Karta Zetka hlásí další výhody

Karta Zetka nabízí další služby

publikováno: 6.9.2021

Zlín – Už nejen jako virtuální peněženka pro platbu jízdného ve spojích Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Karta Zetka získala nové využití. Od 1. září letošního roku funguje také jako knihovní průkaz v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. Držitelé personifikované verze karty Zetka se jménem a fotografií se tedy do knihovny mohou zaregistrovat na tento doklad. Díky tomu tak obyvatelé Zlínského kraje získají na jednu kartu dvě služby a ušetří místo v peněžence. Kromě této služby mohou navíc cestující od září platit Zetkou nebo kartou Moravskoslezského kraje „ODISkou“ také ve vlaku. Zároveň se i vlaky zapojí do systému zvýhodněného přestupu.

Pokud cestující přestoupí v rámci IDZK mezi vlakem a autobusem nebo naopak, případně mezi vlaky dvou dopravců, nebude v navazujícím spoji platit opětovný nástupní poplatek,“ uvedl jednatel společnosti a Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, Martin Štětkář.

Podmínkou pro zvýhodněný přestup mezi jakýmikoli spoji však bude platba Zetkou či „ODISkou“, kdy ověřování nároku na přestup probíhá automaticky a cestující se nemusí ničím prokazovat. Při platbě jiným způsobem bude nástupní sazba účtována vždy.

Karta Zetka je jednoduchá elektronická peněženka pro cestování po Zlínském kraji autobusem a nyní i vlakem. Lze s ní pohodlně platit jednotlivé jízdné a lze dobít i u řidiče on-line. Zetka nahrazuje starší karty dopravců ČSAD Vsetín, ČSAD Bus Uherské Hradiště, Housacar a Krodos Bus, jejichž platnost skončila k 31. 12. 2020.

Čipové karty dopravce Arriva Morava zůstávají nadále v platnosti.

ODISka je jediným vzájemně uznávaným elektronickým platebním prostředkem u dopravců zajišťujících veřejnou osobní dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS.

www.idzk.cz

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 870


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)