Nová odpočinková a relaxační zóna

Dva nové whirpool bazény. Na Hradské

publikováno: 3.12.2018

Zlín - Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu na ulici Hradská je u konce. Novinka tak začne od dnešní 16. hodiny sloužit veřejnosti.

„O doplňkové služby v bazénech je stále větší zájem, takže jsem rád, že tato odpočinková a relaxační zóna vznikla. Z pohledu města jde o významnou investici,“ prohlásil primátor Jiří Korec.

Odpočinková a relaxační zóna se nachází v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. Na její podobu měli vliv i památkáři, protože budova padesátky je v památkové zóně města. Návštěvníkům lázní nabídne dva whirpool bazény. „Jejich ideální kapacita je dvacet osob, vejde se jich tam ale více. Teplota vody v nich je pětatřicet stupňů, doporučená doba pobytu je nejdéle 20 minut, na které by měla navázat další aktivita, například plavání,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která se stará o městské bazény.

V rámci projektu také nahradila původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nová prosklená sloupopříčková hliníková fasáda a došlo i k úpravě technického zázemí objektu. Celkové náklady dosáhly výše 34 milionů korun.

Velkými změnami prošel nedávno i pětadvacetimetrový bazén a to v rámci dvou etap modernizace. Během první došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V rámci druhé etapy bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Modernizace areálu na Hradské bude dále pokračovat. „V úvahu přichází například vybavení venkovního bazénu různými atrakcemi. Záměrem města je dát areálu co nejvíce podobu akvaparku, samozřejmě v míře, kterou nám povolí památkáři,“ konstatoval Jiří Korec.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2272

Další fotografie

Nová odpočinková a relaxační zóna Nová odpočinková a relaxační zóna provoz slavnostně otevřeli primátor Jiří Korec (vpravo) a ředitel lázní Lubomír Matoušek

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)