Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Podchody na cestě z Jižních svahů

7.3.2020 8:21:25 | odpovědět Roman Jaroš

Dobrý den, mám dotaz ohledně dvou podchodů.
1) Podchod u zastávky Slunečná:
Podchod je osvětlen jen tehdy, když svítí pouliční osvětlení. Tzn., že nyní po šesté ráno, kdy chodí nejvíc lidí do práce a do škol, tak je v podchodu skoro uplná tma a nedá se použít. Párkrát jsem to zkusil, ale nedá se to, člověk neví, kam šlape, což je hrozné, zvlášť když někteří noční návštěvníci hospod si pletou podchod se záchodem. K čemu tedy vlastně podchod je, kdyz se nedá ve dne používat?
2) Podchod mezi parkovištěm u OC Čepkov a chodníkem na J. svahy:
Tento podchod, nebo spíš průchod, bývá po dešti zaplavený, kanalizace je už pár let ucpaná a jiná pěší alternativa tu neexistuje. Mělo by se to udržovat v civilizovaném stavu.
Děkuji za pozornost. Jaroš.

Podchody na cestě z Jižních svahů

12.3.2020 9:49:11 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, k podchodu na Slunečné jsme prověřovali u Technických služeb napojení. Bohužel se jedná o společné napájení osvětlení podchodu s veřejným osvětlením.

Bude tedy prověřena synchronizace spínacích a vypínacích časů. Vyřešení samostatného napájení podchodu však nelze operativně vyřešit. K druhému dotazu prověříme odvodnění podchodu u Čepkova ve spolupráci s Technickými službami Zlín. Děkujeme a přejeme hezký den.

oprava "Vyhlídkového" chodníku od UTB na JS směr Čepkov

4.3.2020 8:15:55 | odpovědět Martin Žůrek

Dobrý den,
chci se zeptat, zda se v brzké budoucnosti plánuje oprava chodníku od UTB na JS směr Čepkov.
Místy na něm chybí dlažba,..., chodník je využíván nejen místními obyvateli, ale také studenty UTB z celé ČR .
Nejen, že chůze je na tomto chodníku nekomfortní,ale je není to ani pěkná vizitka města,...
Díky za info,mž

oprava "Vyhlídkového" chodníku od UTB na JS směr Čepkov

9.3.2020 14:02:23 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, Odbor dopravy začal problematiku tohoto spojovacího chodníku řešit v minulém roce. Po jeho celé délce budou provedeny opravy Technickými službami v letošním roce. Děkujeme za podnět a přejeme hezký den.

úklid cyklostezek

2.3.2020 9:37:22 | odpovědět David

Dobrý den,
plánuje se po zimě úklid povrchu cyklostezek na území města Zlína ? A v průběhu roku je úklid nějak zajišťován ?
Děkuji za zodpovězení dotazu ,-)

úklid cyklostezek

4.3.2020 16:35:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ano, úklid povrchu cyklostezek je zahrnut do plánu činností TS Zlín. Interval odpovídá využití dané stezky. Kromě toho TS Zlín však reagují na konkrétní podněty typu, rozbité sklo, zabahněná stezka. atd. TS Zlín proto v průběhu roku ocení i individuální hlášení o případném neutěšeném stavu. Co se týče povalujícího se odpadu kolem stezky, tak zde se často nejedná o majetek města. Jedná se např. o pozemky Povodí Moravy a soukromých vlastníků, kde je komplikované dělat úklid z veřejných peněz, když jde o soukromé pozemky. Dosud se to alespoň řešilo v rámci kampaně Ukliďme Česko, kdy stezku projdou dobrovolníci z cyklistické veřejnosti a město pak zajistí svoz vysbíraného odpadu. Letos bude úklid stezky v sobotu 4. dubna. Odpad budu sbírat i já a tímto rád zvu každého, koho ten nepořádek štve stejně jako mě. Jako cyklokoordinátor bych však chtěl prosadit, aby tento úklid byl řešen systémově. Je to však o penězích a majetkových vztazích, jak jsem naznačil nahoře.

