Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Chodník okolo Alberta, Zlín - Prštné

20.1.2020 7:45:50 | odpovědět Martina Červenková

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda by bylo možné vystavit chodník kolem supermarketu Albert ve Zlíně - Prštném. Čím dál více občanů chodí kolem obchodu do areálu Svitu a v těchto vlhkých dnech se travnatý povrch mění v souvislou bahnitou plochu. Děkuji předem za odpověď.

Chodník okolo Alberta, Zlín - Prštné

22.1.2020 8:31:26 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel se nejedná o pozemek města. Toto území se také bude v následujících letech měnit v souvislosti s připravovanou stavbou Modernizace a elektrizace trati Otrokovice-Zlín-Vizovice, jejíž součástí budou navazující stavby, které tímto územím budou procházet. Z tohoto důvodu město výstavbu chodníku neplánuje. Hezký den.

Blízká setkání s divočáky

16.1.2020 7:40:13 | odpovědět Alena Poštolková

Pane Fabiáne,
vy asi nevíte, co je to blízké setkání s prasetem. To není pozorování na dvacet metrů. Takové prostorové poměry v ulici Zátiší nejsou. Zkuste se tam jít podívat a pochopíte, kde všude prasata řádí a jestli se jim v úzké ulici lze vyhnout. Budou se rozdávat aspoň plynové pistole? Víte určitě dobře, že v dnešní době přemnožení se lze setkat s mláďaty, které hájí matka, kdykoliv.

Blízká setkání s divočáky

16.1.2020 10:40:15 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Paní Poštolková, já moc dobře vím, jak vypadá ulice Zátiší. Není to první podnět z této ulice, takže jsem se tam byl podívat i osobně. Já bydlím taky nedaleko lesa a prasata potkávám při každé procházce. Bráním se tím, že když je uvidím, tak se zastavím a počkám až vyklidí pole. Případně dělám hluk. Asi skutečně nelze očekávat, že bude radnice rozdávat zbraně. Pokud se budete cítit v akutním ohrožení volejte MP nebo PČR. A již prosím planě nediskutujme a počkejme si na vyjádření daného odboru.

Stezka na Kocandě

15.1.2020 16:09:50 | odpovědět Zora Janovcová

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se byl odpovědný pracovník někdy podívat na dokončené "dílo" v rámci projektu Tvoříme Zlín, tj. na tzv. zpevněnou pěší stezku na Kocandě. Ačkoliv několik dní v této lokalitě nebyly žádné srážky, povrch stezky je jedno šedočerné bahno. Před realizací byla stezka vysypána štěpkou, což zcela splňovalo účel, i vzhledově byl tento stav přijatelnější. K dispozici mám fotografie z dnešního dne. Dojde k nápravě této situace?
Předem děkuji za odpověď.

Stezka na Kocandě

24.1.2020 8:55:28 | odpovědět Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

Vaším podnětem se zabýváme. Mlat na stezce je však závislý na počasí, k fyzické úpravě tedy může dojít až v jarním období.

Děkujeme za pochopení, hezký den.

Volně pobíhající divoké prasata.

14.1.2020 23:22:43 | odpovědět Jiří Poštolka

Zdravím Vás, chci se zeptat proč město nic nedělá s divokými prasaty ?? Prasata se volně pohybují v ulici Zátiší, žlebem až do ulice Beckovská a nikdo nic nedělá. Žleb je kompletně rozrytý a jako by to nikomu nevadilo. Přitom jsou tyto prasata poměrně nebezpečné. Dnes večer na mou tetu když šla z práce za tmy jedno vyběhlo a minulo ji prakticky o metry. Na místo byla přivolána MP Zlín která se ale dle našich pozorování ani neukázala.
Mohu se tedy zeptat jak se máme bránit ?? Co máme s prasaty dělat ?? Aktuálně to vypadá že se z této lokality stane střelnice jelikož jediná reálná rada je pořídit plynové pistole s pepřovými náboji. To je asi z legálních dostupných prostředků jediné co na prasata funguje, hluk a pepř.
Nedej bože aby prase potkala má mamka která musí chodit o holích. Pokud by se střetla s divočákem tak nemá nejmenší šanci se jinak bránit. Teta by také neměla šanci před ním prchat. Přitom v ulici Zátiší jsem osobně viděl stádečko cca 7-8mi odrostlých prasat jak obchází domy. Tato prasata měla takové hmoty že by s nimi mělo problém i osobní auto. Vcelku věřím že takové rozčílené prasata by byli schopny auto dokonale očesat.
Prasata se zde objevují prakticky denně.

Ptám se tedy, hodlá s tím něco město dělat nebo se máme opravdu ozbrojit na vlastní náklady a prasata řešit v rámci legálních prostředků občanům dostupných ?? Děkuji.

Volně pobíhající divoké prasata.

15.1.2020 12:05:21 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

než odpoví odbor, kterému to věcně přísluší, tak zatím k této situaci jen pár faktických konstatování:
- Prasata jsou velmi inteligentní zvířata, která záhy přišla na to, kde jim nehrozí nebezpečí. To je i jeden z důvodů proč se v době honů stahují blíže k sídlům.
- Stav populace mají dle zákona korigovat myslivecká sdružení, která má k tomu podporovat a motivovat stát.
- je zakázáno, zcela logicky, střílet v zastavěné oblasti. Státní správa může vydat výjimku, ale je problém najít někoho, kdo to bude riskovat. V křoví, kde rádi bydlí divočáci, občas i rádi bydlí bezdomovci. Nikdo nechce riskovat, že někoho zastřelí.
- Má zkušenost s blízkými setkáními s divočáky, a to i třeba jen na 20 metrů, je však velmi pozitivní. Nikdy jsem nemusel utíkat já. Vždy to bylo tak, že než jsem se vzpamatoval, tak prase vyklidilo prostor. Rozhodně nelze divočáky líčit jako nějaké krvelačné nestvůry lačnící po lidské krvi. Mnohem, mnohem, násobně mnohem více zranění a napadení je ve městech způsobeno nevychovanými psy.

Více k tématu naleznete zde:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2910365-divocaci-ve-zline-plundruji-zahrady-myslivci-je-ale-odstrelit-nechteji

VOLNĚ POBÍHAJÍCÍ DIVOKÉ PRASATA.

15.1.2020 12:50:38 | odpovědět Jiří Poštolka

Tyto informace jsou prakticky správné. To že se nic nestalo ale neznamená že se stát nemůže. Pokud by se stalo, tak v případě mé rodiny mluvíme o vážném až velmi vážném zranění kterému je nutno předcházet. Vymlouvat se tedy na to že si nikdo odstřel nelajzne na triko je nesmysl. V minulosti se zde již střílelo a byl pak klid.
Momentálně již došlo na materiální škody. Sousední pozemek má na dvou místech rozervaný a podhrabaný plot. Další v řadě je náš pozemek. Město by se tímto problémem mělo urychleně zabývat. Určitě se mi nelíbí metoda uvažování jako s posypem ulice zátiší, kdy město praktiky řeklo, že na posyp kašle a když se někdo zmrzačí na ledě tak mají pojištění. Je to sice hezké že to pojistka zaplatí ale zdraví je přednější, což asi na radnici nikoho nezajímá.

Povím tedy také několik faktických konstatování:
- Prasata se volně pohybují v zástavbě, kde se pohybují i lidé kteří se před nimi nemají jak bránit
- Minimálně jedna prasnice kterou jsme včera spatřili, vypada že je v tom, to znamená mladé a to znamená vyšší nebezpečí že je bude bránit
- Již byl na dvou místech poškozen plot sousedního pozemku, jehož oprava si vyžádá kompletní přeplocení a cena nebude malá
- Město má páky jak tomuto zabránit, i z důvodu chorob které tyto prasata přenášejí a mělo by urychleně zakročit. I kdyby to mělo být jen elektrickým ohradníkem.

VOLNĚ POBÍHAJÍCÍ DIVOKÉ PRASATA.

16.1.2020 13:19:41 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Abych to uvedl na pravou míru. Já osobně Vás samozřejmě chápu a dokážu uznat, že takové setkání s divočákem v ulici není nic příjemného. Taky ve mně hrkne, když se na sebe díváme z pár metrů. Ovšem vy chápejte, že jde o mimořádnou situaci způsobenou mnohaletým přehlížením řady problémů a to především vinnou státu a že město to lusknutím prstů nevyřeší. Léta se mluví o přemnožené černé zvěři o způsobu zemědělství i lovu, který umožňuje přemnožení, ale opatření se začala dělat až kvůli AMP. Až když to ohrožovalo zisky průmyslu zpracovávajícího maso. Byť se domníváte opak, tak město nemá žádné silné páky. Je to vláda, která má páky a to ať už rozhodnutím o vyplácení zástřelného myslivcům, povolení výjimek v lovu, ohradníky atd. Když šlo do tuhého, tak stát a kraj ukázali poměrně velkou akčnost. Jsou města, kde je problém mnohem horší a vymysleli tam max. vytláčení stád policejními auty. Nelze nyní předpokládat, že Vás město vyzbrojí, nebo že tam budou nonstop hlídkovat protiprasečí hlídky. Pokud se máme bavit seriozně, tak co by šlo dělat? Omezit jejich ideální životní prostor. Tzn. udělat pořádek ve všech těch zarostlých sadech a pozemcích ve vašem okolí, kde se prasata nerušeně schovávají. Město to však může udělat jen tam, kde je vlastník. Osobně alespoň prověřím, zda lze revitalizovat to, co patří městu. Když se ale např. podívám, kdo vlastní pozemky naproti vašich domů, tak je to spoluvlastnictví 48 majitelů z celého amerického kontinentu.. to je k řešení špatná výchozí situace.

Osvěta pro cyklisty - nejen prostor bývalý SVIT

11.1.2020 10:05:01 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den,
bylo by možné využít řadu komunikačních kanálů a médií vlastněných městem Zlín k informační osvětě cyklistů, že v prostoru bývalého SVITu, tedy ulice J.A.Bati, Vavrečkova, Desátá, Dvacátá atd... platí přednost zprava? Minulý týden jsem opět zažil řadu nepříjemných situací, kdy pro cyklisty rovně = mám přece přednost (jedu rovně = jsem přece na hlavní) a bezhlavě projíždí křižovatky ve zmíněné zóně nedbajíce na dopravní pravidla. Chápu, že pokud vjedou do zony, která je dobře pro řidiče označena, v podstatě kdekoliv z chodníku, podchodu atd... tak na toto nejsou upozorněni (ale aspoň absence značek havní/vedlejší by je mohla trknout). Bylo by možné nějaké upozornění někde umístit ("Cyklisto, Pozor zona přednosti zprava")? Nebo o tom občas někde napsat článek/letáček? Podobně občas v magazínu města Zlína nebo na nějakých akcích typu den bez aut připomenout, že cyklista jedoucí po běžném přechodu pro chodce, není chodec, ale v podstatě "vozidlo" porušující pravidla a nemá přednost? Toto platí zejména, v místech kde se odpojují/končí cyklostezky a není vyhrazený pruh/dedikovaný semafor pro cyklisty a ti vesele pokračují v plné rychlosti již mimo stezku na přechod a např vozidlo jedouci a odbočující doprava jej nemá šanci vidět, že se nekdo podélně (zprava) řítí k přechodu rychlostí 20-30 km/h na kole, bo je tam zelená? Děkuji

