Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Hřbitov v Loukách

8.7.2019 13:50:59 | odpovědět Zdenka Machova

Dobrý den.Ještě i dnes se najdou tací, kteří mají potřebu pěší návštěvy hřbitova. Bylo by možné přistínit cestu do kopce v letních měsících výsadbou přiměřeně vysoké zeleně podél plotu Graspa? I jejich ovce by byly vděčné. Pomníček obětem války v prostoru hřbitova byl vloni sice zrekonstruován, ale dál se o bezprostřední okolí nikdo nestará. Bylo by možné pravidelnou údržbu zajistit v rámci sečení ploch? No a způsob skladování odpadů, vzhled skládky a samotná vstupní brána? Před návštěvami z okolních měst je mě trochu trapně. Děkuji za odpověď

Hřbitov v Loukách

24.7.2019 13:28:25 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

ačkoliv tato diskuze neslouží k dotazům na zřízené organizace, odpověď jsem pro Vás získal a přikládám:

- Pozemky podél oplocení GRASPA nemá Pohřebnictví Zlín ve správě. Tedy nemůže na nich provádět žádnou výsadbu. (pozemek není ani ve správě města)
- Pokud jde o úpravu okolí „Pomníku obětem války“ tato byla provedena v letošním roce. Upozorníme dodavatele výsadby a zahradní úpravy, který zajišťuje po dobu 1 roku od výsadby údržbu, aby provedl vyplevelení nové výsadby.
- VOK je standardní nádoba na ukládání hřbitovního odpadu. VOK je umístěn v areálu hřbitova v Loukách a od centrální komunikace hřbitova je oddělen dřevěnou zástěnou.

Přeji hezký den

Žlab Příluky

7.7.2019 22:28:23 | odpovědět Lubomír Slovák

Dobrý den. Bylo by prosím možné nechat opravit lavičku v prostorách žlabu mezi ulicí Dolní dědina a novou zástavbou (první shora)? Zároveň je možné po celé délce žlabu rozmístit alespoň 3 odpadkové koše? Aktuálně je zde pouze jeden a i ten se často přeplněn a odpadky jsou poházené všude kolem. Domnívám se, že celý žlab by si zasloužil úpravu (vyměnit stávající osvětlení a navýšit množství světel). Děkuji. slovák

Žlab Příluky

9.7.2019 10:50:24 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

vaše upozornění jsem předal, ale rád bych upozornil, že tyto provozní záležitosti (nevyvezený koš či oprava lavičky) by se v částech měly hlásit v kanceláři místních částí. Ty jsou tam od toho zřízeny a já beztak tento požadavek předám k vyřízení právě tam. Co se týče úpravy žlabu. Ve městě jsou desítky a stovky míst, které si zaslouží úpravu. Nelze to bohužel řešit "objednávkou" v diskuzi, která slouží pro dotazy na úředníky. Tyto záležitosti má v gesci komise místní části. O prioritách části musí rozhodovat právě komise, nelze brát zřetel na každý příspěvek, protože co člověk, to názor či zájem. Jeden chce park, druhý parkoviště.... Požadavek na lampy atd. musí tedy přijít od komise.

Hezký den

Díry v komunikaci Havlíčkovo nábřeží

6.7.2019 12:17:24 | odpovědět Otakar Fiala

Dobrý den,
prosím o informaci, kdy konečně po zimě bude opravena komunikace Havlíčkovo nábřeží. Díry ve vozovce jsou tam až k Přístavu. Je to ostuda... Děkuji. Zdraví O. Fiala

Díry v komunikaci Havlíčkovo nábřeží

17.7.2019 17:07:37 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, v současnosti provádí Technické služby opravy výtluků po celém městě, kdy opravují výmoly a výtluky postupně. Tímto způsobem urychlíme proces oprav nejen z časového, ale i z ekonomického hlediska. Je možné, že oprava již byla nebo v brzké době bude provedena. Přesto bychom chtěli poprosit o trpělivost.

Děkuji, hezký den.

Letní režim diskuze!

3.7.2019 14:46:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážení diskutující, vzhledem k nastávajícímu období dovolených, kdy budu řd čerpat jednak já, ale především kolegové z odborů, bude diskuze spravována v prázdninovém režimu. U vašich dotazů, může dojít ke zpožděnému zveřejnění. Stejně tak u odpovědí, může dojít k lehčímu zpoždění jejich vypracování. Diskuze města neslouží k urgentním požadavkům, která vyžadují okamžitá řešení. Diskuze slouží primárně k dotazům na úředníky a k odpovědím. S urgentními požadavky se obracejte na konkrétní odbory. Pokud neznáte gesce odborů, můžete se obrátit na kolegyně z Informačního centra. Děkuji za pochopení a přeji Vám krásné prožití prázdnin, léta a hodně načerpaných sil.

Bc. Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů, správce diskuze

Okružní

2.7.2019 13:06:18 | odpovědět Ivan Pšenčík

Dobrý den,
je pravdivá informace, že od 8.7. začne oprava ulice Okružní od křižovatky na Mokrou až po poštu? A pokud ano, nebylo by vhodné na ni třeba na těchto stránkách upozornit? Jestli bude opravdu frézování a oprava probíhat, bude to totiž docela "mazec".

Děkuji za odpověď

Okružní

3.7.2019 8:24:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Pšenčíku, bylo by to vhodné, ale až v okamžiku, kdy bude tato, mimochodem krajská akce, povolena. Váš námět jsem prověřoval a zatím není k dispozici ani vyjádření od policie ČR. Tato rekonstrukce by měla dle mých informací začít nejdříve po 15. 7. Pokud jste však myslel akci od křižovatky Okružní na ul. Středová, (tam se bude opravovat od 8.7) tak tato zpráva v době vašeho dotazu již na webu byla zveřejněna.

Hezký den

OKRUŽNÍ

3.7.2019 9:39:39 | odpovědět Ivan Pšenčík

Děkuji pane Fabiáne za rychlou odpověď. Vycházel jsem z informace na webu ŘSD Zlínského kraje, je vidět, že s nějakou aktualizací informací si tam opravdu nedělají problém. Pro info - tady je ta zpráva - https://www.rszk.cz/index.php?grafika=0&zobraz_aktualitu=655. Ale stejně nás to asi nemine...

OKRUŽNÍ

3.7.2019 14:54:30 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Přitom stačilo, kdyby tam autor napsal slovíčko "pravděpodobně"... :) ale jak píšete, nemine nás to. Já mám příští týden dovolenou, ale požádal jsem kolegy jak z Odboru, kde stavby povolují, tak od nás z tiskového, nechť to pohlídají... a věřím, že informace by měl snad šířit i investor tedy Zlínský kraj... jinak tedy, asi nejrelevantnější informace o uzavírkách nacházím na http://www.dopravniinfo.cz/

Hezký den

Dopravní značení zákaz zastavení od 8.7. ulice Díly IV. spojující ulici Štefánikova a Třídu Tomáše Bati

1.7.2019 20:27:01 | odpovědět Malík

Dobrý den pane Fabián, je prosím možno zjistit, co se bude dít na ulici Díly IV. spojující ulice Štefánikova a TříduTomáše Bati. Od dnešního dne zde byly na ulici umístěny cedule v obou směrech se zákazem zastavení od 8.7. Předem děkuji za odpověď

Dopravní značení zákaz zastavení od 8.7. ulice Díly IV. spojující ulici Štefánikova a Třídu Tomáše Bati

2.7.2019 7:44:40 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, kolegyně z Odboru dopravy mi sdělila, že:

od pondělního dne (8. 7.) začnou na této ulici stavební práce, kdy bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce ulice Díly VI (výměna povrchu, nová úprava chodníků, vybudování cyklostezky).

Průjezd touto ulicí zde bude uzavřen v obou směrech s výjimkou vozidel IZS a MHD. Práce budou probíhat až do podzimu. Ukončení prací bude nejpozději do konce letošního roku. informovat prostřednictvím tiskové zprávy o tom budeme dnes.

Hezký den.

dokončení podchodu

27.6.2019 11:34:29 | odpovědět Václav Pšeja

Dobrý den,
přečetl jsem si článek, že se připravuje dokončení podchodu na náměstí Práce. Také si myslím, že by se měl dokončit a to hlavně jeho vzhled. Architektura Zlína byla unikátní v tom směru, že vše bylo buď přímo z pálených cihel nebo aspoň obloženo pásky, které zachovávají tento ráz. Alespoň tak na to dbali památkáři. Zatím ten nedokončený podchod tento vzhled nemá. Asi by bylo nejlépe původního architekta k tomu již nepouštět a stávající dílo dokončit v duchu Zlínské architektury a ne nedokončenou betonovou zeď. Je s podivem, že orgány státní památkové péče si tuto věc nepohlídaly.
Přeji mnoho úspěchů ve Vaší práci.

dokončení podchodu

27.6.2019 12:21:15 | odpovědět Ivo Tuček, vedoucí oddělení prostorového plánování

Dobrý den,

pro vzhled Zlína je historicky cihla typická, cihlový pásek se později stal jeho vizuálním následovníkem. Stejně tak je pro Zlín ovšem typický i pohledový beton, který tvořil základní konstrukční prvek všech větších staveb od továrny přes obchody, internáty až po školy a bytové domy.

Extensivní použití betonových ploch je sice méně tradiční, v tomto případě pak vzbuzuje mnoho emocí, ale podoba vzešla z veřejné soutěže a byla orgány památkové péče akceptována.
Co se týče autorství a z něj vyplývající možnosti zásahu do autorských práv, tak v tomto případě je situace výrazně omezená právě autorským zákonem, který pro zásahy do autorského díla vyžaduje předchozí souhlas autora. Aktuálně je také v běhu jednání se zástupci jednotlivých obchodů v podchodu tak, aby mohly být i tyto obchody opraveny a podoba dolní části podchodu dokončena.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

Posezení -Centrální park

26.6.2019 9:09:09 | odpovědět B. Romanova

Dobrý den,
v Centrálním parku blízko hřišť byly v minulém týdnu umístěny lavičky se stoly. Obyvatelé je postupně objevovali a využívali je. Připadlo mi to jako výborný nápad a zpestření pobytu venku. Tento týden lavičky se stoly byly přestěhovány na hřiště na disk golf, které je naprosto nevyužívané a mimo zónu pobytu rodin s dětmi. Naopak je tam větší nebezpečí využívání problémových osob a zvyšování kriminality, a jak všichni víme, tím pádem je rodiny s dětmi již využívat nebudou. Ptám se tedy proč došlo ke změně umístění a zda na místech v Centrálním parku budou umístěny další lavičky se stoly?
Děkuji.

Posezení -Centrální park

26.6.2019 11:38:58 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

požádal jsem o prověření OMZ, o opatřeních Vás budeme informovat.

Přeji Vám hezký den

Posezení -Centrální park

26.6.2019 15:58:59 | odpovědět Tomáš Polehňa, Odbor městské zeleně

Dobrý den,

z důvodu nedodržení požadované kvality jsme nepřevzali stavbu. Proto nyní dochází k bourání a sety budou postaveny znovu na stejném místě, ale pevně věříme, že již kvalitně.
Celkově máme umístěno nově 6 ks tzv. piknikových setů. Tři jsou umístěny v discgolfu ovšem nejedná se o přesun, ale o původní umístění. Další tři byly umístěny v Centrálním parku na Jižních Svazích. Bohužel u těchto tří kusů, došlo k poškození betonového základu a to vlivem nepřízně počasí. Bylo tedy nutné z bezpečnostního hlediska základy udělat nové. Občany tedy můžeme uklidnit, sety se jim na místo vrátí a to v daleko lepší kvalitě.

I když nás toto zpoždění mrzí, stavba nebyla provozu schopná. Jsou zde také umístěny i odpadkové koše a proto budeme velmi rádi, když je lidé budou využívat a místa se nestanou semeništěm odpadků. Správně by však mělo platit pravidlo, zvláště při pobytu v přírodě, že: „Co si přinesu, to si odnesu. “

Bezdomovci v Prštném

25.6.2019 18:28:00 | odpovědět Veronika Kadlecová

Dobrý den, nevím, jestli si toho někdo z úřadu všiml, ale asi před rokem se objevil stan jednoho z bezdomovců přímo u kolejí v Prštném (kousek od Alberta směrem do centra), který je vidět z hlavní cesty. V současnosti už jsou tam stany dva. Mohli byste udělat nějaká opatření, aby nebyli až tak viditelnou "ozdobou" města? Zlín je krásné město a toto je nejen pro lidi přijíždějící vlakem fakt nepříjemný pohled. Děkuji.

Bezdomovci v Prštném

26.6.2019 11:34:20 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

podle našich zjištění se jedná se o pozemek ve vlastnictví České republiky, na kterém má právo hospodařit: Správa železniční dopravní cesty, státní organizace. Stany jsou umístěny tak, že jsou viditelné pouze z vlaku, ze silnice brání pohledu plot s billboardy a zeleň, která se za ním nachází.
Pokud by to tedy měl někdo řešit, tak bezesporu vlakový personál, který to má denně na očích a na který se můžete při svých cestách obrátit. Město nemá pravomoc někoho vyhánět z pozemků, které nejsou ve vlastnictví města.. Pak je tu také filozofická otázka do diskuze. Oni nemají domov, tudíž se nerozpustí ve vzduchoprázdnu, někde budou...Je tedy otázka, zda se po vystěhování z keřů u kolejí nepřestěhují opět na nádraží, do parku či na náměstí a zda je to to, co chceme... nevím, jen tak uvažuji. Na to má každý svou vlastní odpověď.

Tedy závěrem, má-li někdo kompetence to řešit, je to SŽDC.

Děkujeme za zájem o dění ve městě a přeji hezký den

BEZDOMOVCI V PRŠTNÉM

26.6.2019 14:57:24 | odpovědět Veronika Kadlecová

Děkuji za odpověď. :-)

<  1  2  3   ...z 3  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)