Hezký den

ÚKLID CYKLOSTEZEK

10.3.2020 6:46:43 | odpovědět David

Děkuji za odpověď pane Fabiáne a požádám o konkrétní termíny z plánu činností, ať vím, kdy se mohu těšit na "čistý" povrch. Můj dotaz směřoval spíše k okrajovým částem Zlína, kdy kolikrát zemědělskou či stavební činností zůstává stezka znečištěna. V centru Zlína je to celkem v pohodě.
Vítám pozvání na úklid stezek, rádi se připojíme.

ÚKLID CYKLOSTEZEK

10.3.2020 9:15:10 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

co jsem zjišťoval tak v plánu je to zahrnuto obecně na období, nelze sdělit konkrétní datum, protože činnosti se operativně mění dle akutních potřeb. Je to tedy spíše přímo dotaz na TS. Každopádně co se týče oné stavební a zemědělské činnosti, jsem toho názoru, nevím musel bych ověřit, že to má uklidit původce. Samozřejmě kde není žalobce není soudce. Vzhledem k tomu, že valná část zemědělců hospodaří na městských pozemcích, bylo by i v jejich zájmu, aby se chovali zodpovědněji. Budete-li svědkem nějakého takového znečištění, budu rád za zaslání informace či fotografie a můžeme to řešit přímo s původcem. Případně jak jsem psal v předchozí zprávě. Na upozorňující zprávu s fotografií by TS měly reagovat.

Hezký den

PS: pokud mi pošlete přesnou lokalizaci problému, pokusím se na vyřešení dohlédnout.

Okolí autobusového nádraží

27.2.2020 10:20:43 | odpovědět Marta Stiborová

Dobrý den,zajímalo by mne kdy bude provedena úprava pozemku u autobusového nádraží.Proč se domy zbouraly a následná úprava žádná. Čekala jsem na hosty, kteří přijeli autobusem a opravdu jsem se styděla za naše město procházející kolem smetiště v centru města. To tady chceme lákat turisty, hrozný dojem hned při příjezdu. Totéž platí i o vlakovém nádraží a veřejném WC na náměstí. Doporučuji představitelům města se stěmito místy osobně seznámit.

Okolí autobusového nádraží

2.3.2020 10:31:52 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Stiborová,

Osobně s vámi naprosto souhlasím, také mě vždy velmi mrzí, když i mé návštěvy Zlína mají z jinak pěkného města pošramocený dojem hned při příjezdu. Nicméně za stav a vzhled majetku odpovídá jeho majitel. Tak jak vy odpovídáte za svůj dům či byt, tak za nádraží zodpovídá jeho majitel a tím bohužel není město Zlín. Navíc naprostá většina těch nejodpornějších pozemků v okolí obou nádraží je ve vlastnictví Správy železnic. Ostudný vzhled vlakového nádraží a okolí kolejiště jde tedy především na vrub státu. Každopádně na přípravě stavby nového dopravního terminálu se intenzivně pracuje a každý ze zúčastněných subjektů má své úkoly. Úkolem města bylo, mimo jiné, připravit odstavnou plochu a tu připravilo. Zahájení stavby je na jiných. Hezký den

PS: Tato diskuze slouží ke komunikaci s úředníky, nikoliv s politiky. Máte-li nějaká doporučení pro představitele města oslovte je přímo prostřednictvím jejich mailů či FB.

Kudlovská nádrž

19.2.2020 18:32:48 | odpovědět Jana

Dobrý den, chci se zeptat jestli město Zlín neuvažuje o revitalizaci Kudlovské nádrže. V současné době, kdy se snaží obce i města budovat nové vodní plochy kvůli suchu, je škoda že Zlín má na svém území vodní plochu, která vodní nádrž připomíná už jen tvarem a její kapacita je hodně limitována nánosy bahna za několik let. Vím že, že město Zlín a Povodí Moravy se pře o to kdo by měl tuto revitalizaci financovat. Myslím si, že by stálo za to, investovat do této stavby, která byla vybudovaná v letech 1931-1932.
Děkuji za odpověď Jana

