corona-4893276-1920.jpg

INFORMACE PRO RODIČE PŘI NÁVRATU ZE ZEMÍ S VÝSKYTEM ONEMOCNĚNÍ COVID-19

publikováno: 6.3.2020

Vzhledem k tomu, že klinické příznaky onemocnění COVID-19 se mohou objevit v různé míře intenzity do 14 dnů po návratu z rizikových oblastí, kterými jsou zejména:

Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong Kong, Irán, Itálie, Japonsko, Singapur a další země dle níže uvedeného přehledu. 

Neposílejte své děti do výchovných a vzdělávacích zařízeních všech typů ale ponechejte je po tuto dobu v režimu domácí výuky, jejich nepřítomnost bude omluvena. Rovněž omezte využívání služeb, které doplňují nebo podporují vzdělávání ve školách nebo s nimi přímo souvisejí.

Pokud po návratu z rizikových oblastí nemáte žádné příznaky, omezte v maximální možné míře kontakt s veřejností, pečlivě sledujte svůj zdravotní stav a kontaktujte bez odkladu svého lékaře nebo níže uvedené telefonní linky Krajské hygienické stanice.

V případě náhlého začátku alespoň jednoho z  příznaků tohoto onemocnění u vás nebo vašich rodinných příslušníků (horečka nad 38 °C, kašel, potíže při dýchání, zimnice, bolesti svalů a kloubů), zůstaňte doma a volejte svému praktickému lékaři, případně na telefonní linku 112 nebo Krajskou hygienickou stanici.

Telefonní linky Krajské hygienické stanice Zlínského kraje pro veřejnost

724 221 953 a 577 006 759

k dispozici každý den od 7:00 do 19:00 hodin,
v případě dotazů e-mail: covid19@khszlin.cz

Země s výskytem a potvrzeným přenosem onemocnění COVID-19 v komunitě

Státy západního Pacifiku: Čínská lidová republika, Hong Kong, Jižní Korea, Japonsko, Singapur, Austrálie, Malajsie, Vietnam.

Evropa: Itálie, Francie, Německo, Rakousko, Španělsko, Velká Británie, Švýcarsko, Norsko, Nizozemí, Švédsko, Belgie, San Marino, Izrael, Dánsko, Chorvatsko, Řecko, Finsko, Portugalsko, Bělorusko, Rumunsko, Bosna a Hercegovina.

Oblasti Jihovýchodní Asie: Thajsko, Indie, Indonésie.

Oblasti Východního Středomoří: Irán, Spojené arabské emiráty, Libanon.

Amerika: USA, Kanada, Ekvádor.

Afrika: Alžírsko.

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému praktickému lékaři.

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví naleznete v dokumentu pod článkem.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 9573

Dokumenty ke stažení

.pdf Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví 135,04 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)