Knihovna má nový interiér

Kancelář místní části, knihovna i klub seniorů. Po rekonstrukci objektu jsou zpět ve svém sídle

publikováno: 5.10.2021

Zlín – Rekonstrukce objektu Mlýnská č. p. 845, v Malenovicích je u konce. V pondělí 4. října se zrekonstruovaná budova slavnostně otevřela a zpět do svého sídla se tak mohla vrátit kancelář místní části, knihovna i klubu seniorů.

Stav objektu si vloni vyžádal jeho celkovou rekonstrukci včetně nového zařízení interiéru. Pro zkvalitnění provozu knihovny byla provedena menší přístavba skladu knih a díky nové rampě má objekt i nezbytný bezbariérový přístup. Hlavním prostorem objektu je nyní víceúčelový sál s kuchyňkou umožňující variabilní uspořádání, který nabídne místo pro setkávání lidí. Potěšilo nás, že stavební firma KKS stihla rekonstrukci dokončit s několikaměsíčním předstihem, takže veřejnost již může využívat poskytované služby v plnohodnotných prostorách,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

V rámci rekonstrukce bylo provedeno zateplení obvodového pláště budovy, nová konstrukce střechy, výměna stávajících rozvodů elektroinstalace, ústředního topení, vzduchotechniky, slaboproudu a zdravotechniky včetně výměny zařizovacích předmětů, oprava omítek a výměna podlahové krytiny a obkladů. Kromě nového víceúčelového sálu prostory funkčně rozšiřuje terasa přiléhající k objektu. Sál umožňuje různé možnosti uspořádání dle typu akce, proto bude nabízen k pronajímání pro oslavy a rodinné akce i zájemcům z řad veřejnosti.

Uzavření Obvodní knihovny Malenovice využil Odbor kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína k vybavení interiéru novým nábytkem a grafickými prvky.

„Vhodně zvolenou úpravou interiéru a vnitřním vybavením bude prostor využíván i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, což výrazně posílí komunitní funkci nově otevřeného objektu. Novou dominantou interiéru knihovny je například stupňovitý kus nábytku pro děti a mládež, který umožní odpočinek, pohodu při čtení a pořádání přednášek. Na vybavení interiéru byla z rozpočtu města prostřednictvím Odboru kultury a památkové péče vynaložena částka 831 561 korun,sdělil náměstek primátora města Zlína Pavel Stojar.

„Rekonstrukce knihovny v Malenovicích je dobrý příklad spolupráce statutárního města Zlína a Zlínského kraje. Knihovna jako kulturně vzdělávací instituce tvoří významné zázemí pro podporu a rozvoj informační gramotnosti a celoživotního vzdělávání dětí i dospělých všeho věku. Zlínský kraj podpořil záměr nákupem prezentační techniky, na kterou knihovna získala prostředky z programu VISK 3,“ zmínila krajská radní pro oblast kultury a školství Zuzana Fišerová.

Celkové náklady na modernizaci objektu hrazené Odborem realizace investičních akcí Magistrátu města Zlína se vyšplhaly na 12,6 milionů korun.

Autorem architektonického návrhu rekonstrukce a přístavby budovy je architekt Jan Přehnal (JaP architects s.r.o. – Zlín). Interiér knihovny byl navržen designérkou Gabrielou Goldovou.

 

Fotografie z otevření naleznete v odkazu.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 924

Další fotografie

Obvodní knihovna Malenovice Víceúčelový sál bude město i pronajímat K sálu patří vybavení kuchyňky Objekt v ul. Mlýnská je po rekonstrukci Objekt v ul. Mlýnská je po rekonstrukci Slavnostního otevření se ujali zástupci města i kraje Knihovna září novotou Obvodní knihovna Malenovice Objekt v ul. Mlýnská je po rekonstrukci Objekt v ul. Mlýnská je po rekonstrukci

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)