Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Semafor s tlačítkem u zastávky Pod Babou (pod JS u Vertikonu)

5.2.2018 12:34:18 Jarmila Šimová

Dobrý den,
nedávno se na přechodu u zastávky Pod Babou opět stala dopravní nehoda - srážka chodců (dvě školačky) s autem. Tyto dva přechody u zastávky jsou krajně nebezpečné. Zpomalení rychlosti zde není efektivní, protože bezpečně přejít 4 jízdní pruhy je zde nebezpečné nejvíce pro děti, které zde chodí do školy nebo na kroužek, ale i pro dospělé. Nehod se zde již stalo bezpočetně, proč město stále nic nedělá? Proč zde nenecháte pouze jeden přechod se semaforem na tlačítko? Budete čekat jako u Malé Scény, kde jste také stále otáleli se semaforem, aby se náhodou nenarušil plynulý provoz, až tam byl nakonec smrtelný úraz malé holčičky, která šla do kroužku? A až potom město udělalo semafor?
Denně pod JS musí malé děti přecházet tuto nebezpečnou silnici. I z pohledu řidiče musím konstatovat, že v tomto úseku je i při nejvyšší opatrnosti snadné přehlídnout chodce, protože např. vyjíždí trolejbus ze zastávky, auto z vedlejší ulice a tím, že jsou zde dva jízdní pruhy, tak chodce za vozem v druhém pruhu můžete přehlédnout. Jezdím zde pravidelně, přecházím zde silnici a u všech lidí, kteří tuto část Zlína znají se zcela shodneme na tom, aby zde byl jeden přechod na semafor s tlačítkem.
Nyní rodiče svých dětí co chodí na kroužek do Vertikonu řeší situaci tak, že buď jde dítě až na semafor k Baťově vile, nebo musí popojet trolejbusem k zámku, tam přejít podchodem na druhou stranu a vrátit se zpět trolejbusem na JS. Nebo riskovat a modlit se, že vaše dítě nikdo na tomto přechodu nesrazí. A to vše proto, že město stále neudělalo bezpečný přechod v tomto místě.
Bude prosím město o semaforu v tomto místě uvažovat?
Děkuji

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky