dusicky.jpg

DSZO: O Dušičkách posílíme linky na hřbitovy

publikováno: 21.10.2020

Zlín - Ani letos nezapomene Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v období kolem svátku Památky zesnulých (Dušičky) na zvýšenou poptávku po přepravě na linkách, které směřují k městským hřbitovům. Přepravní kapacita v nejexponovanějších úsecích bude podle potřeby posílena.

Situace v letošním roce se kvůli koronavirové epidemii bude poněkud lišit od minulých let. Na hřbitovech se nebudou konat žádné dušičkové pobožnosti ani pietní shromáždění. Přesto může dojít k nárůstu počtu cestujících na linkách, které směřují k pohřebištím.

Lesní hřbitov – posilové spoje podle potřeby provozu

Na autobusové lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu letos nebudou vypravovány posilové spoje podle předem vyvěšeného jízdního řádu. „Cestující budou moci využít standardní spoje linky 31. Dispečerská služba však bude naplněnost autobusů i množství lidí na zastávkách průběžně sledovat, a pokud cestujících přibude, budeme mít v záloze posilové autobusy i řidiče a vyšleme je na linku v úseku mezi zastávkou Náměstí Míru a Lesní hřbitov, zpět z Lesního hřbitova na zastávku Školní,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Tyto zvlášť označené autobusy budou v obou směrech jízdy vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. „S posilovými autobusy se počítá především v den státního svátku 28. října a o víkendu 31. října a 1. listopadu v době od 9 do 16 hodin,“ upřesnil hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Mladcová – několik spojů pojede až ke hřbitovu

Doprava cestujících bude o víkendu 31. října a 1. listopadu mimořádně zajišťována též ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. V sobotu i v neděli budou dva spoje linky 32 (odj. ze zastávky Náměstí Míru v 14.18 a v 15.48 hod.) prodlouženy z obratiště Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov.

Hřbitov v Kvítkovicích

V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně tři odpolední spoje každou sobotu a neděli i ve svátek. V dušičkovém období ve dnech 28. a 31. října a 1. listopadu mohou cestující počítat s posílením spojů, které odjíždějí v 14.24 z konečné Štěrkoviště a v 15.45 z kvítkovického hřbitova.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 588


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '20»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->