024-dsc-5060.jpg

Kampaň Do práce na kole zná výsledky a výherce

publikováno: 15.6.2020

Zlín - Již posedmé se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2020. Hlavním organizátor projektu Auto*Mat z.s. Praha spolupracoval letos s 50 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.

 Společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila v první desítce. Ve Zlíně se letos zaregistrovalo 457 nadšenců, minulý rok to bylo o dva méně, a to 455. V Otrokovicích soutěžilo v tomto roce 448 přihlášených a v roce 2019 jich bylo 486. A nejvyšší procento obyvatel za celou republiku zapojených do Do práce na kole vzhledem k počtu obyvatel mají Otrokovice! 

Uskutečnit Do práce na kole v tradičním květnovém termínu byla skutečně výzva. Organizátoři ze spolku AutoMat se rozhodli rozvolnit pravidla, a do soutěžního systému bylo nově možné zapisovat či nahrávat také bezmotorové cesty na nákup, procházku se psem nebo i domácí cvičení.

„Loni se do akce zapojilo bezmála 20 000 účastníků, letos jsme byli vzhledem k okolnostem nadšení i z necelých 16 000. Ještě v březnu v době registrací jsme totiž zvažovali i zrušení celé akce. To by ovšem bylo pro výzvu a možná i celý spolek likvidační,“ popisuje dilema hlavní koordinátor Jan Haruda.

Naopak cestování „na vlastní pohon“ dostalo během jarních měsíců zcela nový rozměr. „Kolo, chůze a běh se ukázaly i během největší krize jako nejbezpečnější a nezdravější dopravní prostředky. Kromě toho, že se člověk nedostal do blízkého kontaktu s desítkami dalších lidí, tak pravidelný pohyb funguje jako prevence nemocí a navíc nevznikají emise, které zhoršují průběh i samotného onemocnění covid-19,“ doplňuje Haruda.

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 11. června ve Zlíně na náměstí Míru. Celou akci na náměstí ve Zlíně výborně moderovala Romana Pastuszková, tisková mluvčí města Otrokovic. Výhry předával  soutěžícím zlínský primátor Jiří Korec, který všem soutěžícím poděkoval  a povzbudil i ostatní, dále  otrokovická cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková a zlínský cyklokoordinátor Lukáš  Fabián. Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 35 týmů (loni z 24 týmů), které zvládly 100% svých cest do práce na vlastní pohon. Z hlavní ceny, a to dvou koloběžek Kostka od  firmy KOSTKA – kolobka, s.r.o., Statutárního města Zlín a Městského úřadu Otrokovice se radoval tým SpoluToDáme, který soutěžil za Zlín. Na druhém místě byl vylosován tým Mudříci (Krajská nemocnice T. Bati Zlín, a.s.)  a třetí místo obsadil tým Víly z vily č.2 (Rehabilitační stacionář Zlín). Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže 21 týmů v kategorii Pravidelnost.

V ročníku 2020 chtěl hlavní organizátor, to je Auto*Mat z.s. Praha,  výzvu znovu přiblížit její původní myšlence – podpoře udržitelné mobility a navracení měst chodcům a cyklistům. V upravených pravidlech kladl větší důraz na pravidelnost, která je hlavní kategorií. Výkonnostní jezdci či běžci letos sbírali kilometry i nadále, ale jejich kilometry pomohly vytipovaným dobročinným projektům.

Pro DIPLOMY  a drobné odměny za Výkonnost pro dobrou věc 2020 za Zlín, Otrokovice a Uherské Hradiště  si na pódium mohli přijít: Jaroslav Pospíšil, který ujel 4 567,2 km a byl i NEJLEPŠÍ za celou republiku  (z týmu Dvanáctka ze Zlínského kraje) ! Soutěžící         Ila, která ujela 2293 km z týmu P.L.Ž. Tajmac - ZPS, firma,  Tajmac-ZPS a.s.         a Svaťa s 2 091,1 km z týmu RS specialisti, Fatra a.s.

Běhej pro dobrou věc 2020 - Zlín, Otrokovice a Uherské Hradiště nejvíce podpořili s uběhnutými         502,4 km Leňa, s 458,0 km Petr Horák a soutěžící Peťa s 454,0 km . Všichni z firmy Fatra a.s. Napajedla.      

 

Výkonnost pro dobrou věc aneb Dobroprojekty:

Celkem našlapáno 646 000 km, tj. asi 16 x kolem zeměkoule

Na Cyklorikšu pro seniory přispělo svými km 15,5 % zapojených

Na projekt Fokusu Praha Life is like a bike 13,5 % účastníků

Na nadační fond Na kole dětem – NF Josefa Zimovčáka 71 % zapojených

Pro letošní soutěžní kategorii Cyklozaměstnavatel roku 2020 bylo vybráno hodnocení od pracovníků, kteří ohodnotili ze svého soutěžního profilu své pracoviště  s nejvyšším počtem bodů. Předpokládáme, že hodnotitelé (zaměstnanci firem) dotazník vyplňovali čestně a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a že zadané

odpovědi věrně odráží skutečné podmínky na pracovišti. 

Na 1. místě se umístila firma  Promens, a.s. Zlín s  60  body. 

2. místo obsadila firma  Cardbox Packaging s.r.o., Zádveřice s 58 body a

3. místo CBS Nakladatelství, s.r.o. , Zlín s 51 body. 

Za CykloZLÍN předala ještě paní Vybíralová DIPLOM za týmy, které byly nejvíce kreativní při focení. Jsou to týmy z firmy Edhouse s.r.o. Zlín. Všem gratulujeme !

Na zlínském náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program a občerstvení nejen pro samotné soutěžící. Hrála kapela Ripteto a vystoupil Adam Pekař s úchvatným číslem, tzv. "balet na kole".

Vítězné soutěžící týmy i jednotlivce potěšily dárkové poukázky na cyklo-potřeby, nebo cyklo-servis a jiné propagační a věcné ceny. Kromě Statutárního města Zlín a Města Otrokovice  podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2020 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:

Krajský úřad Zlínského kraje,  Rapant s. r. o. – cestovní kancelář, KCK CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, GEMINI oční klinika a.s., OTROKOLO Otrokovice, Besip, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o. Otrokovice, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Babice COFFEESPOT, Coffee Express Zlín a Jedním tahem Zlín, pražírna Fiery Bean Otrokovice, Bajkavárna Zlín, Pivovar Malenovice – Zlínský švec, Radio Zlín a iniciativa CykloZLÍN.

Údaje za celou republiku (50 pořadatelských měst):

téměř 16 000 účastníků

393 000 bezmotorových cest

2700 společností (firmy a instituce)

493 tun ušetřeného CO2

3 821 000 km překonaných „na vlastní pohon“  – na kole, koloběžce, pěšky, poklusem ( 5 x víc km zdoláno na kole a koloběžce než pěšky a poklusem)

Zdroj: TZ CykloZlín
Foto: Petr Jaroň

 

 

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1487

Další fotografie

001a-dsc-5167.jpg 032-dsc-5092.jpg 020-dsc-5033.jpg 053-dsc-4969.jpg dsc03032.jpg dsc03009.jpg 027-dsc-5072.jpg 043b-dsc-5141.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '20»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->