rozhlas.jpg

Hlášení rozhlasu si mohou Zlíňané nechat zaslat i do e-mailu

publikováno: 26.2.2018

Zlín - Hlášení rozhlasu je především v místních částech stále nepostradatelnou formou způsobu informování občanů. Město Zlín nyní zavádí zkušební novinku, pilotní projekt, v jehož rámci je možné si nechat zasílat hlášení místního rozhlasu na svůj e-mail a následně si toto hlášení spustit na svém počítači, tabletu či mobilu.

„Reagujeme tím na podněty některých občanů, kteří mají o informace z hlášení zájem, ale nebývají v době hlášení často doma, nebo hlášení hůře slyší. I dosud si sice šlo poslechnout záznam z hlášení na webu města, ale nebylo to pro uživatele příliš pohodlné či přehledné. Lidé, kteří se zaregistrují, dostanou přímo zprávu s odkazem na zvukový záznam. Nebudou tak již muset hlášení dohledávat na webu,“ vysvětlil přínos novinky Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora.

Hlášení rozhlasu se využívá především pro informační hlášení nekomerčního charakteru na území konkrétních příměstských částí. Jedná se o informace k odstávkám energií, termínech mobilního svozu odpadu či místních kulturně společenských akcí. Toto hlášení se využívá v patnácti příměstských lokalitách. Jde o, tzv. „kruh“ kolem vnitřního Zlína, jehož součástí jsou Jaroslavice, Klečůvka, Kostelec, Kudlov, Lhotka a Chlum, Louky, Lužkovice, Malenovice, Mladcová, Prštné, Příluky, Salaš, Štípa, Velíková, U Majáku a Filmové ateliéry

Funkce místního rozhlasu je nástavbou Varovného informačního systému města Zlína (VISO). To slouží přednostně k varování a vyrozumění obyvatel města při vzniku mimořádných situací. Hlášení VISO je vždy doprovázeno informativní zprávou na webu města a zatím není součástí testovaného pilotního projektu.

Kroky nebo postup k odběru hlášení:

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 6290


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)