Kudlovská nádrž

20.2.2020 9:26:10 | odpovědět Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

Dobrý den,

město Zlín s revitalizací nádrže počítá. V současné době připravuje zadání technicko-ekonomické studie, která má prověřit nejvhodnější způsob odtěžení sedimentů z Kudlovské nádrže (jsou zde jistá omezení kvůli lodi umístěné v nádrži) a vyčíslit náklady s tím související (laboratorní rozbory sedimentů, jejich uložení, související stavební práce, zabezpečení lodi atd.). Na základě výsledků této studie pak bude rozhodnuto o dalším postupu. Předpokládáme, že se tak stane nejpozději do června tohoto roku.

Chytré koše

19.2.2020 18:10:16 | odpovědět Jana

Dobrý den,
chci se zeptat jestli už má magistrát analýzu chytrých košů Hestego SmartB. Během zkušebních tří měsíců jsem několikráte zaregistrovala přeplněný koš na Dlouhé. Asi vázlo vyvážení.
Děkuji Jana

Chytré koše

20.2.2020 13:13:42 | odpovědět Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Dobrý den,

technické řešení košů Hestego se běžném provozu neosvědčilo a budou vráceny dodavateli.
Nadále budou Technické služby Zlín instalovat kose Bigbelly v lokalitách, kde je využití tzv. chytrého koše opodstatněné.


Městské sirény

17.2.2020 7:45:23 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravíčko, již nějakou dobu ve mě hlodá jedna otázka, která se projeví většinou jedenkrát za měsíc, většinou první středu ve 12h. Proč se přestávají používat klasické rotační sirény a místo toho se ve městě objevují ty pištivé harapáky ?? :) Jen tak od poslechu mám tušení, že je ve Zlíně snad už jen jedna nebo dvě klasické sirény.
Proč se vlastně ptám?? Nedávno se na "smutek" asi Slovenského paneláku zapínali sirény. Zrovna jsem jel v autě po Nám.Práce a říkám si jako by někde něco pískalo či co. Chvíli jsem bádal a přemýšlel co mám na autě špatně že vydává takové divné zvuky, rádio jsem dal na nulu a opravdu takové lehké pištění. Tak si říkám že by něco na nápravě ?? Okýnko mám dole ale nezní to jako od kola.... Inu už jsem byl skoro u polikliniky a just, slyším slabě pištět něco jako sirénu.
Upřímně, k čemu jsou ty sirény dobré když nejdou slyšet?? Staré rotační sirény byli slyšet všude, byl to randál který nešlo minout. Jenže tyto nové, i když jsem prakticky v centru města tak je prostě není slyšet. Splynou s ruchem města. Bydlím cca 1km od náměstí míru a už ani nevím že se sirény zkoušejí. Sem tam uslyším slabě ten harapák na sloupu před domem že něco huhlá a tak si říkám "ejhle bude zkouška sirén", nic se neděje a najednou harapák huhlá že už proběhla zkouška sirén.... Zkrátka, proč už nepoužívá město osvědčené rotační sirény a místo toho ty neslyšitelné nehezké "bůhví co" křápy?? Díky...

Městské sirény

25.2.2020 8:35:40 | odpovědět Jan Machula, oddělení krizového řízení a obrany

Dobrý den,

klasické rotační sirény jsou nahrazovány těmi elektronickými z prostého důvodu, na rozdíl od nich dokáží předat kromě varovného tónu i informaci o jaké nebezpečí se jedná a informovat obyvatele o nezbytných opatřeních, dále je tento typ sirén navíc vybaven záložním napájením, například v místních částech města je systému využíváno kromě varování také jako místního rozhlasu. V současnosti na území města Zlína není k varování a informování využívána žádná rotační siréna, zvuk varovného signálu je vytvářen již výhradně el. sirénami.

V případě, že doma neslyšíte zřetelně mluvenou informaci nebo varovný signál, obraťte se na technika, který danou problematiku řeší, pana Josefa Jakubu, tel. 604 220 328, na základě Vaší adresy nebo čísla hlásiče provede přenastavení hlasitosti.

