Hlášení místního rozhlasu

Odběr místního hlášení

Místní rozhlas slouží k přenosu zvukových informací – aktualit a zpráv převážně místního významu v příměstských částech:

Využíván je zejména pro informační hlášení nekomerčního charakteru na území konkrétních příměstských částí. Především se jedná o informování o odstávkách elektrické energie a vody. Občané jsou informování o termínech svozu odpadu, deratizace či příjezdu mobilní služebny Městské policie Zlín. Rozhlas může rovněž sloužit ke zveřejnění pozvánek na kulturně-společenské akce, které organizují spolky v dané místní části. Samotné hlášení provádí pracovníci kanceláří místních částí ze svých pracovišť. Moderní technologie dnes umožňují např. selektivní zapínání a vypínání pouze určitých hlásičů a jejich skupin v rámci rozhlasu jako celku. Využíváno je toho při hlášení odstávek elektrické energie, kdy je možno hlásit tyto informace pouze v daných ulicích.

Funkce místního rozhlasu je nástavbou Varovného informačního systému obyvatelstva města Zlína (VISO), který přednostně slouží k varování a vyrozumění obyvatelstva města Zlína při vzniku mimořádných událostí a krizových situací.

Místní rozhlasy se vždy uplatňovaly a stále uplatňují jako klasické informační a vyrozumívací prostředky v obcích a městech. Jejich základními výhodami jsou snadná obsluha a rychlé šíření informací pro široké množství posluchačů najednou.

Rozmístění hlásičů VISO při jeho zřizování a doplňování bylo prováděno na základě analýzy stavu, slyšitelnosti, potřeb a možností. Průběžně, především na základě potřeb a informací od obyvatelstva, dochází k jeho korekci a úpravě. Nesložitější situace je v zastavěných prostorech. Pokud se utlumí hlásiče, nejsou všude slyšet, pokud jsou hlasité, zvuk se láme a odráží. Špatnou slyšitelnost může zavinit mnoho okolností, například klimatické podmínky nebo okolní hluk.

Občané, kteří nejsou v dosahu hlášení, mají možnost si aktuální sdělení poslechnout v odkazu níže. Hlášení jsou zveřejňována po dobu 30 dní.

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)