Integrovaný plán rozvoje města (r. 2006)

Firma MEPCO (společný podnik českého a holandského svazu měst a obcí) připravila v součinnosti s oddělením koncepcí Magistrátu města Zlína Integrovaný plán rozvoje statutárního města Zlína na období 2007 - 2013 (dále IPR). Tento plán byl dne 12. 10. 2006 schválen Zastupitelstvem města Zlína.

Rozvojové cíle města pro uvedené období jsou orientovány na  zvýšení konkurenceschopnosti a atraktivity města v zájmu dlouhodobě udržitelného zvyšování kvality života obyvatel, zachování Zlína jako města vyspělých technologií, jako zeleného údolí s kvalitním prostředím pro život obyvatel.

Dosažení těchto cílů bude naplněno třemi dílčími pilíři plánu, mezi něž patří "Kvalita života", "Ekonomický rozvoj" a "Kvalita prostředí". O tyto tři pilíře se dále opírá 5 hlavních priorit rozvojových záměrů města, a to priorita Regenerace, priorita Podnikání a znalostní ekonomika, priorita Lidské zdroje, priorita Infrastruktura a priorita Cestovní ruch.

Co jednotlivé priority zahrnují?

Jak IPR realizovat

Jednou z klíčových částí tohoto dokumentu je popis způsobu práce s EU fondy na úrovni města, implementační struktura umožňující absorpci strukturálních fondů městem.

Město má již zkušenosti s praktickým využíváním prostředků EU. Doposud bylo úspěšným žadatelem o získání dotace z EU nebo partnerem v řadě projektů, např.: Podnikatelské inovační centrum Zlín, Létání bez Hranic, Výchovné působení v rodinách II., Plánování sociálních služeb metodou komunitního plánování, Rozvoj cestovního ruchu ve městech Zlíně, Luhačovicích a v regionu Zlínsko,  Moravská jantarová stezka a další.

Hodnocení a výběr projektů musí vycházet ze skutečnosti, že finanční a personální zdroje města jsou a budou limitovány. Proto je potřebné z předkládaných projektů vybírat takové, které:

Vlastní zpracování tohoto dokumentu je důležitým začátkem, ale nikoliv hlavním kriteriem úspěšnosti. Aplikace integrovaného plánu rozvoje města je závislá na schopnosti dostatečně rozpracovat přijatou strategii do konkrétních realizačních úkolů a stanovit procesy průběžné kontroly a aktualizace.

Kontakt:

Ing. Marie Cepková
vedoucí oddělení koordinace projektů
tel.: 577 630 267
e-mail: mariecepkova@zlin.eu

Integrovaný plán rozvoje města (r. 2006)

.doc Soubor ke stažení 466 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)