Sídlo Zlínského kraje

Hejtman Jiří Čunek: Situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy

publikováno: 22.3.2017

„Jsem přesvědčen, že situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy, ale spolupráce mezi akcionáři.“ Tohle je jedno ze sdělení v dopisu, který zaslal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek zlínskému primátorovi Miroslavu Adámkovi. K čemu ho ještě vyzývá?

Přečtete si dopis hejtmana:

Vážený pane primátore,

hejtman Zlínského kraje je s ohledem na platnou legislativu osobou odpovědnou za zajištění fungování vodohospodářské infrastruktury. Při respektování této odpovědnosti vnímám aktuální situaci, ve které se t. č. nachází společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. jako velmi svízelnou. Proto se na Vás obracím s žádostí, abyste Vy a tedy i statutární město Zlín přistupovali k řešení složité problematiky kolem společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VaK), s největší mírou opatrnosti a citlivosti. Sám víte, stejně jako já, že jakákoliv náhlá či nátlaková rozhodnutí by mohla situaci zhoršit.

Jsem přesvědčen, že situace kolem VaK nevyřeší nejrychleji soudy, ale spolupráce mezi akcionáři. K ní jsem veřejně vyzval jak představitele měst a obcí, sdružených ve VaK, tak i Vás při našich setkáních. Pokuste se o dohodu s Moravskou vodárenskou a.s., která by občanům přinesla úsporu v podobě menších plateb a obcím větší výnos z pronájmu. Na soud je času dost.

Vážený pane primátore, apeluji na Vás, byste se zasadil z pozice nejvýznamnějšího akcionáře VaK Zlín o prosazení co nejvýhodnějších podmínek tzv. „provozního“ modelu.

Zároveň Vás žádám, abyste se zasadil o udržení tzv. solidárního vodného a stočného, které významně přispívá k sociální stabilitě Zlínska, potažmo Zlínského kraje.

 

S pozdravem

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 6999

Dokumenty ke stažení

.pdf dopis hejtmana Jiřího Čunka 39,69 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)