DSZO obnovuje zákaz používání předních dveří a přerušuje prodej jízdenek u řidičů

publikováno: 22.10.2020

Zlín - Poslední vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsou důvodem, aby Dopravní společnost Zlín – Otrokovice obnovila od pátku 23. října 2020 svůj jarní zákaz používání předních dveří vozidel MHD včetně přerušení prodeje jízdenek u řidičů.

V reakci na vyhlášená vládní opatření proti šíření koronavirové infekce ruší Dopravní společnost Zlín – Otrokovice dočasně od pátku 23. října 2020 doplňkový prodej jízdenek u řidičů a rovněž používání předních dveří trolejbusů a autobusů pro nástup i výstup cestujících. Přední prostor vozidel MHD bude zapáskován, aby se cestující nedostávali do blízkosti řidičů. Pro nástup do vozidel a výstup z nich budou moci cestující na všech zastávkách používat všechny dveře trolejbusů a autobusů MHD kromě uzavřených předních dveří.

„V reakci na poslední vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsme se rozhodli – podobně jako letos na jaře – dočasně zrušit ve vozidlech MHD používání předních dveří cestujícími a rovněž prodej jízdenek u řidičů. Prosíme cestující o pochopení,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Přední dveře vozidel i kabiny řidičů budou označeny zvláštní informační nálepkou. Jízdenky si musí všichni cestující v současném kritickém období opatřit ještě před nástupem do vozidla na předprodejních místech, v jízdenkových automatech na zastávkách nebo prostřednictvím SMS a mobilního telefonu.

Veškerý provoz vozidel MHD DSZO v pracovních dnech je od 19. října veden podle tzv. letních jízdních řádů. Jízdní řády pro soboty, neděle a svátky se nemění. DSZO klade zvýšený důraz na každodenní čištění a dezinfekci interiérů vozidel, zejména madel a ploch, kterých se dotýkají ruce cestujících. Přibližně jednou za týden je interiér každého vozidla vydezinfikován také procesem kompletní ozonizace.

Zdroj: TZ DSZO

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 2379


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)