Půlmaraton dozná změn

Festivalový půlmaraton dozná zásadních změn

publikováno: 16.7.2021

Zlín – Organizátoři Festivalového půlmaraton MONET+ Zlín letos připravili pro účastníky řadu novinek. Mění se nejen místo startu, ale i samotná trasa dozná několika úprav, které ještě více zatraktivní běh ulicemi festivalového Zlína. Akce se uskuteční v neděli 12. září v rámci 61. Zlín Film Festivalu.

Hlavní závod největší běžecké události v regionu odstartuje oproti předchozím ročníkům od Kongresového centra ve Zlíně.

O přesunu místa zahájení závodu z náměstí Míru do centra festivalového dění uvažujeme už delší dobu a věříme, že se nám ji letos konečně podaří zrealizovat,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala, že se změna dotkne běžců na trati čvrtmaratonu, půlmaratonu, tandemu i štafetových běhů.

Čas startu zůstává v 15 hodin, kdy se od Kongresového centra Zlín závodníci vydají dolů po Gahurově ulici, kolem parku Komenského, na jehož rohu odbočí na třídu Tomáše Bati. „Běžci tak budou mít neobvyklou příležitost touto jednosměrnou ulicí přímo v centru Zlína proběhnout v protisměru,“ upozornila na atraktivní část trasy Jarmila Záhorová. Dále budou závodníci pokračovat dalším novým úsekem trasy přes Dlouhou, Zarámí, na ulici Vodní na jejímž konci se opět napojí na Dlouhou a již tradiční okruh přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru. Pro čtvrtmaratonce zde závod končí, běžci půlmaratonu pokračují do kola druhého z náměstí přes Rašínovu na Dlouhou a dále stejně jako v prvním kole.

Další změnou, která by měla závod také zatraktivnit z pohledu diváků, bude přesun předávky štafet a občerstvovací stanice z Bartošovy ulice, kam byl dosud ztížený přístup, přímo na náměstí Míru.

Do konce července mají možnost zájemci pořídit startovné ještě za zvýhodněných podmínek, od 1. srpna se potom startovné zvyšuje u čtvrtmaratonu na 799 Kč a u půlmaratonu na 899 Kč. Pro čtyřčlenné štafety uhrazené po tomto termínu je cena 2599 Kč, pro dvojice v tandemu 1598 Kč.

V případě nepříznivých epidemiologických podmínek garantují organizátoři stejně jako v minulém roce převedení startovného do následujícího ročníku.

Pokud by případně došlo k posunu termínu či zrušení závodu, startovné automaticky přesuneme do dalšího ročníku. Případně jsme za určitých podmínek schopni individuálně řešit i jeho vrácení běžcům. Běžci tak nemusí mít obavy a čekat s registrací,“ upřesnila Jarmila Záhorová.

Součástí Festivalového půlmaratonu je již tradičně také Festivalový VIVA rodinný běh na 1400 metrů, který stejně jako v minulých letech odstartuje z náměstí v 11 hodin. Závod je určený pro rodiny s dětmi a všechny amatérské běžce, kteří preferují kratší trasy.

Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz nebo www.zlinfest.cz

 

Zdroj: ZLINFEST

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1508


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)