Do úklidové akce se může zapojit každý

Je tu další ročník akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Zapojit se může každý

publikováno: 16.9.2021

Zlín – Hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day je sobota 18. září 2021. Letos v tento den proběhne již čtvrtý ročník této největší dobrovolnické akce na světě. Úklidy ale probíhají v rámci této iniciativy průběžně během celého roku.

Zapojit se do úklidu a přidat tak ruku k dílu může každý. Stačí i zvednout odpadek, který není v koši nebo v popelnici a znečišťuje tak naše životní prostředí. Pokud se však dobrovolníkům podaří posbírat větší množství odpadu, je nutno jej odevzdat ve sběrném dvoře nebo využít veřejné nádoby pro komunální odpad na území města,“ uvedla vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vladimíra Pavlovová.

Zájemci, kteří by se rádi zapojili do úklidu organizovaně, mohou najít místa v blízkosti svého bydliště na webu www.uklidmecesko.cz. Na něm je také možné zjistit podmínky spolupráce, pokud se někdo rozhodne, že sám úklid zorganizuje, nebo by chtěl jiným způsobem akci podpořit. Během podzimních úklidů je vyhlášena soutěž o nejhezčí fotografii a video z úklidů. Své výtvory je třeba zaslat nejpozději do neděle 17. října 2021 do uložiště na zmíněném webu.

Ke kampani, Ukliďme svět, se zapojilo například i sídliště Obeciny, ve Zlíně. V neděli 19. září od 14 hodin se tady budou sbírat shnilá jablka. Dobrovolníci tak společně připraví čisté prostředí na 16. ročník Jablečných Obecin!

Sraz je ve 14 hodin u prodejny ENAPO. Kbelíky a rukavice budou k dispozici,“ vzkázali organizátoři.

Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů zapojilo celkem 50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo, z přírody odstranit na 280 tisíc tun odpadů. Během letošního roku v České republice, proběhlo již na 1800 úklidů, do kterých se zapojilo přes 40 tisíc dobrovolníků. Stovky dobrovolníků také pomohly během července uklidit nepořádek z rozlehlých polí v okolí obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a Mikulčice, který za sebou zanechalo tornádo.

Více informací o odpadovém hospodářství v našem městě: Odpadové hospodářství | OFICIÁLNÍ STRÁNKY MĚSTA ZLÍNA (zlin.eu)

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1259


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)