Blíží se 2. díl zlínského filmového festivalu

Filmový festival pozve diváky na adaptace známých knih

publikováno: 12.7.2021

Zlín – V plném proudu jsou přípravy druhé části 61. Zlín Film Festivalu, kterým ožije Zlín za dva měsíce. Hlavním tématem festivalu je letos „Literatura ve filmu“ a nabídne tak slavné adaptace knižních předloh nejen na filmovém plátně, ale také v rámci doprovodného programu. Zlín Film Festival se letos koná ve dvou částech, jeho 2. díl se uskuteční od 9. do 15. září 2021.

Nejstarší a největší festival filmů pro děti a mládež letos vzdává poctu literárnímu umění, které bylo inspirací pro filmové scénáristy již od prvopočátku kinematografie. Největší pozornost bude směrována na knihy pro malé a mladé publikum.

„V tematické sekci Literatura ve filmu promítneme téměř 40 filmů, které jsme rozdělili do minisekcí – Klub hrdinů, Mladá akademie, Evropský koutek, Komiksů ráj a Filmová četba,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že letošní ročník bude věnován i dvěma dnes již legendárním snímkům, které se před dvaceti lety staly nedílnou součástí historie filmového řemesla. „Zmiňované filmy přispěly k obrovskému nárůstu čtenářů a fanoušků jejich knižních předloh - Pána prstenů J.R.R. Tolkiena a Harryho Pottera J.K. Rowlingové. Z Britských ostrovů se jejich obliba šířila do celého světa, který následovně reagoval dalšími nejen knižními a filmovými fantasy cestami do Zemí Nezemí,“ vysvětlila Markéta Pášmová.

Kromě filmového programu se knižní téma promítne i do doprovodných aktivit podzimní části Zlín Film Festivalu. „Pro fanoušky Harry Pottera například chystáme speciální zónu rozdělenou podle čtyř bradavických kolejí v parku kolem zlínského zámku,“ přiblížila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a doplnila i další aktivity navazující na hlavní téma letošního festivalu: „O českém komiksu přijedou do Zlína povyprávět autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček, tvůrčí duo Martin Šinkovský a Ticho762 a teoretik a editor Tomáš Prokůpek. Pro fanoušky amerických gigantů Marvel a DC Comics je připravena přednáška komiksového recenzenta Ondřeje Krále.“ Ve festivalových zónách se budou konat i autorská čtení spojená s besedou. Svoji zbrusu novou knihu pro mládež Liščí oči představí loňská členka filmové poroty Petra Hůlová. Na festival opět zavítá známá česká autorka knih pro děti a mládež Iva Procházková, s knihou Myši patří do nebe, jejíž filmovou adaptaci budou mít možnost vidět i na velkém plátně v rámci filmového programu.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1633

Dokumenty ke stažení

.doc Obsah filmové sekce Literatura ve filmu 37,5 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)