Středovou. Město pouze splácí svůj dluh lidem, kteří nemají problém se 1, 2 či 3 kilometry po městě pohybovat jinak než autem. Každý takový člověk, který se místo autem dostane do centra na kole či pěšky, vám neblokuje parkovací místa, nezdržuje na křižovatkách a tedy přináší benefit i ortodoxním řidičům.

V obou případech, jak ul. 2. května tak Středová, vše odpovídá normám. Projekty zpracoval autorizovaný projektant pro dopravní stavby. Takže já chápu, že z pohledu řidiče Vás zúžení obtěžuje, ale město tu není jen a pouze pro řidiče širokých aut. Město má stavět infrastrukturu pro všechny. Všem ale vždy vyhovět nelze. Když se začne více myslet na cyklisty či chodce, pochopitelně to nějakým způsobem postihne řidiče, to se nedá bohužel nic dělat. Kdyby to šlo udělat ke spokojenosti všech, udělalo by se to tak. Když to tak nejde, musí dojít ke kompromisu, který se někomu nemusí líbit, to je pochopitelné.

Ad: parkoviště Vodní. Vámi popisovaný problém jsem tam osobně nezažil. Zato vím, že jej lze zažít kdekoliv jinde v ČR. Jistě by se tedy nejednalo o zlínské unikum. Kromě toho i šíře parkovacích míst odpovídá normám. Vámi popisovaný problém většinou stojí za tím, jak zaparkoval člověk vedle vás. Někteří lidé navíc nechápou, k čemu slouží vyznačené čáry. Více vám rád poskytne ředitel TS.

Přeji Vám hezký den

ulice Zabrání - propadliny kostkovice

17.7.2019 9:43:51 | odpovědět Daniel

dobrý den,
ulice Zabrání mezi Jarolímkovým náměstím a křižovatkou s ulicí B.Smetany je ve špatném stavu. Je to krátký avšak velmi frekventovaný úsek, projíždí tudy autobusy a nyní je obtížné se vyhýbat v obou směrech. Vždy je z nějaké strany propadlina kostkovice. V připravovaných projektech nevidím že by se měla nějak vylepšovat. Je možné ji alespoň teď nějak spravit? Ostatně ty kostkovice v Malenovicích, pokud po nich jezdívá městský autobus dostávají celkově zabrat, nevím zda to není už přežitek.. děkuji

ulice Zabrání - propadliny kostkovice

17.7.2019 16:06:59 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za podnět. Pro ulici Zabrání v Malenovicích je zpracovaná projektová dokumentace, následně počkáme na vyjádření se k přidělení finančních prostředků. Hezký den.

Údržba dětských hřišť na ul. Zborovska, Bartosova čtvrt

16.7.2019 23:30:30 | odpovědět J. Vlkova

Dobry den, chtěla bych se prosím zeptat, zda by nešlo opravit, vybrousit a natřít dřevěnou hraci sestavu se žlutou skluzavkou na ulici Zborovska, Bartosova čtvrt. Jedná se o hraci sestavu u lanove dráhy. Pokaždé když tady jsme, tak si odtud dcera odnese v ruce zabodlou trisku a opravdu by bylo nutné hřiště renovovat. Dále bych se chtěla zeptat, zda někdo provádí čištění pískovišt. Je pomalu půlka léta a tady pískoviště cisteno ještě nebylo. Dále bych se chtěla zeptat, jestli by mohl být zvýšen dohled Městskou policií nad problémovými lidmi v této lokalitě. Nedávno na autobusove zastavce c. 33 u Zdravotní školy na lavičce trcela injekční stříkačka. Vcelku mě to vyděsilo, protože dcera vždycky letí kus dopředu a automaticky si tam seda. Chtěla bych tímto poprosit zda by mohly být dětská hřiště a další místa v teto lokalite více kontrolovány. Moc děkuji.

Údržba dětských hřišť na ul. Zborovska, Bartosova čtvrt

25.7.2019 11:49:12 | odpovědět Kristýna Králová, inspektorka hřišť

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Kontrola všech 250 veřejně přístupných hřišť ve městě probíhá dle norem třífázově. Kontrolu běžnou zajišťují především uživatelé, pracovníci správy a údržby hřišť, TS při pravidelném vývozu košů, MP, atd. Jedná se o kontrolu vizuální. V případě poškození DH je v návštěvním řádu uvedeno číslo, na které se má volat. Kontrolu provozní 4x ročně – v případě hřišť se zvýšenou frekvencí i častěji – zajišťuje vyškolený pracovník. Ve Zlíně je to inspektor dětských hřišť. O kontrole musí být záznam. Kontrolu roční provádí nezávislý certifikovaný subjekt.

Ohledně herního prvku se skluzavkou na DH č. 39. Domeček je určen v příštích letech k výměně. Dle kontroly v terénu však není v havarijním stavu, nicméně prověříme a případně uděláme nezbytné opravy.

Frekvence výměny písku v pískovištích není dle norem striktně dána. Probíhá však na území Zlína pravidelně dle frekventovanosti daného hřiště a aktuální potřeby. Stav písku namátkově hodnotí Krajská hygienická stanice. Výměna písku na hřišti č. 39 je v plánu v nejbližších dnech.

Údržba dětských hřišť na ul. Zborovska, Bartosova čtvrt

24.7.2019 12:13:33 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Vlková, Váš podnět jsem předal na oddělení dětských hřišť. Vyjádření doplním až jej získám. Co se týče druhé části příspěvku, v takovém případě volejte MP Zlín, která zajistí bezpečnou likvidaci. MP Zlín provádí průběžnou kontrolu i speciální akce na toto téma. Vzhledem k početnímu (podhodnocenému) stavu strážníků a vzhledem k rozlehlosti Zlína, počtu zastávek či dětských hřišť (cca 250) nelze však bohužel nikdy zajistit 100 % účinnost. Tato situace však šla alespoň pedagogicky využít a na názorném příkladu jste jistě dcerce ilustrovala, že je vždy vhodné se podívat, kam si člověk sedá. Jedna vlastní zkušenost je mnohem více než 100x opakovaná rada.

