Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Parkovaci místo....sršni

7.8.2019 14:56:05 Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

Vážená paní Krajčová,

děkujeme za podnět. Právě jsem se z toho místa vrátil, abych se za slunečného počasí (kdy jsou vosy a sršně nejaktivnější) přesvědčil o naléhavosti vašeho podnětu. Cca pět minut jsem stál přímo u stromu a pozoroval jsem přítomné vosy i sršně z bezprostřední blízkosti a mohu konstatovat, že se zde s největší pravděpodobností žádné hnízdo nenachází. Pokud by tomu tak bylo, tak bych tam tak blízko stát nemohl. Vypozoroval jsem, že tam vosy a sršni létají za potravou. Vzhledem k tomu, že zde není hnízdo, a tato situace není nijak nebezpečná, nevyžaduje si žádné urgentní řešení. Pokud by to chtěl/měl někdo řešit, tak vlastník komunikace tedy OC Čepkov. Veřejná správa respektive hasiči to mohou řešit pouze v případě, že dochází k ohrožení zdraví a života, což není tento případ.

A jen dodatek pro zajímavost. V sršních vidíme především nebezpečí, obvykle nevíme žádné podrobnosti o jejich životě. Sršně mají samozřejmě v přírodě své místo a jsou i lidem rozhodně užitečné. Jedná se o dravce hmyzí říše, takže likvidují např. larvy a housenky nejrůznějších hmyzích škůdců. Obyvatelé průměrného sršního hnízda (cca 700 jedinců) mohou za den zkonzumovat až jeden kilogram škůdců, většinou pro člověka nepříjemných much, ovádů nebo komárů.

Sám mám na své nevelké zahradě hnízda vos, sršňů i lesních mravenců a dokážeme se vzájemně respektovat, žádná žihadla či kousnutí jsem doma zatím neobdržel.

Přeji Vám hezký den


KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)