sos.jpg

Karanténa prodloužena. Pomocnou ruku nabízí i LINKA SOS ZLÍN

publikováno: 24.3.2020

Zlín - Karanténa, platící původně do 24. března, byla dle očekávání Vládou ČR prodloužena do 1. dubna. Zejména pro starší a osamělé lidí je toto období také velkým náporem na psychiku. Právě nyní je tak vhodné připomenout, že ve Zlíně působí magistrátem zřízená LINKA SOS ZLÍN.

„Tato naše městská sos linka poskytuje služby už 25 let a má v tom vynikající zkušenosti. Máme nyní informace, že se na ni začínají obracet lidé, které potřebují psychickou podporu. Pracovníci linky jsou schopni a ochotni s volajícím jejich aktuální potíže probrat a v jejich situaci jim poradit a poskytnout podporu či zklidnění,“ uvedl Aleš Dufek, náměstek primátora a člen krizového štábu. Služby linky jsou anonymní a kromě telefonické krizové pomoci na číslech:

 577 431 333 nebo 778 400 170

 Pracovníci mohou odpovídat také e-mailem. Dotazy lze zasílat na sos@zlin.cz

Na dnešním zasedání Krizového štábu města Zlín, který zasedá každý den, se zejména kontrolovalo plnění zadaných úkolů.

„V rámci možností jsme z prostředků města začali vydávat ochranné pomůcky již v pátek. V tuto chvíli zajišťuje město kromě našich dodávek i distribuci ochranných pomůcek z dodané vládní zásilky poskytovatelům zdravotnických a sociálních služeb,“ upřesnil Jiří Korec, primátor a předseda Krizového štábu města Zlín.

V pondělí 23. března, byl také z důvodu pádu stromů uzavřen Lesní hřbitov. Od úterního rána je opět otevřen. Veřejnost se také na Pohřebnictví Zlín obrací s dotazem, jak nyní fungují pohřby. V době vyhlášené karantény je možné zařizovat pohřeb. Není však možné uskutečnit smuteční obřad s hosty.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 3622


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)