Jižní Svahy I

Na základě vydání preventivního opatření Krizového štábu města Zlína je od 1. 3. 2021 kancelář místní části uzavřena. Pracovníka kanceláře místní části je možno kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

Úřední hodiny v místní části Jižní Svahy I
Pracovníci na údržbu (tzv. cestáři)
Vývěsní skříňky
Zápisy a úkoly ze setkání s občany
Plán zimní údržby

Informace o místní části

Při urbanistickém řešení sídliště Jižní Svahy se vycházelo ze zásady vytvořit dobré životní prostředí obytného celku, ale respektovat při tom jedinečný krajinný útvar a navázat na pozitivní charakteristické rysy zlínského urbanismu. Výchozím podkladem byl vítězný návrh J. Gřegorčíka a Š. Zeliny z výběrového řízení z r. 1968.

Návrh II.etapy z let 1981- 1985 je od D. Živockého a F. Balajky.

Obzvláště v I. etapě se podařilo na pohledově exponovaném terénu dát novým stavební technologiím urbanistický a architektonický výraz, který dobře harmonizuje s přírodním prostředím města a jeho architekturou.

Jižní Svahy nesou svůj název z doby, kdy se na pracovní stoly dostala ponejprve část I. etapy k městu přivrácená. Tedy na svazích "na jih otočených, k jihu se sklánějících". Navíc první dokončovanou částí (1972 - 1975) byly opravdu stavby na svazích orientovaných víceméně na jih - Etapa I., oblast položená od dnešní ulice Okružní západně a jižně. Uličním značením: Družstevní, Javorová, Nad stráněmi, Slunečná.

Počet obyvatel je 6 884.

1. Památky

2. Kultura, vzdělávání

    Sportovní využití a volný čas

    Spolky a organizace, místní tradice

    Služby

3. Doprava

4. Vodovod, kanalizace, plynofikace, elektrifikace

5. Pojmenování ulic

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)