Koncert v Busanu. Foto: FMB

Filharmonici v Koreji. V Ulsanu aplaudovalo 1 600 posluchačů

publikováno: 14.11.2017

Zlín – Velký úspěch. Tak hodnotí Filharmonie Bohuslava Martinů (FMB) své turné v Korejské republice, ze kterého se v pondělí vrátila. Zlínskému orchestru aplaudovaly vyprodané sály.

FMB se představila v pěti jihokorejských městech - Soul, Icheon, Busan, Je-ju a Ulsan. Návštěvníkům představila především českou hudbu. „Posluchači v krásných velkých sálech uslyšeli Vltavu od Bedřicha Smetany a Novosvětskou symfonii od Antonína Dvořáka, ale také Rachmaninův klavírní nebo Glazunovův houslový koncert,“ sdělil Josef Němý, ředitel zlínské filharmonie. Vrcholem turné bylo podle něj vystoupení v Ulsanu, kde se FMB dočkala za svůj výkon bouřlivých ovací od 1600 posluchačů.

Turné bylo pro filharmoniky náročné a to zejména kvůli cestování. Jen v Koreji orchestr absolvoval pět koncertů v pěti dnech v pěti různých městech. Svá vystoupení FMB využila i k prezentaci nejzajímavějších míst města Zlína a Zlínského kraje a to formou fotografických bannerů. „Tuto propagaci našeho města a regionu, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Českým centrem v Soulu před koncerty v Busanu a Ulsanu, zvýraznilo vystoupení šesti hudebníků našeho orchestru. Posluchačům představili  program nejznámějších lidových písní našeho regionu,“ doplnil Josef Němý.

V Asii filharmonici vystoupili za podpory města Zlína a Zlínského kraje. Na místě měli podporu i velvyslance České republiky v Koreji Tomáše Husáka, který se zúčastnil všech koncertů. Po závěrečném z nich označil turné za reprezentaci ČR.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1255

Další fotografie

Koncertní budova ve městě Je-ju Koncertní budova v Incheonu FMB prezentovala město a kraj i prostřednictvím fotografických bannerů Zlínští filharmonici sklidili velké uznání. Foto z Ulsanu Sál v Incheonu před koncertem

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky