Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Použité veci

4.6.2018 11:21:59 Jakub Černoch, ředitel TS Zlín

Vážený pane Kadeřábku, děkujeme za Váš námět. Aktivity některých měst v oblasti opětovného využití spotřebních výrobků jsme zaznamenali. Může to skutečně být jedna z cest, jak předcházet vzniku odpadů. Realizace takového záměru vyžaduje splnění legislativních podmínek a také posouzení ekonomické výhodnosti. Systém nakládání s odpady ve Zlíně je v současné době nastaven tak, aby občané mohli zdarma předávat odpad v několika sběrných dvorech. To ale zároveň vylučuje opětovné využití odevzdaných věcí, které musí být zlikvidovány v režimu nakládání s odpady. Někteří občané však nejsou schopni velkoobjemový odpad, kterým je především dále využitelný nábytek, dopravit ani na jeden ze sběrných dvorů a zakládají černé skládky bez jakéhokoli dalšího zájmu o využití nebo likvidaci tohoto odpadu.
Případná změna by si vyžádal vybudování alespoň základního zázemí včetně např. zajištění obsluhy, evidence a provozních prostor. To vše by si vyžádalo nemalé náklady. Z důvodu složité agendy a také komplikované případné odpovědnosti za vady u znovu uvedených kusů do oběhu preferujeme pro zprostředkování dalšího využití nyní již funkčních a osvědčené platformy jako např. https://www.letgo.cz/, https://www.bazos.cz/ a další, kde nevznikají žádné další náklady na přepravu a administrativu, protože sdílení probíhá čistě mezi lidmi se zájmem o službu. Toto je ve výsledku efektivnější a levnější.

Jakub Černoch, ředitel TS Zlín
Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽP Zlín

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky