Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze

Odpověď na příspěvek
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Rekonstrukce silnice a nové ostrůvky Stredova

26.8.2019 10:28:27 Nikola Jurigová, Odbor dopravy

Dobrý den,

co se týká nyní velmi probírané rekonstrukce ulice Středová, situace je následující. Uliční profil je sice zúžen, nicméně šířka ulice však odpovídá normovým požadavkům. Celý projekt rekonstrukce ulice Středová vytvářel autorizovaný projektant. Pokud by byl projekt chybně zpracován a tudíž stavba neměla projít kolaudací, dotčené orgány státní správy by ji v takovém rozsahu nepovolily. Jmenovitě se jedná o silniční správní úřad a Dopravní inspektorát PČR. V rámci ostrůvků, jak jste uvedl, jedná se i o bezpečnostní hledisko, což bylo schvalováno bezpečnostním auditem. Současně se k tomuto stavebnímu prvku vyjadřovala i dopravní společnost, bez jejichž souhlasu by taktéž nebyl projekt schválen až k výsledné realizaci.

Město Zlín, potažmo Jižní Svahy jsou hustě zastavěná plocha, kde je potřeba dělat kompromisy - vycházet vstříc nejen osobním vozidlům, ale také cyklistům a chodcům. Zúžením vozovky vznikne cyklostezka, která bude vedená od křižovatky po II. segment, za odbočkou ke II. segmentu bude pokračovat cyklopruh a cykopiktokoridor. Současně bychom chtěli podotknout, že pokud by plánované zúžení neodpovídalo normám, výstavba cyklostezky by nebyla realizována.

V tomto případě se tedy jedná o kompromisní řešení mezi vozidly a cyklisty.

Osvětlení na ulici Středová zůstane ve stávajícím stavu.

Ačkoliv se spoustě lidem může zdát rekonstrukce zvláštní či nepřijatelná, ať už uvedené prvky nebo několikrát probírané zúžení vozovky, věříme, že ne nadarmo se říká, že zdání klame a výsledná rekonstrukce bude k užitku obyvatel Jižních Svahů, kterou věříme, že časem ocení.

Hezký den.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)