Veřejnost se do projednání strategického dokumentu města zapojila online

Do veřejného projednání dokumentu Strategie rozvoje statutárního města Zlína se obyvatelé zapojili online

publikováno: 7.6.2021

Zlín – Vzhledem k epidemiologické situaci se veřejné projednání návrhu dokumentu Strategie rozvoje statutárního města Zlína do roku 2030 – ZLÍN 2030 přesunulo do online prostoru. K připomínkování dokumentu se prostřednictvím aplikace MS Teams připojilo 59 občanů.

Úvodního slova se ujal primátor města Zlína a zároveň garant strategie Jiří Korec. Vyjádřil poděkování všem, kteří se na přípravě Strategie podíleli, a podotkl, že se občané mohou obracet v této věci také přímo na něj.

Za důležité hodnoty v dalším rozvoji města je v dokumentu považována rodina a kvalita života všech jeho obyvatel. Budoucím cílem je navyšování počtu obyvatel, kteří v našem městě najdou přívětivé prostředí k žití a budou tady díky silným stránkám města zakládat rodiny. Mezi priority města zajišťující kvalitu života patří zejména bezpečnost, kvalitní školství, nabídka volnočasových aktivit, zelené a čisté životní prostředí, dostupné bydlení a kvalitní rozsah služeb.

Město Zlín by mělo být místem, ve kterém budou lidé chtít žít, pracovat a cítit se bezpečně a spokojeně,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

Podrobný proces přípravy a zpracování strategie pak účastníkům přiblížil vedoucí Oddělení koordinace projektů Magistrátu města Zlína Martin Habuda. Strategii ZLÍN 2030 představil jako manažerský, informační a prezentační nástroj směřování dalšího rozvoje města a zároveň sloužící jako opora pro čerpání dotací na realizaci rozvojových projektů a aktivit obsažených ve strategii. Zmínil práci řady expertů z organizací působících ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru, kteří se na zpracování strategického dokumentu podíleli.

Návrh finální strategie představil externí zpracovatel Jan Beneš ze společnosti PROCES – Centrum pro rozvoj obcí a regionů. Následně byl vyhrazen prostor pro dotazy a diskusi ze strany veřejnosti.

Strategie rozvoje statutárního města Zlína do roku 2030 – ZLÍN 2030 vychází ze současných potřeb území, identifikuje silné a slabé stránky města i jeho příležitosti a ohrožení, stanovuje směr a cíle jeho dalšího vývoje, zaměřuje aktivity města na řešení jeho problémů a určuje priority města do roku 2030.

Dokumenty vztahující se ke strategii ZLÍN 2030 zde podrobně.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 429


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)