Přeji Vám hezký den

Oprava ploch kolem Vzdělávacího komplexu UTB

16.7.2019 21:12:39 | odpovědět Aleš Nešetřil

Dobrý den,
kdy dojde k úpravě prostoru mezi tělocvičnou a novou stavbou UTB. Ta hrůza zarostlá plevelem tam straší už druhý rok!!!

Nešetřil

Oprava ploch kolem Vzdělávacího komplexu UTB

17.7.2019 17:23:39 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, jak jsem zde již odpovídal. Odbor městské zeleně má zato, že by bylo dobré provést výsadby na podzim, kdy je to pro přežití výsadby ať už stromů, trávníků či trvalek, nejvhodnější.
K úpravě prostoru mezi tělocvičnou a UTB na ulici Štefánikova tak dojde letos na podzim.
V létě jsou plánovány terénní úpravy, na podzim výsadba stromů a položení kobercového trávníku.

....

A pokud si mohu dovolit odlehčený osobní názor: Vymírání různých druhů hmyzu a opylovačů je fakt. A je to problém. A i plevele mají v koloběhu přírody své nezastupitelné místo a vážou se na ně specializované druhy hmyzu. Můžete namítnout, že si mohou růst někde v lese. Nemohou. Některé druhy jsou vázány např. přímo na takové navážky a odkrytou půdu a těch přirozeně zas tolik nevzniká... Vše zlé je pro něco dobré. Chápu, že to nelahodí estetickému oku, a neříkám, že se mají plevele uměle udržovat, ale jak jsem psal, čekáme na podzim, kdy bude výsadba vhodnější a do té doby, nechť si tam lebedí hmyz. Moc prostoru mu ve městě nezbylo. Osobně nechávám na zahradě i pár kopřiv, lebed, vlaštovičníků atd... Je na nich rozhodně více živo, než na krátce střiženém trávníku (zelené poušti)

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji Vám hezký den

vozovka Březnická - Mostní (u Auly)

16.7.2019 9:25:20 | odpovědět Lubomír Churý

Dobrý den, jak to prosím vypadá s řešením havarijního stavu na této cestě? A když myslím havarijní tak skutečně špatný stav, žádám o prověření a vyjádření. Děkuji. PS: lze někde poslat oficiální stížnost?

vozovka Březnická - Mostní (u Auly)

17.7.2019 9:58:15 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, nyní připravujeme kompletní rekonstrukci ulic Mostní a Březnická, kdy byla zadána projektová dokumentace. S dřívější úpravou nepočítáme z důvodu zabezpečení podzemní chodby, který vede právě pod touto ulicí.

P.S. oficiální stížnost lze podat písemně na podatelně MMZ (budova radnice, na detašovaném pracovišti L. Váchy).

Hezký den.

Ujíždějící Jižní Svahy

9.7.2019 21:38:00 | odpovědět Tomáš Krátký

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli město provádí pravidelné kontroly podloží a svahů na sidlišti Jižní Svahy. Přece jen je na Jižních Svazích poměrně hustá zástavba. Nemůže pak v kombinaci s vysušenou půdou dojít k sesuvu nebo utržení nějakého svahu?
Děkuji. Krátký

Ujíždějící Jižní Svahy

18.7.2019 13:07:01 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

zajímavý dotaz. Prověřoval jsem všude možně, ale vzhledem k absenci (dovolené) některých vedoucích si nejsem jistý 100 % komplexností odpovědi. Ale ať dlouho nečekáte, tak 95 % zjištění Vám již poskytnout mohu.

Podle Odboru stavebního:
Stavební úřad nemůže něco takového řešit, vykonává státní správu. Za každou nemovitost odpovídá její vlastník. Nevím o tom, že by se někdo zabýval podobnou věcí. Řeší se až následky – také vlastník, případně ten, kdo poruchu způsobil (viz sesuv na JS nad domem Pod Křiby).

Podle Odboru životního prostředí:
Problematiku sesuvů řeší každý vlastník či správce v rámci vlastní kompetence k danému majetku

Odbor krizového řízení a obrany by sesuv řešil, až by nastal.

Podle Oddělení správy domů, které má ve své gesci správu bytů, nebytových prostorů a garáží v majetku SMZ, kontrolu podloží a svahů neřeší, pozemky nemá ve své správě.
A konečně na oddělení pozemkové a nebytové správy má vedoucí dovolenou, takže to mohu ověřit až později.

Ovšem co jsem zjišťoval, tak můj osobní odhad je, že na vyhodnocování těchto rizik je v ČR speciální úřad a to Česká geologická služba. Ta sbírá a zpracovává informace o geologickém složení území ČR. Provádí geologický výzkum a tvorbu geologických map ČR a o případném negativním stavu informuje samosprávy, které následně mohou něco řešit. Co jsem se také díval, tak pokud se odkazujete na sucho, tak problém vzniká především vysycháním jílovitého podloží. Zlínsko naštěstí ještě nepatří (dle mapy půdního sucha) mezi oblasti nejvíce ohrožené suchem (díky bohu za okolní lesy a hory) a podle geologické mapy nejsou JS na takovém rizikovém podloží.

Více se můžete dozvědět např. zde:
www.geology.cz/svahovenestability/registr

www.mapy.geology.cz/svahove_nestability/

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)