Josef Novák, odpovědi ze dne 2.12.2013

Na otázky občanů odpovídal člen Rady města Zlína Josef Novák.
Do kompetencí radního Josef Nováka spadá oblast územního plánování a architektury, oblast dopravy a cyklodopravy, oblast regionálního rozvoje, oblast stavební a řeší také průmyslové zóny na území města Zlína.

Dotaz č. 1

Datum: 2. 12. 2013, 12:11 hod.
EMAIL: alena.pernickova@worldonline.cz

DOTAZ:

Dobrý den, mám otázku ohledně parkování na ulici Česká. Před domem č.p. 4749-4754 je chodník a hned pod ním souběžně s cestou ještě jeden nepoužívaný, na kterém parkují auta. Je možné tento odstranit a umožnit tak parkování bez ničení aut. Tato komunikace je přetížená zvláště tím, že okolní ulice jsou jednosměrné a parkování je tady opravdu nutné řešit. Děkuji Perničková

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji za dotaz. Česká ulice na JS je v zatím v řešení. Připravujeme zde kompletní regeneraci. V současné době probíhá projektová příprava předpoklad zahájení realizace 2015 a bude probíhat po etapách do 2017, do které etapy bude zařazena tato část zatím není stanovené. Máme studii a vybraného dodavatele na dokumentaci pro uzemní rozhodnutí, V současná době se snažíme řešit pouze havarijní stavy, ostatní investice by tam byly vyhozené peníze.

Dotaz č. 2

Datum: 2. 12. 2013, 15:50 hod.
EMAIL: Knap.jan@seznam.cz

DOTAZ:

Jak se vám líbí ZRUŠENÍ posledního spoje MHD linky 11 v pracovní dny ve 22.45 hod??? Poslední spoj do Příluk jede v pracovní dny ve 22.24 hod. Myslíte si, že dojíždět třeba z Malenovic (obchodní zóna) z odpolední směny je možné ? S odpovědí vám pomohu. NENÍ!!! Táži se proč??? Proč se město více nestará o dopravu zajišťovanou společností DSZO?

ODPOVĚĎ:

Dobrý den děkuji za dotaz. Zrušení dopravního spoje jak píšete opravdu nastalo. Ale jenom na přechodnou dobu, jak mě dnes o přestávce sdělil na jednání zastupitelstva města Zlína pan ředitel DSZO ing. Josef Kocháň. Stala se chyba, Dopravní společnost Zlín-Otrokovice se mými ústy omlouvá a děkuje všímavým občanům, kteří na toto upozornili. Nyní je již vše v naprostém pořádku, viz odkaz. http://www.dszo.cz/?section=jr&file=jr&linkaid=11

Dotaz č. 3

Datum: 2. 12. 2013, 22:58 hod.
EMAIL: strakova.misa@centrum.cz

DOTAZ:

Dobrý den, každý den chodím do práce přes rozbouraný podchod na náměstí Práce. Chci se zeptat, kdo určuje, v jakém pořadí práce probíhají. Stavba začala tím, že se shodila střecha zastávky a odstranily se lavičky. V zimním období je to na této zastávce nic moc, když tam není střecha a např. prší. Nedalo by se to udělat jinak, lépe, aby se více myslelo na občany, kteří tudy každý den chodí a zastávku používají? Stejně tak když je mokro, není v podchodě žádná možnost přejít suchou botou tak, abyste se nezablátili. Prosím, pokud by se to dalo nějak řešit, zkuste to. Zvláště proto, že zimní období teprve začíná. Přestavba má ještě nějakou dobu trvat, tak ať si lidé stavbu od začátku nezprotiví. Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Děkuji za dotaz, rekonstrukce podchodu je jedna z velkých stavebních akcí, které bychom chtěli jako Statutární město Zlín realizovat. Vlastní rekonstrukce se týká velké plochy a pokud se rekonstrukce děje za plného provozu, přináší s sebou i značná omezení. Jedním z nich je chybějící přístřešek a lavičky. Prostor provizorní zastávky je velmi stísněný. MHD tady jezdí v režimu, kdy spoj přijede a hned odjíždí. Je to přechodné řešení, takže se zastřešením ani lavičkami se nepočítá. Pokusím se prověřit možnost, aby se toto napravilo a nějaké lavičky se tam osadily.
Co se týká čistoty podchodu za mokra, budeme apelovat na dodavatele stavby, aby v rámci možností udržovali čistotu v průchozím koridoru. Ale znovu připomínám, že je to staveniště, kde toto docílit není jednoduché. Za Statutární město Zlín prosím všechny o trpělivost a vstřícnost.

Dotaz č. 4

Datum: 4. 12. 2013, 14:19 hod.
EMAIL: pavel.vavricka@obalprint.cz

DOTAZ:

Jak řešíte ohlášky odstávky el. energie??? Myslíte že je dostatečné dát malý odkaz na stranky města?? viz. situace z dnešního dne ul. Soudní (4.12.2013)

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, pane Vavřičko. Povinnost informovat o odstávkách elektrické energie mají energetické společnosti, ne město. Dříve tyto společnosti například vylepovaly termíny odstávek do dveří bytových domů, nyní na tuto službu rezignovaly. Město Zlín je připravené pomáhat s informovaností,jak to jen jde. K tomu je potřeba ale získat vždy o dané odstávce včas informace.

Jelikož je to poslední dotaz dovolte mně, abych popřál všem občanům města Zlína klidné a pohodové Vánoce v kruhu svých nejbližších a do nového roku hodně zdraví a osobní spokojenosti.
 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)