Fedo letos nebude

FEDO se letos ruší

publikováno: 7.7.2020

Zlín – Mezinárodní festival velkých dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO 2020 se letos neuskuteční. Po zvážení všech okolností dospěl k takovému rozhodnutí přípravný výbor festivalu.

„I po vypuknutí pandemie koronaviru jsme byli přesvědčeni, že se festival třeba i s případným omezením podaří uskutečnit. Postupně ale docházelo z různých důvodů k odhlašování souborů. S bezpečností a dopravou měli problémy Indonésané, další soubory se cítily rizikovou skupinou a dokonce někteří členové francouzského souboru nemocí Covid onemocněli. Případná realizace by tak byla obtížná a výsledek by nemohl odpovídat doposud nastavené úrovni,“ vysvětlil rozhodnutí o zrušení festivalu předseda organizačního štábu Ivan Šoukal.

Vzhledem k jubilejnímu 20. ročníku měli pořadatelé snahu předvést pro diváky zajímavou podívanou. Kromě účasti několika tuzemských a všech zlínských dechových a folklorních souborů se organizátorům poprvé v historii podařilo zajistit atraktivní soubor trubačů a bubeníků Císařské gardy z Francie. Přijet měl i dechový orchestr ze švýcarského Möhlinu, několik výborných kapel z Maďarska, Slovenska a Bulharska a zmiňovaní exotičtí Indonésané.

Další ročník mezinárodního festivalu velkých dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO ve Zlíně, konaný coby bienále, se za příznivých okolností uskuteční za dva roky.

Věříme, že v dalším ročníku festivalu, který by se měl konat v roce 2022, připravíme zlínským divákům opět atraktivní zážitky,“ uzavřel Ivan Šoukal.

Na uspořádání zatím posledního 19. ročníku FEDO 2018 se podílel zejména Velký dechový orchestr města Zlína za významné podpory statutárního města Zlína. Festivalu se zúčastnilo 12 dechových orchestrů a 11 folklorních souborů. Na druhém pódiu se k těmto účinkujícím připojilo 9 hudebních skupin zlínských ZUŠ a swingový orchestr Avion Big Band. Do Zlína se před dvěma lety sjely soubory z 8 zemí Evropy a místem konání se kromě tradičních míst, jako je Zlín, Vizovice a  Fryšták, staly i Otrokovice.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 658


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)