MĚSTSKÉ SIRÉNY

26.2.2020 13:34:18 | odpovědět Jiří Poštolka

No v tom případě by bylo vhodno přenastavit sirény od náměstí práce až po polikliniku. Jsel jsem v autě které má velmi tichý chod, rádio s hlasitostí na nule a i tak jsem krom slabého bzučení (které se mi nepodařilo z vozu identifikovat) neslyšel nic. Bylo to v cca 12h, zvuk provozu dokonale jakékoli informace či varování přehlušil.
Naprosto nechápu důvod rušení rotačních sirén. Ano nepředají žádnou informaci a kvůli tomu jsou zde tyto slabé ampliónky. To ale není důvod sirény rušit a demontovat. Proč nemohou fungovat souběžně ?? Vadí to snad něčemu?? Repráky zahlásí co se děje a poté se rozezní sirény. V okolí domu máme dva tyto repráčky, jeden skoro před domem, jeden pod kopcem. Vzhledem k ozvěně, zdem domu a dalším věcem není rozumět ani slovo. Jen vím že něco hlásí ale co, nemám páru. Sirény doma neslyším prakticky vůbec. Ptal jsem se kolegy v práce který bydlí na JS, kdy naposledy slyšel pravidelnou zkoušku sirén, už je to tak dlouho že ani neví. Jakožto elektrikář a fanoušek do výstražných systémů, sirén, majáků a dalších varovných prvků považuji tento systém varování za zcela nedostatečný. Varování které není slyšet a nebo mu není rozumět je k ničemu. Rotační sirény měli schopnost vzbudit pomalu i mrtvého, ale tyto nejsou slyšet.

MĚSTSKÉ SIRÉNY

10.3.2020 9:17:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Pracovníci Oddělení krizového řízení a obrany vám děkují za vaše poznatky. Obecně se informovanost při mimořádných situacích vylepší také nyní připravovaným projektem aplikace mobilní rozhlas.

Hezký den

Provozní doba hospod uprostřed sídliště

13.2.2020 15:37:01 | odpovědět Lubomír Machů

Zdravím ,
je nějak závazně stanovena zavírací doba hospod uprostřed sídliště? Jedná se o Arénu na ulici Česká JS. Z hospody hluk takměř není rušivý , ale pokud si chodí kuřáci zapálit ven tak v nočních hodinách to ruší. Přivolaná MP s tím v celku nic neudělá, protože než se dostaví aktéři sedí uvnitř a je opět klid.
PO-PA do 24 hod. SO-NE 02 hod. Zahrádku uzavírají ve 22 hod. Nezřídka kdy bývají v sobotu soukromé akce do 05 ranních hod. V průběhu noci nastává kouření , hádky ,objednávání pizzy a taxi a na závěr loučení a pokřiky sportovních fanoušků. Proto se ptám jestli je nějaká možnost na změnu zavírací doby .
Díky za info L.Machů

Provozní doba hospod uprostřed sídliště

17.2.2020 9:44:40 | odpovědět Naděžda Hasíková, vedoucí OŽ

Dobrý den,

provozní doba restaurací, s výjimkou restauračních zahrádek, není ve Zlíně na Jižních svazích nijak regulována. V daném případě je tak zcela na provozovateli, jakou provozní dobu si s ohledem na svou podnikatelskou strategii zvolí. Tato provozní doba až na několik málo výjimek, není ze strany žádného správního orgánu schvalována. Neznamená to však, že by volba provozní doby byla zcela bezbřehá. Je totiž nutné dodržovat jednak zákonem stanovené hlukové limity a jednak by mělo být přihlíženo také k tomu, aby příliš nezatěžovala své okolí. Pokud jde o restaurační zahrádky, jejich provozní doba je regulována tržním řádem 1), který ve svém Čl. 3 písm. e) stanovuje, že maximální provozní doba restauračních zahrádek po dobu celého týdne může být od 6.00 do 22.00 hod, a v území vymezeném v příloze č. 5 tohoto nařízení po dobu celého týdne maximálně od 6.00 do 24.00 hod. Pro úplnost je nutno dodat, že v příloze č. 5 není zahrnuta žádná lokalita ve Zlíně na Jižních svazích.

Ve zcela výjimečných případech, může město přistoupit k omezení provozní doby, a to vydáním obecně závazné vyhlášky, která v určitou dobu zakáže provoz některých provozoven. Na území města Zlína jsou v současné době takovouto obecně závaznou vyhláškou2) regulovány dvě zóny, a sice oblast na Kútech, kolem bývalého klubu „Star“ a v Malenovicích kolem „Belvedéru“, kdy v těchto lokalitách je v období od 02:00 hod. do 8:00 hod. zakázáno provozování hostinských, zábavních a smíšených provozoven.

Jak vyplývá z dotazu, tazatel zmiňuje, že problém není ani tak v hlučnosti samotné provozovny, nýbrž v chování jejich některých zákazníků resp. jejich neohleduplnosti. Proto bychom mu v daném případě doporučili aby v případě takového jednání se obrátil na městskou policii.

Pozn.: V případě, že stížností bude víc, teprve může být přistoupeno k nějakým omezujícím opatření.
___________________________

1) Nařízení statutárního města Zlína č. 5/2017, kterým se vydává tržní řád, ve znění ? nařízení statutárního města Zlína č. 7/2019, kterým se mění nařízení č. 5/2017, kterým se vydává tržní řád (dostupné na www.zlin.eu)

2) Obecně závazná vyhláška č. 5/2012 o regulaci provozní doby hostinských, zábavních a smíšených provozoven, ve znění obecně závazné vyhlášky č. 5/2016, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 5/2012 o regulaci provozní doby hostinských, zábavních a smíšených provozoven (dostupná na www.zlin.eu)

PROVOZNÍ DOBA HOSPOD UPROSTŘED SÍDLIŠTĚ

18.2.2020 9:48:15 | odpovědět Lubomír Machů

Děkuji za odpověď a vysvětlení situace.
LM

auta v Univerzitní ulici

10.2.2020 13:05:09 | odpovědět Karel Jenik

Dobrý den, chci se zeptat na situaci v Univerzitní ulici. Prakticky od chvíle, kdy byla otevřena, na této ulici běžně stojí auta, ačkoliv vzhledem k šířce ulice je to proti předpisům. Když pak ulicí projíždí třeba dodávka, musí stojící auta objíždět tak, že najde jedním kolem na obrubník a na trávu. Takže travnaté plochy kolem Fakulty humanitních studií jsou rozježděné, a to nemluvím o poškození závlahového systému, který je v trávě instalován. Jiná auta stojí na chodnících a dalších plochách, kde namjí co dělat. Proč tuto situaci město toleruje a neprovádí kontroly prostřednictvím Městské policie? Ta provádí neustálé kontroly parkovacích lístků na zpoplatněných ulicích, proč se tedy nezaměří i na tuto ulici?
Děkuji Karel Jeník

auta v Univerzitní ulici

10.2.2020 13:28:48 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Jeníku,

Diskuze města slouží ke komunikaci na témata, která ovlivňují úředníci. Dle pravidel neslouží k dotazům na zřízené organizace jako je městská policie ani k dotazům na politická rozhodnutí. Činnost MP Zlín nespadá pod žádný odbor. Je přímo řízena ředitelem MP panem Kladníčkem, na kterého se můžete s vašim podnětem obrátit. Ten Vám zodpovědně vysvětlí proč a kde ne/zasahují.
Jeho nadřízeným je případně náměstek pro bezpečnost pan Dufek.

Diskuze města bohužel nemůže sloužit k tomu, abychom zde řešili dopravní přestupky, kterých se děje denně tisíce. Obecně platí, že spatří-li někdo přestupek, který má být dle něj řešen, má tento přestupek ohlásit na patřičná místa, kterými jsou MP Zlín či PČR. Váš tip jsem na MP předal. K vysvětlení situace se však již obraťte přímo na zástupce MP.

Děkuji za pochopení

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

Neplatí do odvolání
výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)