Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Zmenšování ulic

22.7.2019 10:18:30 Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážený pane Poštolko,
Váš příspěvek na mě ani nepůsobí jako dotaz, jako spíše projevy Vašich individuálních názorů a pohledů na věc. To co vy kritizujete, zase jiní uvítají. S některými výrazy a pojmy také notně přeháníte. Pro přehlednost se budu vyjadřovat k jednotlivým bodům.

Ad: nemohu se zbavit pocitu, že je ulice naprosto stejně široká.
K tomu mohu potvrdit, že Váš pocit je správný, ulice je skutečně stejně široká jako předtím. Nevím o tom, že by někdo sliboval její rozšíření. Uliční prostor má jen jednu šířku a do ní se musí vlézt vše, co je potřeba a tedy i to, na co se dosud nemyslelo. Tzn. např. na cyklodopravu. Je pravdou, že obecně se dosud dával ve světě důraz na moto dopravu na úkor pěších a cyklistů. Tento trend se neukázal jako přínosný. Město by mělo být příjemným místem i pro ty, kteří se chtějí pohybovat jinak, než autem.

Ad: Jediné co se rozšířilo byl chodník který od pohledu vypadá jako nějaká Meinstrase připravená pro průvody.

Ano, jak píšete, rozšířil se chodník o několik málo desítek centimetrů a to z důvodu, že se bude jednat o stezku, která bude sloužit i cyklistům (ti se Vám na oplátku nebudou pohybovat v provozu) a také z toho důvodu, aby byl chodník bezpečnější také pro pohyb handikepovaných. To stejné platí i pro Středovou. Město pouze splácí svůj dluh lidem, kteří nemají problém se 1, 2 či 3 kilometry po městě pohybovat jinak než autem. Každý takový člověk, který se místo autem dostane do centra na kole či pěšky, vám neblokuje parkovací místa, nezdržuje na křižovatkách a tedy přináší benefit i ortodoxním řidičům.

V obou případech, jak ul. 2. května tak Středová, vše odpovídá normám. Projekty zpracoval autorizovaný projektant pro dopravní stavby. Takže já chápu, že z pohledu řidiče Vás zúžení obtěžuje, ale město tu není jen a pouze pro řidiče širokých aut. Město má stavět infrastrukturu pro všechny. Všem ale vždy vyhovět nelze. Když se začne více myslet na cyklisty či chodce, pochopitelně to nějakým způsobem postihne řidiče, to se nedá bohužel nic dělat. Kdyby to šlo udělat ke spokojenosti všech, udělalo by se to tak. Když to tak nejde, musí dojít ke kompromisu, který se někomu nemusí líbit, to je pochopitelné.

Ad: parkoviště Vodní. Vámi popisovaný problém jsem tam osobně nezažil. Zato vím, že jej lze zažít kdekoliv jinde v ČR. Jistě by se tedy nejednalo o zlínské unikum. Kromě toho i šíře parkovacích míst odpovídá normám. Vámi popisovaný problém většinou stojí za tím, jak zaparkoval člověk vedle vás. Někteří lidé navíc nechápou, k čemu slouží vyznačené čáry. Více vám rád poskytne ředitel TS.

Přeji Vám hezký den

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)