Osvěta pro cyklisty - nejen prostor bývalý SVIT

15.1.2020 10:40:19 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, v areálu Svitu již nyní platí zóna přednosti zprava a tato zóna je vyznačena dopravním značením. Domnívám se, že než o neznalost jde o nesoustředěnost a někdy ano, jistě i o bezohlednost. Já do Svitu jezdím pravidelně právě na kole a mohu Vás ubezpečit, že tyto situace zažívám také, ovšem přesně v opačném gardu. Jako cyklista pravidelně nedostávám přednost od řidičů. Řeším to defenzivní jízdou, kdy v podstatě na každé křižovatce jsem nucen se chovat takřka jako na stopce a navazuji oční kontakt. Pokud bych to nedělal, ležím už dávno na Lesním hřbitově. Tzn. nějaký apel nepotřebují jen cyklisté, ale všichni účastníci silničního provozu. Samozřejmě, protože zpracovávám obsah magazínu, není problém něco takového před jarní sezónou napsat. O efektu však upřímně pochybuji. Ono to není o tom, jaký dopravní prostředek člověk užívá, ale o tom, co má dotyčný v hlavě a jak se chová ke svému okolí. Pokud je někdo sebestředný sobec, tak je mu jedno, zda jede na kole či v autě. Je však realitou, že ten na kole je mnohem zranitelnější. Cyklista nedá většinou přednost z nepozornosti, mně řidiči často nedávají přednost zcela programově, protože počítají s tím, že se nechci zabít. Co se týče přejezdů na přechodech tak stejně jak řidiči vědí, že nemají jezdit s alkoholem v krvi, parkovat na žluté čáře či nemají porušovat rychlost tak i řada cyklistů jistě ví, jak se chovat a nechovat na přechodech a jen toho prostě nedbá. To bohužel nelze vyřešit článkem v magazínu.

Hezký den

OSVĚTA PRO CYKLISTY - NEJEN PROSTOR BÝVALÝ SVIT

14.1.2020 23:30:19 | odpovědět Jiří Poštolka

Zde asi nepůjde ani tak o značení jako o cyklisty samotné. Včera jsem na křižovatce Benešova nábřeží a ulice dlouhá potkal cyklistu oblečeného komplet v černém, na černém kole bez odrazek, pouze se skoro nesvítící svítilnou kterou nebylo vidět. Pokud by neviděl on mě a nepřibrzdil, byla by nehoda. Dnes pro změnu na čerstvě zrekonstruované ulici 2.Května, jsem potkal cyklistu jedoucí na silnici. Co je na tom divné?? V rámci rekonstrukce byla silnice zúžena a vybudována cyklostezka, cyklista je povinen ji využít ale místo toho raději jede po silnici.

Není tak problém značení (i když zde možná není zrovna dobré), ale to že cyklisty nikdo neřeší, nepokutuje a nezabývá se problematikou. Nutno dodat že každé kolo má jistou povinnou výbavu bez které nesmí na vozovku. Například odrazky ve výpletu kol (prakticky jediná věc díky které je kolo viditelné z bočního úhlu), toto vybavení si troufám říci nemá cca 80% cyklistů. NIKDY ale opravdu NIKDY jsem neviděl že by Městská Policie cyklistu zastavila a pokutovala. Není tedy divu že si dělají co chtějí. Na Facebooku, stránce "co mě štve ve zlíně" je toto téma hojně probíráno, například i cyklisté kteří rádi jezdí na červenou.

OSVĚTA PRO CYKLISTY - NEJEN PROSTOR BÝVALÝ SVIT

15.1.2020 10:53:34 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, zde asi tak ani nepůjde o cyklisty jako takové, jako spíše o osobnostní a inteligenční nastavení daného uživatele komunikace. Uživatele, kterého popisujete, bych neoznačil za cyklistu, ale za sebevraha, který ke svému cíli využívá kolo. Tito sebevrazi jsou však i mezi chodci a řidiči. Mezi řidiči je dokonce i, na rozdíl od cyklistů, i velká spousta potenciálních "vrahů". Pokud jede někdo po dálnici 70 km v hodině, jistě to není důvod tvrdit, že dálnice jsou zbytečné. Stejně je to se stezkami. Pokud jede nějaký zbloudilec po silnici, jistě to není důvod, aby se kvůli němu rezignovalo na opatření pro tisíce ostatních cyklistů. Onen Váš odhad (80%) považuji za velmi notně přehnaný. Co se MP týče, pokud jste něco neviděl, ještě to neznamená, že to neexistuje.... a jen tedy dodám, že diskuze města neslouží k hlášení jednotlivých přestupků, které ve městě zahlédnete. To by zde mohlo být i několik tisíců příspěvků denně.

Hezký den

OSVĚTA PRO CYKLISTY - NEJEN PROSTOR BÝVALÝ SVIT

15.1.2020 19:54:37 | odpovědět Jiří Poštolka

Jak jste jistě v mé odpovědi viděl, tak jsem nic nehlásil (přestupek), pouze dal dva příklady k podpoře mého tvrzení. Samozřejmě že neukáznění jsou i mezi motoristy. Ti ale musí jezdit na pravidelné STK, jsou pravidelně zastavováni, kontrolováni a při podezření pokutováni či jinak řešeni. To se ale u cyklistů nedá říci. Ti nemají žádnou registraci, žádnou možnost dohledání a i když vím že se sem tam párkrát do roka koná nějaká akce na cyklostezce kde pár kol zkontrolují, v provoze se toto neděje.
Nechápejte to špatně, já proti cyklistům nic nemám, klidně ať jezdí a klidně i po silnici. Štve mě ale to, že musí dodržovat stejné zákony a ve velké míře tak neúčinní. Pokud bych si já z auta demontoval světlomety, blinkry či jiné části které tam musí být, daleko bych nedojel. Těch 80% odhaduji na základě cyklistů které v provoze potkávám a třeba na ty odrazky se dívám pokaždé, je zázrakem když je někdo má. Přitom cyklista může způsobit nehodu stejně jako automobil, přičemž je u cyklisty úmrtnost mnohonásobně vyšší.
Postih cyklistů za neustálé porušování předpisů je minimální. Nejsou dohledatelní, nic jim nehrozí. Chválím každého ukázněného a vybaveného cyklistku kterého na silnici potkám. Bohužel jich není mnoho, spíš jsou to jen vyjímky.
To je ale na dlouhou diskusi která nic nevyřeší jelikož není ochota cokoli řešit na správných místech. Zrovna MP-Zlín spadající pokud se nepletu pod město, by se v tomto mohla angažovat.

Hezký den

OSVĚTA PRO CYKLISTY - NEJEN PROSTOR BÝVALÝ SVIT

16.1.2020 10:49:07 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Děkujeme za Váš pohled na věc. Však já osobně nemám nic proti tomu, aby třeba i cyklista musel projít nějaký proškolením. Ideálně ve škole. My jsme na dopravní hřiště chodili. Tyto podněty však nejsou řešitelné na úrovní této diskuze. Tato diskuze je ke komunikaci s úředníky a já skutečně nevím, který úředník má zajistit, aby lidé dodržovali dopravní předpisy a je jedno zda jde o řidiče, cyklistu či chodce. Mě taky štve jak se lidé chovají na silnicích i chodnících. Máte-li výhrady k práci MP Zlín, můžete se směle obrátit na ředitele, který je každému podnětu otevřený. Můžete se s ním pobavit i o těch divočácích.

"Křoviny" v prostoru OK Kvítková

11.1.2020 9:52:25 | odpovědět Roman Šenkeřík

Dobrý den,
již poněkolikáté upozorňuji na velmi nebezpečnou situaci, a to poměrně nehodně umístěné a neudržované křoviny v prostoru okružní křižovatky Kvítková u vjezdu do garáží OC Zlaté jablko. Při průjezdu OK (odbočení k OC Zlín/lékařskému domu) není vůbec vidět zda někdo přichází zprava k přechodu. Dítě, pes na vodítku, či menší postava třeba na kole/koloběžce vůbec není vidět. Stejná situace je při pokračování po ulici Kvítková - přes křoviny není vidět na přechod hned za OK. Chápu snahu prostor ozelenit, ale dle mého laického názoru, takové řešení je nevhodné ne-li přímo nebezpečné - tvoří neprůhlednou bariéru. Loni jsem na to upozornil, když mi do cesty vběhly děti na odrážedle, které nebyly přes křoviny vidět a děkuji za promptní řešení (zastřižení cca o 20 cm? - aspoň byly pak vidět vršky čepic). Prosím o zvážení změny koncepce tohoto prostoru - nerozumím jak v současné situaci toto múže splnit jakýkoliv bezpečnostní audit/mohlo být zkolaudováno.

Nefunkční tlačítko semaforu

7.1.2020 0:26:33 | odpovědět Pavel Kučera

Na semaforu u přechodu ulice Vizovická (z Bartošovy čtvrti na Obeciny, tento: https://en.mapy.cz/s/mugonageha) nefunguje tlačítko pro chodce. Je to poměrně urgentní protože bez tlačítka semafor zelenou nedá. A chodí tama děti ze škol, nevím jak to řeší, asi musí jít na červenou.

Nefunkční tlačítko semaforu

7.1.2020 12:58:23 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

informace byla předána na TS Zlín, které dnes provedou opravu. Děkujeme za upozornění.

Rád bych také připomenul, že závady, které lze označit slovem urgentní by bylo vhodnější hlásit operativněji než do fóra. Nabízí se v tomto případě kontaktovat Odbor dopravy, Technické služby Zlín, nebo třeba i městské informační centrum. Ač se tento podnět podaří vyřešit do 24 hodin, tak nemusí tomu tak být pokaždé. I s ohledem na své jiné pracovní povinnosti se k řešení podnětů z fóra nedostávám každý den.

Děkuji za pochopení

Marně hledám elektron.formulář na hlášení oprav v bytech.Má fungovat od 1.4.2019

3.1.2020 11:19:45 | odpovědět LUdmila Pelechová

Pře s opakovaná hlášení o problémem se zatékáním do bytu v domě s pečovatelskou službou-
ta funguje, ale nepatří k ofic. informaci -dům.číslo 292, byt č.518,snad dům s byty pro zvláštní určení,
se celé léto nic nedělo.
Zatím jsme zvládali i koupání bez funkčního vytápění v koupelně.Manžel zestárl a tak potřebujeme v koupelně
přitopit.Mohu si zakoupit malý přímotop nebo bude možnost řešení za strany majitele, nyní tedy města?
Bude přítop městewm uhrazen?
Věřím, že i když jsem nenašla heslo" opravy" bude moje žádost přeposlána na správnou adresu.
Přeji všem hodně zdraví a hlavně, málo stížností na řešení problémů v našem domě.

S pozdravem Ludmila Pelechová

Marně hledám elektron.formulář na hlášení oprav v bytech.Má fungovat od 1.4.2019

6.1.2020 12:38:30 | odpovědět Lenka Kovářiková, Odbor ekonomiky a majetku

Dobrý den, elektronický formulář pro hlášení požadavků na opravu v bytech, nebytových prostorách, společných prostorách domů a garážích v majetku města je umístěn na stránkách www.zlin.eu, odkaz: https://www.zlin.eu/hlaseni-pozadavku-na-opravy-v-bytech-nebytovych-prostorach-spolecnych-prostorach-domu-a-garazich-v-majetku-mesta-cl-3537.html Požadavek na opravu paní z bytu č. 518 v bytovém domě na ul. Broučkova č. p. 292 ve Zlíně jsem předala technikovi oddělení správy bytových domů panu Kvapilovi, který má tento bytový dům v gesci a bude Vás kontaktovat.


S přáním pěkného dne

Ohnostroj

1.1.2020 21:39:53 | odpovědět Jana Hajkova

Dobrý den, již po několikáté je pro mě velkým zklamáním ohnostroj, který organizuje město Zlín. Ohnostroj jako takový, bývá vždy nádherný, ale hudba, která jej doprovází, je příšerná a zkazí celkový dojem. Naposled byla výborná hudba k festivalovemu ohnostroj, kterou doprovázela melodie z četniků. Tuším, že šlo o festival z francouzskou tématikou. To bylo výborné. Od té doby nic moc a dnes úplně nejhorší. A ty bubny.... Taky žádná sláva.

Ohnostroj

3.1.2020 11:09:28 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den, domnívám se, že právě ve výběru hudby platí více než jinde, že co člověk, to názor. Žádný z úředníků hudební choreografii netvořil(a toto forum je pro komunikaci s úředníky), ale můžete svůj názor směřovat na pořádající agenturu Velryba. Můj osobní názor je například takový, asi pár lidí naštvu :), že mně tato "zábava" za ta zmrzačená a stresovaná zvířata rozhodně nestojí... Pohled na labuť s urvaným křídlem je v tomto velmi "motivační". V mém rodném městě si např. letos obyvatelé odhlasovali, že místo ohňostroje postaví speciální hřiště dětem, které jsou na invalidním vozíku. Takže jak vidíte, k ohňostrojům dnes platí: 100 lidí, 100 názorů.

Hezký den

Nová nemocnice

16.12.2019 19:46:42 | odpovědět Tomáš Stavjaník

Dobrý den všem, i Vám pane Fabiáne.
Chtěl bych tímto blahopřát našemu městu k prvnímu kroku k pořízení nové nemocnice. Předpokládám, že město toužící po železničním připojení na úrovni třetího tisíciletí se také připojí k požadavku na nemocnici třetího tisíciletí.
Doufám, že tento naprosto upřímný příspěvek zveřejníte, neboť nijak nekomentuje nějaká politická rozhodnutí. Jde pouze o upřímnou radost obyvatele Zlína nad tím, že nebudou zbytečně vynakládány prostředky na kříšení nevzkřísitelného a občané dostanou solidní nemocnici a senioři nejspíše další pečovatelské byty.

Zveřejněním výše uvedeného si nejsem jistý. Vždyť nedávno jste nějaké tazatelce zdůvodňoval, že pan Valenta si na své budově ( Tržnice) může vyvěsit, pokud bude chtít, i ten známý transparent proti nemocnici. Nechápu Vaši tehdejší odpověď. Vždyť Tržnice je v památkové zóně města, kde si například ani firmy nemůžou vyvěsit svůj název větší, než 2 x 1 metr. Tehdy jsem Vaši odpověď pochopil jako jisté stranění ( opak nestrannosti).

Nová nemocnice

17.12.2019 9:36:58 | odpovědět Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Stavjaníku,

skutečně se domnívám, že by tato platforma měla sloužit spíše k dotazům než k proklamacím. Nerad bych, aby se z toho zde stalo místo dohadů zastánců té či oné varianty. Přesto Váš názor zveřejňuji. Co se týče druhé části. Upřímně jste mě rozesmál. Jestli naznačujete, že straním odsouzenému korupčníkovi, tak nemůžete být dál od pravdy :) Škoda, že jste vaši poznámku neposlal dříve, byl bych první, kdo by to nechal na památkové péči prověřit. Vycházel jsem z faktu, že celé centrum je památková zóna a podobných plachet tu bylo více a je více. Možná jsem i naivně předpokládal, že pokud by něco tak viditelného bylo ilegální, že by si toho snad kompetentní lidé všimli. Nevěřím, že by na kraji Odbor kultury a památkové péče nereagoval, když na to viděli z okna. Každopádně i nyní je tam (či nedávno byl) nějaký velký billboard, takže pokud vaše nepoložená otázka zní, zda to památkový zákon umožňuje, rád to pro Vás prověřím. Není však skutečně nutné mě hned obviňovat z takového nesmyslu, že bych stranil tomu pánovi.

Hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)