Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Neustále rušení nočního klidu

12.7.2018 11:43:39 Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Dyku,

diskuze města slouží, dle pravidel, k dotazům na úředníky Magistrátu města Zlína. Rušení nočního klidu je přestupek, který se řeší oznámením na MP Zlín. V Malenovicích MP služebnu má, takže to není žádný technicky problém. Do pár minut tam mohou být. Hlídka to tak může v reálném čase na reálném místě vyřešit. Když tam přijede hlídka třikrát, tak si majitel začne třeba dávat pozor, když nezačne a hlídka tam bude jezdit dále opakovaně, může se to řešit pokutami správním řízením a třeba to i může skončit i vyhláškou, která omezí provozní dobu.

Pokud však MP nebude moci doložit, že tam ten problém je opakovaně, potom ani úřad nemůže rozhodnout o nějaké úpravě provozní doby (což by se stejně nejspíše muselo řešit vyhláškou) a muselo by to schválit zastupitelstvo.

Mohu Vám tedy opravdu jen doporučit postupovat tak, jak jsem popsal. V případě, že to je vážný opakovaný problém, který trápí většinou obyvatel, je nasnadě řešit to přes komisi místní části, která má také větší váhu než anonym v diskuzi. Pokud je to takový problém, který v lokalita trápí hodně lidí, můžete to i podpořit peticí. Petice se stovkami podpisů má přeci jen také vyšší váhu, než jeden příspěvek v diskuzi.

Velmi rád bych Vám chtěl pomoci, ale chápejte, že není v mých silách, abych jako správce diskuze řešit každého opilce, každé špatně zaparkované auto. Na to skutečně máme MP Zlín.

Děkuji za pochopení a věřím, že se problém podaří vyřešit. Hezký den


PS: To že jste si vymyslel e-mail a tedy pravděpodobně i jméno, od Vás není jednak hezké a je to i porušení pravidel diskuze. Nemusel jsem se Vašim příspěvkem zabývat. Protože Vám však chci pomoci, nastínil jsem možné řešení a navzdory porušení pravidel, Váš příspěvek zveřejňuji.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky