zoolesnavstup.jpg

Dopravu k ZOO posílí o víkendu devět spojů

publikováno: 14.4.2021

Zlín - Devět trolejbusů navíc proti dosavadnímu stavu posílí v sobotu a v neděli 17. a 18. dubna i o dalších víkendech a svátcích přepravní kapacitu na linkách č. 4. a 5 mezi centrem Zlína a Zoo Zlín. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice chce vytvořit dostatečné možnosti pro pohodlnou dopravu návštěvníků do zoo, která musela být od 18. prosince 2020 do 11. dubna 2021 pro veřejnost uzavřena.

Návštěvníci Zoologické zahrady Zlín-Lešná se po dlouhém lockdownu dočkali jejího opětovného – alespoň částečného – otevření. Největší zájem veřejnosti se očekává o víkendech a rozsah svého provozu tomu přizpůsobuje i Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. V sobotu i v neděli, poprvé 17. a 18. dubna, vypraví DSZO mezi centrem Zlína, Kostelcem, Štípou a zoo na trolejbusových linkách č. 4 a 5 devět spojů navíc proti dosavadnímu stavu. Na této trase tak pojede cestujícím v nepracovních dnech nějaký spoj zpravidla jednou za dvacet minut.

„Lidé směřující ze Zlína do zoologické zahrady a naopak představují během sezony významné procento cestujících na našich trolejbusových linkách č. 4 a 5. Přizpůsobujeme tomu každoročně svou přepravní kapacitu,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. V jízdních řádech DSZO se původně počítalo se zavedením víkendových posilových spojů již od začátku dubna, ale kvůli uzavření zoo z důvodu proticovidového lockdownu se spuštění posilové dopravy o dva týdny pozdrželo. Víkendové posilové spoje, které nyní budou zajíždět k zoologické zahradě, se v mimosezonním období otáčely již ve Zlíně na Vršavě a okruh přes Kostelec a Štípu vynechávaly.

Posilové spoje budou uvedeny v jízdních řádech linek 4 a 5 na zastávkách MHD a také ve všech elektronických jízdních řádech.

V pracovních dnech je provoz MHD ve Zlíně a Otrokovicích stále zajišťován v omezeném rozsahu podle tzv. letních jízdních řádů. Tento stav trvá nepřetržitě již od začátku letošního roku.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 816


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)