Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Toulavý pes - Zlín, Obeciny

4.4.2018 11:20:24 Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Dobrý den,

po konzultaci s kolegy z OŽP mohu uvést jaký je postup. Samotný akt odebrání psa jeho majiteli není vůbec jednoduchá záležitost. Muselo by se majiteli psa prokázat, že se o psa není schopen postarat. Toto posuzuje inspektor veterinární správy, nikoli město. Muselo by se jednat o prokázaný přestupek podle § 27 odst. 1 písm. b) nebo c) zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání. Samotné odebrání zvířete pak provádí příslušná obec na pokyn Krajské veterinární správy.

Pokud někde v městě volně pobíhá pes bez svého pána, je potřeba ihned situaci oznámit Městské policii Zlín, která zajistí odchycení pobíhajícího psa odchytovou službou a jeho umístění do městského útulku.
Následně je pes předán majiteli, který si jej přijde do útulku vyzvednout a předloží svůj doklad totožnosti. Do té doby neví ani pracovník odchytové služby čí je to pes. Informace o majiteli – respektive o osobě, která si psa vyzvedla, jsou předány na Městskou policii Zlín. Ta s dotyčnou osobou přestupek projedná sama, nebo projednání přestupku předá na Odbor životního prostředí a zemědělství MMZ. Takovému majiteli lze ve správním řízení uložit pokutu až do 50 tis. Kč.

V některých případech, pokud pes uteče majiteli a je řádně označen evidenční známkou, se nabízí možnost, že jej pracovník odchytové služby může předat přímo majiteli.

Ve Vámi popisovaném konkrétním případě záleží také na tom, zda už má MP s tímto majitelem zkušenosti, zda již existují nějaké zápisy o přestupcích atd. Toto následně u MP prověřím, zda se to řešilo, či zda je to ve správním řízení. Následně by bylo žádoucí poskytnout svědectví či další důkazy. Případně zkusit nějaké pořídit. Např. natočit na mobil, když byste viděla, že pobíhá volně, či že ohrožuje další psy. Zkrátka pro rozhodnutí inspektora veterinární správy o odebrání zvířete je potřeba mít pádné důvody a důkazy.

Jakmile prověřím, zda je tento konkrétní případ v řešení, ještě se Vám ozvu na mail ohledně možnosti poskytnutí informací či svědectví.

Přeji hezký den


KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky